معایب فارکس در ایران را چگونه بشناسیم

معایب فارکس در ایران چیست؟⭐بررسی معایب آن

معایب فارکس در ایران از کلاهبرداری هایی نشات می گیرد که در این حوزه رخ می دهد. فردی که دوست ندارد با اتفاقی به نام کلاهبرداری در فارکس رو به رو شود، می بایست از قبل، برای پیشگیری از این وضعیت، تدابیری بیندیشد. یکی از سلاح هایی که به مبتدیان کمک می کند تا با حضور در فارکس، دچار کلاهبرداری نشوند، حضور در دوره فارکس است. ما می خواهیم در این مقاله در مورد عیب هایی که به فارکس وارد می کنند، حرف بزنیم؛ پس با ما همراه باشید.

فارکس چیست؟ آیا این حوزه خطرناک است؟

کسی که می خواهد به عنوان یک تریدر فارکس (تریدر فارکس کیست) وارد این بازار شود، ابتدا باید بداند که فارکس چیست و آیا شایعاتی که در مورد آن مطرح می کنند، حقیقت دارد یا خیر.

اگر بخواهیم خیلی ساده و راحت در مورد فارکس حرف بزنیم، باید بگوییم که فارکس، یک بازار مجازی مالی است و حجم بالایی از معامله ها در طی روز در آن اتفاق می افتد؛ این بالا بودن حجم معامله ها از اهمیت این حوزه، و داشتن اطلاعات لازم در مورد آن خبر می دهد. اگر دوست دارید به عنوان یک تریدر حرفه ای، در این بازار کار کنید، باید به اصول و قواعد حضور در آن، از جمله خواندن نمودارهای فارکس آشنا باشید. اگر این مورد را به خوبی یاد بگیرید، خیلی راحت می توانید آینده موضوعی که می خواهید روی آن معامله کنید، پیش بینی کنید.

موضوع دیگری که خوب است در مورد آن نیز اطلاع داشته باشید، آن چیزی است که در این بازار، معامله می شود. فارکس، مخصوص معامله ارزها است. در این بازار، موسسه های مالی، بانک ها، شرکت های بین المللی، شرکت های چند ملیتی و تاجران از جمله کسانی هستند که حضور فعالی دارند.

شک نکنید، تمام افرادی که در بالا نام بردیم، قبلا در دوره های آموزشی فارکس شرکت کرده اند و به مباحث مختلف این دوره ها، از جمله پولبک در فارکس چیست، تسلط کامل دارند. اگر سرمایه ای در اختیار دارید و نمی خواهید سرمایه تان بیخود و بی جهت و در اثر افتادن در دام معایب فارکس در ایران به هدر برود، شما نیز قبل از حضور در فارکس، اطلاعات و دانش خود را در مورد این بازار پر چالش افزایش دهید. حضور در دوره آموزش فارکس به شما امکان می دهد تا به عنوان یک معامله گر حرفه ای در کنار دیگر معامله گران حضور پیدا کنید.

معایب فارکس در ایران چیست

معایب فارکس در ایران چیست؟ آیا در مورد آن چیزی شنیده اید؟

داشتن اطلاعات کامل در مورد معایب فارکس در ایران خود به عنوان یک سلاح برای جلوگیری از ضرر، مطرح است. اگر بدانید این حوزه چه عیب هایی دارد، سعی می کنید یک استراتژی منطقی و عاقلانه، انتخاب کرده و مطابق با آن به پیش بروید. معایبی که به فارکس در ایران وارد می کنند، به شرح زیر است:

1- بالا بودن ریسک

یکی از معایبی که ممکن است در مورد فارکس و معامله کردن در آن زیاد عنوان کنند، بالا بودن ریسک است. نرخ برابری جفت ارزها، ثابت نبوده و دائما در حال تغییر است. همین موضوع، سبب شده که افراد زیادی سرمایه خود را وارد فارکس کنند و در نهایت، با ضررهای هنگفت مالی، مجبور به ترک آن شوند.

2- طمع

برخی افراد تصور می کنند که اگر پول زیادی را وارد این بازار کنند، به ثروت غیر قابل تصوری می رسند. این گروه، برای افزایش سرمایه خود، هر آنچه که در زندگی دارند، می فروشند و به فارکس تزریق می کنند. متاسفانه، گاهی اوقات نیز فارکس روی خوش به این افراد نشان نداده و به جای آن که ثروتشان افزایش پیدا کند، ضررهای مالی اتفاق می افتد و سرمایه به کلی از دست می رود. اصولا این بازار، مناسب کسانی که می خواهند یک شبه پولدار شوند، نیست.

