دوره عکاسی فنی حرفه ای چگونه است؟

دوره عکاسی فنی حرفه ای چگونه است؟

در این مقاله قصد داریم درباره ی دوره عکاسی فنی حرفه ای و تمام کار و تکنیک هایی که به شما، در این دوره آموزش می دهند را برایتان بررسی کنیم، ولی توجه داشته باشید، شما می توایند در دوره عکاسی مراکز معتبر دیگر مانند هلدینگ آموزشی و کاریابی نیک اندیشان و …، شرکت کنید و در دوره توسط اساتید حرفه ای و مجرب آموزش ببینید و حتی مدارک معتبر مانند فنی حرفه ای یا علمی کاربردی و یا حتی مدارک بین المللی مثل مدرک بین المللی urs انگلستان در انتهای دوره دریافت کنید.

آموزش اول دوره عکاسی فنی حرفه ای

اولین چیزی که باید در دوره و یا آموزش عکاسی بدانید، این هست که عکاسی چیست؟ هنر ، رسانه ، تفریح ؟ و یا هرسه آنها؟ بله درست است عکاسی هر سه آنها است ، در حال حاضر بسیاری از عکاس های بزرگ در دنیا با دوربین های خود عکس هایی را پدید می آورند که در بزرگ ترین و معروف ترین و شناخته شده ترین نمایشگاه های هنری دنیا به نمایش گذاشته می شوند ، از طرفی آژانس های خبری، روزنامه ها و مجلات ،سایت های اینترنتی ،شبکه های اجتماعی و تلویزیونی از عکاس ها استفاده می کنند برای اینکه آخرین اخبار اجتماعی و سیاسی و فرهنگی روز را در قالب عکس به انتشار می گذارند ، از طرفی دیگر عکاسی تفریح نیز می باشد : مثل ثبت تفریحات خانوادگی و لحظات خانوادگی…

در دوره عکاسی فنی حرفه ای چه چیز هایی آموزش می بینیم ؟

عکاسی یعنی ثبت و ایجاد یک تصویر، این امر در دو مرحله انجام میشود . مرحله ی اول ثبت تصویر به وسیله ی دوربین و ثبت آن روی فیلم است یا همان نگاتیو یا گیرنده تصویر الکترونیکی و مرحله ی دوم پایدار کردن این تصویر است. در این دوره ها دانشجو در وهله اول با دوربین دیجیتال و طرز کار با آن آشنا می شود و مباحثی مانند آشنایی با لنز و انواع مختلف آنها و عملکرد هایی که لنز های مختلف دارند در بازه های زمانی و نور های مختلف، آشنایی با دیافراگم ، آشنایی با عمق میدان و کنترل وضوح تصاویر،شاتر و تکنیک هایی که مربوط به آن می باشند و به صورت تئوری رنگ ها و درجه ی حرارت رنگی نور را آموزش می بینند ،روش های نورسنجی را در حالت های مختلف آموزش می بینند، فیلتر ها و کارکرد های آنها را آموزش می بینند و مطالب دیگر را در قالب پروژه های عملی می آموزند.

خواندن مقاله مرتبط : فیلمبرداری و تدوین چیست؟

دوره عکاسی حرفه ای فنی حرفه ای

تناسب تصویر؛دوره عکاسی فنی حرفه ای

در این دوره ها نسبت و تناسب تصویر ها نیز آموزش داده می شود، زیبایی شناسی تصاویر آموزش داده می شود، اصول ترکیب بندی عناصر گرافیکی تصویر و … در کنار آشنایی با قسمت های مختلف عکاسی آموزش داده می شود و همچنین هر عکاس نیاز است که با تاریخچه ی عکاس های قبل از خود آشنایی داشته باشد و از تجارب آنها استفاده کند ؛ بنابر این تاریخ عکاسی نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

شغل هایی که بعد از گذراندن دوره می توانید در آنها مشغول به کار شوید.

