عکاسی کرلیان چیست

عکاسی کرلیان چیست؟ (هر آنچه که باید از عکاسی کرلیان بدانید)

برخی مطالعات در طی سال های گذشته نشان می دهد که فرکانس هایی که به آنها فرکانس های بیو انرژی گفته می شود، نقش مهم و اساسی در زندگی ما دارند. اگر این فرکانس ها ضعیف باشند، باعث می شوند انرژی فرد به شدت تحت تاثیر قرار گیرد. در کشورهای خارجی دانشمندان به این باور دست پیدا کرده اند که کل جهان و یا کل کائنات از چیزی به جز انرژی تشکیل نشده و در واقع، پایه و اساس همه چیز در دنیا انرژی است. برای آنکه بتوان ثابت کرد بدن ما انسان ها نیز دارای انرژی است، علم پزشکی نوین از این هاله انرژی تصویر برداری کرده است. این نوع  عکس برداری به عکاسی کرلیان شهرت دارد و موضوعی است که ما در این مقاله قصد داریم در مورد آن نکاتی را ارائه دهیم.

عکاسی کرلیان چیست و چگونه کشف شد؟

عکاسی کرلیان از سال 1939 شروع شده و دو فرد به نام سیمون و والنتینا کرلیان وقتی در حال استفاده از یک منبع با ولتاژ قوی و چاپ تماسی بودند به صورت کاملا اتفاقی و تصادفی این پروسه را مشاهده کرده و آن را کشف کنند. از آنجایی که این کشف، در نوع خود، حامل اتفاقات جالبی بود به افتخار این زوج، نام کرلیان که برگفته از نام خانوادگی آنهاست، برای این نوع روش عکاسی انتخاب شد.

کرلیان یک روش عکسبرداری کاملا پیشرفته است و در آن از جدیدترین روش ها و فن آوری ها برای تحلیل و تجزیه تصاویر ثبتی استفاده می کنند. موردی که در این روش، کاربرد زیادی دارد، میدان و برخی ویژگی های خاص در زمان تخلیه است تا بتوان ثبت تصاویر خاصی را با آن انجام داد. از جمله این خصوصیات می توانیم به یکنواختی یا عدم یکنواختی تصویر، بریدگی، سوراخ و یا بیرون زدگی ها اشاره کنیم. اطلاعاتی که با کمک این خصوصیات می توان به دست آورد، مربوط به سلامت و یا عدم سلامت فرد می باشد. به عبارت دیگر، با کمک این نوع عکاسی می توان پی برد که آیا یک فرد در نهایت سلامت قرار دارد یا خیر. موضوعی که خوب است در اینجا به آن اشاره گردد این است که در واقع، این هاله های انرژی هستند که کمک می کنند وضعیت سلامتی فرد مشخص شود.

عکاسی کرلیان

دوربین کرلیان چه نوع دوربینی است؟

بشر برای ثبت انرژی از دستگاه های متفاوتی استفاده کرده و  حتی تا به امروز نیز موفق شده اختراعات و ابداعاتی در این زمینه داشته است. یکی از معروف ترین و پرکاربردترین این اختراعات، دوربین کرلیان بود و همانطوری که اشاره کردیم توسط سیمون و والنتینا اختراع شد.

برای عکاسی کرلیان یک باید میدان الکتریکی پرفرکانس آماده گردد. در این روش، فرد دست خود را بر روی یک فیلم یا یک کاغذ عکس برداری قرار می دهد. این کاغذ و یا فیلم نیز بر روی یک صفحه فلزی آلومینیومی که قبلا به وسیله جریان برق شارژ شده، قرار داده می شود. بین این فیلم و صفحه آلومینیومی، یک شیشه گذاشته شده است. در تصاویری که به این روش ثبت می گردد، شعاعی از نور از نوک انگشتان فرد خارج می شود و در اطراف دست فرد نمایان می گردد. این شعاع نور خلق شده، در اثر وجود تداخل بین میزان انرژی فرد و میزان انرژی این میدان الکتریکی حاصل شده است.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید این هاله انرژی در اطراف همه چیز وجود دارد و حتی جانوران و گیاهان نیز هاله انرژی‌ دارند و به کمک عکاسی کرلیان می توان به بررسی وضعیت سلامت جانوران و گیاهان نیز پرداخت.

جایگاه این نوع عکاسی در دنیا چگونه است؟

امروزه در دنیا مردم برای آنکه به وضعیت سلامت خود و میزان انرژی شان پی ببرند به سمت عکاسی کرلیان روی آورده اند. وقتی یک فرد، بیمار می شود، تغییراتی در هاله انرژی او رخ می دهد و این تغییر انرژی نشانه بروز بیماری در فرد است. امروزه در بسیاری از مراکز درمانی کشورهایی مانند آمریکا، آلمان، اسپانیا و غیره برای پی بردن به وضعیت سلامت افراد از این روش زیاد استفاده می کنند. برخی کاربردهای عکاسی کرلیان به شرح زیر است:

