دوره عکاسی فنی حرفه ای چگونه است؟

دوره عکاسی فنی حرفه ای چگونه است؟

در این مقاله قصد داریم درباره ی دوره عکاسی فنی حرفه ای و تمام کار و تکنیک هایی که به شما، در این دوره آموزش می دهند را برایتان بررسی کنیم، ولی توجه داشته باشید، شما می توایند در دوره عکاسی مراکز معتبر دیگر مانند هلدینگ آموزشی و کاریابی نیک اندیشان و …، شرکت کنید و در دوره توسط اساتید حرفه ای و مجرب آموزش ببینید و حتی مدارک معتبر مانند فنی حرفه ای یا علمی کاربردی و یا حتی مدارک بین المللی مثل مدرک بین المللی urs انگلستان در انتهای دوره دریافت کنید.

آموزش اول دوره عکاسی فنی حرفه ای

اولین چیزی که باید در دوره و یا آموزش عکاسی بدانید، این هست که عکاسی چیست؟ هنر ، رسانه ، تفریح ؟ و یا هرسه آنها؟ بله درست است عکاسی هر سه آنها است ، در حال حاضر بسیاری از عکاس های بزرگ در دنیا با دوربین های خود عکس هایی را پدید می آورند که در بزرگ ترین و معروف ترین و شناخته شده ترین نمایشگاه های هنری دنیا به نمایش گذاشته می شوند ، از طرفی آژانس های خبری، روزنامه ها و مجلات ،سایت های اینترنتی ،شبکه های اجتماعی و تلویزیونی از عکاس ها استفاده می کنند برای اینکه آخرین اخبار اجتماعی و سیاسی و فرهنگی روز را در قالب عکس به انتشار می گذارند ، از طرفی دیگر عکاسی تفریح نیز می باشد : مثل ثبت تفریحات خانوادگی و لحظات خانوادگی…

در دوره عکاسی فنی حرفه ای چه چیز هایی آموزش می بینیم ؟

عکاسی یعنی ثبت و ایجاد یک تصویر، این امر در دو مرحله انجام میشود . مرحله ی اول ثبت تصویر به وسیله ی دوربین و ثبت آن روی فیلم است یا همان نگاتیو یا گیرنده تصویر الکترونیکی و مرحله ی دوم پایدار کردن این تصویر است. در این دوره ها دانشجو در وهله اول با دوربین دیجیتال و طرز کار با آن آشنا می شود و مباحثی مانند آشنایی با لنز و انواع مختلف آنها و عملکرد هایی که لنز های مختلف دارند در بازه های زمانی و نور های مختلف، آشنایی با دیافراگم ، آشنایی با عمق میدان و کنترل وضوح تصاویر،شاتر و تکنیک هایی که مربوط به آن می باشند و به صورت تئوری رنگ ها و درجه ی حرارت رنگی نور را آموزش می بینند ،روش های نورسنجی را در حالت های مختلف آموزش می بینند، فیلتر ها و کارکرد های آنها را آموزش می بینند و مطالب دیگر را در قالب پروژه های عملی می آموزند.

دوره عکاسی حرفه ای فنی حرفه ای

تناسب تصویر؛دوره عکاسی فنی حرفه ای

در این دوره ها نسبت و تناسب تصویر ها نیز آموزش داده می شود، زیبایی شناسی تصاویر آموزش داده می شود، اصول ترکیب بندی عناصر گرافیکی تصویر و … در کنار آشنایی با قسمت های مختلف عکاسی آموزش داده می شود و همچنین هر عکاس نیاز است که با تاریخچه ی عکاس های قبل از خود آشنایی داشته باشد و از تجارب آنها استفاده کند ؛ بنابر این تاریخ عکاسی نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

شغل هایی که بعد از گذراندن دوره می توانید در آنها مشغول به کار شوید.

شغل های مختلفی برای رشته ی عکاسی وجود دارد اعم از کار در آتلیه ،راه اندازی آتلیه ی شخصی، کار برای خبرگذاری و نشریات ها ، تهیه عکس برای سازمان ها و نهاد های مختلف، تهیه عکس برای شرکت های تبلیغاتی که از آن برای فروش محصول خود استفاده کنند و ساخت عکس برای پروژه های صنعتی . امروزه امر عکاسی در فضای مجازی نیز بسیار گسترده شده و یاد گرفتن آن مانند زبان انگلیسی واجب است.