3- نبود دانش کافی

از دیگر معایب فارکس در ایران می توان به نبود آگاهی و سواد لازم در تریدرهای فارکس اشاره کرد. درست است که این بازار می تواند سود خوبی با خود به همراه داشته باشد، اما این به شرطی است که فرد بداند سرمایه خود را در چه جهتی به کار ببرد و در کدام حوزه و کدام ارز سرمایه گذاری کند. کسی که با آگاهی وارد فارکس می شود، احتمال شکستش کمتر است.

معایب فارکس در ایران

آیا می دانستید ثبت نام در بازار فارکس یکی از معایب فارکس در ایران به شمار می رود؟

همان طوری که می دانید، بازار فارکس به صورت واقعی وجود نداشته و همه معاملات آن از ابتدا تا به انتها به صورت مجازی انجام می شود. همین موضوع است که باعث شده ما از ثبت نام در بازار فارکس به عنوان یکی از معایب فارکس در ایران یاد کنیم؛ اما علت چیست؟ چگونه ثبت نام کردن می تواند به عنوان یک عیب این بازار مطرح باشد؟

در پاسخ به این سوال می بایست به روند حضور در فارکس اشاره کنیم. کسانی که می خواهند در بازار فارکس وارد شده و در آن ترید کنند، می بایست در قدم اول در این بازار ثبت نام کنند. ثبت نام در بازار فارکس توسط کارگزاری ها انجام می شود. این کارگزاری ها باید کاملا معتبر باشند؛ زیرا در غیر این صورت ممکن است مشکلاتی را برای تریدرها ایجاد کنند که از آن جمله می توانیم به کلاهبرداری در فارکس اشاره کنیم.

برخی از کارگزاری ها، به صورت غیر قانونی فعالیت می کنند و تنها قصدی که دارند، کلاهبرداری کردن از تریدرهایی است که در مورد شناخت یک کارگزاری معتبر و قانونی، اطلاعاتی ندارند. اگر نمی خواهید سرتان کلاه برود، بدون دانش و آگاهی در فارکس حاضر نشوید.

آیا امکان معاملات شبانه روزی، از معایب فارکس در ایران است؟

اینکه شما بتوانید در هر ساعتی از شبانه روز و تنها با گوشی موبایل یا سیستم کامپیوتری تان به راحتی ترید کرده و سود زیادی به دست آورید، بسیار لذت بخش است، اما این موضوع تنها یک طرف قضیه است. با فرض اینکه شما مشکل آموزش را بر طرف کرده اید و با آگاهی کامل وارد این عرصه شده باشید، باز هم امکان ضرر و زیان وجود دارد.

تریدر ها می توانند در همه ی ساعات شبانه روز به صورت ۲۴ ساعته فعالیت کنند. این موضوع در واقع کششی برای افراد ایجاد می کند که مدام نرخ ها را مشاهده کرده و ترید کنند. گاهی افراد به دلیل خستگی از کار و روزمرگی، مشکلات خانوادگی، ناراحتی های شغلی و دلایل روحی زیادی آمادگی انجام ترید را ندارند، اما به دلیل این کشش به ترید که گفته شد، وارد معامله می شوند. نتیجه ی همچنین خرید و فروشی به احتمال زیاد شکست در معامله است.

با این توضیحات، ۲۴ ساعته بودن معاملات ارزی و ترید، علاوه بر اینکه جزء معایب فارکس در ایران است، از مزایای آن هم به شمار می رود. این ویژگی به نوع کاربرد و بهره گرفتن از آن بستگی دارد.

آیا می دانستید ثبت نام در بازار فارکس یکی از معایب فارکس در ایران به شمار می رود؟

آیا راهی برای در امان ماندن از معایب فارکس در ایران وجود دارد؟

حال که فهمیدیم معایب فارکس در ایران چیست، خوب است چند راهکار برای در امان ماندن از این معایب به شما نشان دهیم؛ این راهکارها به شرح زیرند:

  • داشتن برنامه ریزی، به کارگیری نظم و انضباط و آگاهی از قوانین مدیریت مالی می توانند به تریدرها کمک کند تا در دام ورشستگی و از دست رفتن هزینه شان نیفتند.
  • شرکت در دوره های برتر آموزشی دوره فارکس، مانند دوره ی آموزش فارکس نیک اندیشان، به دلیل ارائه کامل ترین سرفصل ها، می تواند کمک خوبی برای افزایش امنیت در مقابل عیب های فارکس در ایران باشد.
  • افرادی که درآمد زیادی ندارند و یا کسانی که برای جور کردن سرمایه، زیر بار قرض رفته اند، به هیچ عنوان نباید در بازار فارکس حضور پیدا کنند؛ حضور اینها قطعا به شکست منجر می شود.

برای ثبت نام در دوره آموزش فارکس نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image