  • یکی از موارد کاربرد این روش عکاسی، تعیین میزان انرژی فرد و میزان انرژی عضوهای مختلف بدن وی می باشد.
  • برای تشخیص سلامت روانی فرد و اینکه میزان استرس وی چقدر است، این روش عکاسی، کاربردهای زیادی دارد.
  • برای بررسی پروسه بیماری و روند آن از این روش زیاد بهره می برند.
  • در بررسی انرژی سمت راست و سمت چپ بدن و مقایسه آنها نیز عکاسی کرلیان کاربردهای زیادی از خود نشان می دهد.
  • به کمک این نوع عکاسی بررسی آثار مدیتیشن و یا سایر تکنیک هایی که برای آرامش ذهن استفاده می شوند، امکان پذیر شده است.
نمونه ای از عکاسی کرلیان

کاربرد دوربین دیجیتال در این روش عکاسی چیست؟

تا زمانی که بشر دوربین دیجیتال را کشف نکرده بود، گرفتن عکس هایی با کیفیت و با وضوح بالا یک آرزوی محال و دست نیافتنی بود. از زمانی که این دوربین ها وارد بازار شدند، بسیاری از مشکلاتی که در حین عکاسی مناظر و همین طور عکاسی کرلیان مشاهده می شد، به کلی از بین رفت. همانطوری که در فوق اشاره کردیم، در گذشته برای گرفتن عکس از هاله انرژی، از فیلم استفاده می کردند، اما با آمدن دوربین های دیجیتال، به کمک فیلم نیازی نیست و به کمک این دوربین پیشرفته می توان برای عکس برداری از این موضوع خاص و عجیب اقدام کرد.

برای خرید اینترنتی دوربین کرلیان چه کاری باید انجام داد

برای خرید اینترنتی دوربین کرلیان چه کاری باید انجام داد؟

در این مقاله در مورد دوربین کرلیان نکاتی را با شما در میان گذاشتیم. برخی کسانی که با قابلیت های این دوربین منحصر به فرد آشنا شده اند، شاید به دلیل حوزه ی کاری که در آن فعال هستند، بخواهند برای خرید این دوربین اقدام کنند. امروزه، برای خرید دوربین های کرلیان روش های مختلفی وجود دارد؛ یکی از این روش ها، خرید به صورت حضوری است. خرید حضوری این نوع دوربین به شرطی میسر خواهد بود که در شهر محل زندگی تان فروشگاه های حرفه ای فروش دوربین مشغول به فعالیت باشند.

اگر در شهری زندگی می کنید که فروشگاه های کامل و مجهزی برای خرید این دوربین وجود ندارد، خرید اینترنتی دوربین کرلیان، راه دیگری برای تهیه و استفاده از این دوربین به شمار می رود. سعی کنید اگر قصدتان خرید به صورت آنلاین است، موسسه ها و فروشگاه هایی را بیابید که به صورت حرفه ای در این حوزه کار می کنند و به هیچ وجه قصد کلاهبرداری از شما را ندارند. به جز این، بالا بودن اعتبار فروشگاهی که می خواهید خرید خود را از آنجا انجام دهید، تضمین کننده این است که دوربین کرلیان با کیفیت و اصل به شما فروخته می شود.

برای خرید اینترنتی دوربین کرلیان چه باید کرد؟

برای خرید اینترنتی دوربین کرلیان چه باید کرد؟

برای عکاسی کرلیان، حتما می بایست دوربین کرلیان داشت. در این مقاله در مورد این دوربین و مزیت هایی که گرفتن عکس با آن دارد، صحبت کردیم. اگر در شهر محل زندگی تان فروشگاهی نیست که بتوانید این دوربین را از آنجا تهیه کنید، می توانید از روش خرید اینترنتی دوربین کرلیان استفاده کنید. برخی سایت هایی که در حوزه فروش لوازم عکاسی فعالیت می کنند، ممکن است این دوربین را داشته و به شما بفروشند.

البته اگر می خواهید برای عکاسی کرلیان، این دوربین را به صورت آنلاین و غیر حضوری تهیه کنید، حتما سایت های معتبر را شناسایی کرده و خرید خود را به واسطه این سایت ها انجام دهید. متاسفانه هستند سایت هایی که فقط قصد کلاهبرداری دارند و بودجه شما را به هدر می دهند.

نکته ی دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، کیفیت و درست کار کردن دوربین است. در خرید به صورت غیر حضوری امکان آنکه بتوانید دوربین را از نظر سلامت و درست کار کردن، مورد بررسی قرار دهید، وجود ندارد. پس سعی کنید تا جایی که برای تان امکان پذیر است، این دست وسایل حساس را به صورت غیر حضوری نخرید.

جمع بندی

ما در این مقاله در مورد عکاسی کرلیان نکاتی را با شما به اشتراک گذاشتیم. این روش عکاسی در کشور ما یک مقوله جدید و نوین بوده و هنوز آن طور که باید و شاید بر سر زبان ها نیفتاده و کسی اطلاعات خاصی در این رابطه ندارد. البته کسانی که در دوره آموزش عکاسی نیک اندیشان شرکت می کنند اطلاعات بسیار خوبی را در این حوزه کسب می کنند و این خبر خوبی برای تمام کسانی خواهد بود که دوست دارند در مورد هاله انرژی و سایر مسائل مرتبط به آن، اطلاعاتی را به دست آورند. بروزترین و جدیدترین اطلاعات در این دوره ارائه می گردد و این تنها یکی از مزیت های شرکت در دوره عکاسی این موسسه است.

برای ثبت نام در دوره عکاسی نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
فواید و مضرات ماساژ چیست؟ (10 مورد از فواید و مضرات ماساژ)
نوشته بعدی
آنتی الیاسینگ (Anti aliasing) چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image