سر فصل های دوره عکاسی فنی حرفه ای

در این دوره ها تکنیک های اولیه ی عکاسی را به طور حرفه ای و عملی آموزش می بینید، همچنین با تکنیک های پیشرفته عکاسی آشنا می شوید و همانطور که می دانید برای درک بهتر هنر لازم است که با تاریخ هنر نیز آشنایی داشته باشید که در این دوره نیز با آن آشنا می شوید و همین طور با اصول هنری ای که برای عکاسی لازم است نیز آشنا می شوید و بسیاری از نکات دیگر که در مقاله ای جداگانه به بررسی آنها می پردازیم.

 

آیا دوره عکاسی فنی حرفه ای نیاز به پیش نیاز دارد؟

یکی از سوالات رایج، هر کسی که می خواهد دوره ای را آموزش ببیند این است که آیا این دوره به پیش نیاز و اطلاعات قبلی دارد ، بدیهی است که در دوره های فنی حرفه ای تمام نکات از صفر آموزش داده می شوند و این دوره فاقد هر گونه پیش نیاز می باشد.

عکاسی در دنیای امروز

حتی در پیج های معمولی اینستاگرام هم که برودی متوجه خواهید شد که عکاسی جز لاینفک دنیای اجتماعی نیز شده است و در این دنیا با عکاسی میتوان همه چیز را رقصاند و با عکس ها سخن گفت ، چه خوب است که خالق عکس هایی باشیم که از نظر علمی و تناسب نیز کامل باشند و به بیننده حس سرزندگی و تازگی را اهدا کنند ، شرکت در این دوره ها می تواند در به تحقق رسیدن این امر بسیار کار ساز باشد و همینطور مفید.

 عکس ؛سر آغاز زندگی

تصور کنید در دشتی بی انتها قدم گذاشته اید و عطر بی نظیر این گل ها را استشمام می کنید ، هنگام قدم زدن ذهن خود را رها می کنید و به آسمان نگاه می کنید برای ثبت این لحظه ی زیبا نیاز دارید که از این تصویر عکس بگیرید و تنها راه اینکه بتوانید حداقل نیمی از حس خود را به تصویر انتقال دهید داشتن مهارت ها و یادگیری هنر عکاسی می باشد ،همچنین در دنیای امروز عکس تقریبا همه ی نیاز های ما را بر آورده می کند و در کوچک ترین قسمت ها و لحظات زندگی نیز نقش دارد پس با شرکت در این دوره ها می توانیم این لذت را به خودمان هدیه کنیم.

دوره عکاسی فنی حرفه ای

آموزش دوره عکاسی فنی حرفه ای به چه شکل انجام می شود؟

دوره عکاسی فنی حرفه ای یکی از دوره هایی است که در آن، مهارت جویان اطلاعات خوبی را در رابطه با هنر عکاسی دریافت می کنند. فنی حرفه ای یکی از ارگان های آموزشی در کشور بوده و سال هاست در تلاش است به کسانی که در دوره های برگزار شده توسط این ارگان آموزشی  شرکت می کنند، آموزش های به نسبت مناسبی را ارائه کند. یکی از مزیت هایی که می توانیم برای دوره عکاسی این نهاد آموزشی عنوان کنیم، فعال بودن سازمان فنی حرفه ای در اغلب استان های کشور است.

برای شرکت در دوره هایی که توسط این نهاد آموزشی برگزار می گردد، تنها کافی است به شعبه ای از آن که در شهر محل زندگی تان قرار دارد مراجعه کنید. کسانی که این دوره را به پایان می برند، باید در آزمونی که توسط این موسسه برگزار می گردد، شرکت کنند و در صورتی که بتوانند نمره قبولی را به دست آورند، مدرکی از طرف سازمان فنی حرفه ای دریافت می کنند.

چرا در دوره عکاسی فنی حرفه ای شرکت کنیم؟

به برخی کسانی که به عکاسی علاقه دارند توصیه می شود، در دوره عکاسی فنی حرفه ای شرکت کنند. عکاسی، یکی از زیباترین و تاثیرگذارترین هنرهایی است که بشر تا به امروز توانسته آن را کشف کند. با به بازار آمدن گوشی های هوشمند که به دوربین هایی با کیفیت مجهز شده اند، امروزه تمامی افراد می توانند به این هنر دسترسی داشته باشند. این رشته قدمت زیادی ندارد، اما به دلیل اثربخشی قابل توجهی که بر ذهن و روح ما می گذارد، بسیار جذاب و دوست داشتنی ظاهر شده است.

