سشن های فارکس چیست؟

بهترین سشن معاملاتی فارکس چیست؟⭐ هر آنچه که باید بدانید

فارکس، شبکه ای از خریداران و فروشندگان است که در آن، ارز را با قیمت توافقی بین یکدیگر رد و بدل می کنند. افراد پس از گذراندن دوره فارکس، مهارت های لازم برای کسب درآمد از این شبکه و آشنایی با سشن ها را به دست می آورند. ما در این مقاله قصد داریم، بهترین سشن معاملاتی فارکس را به شما معرفی کنیم.

سشن های فارکس چیست؟

سشن های معاملاتی فارکس در حقیقت بازه های زمانی ای هستند که بازار های مالی کشور های مختلف در آن ها باز و بسته می شوند. مثلا بازار بورس ایران، ساعت ۹ صبح باز شده و تا ساعت ۱۲:۳۰ ظهر به کار خود ادامه می دهد. اگر بازار بورس ایران به بازار جهانی متصل بود، اصطلاحا به آن سشن تهران می گفتند. فارکس یک بازار بین المللی و جهانی است که از ساعات ابتدایی بامداد روز دوشنبه باز شده و تا ساعات انتهایی روز جمعه به فعالیت خود ادامه می دهد. این بازار در روز های شنبه و یکشنبه به صورت کامل تعطیل است و در آن معامله ای صورت نمی گیرد.

عدم هماهنگی تعطیلات بازار فارکس با تعطیلات ایران، مشکلات زیادی را برای معامله گران فارکس در ایران به وجود می آورد که این از معایب فارکس در ایران است. برای آشنایی با بهترین سشن معاملاتی فارکس، باید بدانید که باز بودن و انجام معامله در بازار فارکس به فعالیت تعداد زیادی معامله گر نیاز دارد و شب ها که بیش تر کاربران یک کشور خواب هستند، عملا امکان معامله در بازار فارکس وجود ندارد.

در طول ۲۴ ساعت شبانه روز با توجه به سرعت چرخش خورشید از سمت شرق به غرب، بازار فارکس از کشور استرالیا شروع به باز شدن کرده و به مرور نوبت به سایر کشور ها می رسد. البته لازم است به این مسئله توجه کنید که در بازه زمانی ای که معاملات جهانی در کشوری آغاز می شود، ممکن است معاملات استرالیا به صورت کامل بسته شده باشد.

به بازه زمانی ای که هر یک از بازار های کشور های مختلف باز هستند، به اصطلاح سشن معاملاتی آن کشور می گویند. برای مثال سشن سیدنی تایمی است که در آن بازار استرالیا باز است و معامله گران کشور استرالیا در حال معامله هستند. البته این مسئله به این معنا نیست که کاربران سایر کشور ها امکان انجام معامله ندارند، بلکه در این ساعت بانک های کشور استرالیا باز هستند و معاملات خود را در بازار انجام می دهند و این اتفاق سبب می شود که حجم معینی معامله در بازار وجود داشته باشد.

سشن های معاملاتی بازار فارکس کدامند؟

سشن های معاملاتی بازار فارکس کدامند؟

پیش از اینکه با بهترین سشن معاملاتی فارکس آشنا شویم، لازم است با سشن های معاملاتی بازار فارکس آشنا شوید. افراد پس از شرکت در دوره آموزش فارکس می دانند اولین سشنی که در بازار فارکس باز می شود، سشن سیدنی است. این سشن در اولین ساعات بامداد دوشنبه باز شده و همزمان با آن، بانک های این کشور معاملات خود را آغاز می کنند. پس از اینکه سشن سیدنی باز شد به ترتیب از شرق به غرب بازار بورس کشور های صنعتی و پیشرفته جهان باز می شود.

با توجه به‌ آموزش های بهترین اساتید فارکس در ایران، سیدنی، توکیو، سنگاپور، پکن، هنگ کنک، لندن، فرانکفورت، نیویورک و شیکاگو معروف ترین سشن های معملاتی در بازار فارکس هستند. البته این سشن ها هم پوشانی بسیار زیادی با هم دارند و با توجه به این هم پوشانی ها چهار سشن اصلی برای معامله تعریف شده است که بهترین سشن معاملاتی فارکس نیز در بین آن ها قرار دارد. این چهار سشن عبارتند از:

  • اولین سشن معاملاتی در طول روز، سیدنی است.
  • پس از باز شدن سیدنی، نوبت به بازار توکیو می رسد که به سشن آسیا معروف است.
  • سشن لندن نیز به عنوان سومین سشن در نظر گرفته می شود و به سشن اروپا معروف است.
  • در نهایت نیز آخرین سشن، سشن نیویورک است که با بسته شدن آن فعالیت ۲۴ ساعته فارکس به پایان می رسد.

اهمیت بهترین سشن معاملاتی فارکس

سشن های معاملاتی فارکس به وقت ایران کدامند؟

پس از خواندن نمودارهای فارکس به آسانی می توانید متوجه بازه زمانی سشن های معاملاتی فارکس به وقت ایران شوید. شناخت این تایم سشن ها و آگاهی از بهترین سشن معاملاتی فارکس، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است؛ این تایم سشن ها به وقت ایران عبارتند از:

  • سشن سیدنی: اولین سشن فارکس محسوب می شود و ۰۱:۳۰ بامداد باز شده و تا ۱۰:۳۰ صبح به فعالیت خود ادامه می دهد.
  • سشن توکیو: دومین سشن در بازار فارکس است که از ساعت ۰۴:۳۰ باز شده و تا ساعت ۱۳:۳۰ ادامه پیدا می کند.
  • سشن لندن: سومین سشن است و از ساعت ۱۱:۳۰ صبح تا ۱۹:۳۰ عصر فعالیت می کند.
  • سشن نیویورک: آخرین سشن معاملاتی است که در ساعت ۱۶:۳۰ باز شده و تا ۰۱:۳۰ بامداد فردا به فعالیت خود ادامه می دهد.