شغل های مختلفی برای رشته ی عکاسی وجود دارد اعم از کار در آتلیه ،راه اندازی آتلیه ی شخصی، کار برای خبرگذاری و نشریات ها ، تهیه عکس برای سازمان ها و نهاد های مختلف، تهیه عکس برای شرکت های تبلیغاتی که از آن برای فروش محصول خود استفاده کنند و ساخت عکس برای پروژه های صنعتی . امروزه امر عکاسی در فضای مجازی نیز بسیار گسترده شده و یاد گرفتن آن مانند زبان انگلیسی واجب است.

سر فصل های دوره عکاسی فنی حرفه ای

در این دوره ها تکنیک های اولیه ی عکاسی را به طور حرفه ای و عملی آموزش می بینید، همچنین با تکنیک های پیشرفته عکاسی آشنا می شوید و همانطور که می دانید برای درک بهتر هنر لازم است که با تاریخ هنر نیز آشنایی داشته باشید که در این دوره نیز با آن آشنا می شوید و همین طور با اصول هنری ای که برای عکاسی لازم است نیز آشنا می شوید و بسیاری از نکات دیگر که در مقاله ای جداگانه به بررسی آنها می پردازیم.

خواندن مقاله مرتبط : آتلیه عکاسی چیست؟

دوره عکاسی فنی حرفه ای

آیا دوره عکاسی فنی حرفه ای نیاز به پیش نیاز دارد؟

یکی از سوالات رایج، هر کسی که می خواهد دوره ای را آموزش ببیند این است که آیا این دوره به پیش نیاز و اطلاعات قبلی دارد ، بدیهی است که در دوره های فنی حرفه ای تمام نکات از صفر آموزش داده می شوند و این دوره فاقد هر گونه پیش نیاز می باشد.

عکاسی در دنیای امروز

حتی در پیج های معمولی اینستاگرام هم که برودی متوجه خواهید شد که عکاسی جز لاینفک دنیای اجتماعی نیز شده است و در این دنیا با عکاسی میتوان همه چیز را رقصاند و با عکس ها سخن گفت ، چه خوب است که خالق عکس هایی باشیم که از نظر علمی و تناسب نیز کامل باشند و به بیننده حس سرزندگی و تازگی را اهدا کنند ، شرکت در این دوره ها می تواند در به تحقق رسیدن این امر بسیار کار ساز باشد و همینطور مفید.

 عکس ؛سر آغاز زندگی

تصور کنید در دشتی بی انتها قدم گذاشته اید و عطر بی نظیر این گل ها را استشمام می کنید ، هنگام قدم زدن ذهن خود را رها می کنید و به آسمان نگاه می کنید برای ثبت این لحظه ی زیبا نیاز دارید که از این تصویر عکس بگیرید و تنها راه اینکه بتوانید حداقل نیمی از حس خود را به تصویر انتقال دهید داشتن مهارت ها و یادگیری هنر عکاسی می باشد ،همچنین در دنیای امروز عکس تقریبا همه ی نیاز های ما را بر آورده می کند و در کوچک ترین قسمت ها و لحظات زندگی نیز نقش دارد پس با شرکت در این دوره ها می توانیم این لذت را به خودمان هدیه کنیم.

دوره عکاسی هلدینگ آموزشی و کاریابی نیک اندیشان بیشتر آشنا شویم:

هلدینگ آموزشی و کاریابی نیک اندیشان با هدف آموزشی با کیفیت و عالی، بستری فراهم کرده تا افراد زیادی به علایق خود دست یابند و از مهارتی که دوست دارند،  آن را با شرکت در دوره های آموزشی نیک اندیشان فرا بگیرند و در انتهای دوره، پس از دریافت مدارک خود معرفی به کار شوند و از مهارت یاد گرفته خود درآمد زایی کنند. توجه داشته باشید هلدینگ نیک اندیشان بیش از 70 دوره آموزشی عملی از جمله دوره عکاسی و دوره فیلمبرداری برگزار می کند.

نوشته قبلی
آموزش صفر تا صد حسابداری مالیاتی
نوشته بعدی
بهترین برنامه حسابداری رایگان چه نام دارند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image