این غرق شدن در دنیای عکس و همسفر شدن با آن، تنها یکی از مزیت ها و شگفتی هایی می باشد که عکاسی برای ما فراهم آورده است. شاید این هنر قدمت زیادی نداشته باشد، اما جایگاه والایی نزد ما انسان ها داشته و از زمانی که ما با دوربین های عکاسی آشنا شده ایم، بدون آنکه خودمان خبر داشته باشیم، سعی کرده ایم از این هنر به روش خودمان استفاده کنیم.

چرا نورپردازی در عکاسی مهم است؟

یکی از مهم ترین مسائلی که در دوره عکاسی فنی حرفه ای به آن پرداخته می شود، نورپردازی در عکاسی است. نورپردازی کمک می کند برخی صحنه های روشن تر به نظر آیند و سوژه قابلیت درک بیشتری برای بیننده پیدا کند. برای نورپردازی در عکاسی از دو روش استفاده می شود: یکی از این روش ها، استفاده از نور طبیعی است. در این روش، تا زمانی که نور روز وجود دارد، شرایط برای گرفتن بهترین عکس ها فراهم خواهد بود.

روش دیگر نورپردازی، استفاده از نور مصنوعی است که به کمک فلاش ایجاد می گردد. این تجهیزات از جمله تجهیزات مورد نیاز در عکاسی است و کسانی که به صورت حرفه ای عکاسی می کنند، باید فلاش را همیشه با خود داشته باشند. گاهی اوقات شاید نیاز باشد که عکاس برای افزایش نور محیط مجبور شود از هر دو منبع نور طبیعی و مصنوعی استفاده کند. به کارگیری این ترفند هیچ ممنوعیت و محدودیتی نداشته و در جهت گرفتن بهترین عکس ها بسیار کمک کننده است.

دوره عکاسی هلدینگ آموزشی و کاریابی نیک اندیشان بیشتر آشنا شویم:

هلدینگ آموزشی و کاریابی نیک اندیشان با هدف آموزشی با کیفیت و عالی، بستری فراهم کرده تا افراد زیادی به علایق خود دست یابند و از مهارتی که دوست دارند،  آن را با شرکت در دوره های آموزشی نیک اندیشان فرا بگیرند و در انتهای دوره، پس از دریافت مدارک خود معرفی به کار شوند و از مهارت یاد گرفته خود درآمد زایی کنند. توجه داشته باشید هلدینگ نیک اندیشان بیش از 70 دوره آموزشی عملی از جمله دوره عکاسی و دوره فیلمبرداری برگزار می کند.

برای ثبت نام در دوره آموزش فیلمبرداری و عکاسی نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

چرا دوره آموزش فیلبمرداری و عکاسی نیک اندیشان؟

هلدینگ آموزشی نیک اندیشان با برگزاری دوره هایی حرفه ای و پر بازده، توانسته یک برند عالی در زمینه آموزشی و کاریابی باشد. چرا که شما با شرکت در دوره های آموزشی نیک اندیشان، مهارت های گوناگونی را توسط اساتیدی مجرب، آموزش می بینید. و در حین آموزش هر آنچه که در بازار کار آن مهارت، نیاز دارید را با زبان ساده و به صورت منتوری (تجربی) به شما منتقل می کنند تا بتوانید در آینده خیلی نزدیک از آن مهارت (حرفه) که یاد گرفته اید، درآمدزایی کنید.

آیا نیک اندیشان به جز دوره فیلمبرداری و عکاسی ، دوره های آموزشی دیگری در حوزه هنری ، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه هنری ، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از :

دوره آموزش سلفژ و خوانندگی ، دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم ، دوره بازیگری ، دوره نمایشنامه نویسی ، دوره گریم بازیگری

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از  دوره های آن می پردازیم :
حوزه ماساژ

نوشته قبلی
آموزش صفر تا صد حسابداری مالیاتی
نوشته بعدی
بهترین برنامه حسابداری رایگان چه نام دارند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image