کار در داروخانه به عنوان دستیار داروخانه

برای کار در داروخانه چه مدارکی لازم است

مطلبی که پیش روی شماست بر آن است تا به علاقه مندان به کار در داروخانه کمک کند تا بتوانند وارد بازار کار این حوزه شوند. در کشور ما کار در محیط داروخانه با شرکت در دوره های مهارتی و فراگیری دانش لازم امکان پذیر می باشد. یکی از نگرانی های بزرگ علاقه مندان این است که برای کار در داروخانه چه مدارکی لازم است ؟ آیا در صورت مرتبط نبودن رشته تحصیلی سابق، می توان در این دوره ها شرکت کرد؟ آیا بازار کار چنین افرادی را می پذیرد؟ خوشبختانه رشته تکنسین داروخانه، نیاز به مدرک خاصی نداشته و تحصیل در دانشگاه را نمی طلبد. تنها طی کردن دوره تکنسین داروخانه و یادگیری مهارت های لازم که در ادامه به آنها می پردازیم، برای ورود به بازار کار این رشته کافی است.

آشنایی با شغل دستیار داروخانه

در ابتدا به این مطلب می پردازیم که تکنسین داروخانه باید چه وظایفی را در محیط کار به انجام برساند؟ آشنایی با شغل دستیار داروخانه می تواند به علاقه مندان کمک کند که انتخاب درستی داشته باشد. شما به عنوان تکنسین داروخانه باید بتوانید کلیه نسخه هایی که به شما می رسد که خوانده و دارو را به بیمار تحویل دهید. بنابراین شناخت داروها، دسته بندی آنها و آشنایی با قفسه بندی داروها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. لازم به ذکر است که داروخانه ها برای فروش محصولات خود از نرم افزارهای مخصوصی بهره می گیرند. شما برای کار کردن در داروخانه باید بتوانید با این نرم افزار کار کرده و لیست داروهایی که به فروش می رسد را در این سامانه وارد کنید. در ادامه بررسی آشنایی با شغل دستیار داروخانه باید گفت که سرعت عمل بالا می تواند در رضایت مندی از شما در محل کار تاثیر داشته باشد.

گام صفر شروع کار در داروخانه

حال که تا حدی با این رشته و نیازمندی های آن آشنا شدیم، وقت آن رسیده است که گام صفر شروع کار در داروخانه را مطرح کنیم. پرسش اینحاست که برای کار در داروخانه چه مدارکی لازم است؟ شما باید با شرکت در دوره های مهارتی که این رشته را تدریس می کنند، مدرک تکنسین داروخانه را دریافت کرده و به واسطه آن وارد بازار کار شوید. یکی از بهترین موسساتی که از آموزش های کاملی بهره مند است، موسسه نیک اندیشان است. می توان شرکت در دوره های نسخه خوانی این موسسه را گام صفر شروع کار در داروخانه عنوان کرد. این موسسه با بهره گیری از قوی ترین اساتید در این زمینه و اعطای مدرک بین المللی از موسسه URS انگلستان، زمینه ساز ورود موفق شما به بازار کار خواهد شد.

کار در داروخانه تهران

شما برای کار در داروخانه تهران می توانید روی موسسه نیک اندیشان حساب ویژه باز کنید. علت را باید در امکان معرفی به کار دانشجویان در انتهای دوره جست و جو کرد. این موسسه در انتهای دوره شما را به بازار کار حرفه ای و کار در داروخانه تهران معرفی می کند. این مرکز از موسساتی است که برگزاری دوره تنها هدف آن نبوده و تلاش می کند تا با یاد دادن مهارت های لازم به علاقه مندان، امکان اشتغال آنها را فراهم کند. یعنی شما پس از گذراندن دوره داروخانه نیک اندیشان در ابتدا مدارک معتبر و قابل استعلام دانشگاه و فنی حرفه ای و همچنین مدرک بین المللی urs انگلستان با مهر و هولوگرام دریافت می کنید. و در انتها توسط موسسه معرفی به کار خواهید شد و در داروخانه های معتبری مشغول به کار و درآمدزایی خواهید کرد.

برای کار در داروخانه چه مدارکی لازم است

مدارک لازم برای تکنسین داروخانه

تکنسین داروخانه هنوز هم یک انتخاب شغلی خوب در نظر گرفته می شود. اگر دوست دارید به مردم خدمت کنید، این حرفه یک شغل ایده آل به حساب می آید. اگر شرایط تحصیلی صحیح و البته مجوز فعالیت را داشته باشید، احتمالاً شغلی را خواهید یافت که حقوق خوبی دریافت می کند، حتی اگر سابقه کار قبلی کمی داشته باشید یا اصلاً نداشته باشید.

شغل یک تکنسین داروخانه شامل توزیع داروهای تجویز شده به بیماران و ارائه اطلاعات در مورد استفاده ایمن از آن ها می باشد. این افراد می توانند در بیمارستان ها و کلینیک ها، داروخانه ها، سوپرمارکت ها و اکنون در برخی از فروشگاه های عمومی بهداشتی کار پیدا کنند.

تکنسین های داروخانه می توانند حقوق خوبی دریافت کنند و ساعات کار آن ها اغلب بسیار انعطاف پذیر است. همچنین حرفه ای است که جایگاه نسبتاً بالایی را به همراه دارد و تکنسین های داروخانه به عنوان متخصصان پزشکی دیده و مورد احترام مردم هستند.

انتظار می رود که تقاضای فزاینده ای برای حرفه ی تکنسین داروخانه در تمامی مراکز مختلف مراقبت های بهداشتی وجود داشته باشد. چنین مراکزی به تکنسین های داروخانه نیاز دارند تا داروهای بیماران را بررسی کنند. جمعیت سالخورده ای وجود دارد و عموماً داروهای بیشتری مصرف می کنند. این بدین معنی است ضمن افزایش تعداد افراد مبتلا به مشکلات مزمن سلامتی مانند دیابت، تقاضا برای دارو  نیزافزایش می یابد. بنابراین، نیاز به تکنسین داروخانه به طور فزاینده ای در حال افزایش است.

