آینده شغلی دستیار دندانپزشک

آینده شغلی دستیار دندانپزشک⭐در ایران چگونه است؟

آیا می دانستید با شرکت در دوره دستیار دندانپزشک می توانید وارد حوزه ی کاری شوید که آینده درخشانی دارد؟ اگر می خواهید در مورد آینده کاری این شغل اطلاعات بیشتری به دست آورید در ادامه این مقاله نیک اندیشان با ما همراه باشید.

متخصصان، آینده شغلی دستیار دندانپزشک را چگونه پیش بینی می کنند؟

قبل از آنکه در مورد آینده کاری دستیاران دندانپزشک نکاتی را بیان کنیم، خوب است در مورد این شغل، توضیحاتی را به صورت مختصر ارائه کنیم. دستیاران دندانپزشک، همان کسانی هستند که در مطب های دندانپزشکی حضور داشته و به پزشک کمک می کنند. این افراد نام وسایل دندانپزشکی را خوب بلدند و در مورد کاربرد و نحوه استفاده از آنها نیز اطلاعات کامل و جامعی دارند. اگر می خواهید در مورد این شغل اطلاعات بیشتری به دست آورید، مقاله دستیار دندانپزشک کیست را مطالعه کنید.

موضوع دیگری که می بایست در مورد آن نکاتی را بیان کنیم، آینده کاری این شغل است. با توجه به اینکه جمعیت، در حال افزایش بوده و امروزه بیش از پیش به وضعیت بهداشت دهان و دندان اهمیت داده می شود، آینده شغلی دستیار دندانپزشک را می توان بسیار امیدوار کننده دانست. حتی در حال حاضر نیز بسیاری کشورها به دنبال جذب کسانی هستند که در دوره های آموزشی مرتبط با این حوزه شرکت کرده اند. اگر در دوره های آموزشی شرکت کنید، نه تنها در داخل کشور، بلکه در خارج از کشور نیز می توانید مشغول به کار شده و درآمد قابل قبولی به دست آورید.

آینده شغلی دستیار دندانپزشک و درآمد آنها

کدام مهارت ها در بهبود وضعیت و آینده شغلی دستیار دندانپزشک کمک کننده است؟

همان طوری که اشاره کردیم، آینده شغلی دستیار دندانپزشک به دلیل بالا بودن فرصت های شغلی و جاهایی که افراد می توانند در آن کار کنند، امیدوار کننده است. مطب های دندانپزشکی، بیمارستان ها و یا مراکز بهداشتی از جمله موقعیت های شغلی این افراد به شمار می روند. دستیارانی که مهارت های زیر را داشته باشند، با فرصت های شغلی بهتری رو به رو خواهند شد و مبلغی که به عنوان حقوق دستیار دندانپزشک دریافت می کنند، قابل توجه خواهد بود؛ این مهارت ها به شرح زیر است:

  • یک دستیار باید به جزئیات توجه داشته باشد. او باید کار خود را در نهایت دقت، سرعت و توجه انجام دهد و هر آنچه که دندانپزشک به آن نیاز دارد در اختیارش بگذارد.
  • دستیارانی که توانستند کار تیمی انجام دهند، هزینه بیشتری از بابت درآمد دستیار دندانپزشک طبق نرخ سال 1400 دریافت کردند. پزشکان و دستیاران، یک تیم هستند و این دو باید توانایی کار کردن به صورت تیمی را داشته باشند.
  • این فقط دندانپزشکان نیستند که باید بتوانند با تجهیزات کار کنند، بلکه دستیاران آنها نیز باید کار کردن با تجهیزات موجود در مطب های دندانپزشکی را به خوبی بلد باشند.
  • دندانپزشکی از جمله حوزه هایی است که دائما در حال تغییر و پویایی است. دستیاران دندانپزشک اگر می خواهند در کار خود موفق تر باشند و حقوق بیشتری دریافت کنند می بایست با این تغییرات، همگام شده و دائما خود را بروز کنند.

میانگین حقوق دستیار دندانپزشک در سال 1402 چقدر است؟

آینده شغلی دستیار دندانپزشک و میزان حقوقی که دریافت می کند، به شرطی راضی کننده خواهد بود که فرد در دوره آموزش دستیار دندانپزشک شرکت کرده باشد. دستیارانی که در دوره های آموزشی موسسه های معتبر، همچون نیک اندیشان شرکت کرده اند، حقوق بهتر و بالاتری نیز دریافت کرده و در ضمن، اگر دوست داشته باشند حتی می توانند به کشورهایی که به مهارت و تخصص آنها نیازمندند مهاجرت کنند.