بهترین سشن معاملاتی فارکس کدام است؟

از میان سشن های معاملاتی، نوبت به انتخاب بهترین سش معاملاتی فارکس می رسد. البته به این نکته دقت کنید که بهترین سشن معاملاتی زمانی برای شما مهم است که بتوانید معاملات خود را به آن سمت ببرید و یا در حال معامله در آن بازار باشید، در غیر این صورت چنانچه جفت ارز معاملاتی مورد نظر شما مربوط به سشن توکیو بود، بهتر است در همین تایم اقدام به انجام معاملات خود کنید.

اگر بخواهیم از نظر معامله گری این مسئله را بررسی کنیم، بهترین سشن فارکس از زمان باز شدن سشن نیویورک تا زمان بسته شدن سشن لندن است. علاوه بر این، در ابتدای صبح نیز که سشن توکیو و سشن لندن باز هستند، حجم معاملات قابل قبولی را در بازار مشاهده می کنید که می تواند سود خوبی داشته باشد. استفاده از این تایم سشن ها، کارکرد معاملاتی شما را بسیار ایده آل می کند و شرایطی را به وجود می آورد که شما بتوانید معاملات بهتری را در بازار انجام دهید.

آشنایی با بهترین سشن معاملاتی فارکس

اندیکاتور سشن در متاتریدر۴ چه نقشی دارد؟

بعد از اینکه با بهترین سشن معاملاتی فارکس آشنا شدید لازم است بدانید که این سشن ها به چه صورت در نرم افزار های معاملاتی نمایش داده می شوند. ممکن است یک معامله گر استراتژی سرمایه گذاری خود را بر اساس یک سشن خاص تنظیم و برنامه ریزی کند. با استفاده از اندیکاتور، نمایش سشن های معاملاتی Trading sessions در متاتریدر 4 به کاربر این امکان داده شده تا بتواند سشن های معاملاتی را به صورت تصویری روی نمودار مشاهده کند.

برای این کار، تنها کافی است اندیکاتور trading sessions  را به صورت دستی روی چارت مدنظر خود به صورت drag and drop وارد کنید. بلافاصله پس از قرار دادن این اندیکاتور بر روی چارت، بدون نیاز به انجام تنظیمات بیشتر، سشن های معاملاتی سیدنی، توکیو، لندن و نیویورک روی چارت قابل مشاهده خواهد بود.

با استفاده از اندیکاتور سشن در متاتریدر 4، این امکان فراهم شده تا معامله گر بتواند به طور هم زمان تمام سشن های معاملاتی را بر روی نمودار رسم کند. همچنین می توان به جای نمایش تمام سشن ها، به انتخاب کاربر، تنها یک یا چند سشن خاص نمایش داده شود. با این توضیحات می توانید در بهترین سشن معاملاتی فارکس، معامله و ترید خود را انجام دهید.

آنچه باید درباره بهترین سشن معاملاتی فارکس بدانید.

آشنایی با بهترین سشن های معاملاتی فارکس چه اهمیتی دارد؟

شما تنها در صورتی می توانید بهترین سشن معاملاتی فارکس را برای معاملاتتان انتخاب کنید که با سشن های معاملاتی فارکس و ویژگی های هرکدام آشنا باشید. در بین سشن های موجود، سشن لندن به دلیل اینکه بانک ها و بازار های مالی لندن، پاریس و فرانکفورات، فعالیت و معاملات خود را آغاز می کنند، نوسانات زیادی را تجربه می کند. همچنین نقدینگی در این سشن افزایش چشمگیری دارد. پس اگر به دنبال سود و نوسان گیری هستید، بهتر است ترید خود را در این سشن ها پیش ببرید.

بر خلاف سشن لندن، سشن سیدنی بازار نسبتا آرامی داشته و البته اسپرد های زیادی برای معاملات دارد. اگر حد ضرر های بزرگی برای معاملاتتان ندارید، توصیه می شود تا قبل از سشن سیدنی معامله خود را ببندید.

شناخت سشن نیویورک و نوسانات لحظه ای آن نیز برای هر تریدری لازم است. آمریکای شمالی بازار های مالی قدرتمندی دارد که در سشن نیویورک می توانیم شاهد معاملات و تریدر های زیادی باشیم. با این توضیحات برای ترید های نوسان گیری، برترین سشن معاملاتی فارکس آن است که در آن، افت و خیز های قیمتی قابل توجهی وجود داشته باشد.

سخن آخر

ما در این مقاله پس از بررسی سشن های معاملاتی، بهترین سشن معاملاتی فارکس را به شما معرفی کردیم. چنانچه علاقمند به فعالیت در این حوزه هستید پس از آشنایی با حقیقت فارکس در ایران، می توانید در دوره های فارکس موسسه نیک اندیشان شرکت کنید.

برای ثبت نام در دوره آموزش فارکس نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
انتقال لایت کوین چقدر طول میکشد؟⭐بررسی جامع و کاربردی
نوشته بعدی
بازارکار و درامد mba در ترکیه چگونه است؟⭐بررسی کامل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image