تکنسین داروخانه به افرادی گفته می شود که در داروخانه و یا بیمارستان ها فعالیت می کنند. این افراد تحت نظارت دارو ساز می توانند فعالیت کنند. یک تکنسین داروخانه با مواردی همچون نسخه خوانی، زدن قیمت ها، و چیدن دارو ها سر و کار دارد. تکنسین های داروخانه مسئول رسیدگی به تمام جنبه های فرآیند تکمیل نسخه و کمک به داروساز در انجام عملیات روزانه هستند. فن ‌آوران داروسازی می ‌توانند یک دوره معتبر مدرک دار را در آموزشگاه ها مربوطه طی  کنند. این راهنمای شغلی اطلاعات عمیقی در مورد چگونگی تبدیل شدن به یک تکنسین داروخانه، از گذراندن دوره های آموزشی اولیه تا چشم انداز شغلی در دهه آینده ارائه می دهد.

حال می رسیم به سوال بسیار مهم که مدارک لازم برای تکنسین داروخانه چه مدارکی هستند؟

برای داشتن مدرک معتبر تکنسین داروخانه فرد می تواند به مراکز آموزشی معتبر مراجعه کرده و به کسب مهارت بپردازد. برای ثبت نام در دوره ارائه ی مدارکی نظیر آخرین مدرک تحصیلی، کپی شناسنامه، عکس فرد ، کپی کارت ملی و عکس واریز هزینه الزامی می باشد. هزینه ی دوره ها و نحوه ی پرداخت آن در موسسات مختلف متفاوت است. اکثر دوره های آموزشی به متقاضیان اجازه می دهند تا در طول آموزش خود تجربه حرفه ای کسب کنند.

بسته به قوانین کشور، متقاضیان می‌ توانند پس از ثبت نام و ارائه مدارک لازم برای تکنسین داروخانه آموزش‌ های لازم را در حین کار نیز کسب کنند. تجربه بالینی ممکن است به شکل یک برنامه آموزشی ساختار یافته در یک داروخانه باشد که  تحت نظارت موسسه قرار دارد.

مدرک بین المللی معتبر برای کار در داروخانه

سوالات متداول دوره تکنسین داروخانه

شغل دستیاری داروخانه شامل چه وظایفی است؟

شما به عنوان تکنسین داروخانه باید بتوانید کلیه نسخه هایی که به شما می رسد که خوانده و دارو را به بیمار تحویل دهید. بنابراین شناخت داروها، دسته بندی آنها و آشنایی با قفسه بندی داروها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. لازم به ذکر است که داروخانه ها برای فروش محصولات خود از نرم افزارهای مخصوصی بهره می گیرند. شما برای کار کردن در داروخانه باید بتوانید با این نرم افزار کار کرده و لیست داروهایی که به فروش می رسد را در این سامانه وارد کنید.

گام صفر شروع کار در داروخانه چیست؟

شما باید با شرکت در دوره های مهارتی که این رشته را تدریس می کنند، مدرک تکنسین داروخانه را دریافت کرده و به واسطه آن وارد بازار کار شوید. یکی از بهترین موسساتی که از آموزش های کاملی بهره مند است، موسسه نیک اندیشان است. می توان شرکت در دوره های نسخه خوانی این موسسه را گام صفر شروع کار در داروخانه عنوان کرد. این موسسه با بهره گیری از قوی ترین اساتید در این زمینه و اعطای مدرک بین المللی از موسسه URS انگلستان، زمینه ساز ورود موفق شما به بازار کار خواهد شد.

شرایط کار در داروخانه تهران چیست؟

شما برای کار در داروخانه تهران می توانید روی موسسه نیک اندیشان حساب ویژه باز کنید. علت را باید در امکان معرفی به کار دانشجویان در انتهای دوره جست و جو کرد. این موسسه در انتهای دوره شما را به بازار کار حرفه ای و کار در داروخانه تهران معرفی می کند.

برای ثبت نام در دوره تکنسین داروخانه نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
دوره جامع آموزش سئو و بهینه سازی سایت
نوشته بعدی
آموزش تعمیرات موبایل

9 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • وانیا بالغی
  بهمن 28, 1402 12:59 ب.ظ

  سلام ی سوال داشتم من که۱۷ سالم هست نمیتونم تکنسین داروخانه بشم؟

  پاسخ
 • سلام من کلاس ۱۱ تجربی هستم و هنوز دیپلم نگرفتم . چطوری میتونم تکنسین داروخانه بشم؟اصلا امکانش هست؟!

  پاسخ
  • سلام وقتتون بخیر
   شما میتونید در کلاسهای تکنسین داروخانه ی ما ثبت نام کنبد و بعد از گذروندن دوره معرفی به کار براتون انجام میشه .

   پاسخ
  • میتونید برای ثبت نام با شماره های داخل سایت تماس بگیرید

   پاسخ
 • سلام من ۱۷ سالم هست و هنوز کلاس ۱۱ تجربی هستم آیا امکانش هست تکنسین داروخانه بشم؟

  پاسخ
  • نیک اندیشان
   فروردین 30, 1403 3:08 ب.ظ

   سلام
   بله میتونید در دوره های ما شرکت کنید و وارد بازار کار شوید .
   میتونید با شماره های داخل سایت تماس بگیرید

   پاسخ
 • سلام این داروخانه های که میگن کار آموز لازم داریم میتونیم نزد اینا از صفر شرو کنیم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image