آیا حقیقت فارکس در ایران در ایران را می دانید

5 حقیقت فارکس در ایران⭐که باید بدانید!؟

از آنجایی که بازار فارکس این روز ها داغ است، بر آن شدیم تا 5 حقیقت فارکس در ایران را برای شما شرح دهیم. با ما همراه باشید تا در ادامه این مقاله، توضیحات و حقایقی درباره این بازار و قوانین و نکات مربوط به آن بگوییم. علاوه بر خواندن این مقاله، در دوره فارکس نیز شرکت کنید و به خود کمک کنید تا در مورد این حوزه اطلاعات کامل و جامعی به دست آورید.

اولین حقیقت فارکس؛ آیا این بازار، قانونی است؟

در ابتدای امر، برای اینکه با فارکس آشنا شوید، مقاله فارکس چیست به زبان ساده را بخوانید. خوب است بدانید، تا قبل از سال 1390، فارکس، قانونی بود، اما بعد از آن، این بازار، غیر قانونی خوانده شد. به همین دلیل اگر شما پولی وارد این بازار کنید و پس از مدتی، به هر دلیلی آن را از دست بدهید نمی توانید به صورت قانونی پیگیری کنید و این حقیقت بازار فارکس در ایران است.

اگر مشتاقید در فارکس، شرکت کرده و سود به دست آورید، چنانچه در مورد شرعی بودن درآمد این حوزه، سوالی دارید، مقاله درآمد فارکس حلال است می تواند کمکتان کند تا از این ابهام خارج شوید.

دومین حقیقت بازار فارکس در ایران؛ از سود بازار فارکس، مالیاتی پرداخت نمی کنید

دیگر حقیقت فارکس این است که در تمام کشور های خارجی این بازار، قانونی بوده و تمام کسانی که در این بازار فعالیت می کنند مالیاتی مبنی بر سود خود به دولت ها پرداخت می کنند. در ایران، به دلیل غیر قانونی بودن بازار فارکس، مالیاتی به آن تعلق نمی گیرد؛ بنابراین فردی که از فارکس سود کسب کرده است تمام آن را نزد خود نگه می دارد.

حقیقت فارکس در ایران چیست

سومین حقیقت فارکس در ایران؛ دستور STOP LOSS یا توقف ضرر و نحوه عملکرد آن

دستور توقف ضرر یا STOP LOSS نوعی دستور توقف معامله است. به عنوان مثال، شما بازه ای 500 تا 600 دلاری را انتخاب کرده و تعیین می کنید تا اگر ضرر از این میزان بیشتر شد، معامله بسته شود. البته این موضوع را در اینجا ذکر کردیم تا بگوییم که این دستور، ممکن است در ایران به خوبی کار نکند و این حقیقت بازار فارکس در ایران، و یکی از معایب فارکس در ایران است.

نوسانات لحظه ای بازار ایران، یکی از دلایل کار نکردن این دستور است. البته، گاهی اوقات ممکن است مشاهده کنید که یک معامله قبل از رسیدن به بازه ی ضرر تعیین شده، بسته شده باشد؛ پیش بینی می شود که این کار توسط بروکر انجام گرفته باشد. برای آشنایی بیشتر با این مبحث، خوب است در دوره آموزش فارکس نیز شرکت کنید.

چهارمین حقیقت فارکس در ایران؛ تریدرها با استفاده از لوریج معامله می کنند

لوریج به معنای پولی است که یک تریدر از بروکر دریافت کرده و آن را وارد معامله خود می کند. هر لوریج، به شکل یک اهرمِ نسبت بیان می شود. به عنوان مثال، اهرم نسبتی که به صورت 1:500 باشد به این معنا است که، تریدر به ازای یک دلار از بروکر خود 500 دلار دریافت کرده تا معامله ای کلان انجام دهد و سود کند. این اهرم ها به تریدر ها کمک می کنند تا اگر سرمایه ای از دست داده بودند، بتوانند با مبلغی کم دوباره وارد بازار فارکس شوند و معامله دیگری انجام دهند تا به سود برسند.

هر بروکر می تواند از لوریج به خصوصی استفاده کند، لوریج های متداول 1:50، 1:20 و 1:100 هستند؛ ولی حقیقت فارکس در ایران این است که بروکر ها از لوریج هایی با نسبت بالا مثل 1:1000 و 1:2000 استفاده می کنند تا سودهایی با درصد بالا کسب کنند.