اول از همه، خوب است بدانید که میزان درآمد دستیاران دندانپزشک به سابقه کاری شان و مهارت هایی که دارند، وابسته است. میزان درآمد این گروه در ایران، از 5 و 6 میلیون تومان شروع شده و برخی دستیاران که با پزشکان مطرح و مشهور کار می کنند، حتی ممکن است بیش از 10 میلیون تومان نیز درآمد کسب کنند.

حقوق این شغل به صورت ثابت پرداخت می شود و کسانی که دوست دارند در مراکز درمانی کار کنند، می توانند در این شغل بمانند و آن را ادامه دهند. این کار، هم پرستیژ مناسبی دارد و هم حقوق آن برای زندگی در کشورمان ایران تا حدی قابل قبول است.

آینده شغلی دستیار دندانپزشک را چگونه پیش بینی می کنند؟

حقوق دستیار دندانپزشک در تهران بیشتر است یا دبی؟

برای آنکه بتوانیم در مورد آینده شغلی دستیار دندانپزشک بهتر و واضح تر صحبت کنیم، خوب است به مقایسه حقوق دستیار دندانپزشک در تهران و دبی نیز بپردازیم. دبی از جمله شهرهای دنیاست که افراد زیادی برای رفتن به آنجا علاقه نشان داده و دوست دارند زندگی جدیدی را در آنجا تجربه کنند. کشور امارات به دلیل برخورداری از منابع نفتی قابل توجه، در حال طی کردن مسیر پیشرفت بوده و زندگی در آنجا می تواند با منافع مالی خوبی همراه باشد.

ما نمی توانیم در مورد میزان درآمد دستیاران دندانپزشک در شهر دبی عدد مشخصی را بیان کنیم؛ زیرا مهارت فرد یکی از عواملی است که باعث تغییر درآمد این گروه شغلی در دبی می شود. ولی به صورت کلی می توانیم بگوییم، از آنجایی که ارزش پول کشور امارات از ارزش پول کشورمان بیشتر است، چنانچه بتوانید به عنوان دستیار دندانپزشک به این کشور بروید، در صورتی که قصد برگشت داشته باشید، سرمایه قابل توجهی از کار کردن در آن جمع آوری خواهید کرد.

آیا دستیار دندانپزشک میتواند مطب بزند؟ در این رابطه آیا چیزی میدانید؟

یکی از سوالاتی که در ادامه صحبت در خصوص آینده شغلی دستیار دندانپزشک ممکن است برای افراد ایجاد شود این است که آیا دستیار دندانپزشک میتواند مطب بزند؟ درست است که دستیاران دندانپزشک با برخی وسایل دندانپزشکی آشنا هستند و می توانند با تجهیزاتی که در مطب های دندانپزشکی وجود دارد کارکنند اما آنها به دلیل نداشتن دانش کافی نمی توانند یک مطب دندانپزشکی افتتاح کرده و به عنوان یک پزشک، کار درمانی روی دندان های بیمار انجام دهند.

دندانپزشکان چندین سال مطالعه کرده اند و در دانشگاه وقت خود را صرف درس خواندن کرده اند؛ این در حالی است که دستیاران دندانپزشکی تنها در دوره های آموزشی شرکت کرده اند؛ پس این گروه نباید و نمی توانند یک مطب بزنند و در آن خدمات دندانپزشکی ارائه دهند.

کلام آخر

اگر به دلیل علاقه شخصی، دوست دارید دستیار دندانپزشک شوید، حتما در دوره های آموزشی که توسط موسسه های آموزشی معتبر در کشور برگزار می شود، شرکت کنید. از جمله این موسسه های آموزشی معتبر که در انتها نیز یک مدرک معتبر بین المللی و قابل ترجمه به شما می دهد، می توان به نیک اندیشان اشاره کرد.

برای ثبت نام در دوره آموزش دستیار دندانپزشک یک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
اعطا مدرک بین المللی دستیار دندانپزشکی⭐[ معتبر- قابل استعلام]
نوشته بعدی
اعتبار مدرک دستیار دندانپزشک نیک اندیشان⭐بین المللی شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image