معایب فارکس در ایران؛ انکارناپذیرترین حقیقت فارکس در ایران!؟

معایب فارکس در ایران؛ انکارناپذیرترین حقیقت فارکس در ایران!؟

یک حقیقت فارکس در ایران، معایب آن است. برخی از معایبی که به این بازار می گیرند، به شرح زیر است:

1- انعطاف پذیری

شاید برایتان تعجب آور باشد که از انعطاف پذیری به عنوان یکی از معایب فارکس در ایران یاد می کنیم. این صفت در بازار فارکس در برخی جاها به عنوان یک عیب و برخی جاها به عنوان یک مزیت مطرح است. از این جهت که بازار، 24 ساعته است و افراد در هر زمانی در طول روز می توانند معامله کنند و کسی آنها را بازخواست نکند، از انعطاف پذیری به عنوان یک عیب یاد می شود. انعطاف زیاد می تواند باعث متضرر شدن تریدر شود.

2- زیاد بودن میزان نوسانات

بازار فارکس، یکی از نوسانی ترین بازارهای دنیا است و همین مورد، ریسک معامله در آن را به شدت افزایش می دهد. این بازار روند ثابتی نداشته و نمی توان آینده آن را پیش بینی کرد. تریدرها باید مواظب نوسان هایی که در این بازار رخ می دهد باشند تا سرمایه شان از دست نرود.

3- ترس

از دیگر معایب این بازار که شاید یکی از تلخ ترین حقایق بازار فارکس نیز به شمار رود، ترس است. همه معامله کنندگان، با این ترس که ممکن است سرمایه شان را از دست بدهند، معامله می کنند و این ممکن است روی معامله هایی که انجام می دهند تاثیر منفی گذاشته و آنها را به اشتباه بیندازد.

عجیب ترین حقیقت فارکس در ایران، عدم فروپاشی معامله گری در فارکس تا به امروز!؟

فارکس یکی از معدود ترین بازار هایی بوده که تا به حال هیچ گونه فروپاشی در آن مشاهده نشده است. شاید در برهه هایی از زمان، این بازار فراز و نشیب های زیادی داشته، اما هرگز به طور کامل سقوط نکرده است.

بر خلاف تصور و باور غلط ما ایرانی ها، این بازار از لحاظ امنیت مالی کاملا تایید شده است و تا به اکنون، هیچ موردی مبنی بر کلاهبرداری یا نابودی ارز دیجیتال به خصوصی گزارش داده نشده است. این بازار به دلایل مختلفی در طول سال های گذشته بحران های زیادی را تجربه کرده، اما بر خلاف بازار های مالی دیگر، فروپاشی در آن اتفاق نیفتاده است. همین موضوع باعث شده است تا معامله گران زیادی سرمایه های خود را وارد این بازار کنند.

یکی از دلایل اصلی مقاومت و ثبات بازار ارز های دیجیتالی این است که قیمت ها به جای این که توسط سهام داران، یا شرکت های مختلف تعیین شوند، متکی به تریدر ها هستند. بر همین اساس معامله گری در فارکس همچنان پابرجا است و عدم فروپاشی آن به عنوان یک حقیقت فارکس در ایران و سایر کشور های دنیا تا به اکنون تایید شده است.

حقیقت فارکس در ایران

پنجمین حقیقت فارکس: آیا مارجین می تواند جایگزین لوریج شود؟

مارجین یکی دیگر از راه های کسب سود در بازار فارکس است که باید با آن آشنا باشید. برای باز نگه داشتن معاملات باید از مارجین استفاده کنید. مارجین مقدار پول و سرمایه نسبی برای انجام یک معامله یا درخواست لوریج است. دو نوع مارجین داریم؛ مارجین آزاد و مارجین استفاده شده. مارجینی که استفاده شده همانی است که برای باز نگه داشتن معاملات نیاز است.

در راستای صحبت در خصوص حقیقت فارکس در ایران، می بایست مارجین آزاد را نیز توضیح دهیم؛ مقدار پولی که در لحظه، در حساب تریدر موجود است و برای انجام هر معامله به آن نیاز است، مارجین آزاد خوانده می شود. فرض کنید قرار است معامله ای 2000 دلاری با جفت ارز USD/CAD انجام دهید. اگر در حالت عادی بخواهید این معامله را انجام دهید، نیاز به کل مبلغ دارید تا معامله انجام شده و منتظر تغییرات قیمت لحظه ای آن باشید؛ اما، اگر از مارجینی 2 درصدی استفاده کنید، برای انجام معامله تنها 40 دلار نیاز خواهید داشت.

کلام آخر

ما در این مقاله در مورد پنج حقیقت فارکس در ایران صحبت کردیم. برای آشنایی با دیگر اصول و حقیقت های فارکس در کشورمان ایران، خوب است در دوره های آموزشی مطرح در کشور، همچون دوره ی فارکس نیک اندیشان شرکت کنید. نکات کاربردی زیادی در این دوره ارائه می شود.

برای ثبت نام در دوره آموزش فارکس نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
مشاغل مرتبط با رشته حسابداری⭐(معرفی شغل های حسابداری)
نوشته بعدی
بازار کار و درامد تعمیرات موبایل در امریکا چگونه است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image