پیشگیری از افتادن در دام کلاهبرداری در فارکس

کلاهبرداری در فارکس چگونه انجام می شود؟ (نجات از کلاهبرداری)

کلاهبرداری در فارکس، یکی از نگرانی های اکثر کسانی است که قصد ورود به این بازار را دارند. شاید شما هم با دیدن جمع کثیری از افرادی که در فارکس شروع به معامله گری کرده اند و در آخر ضرر زیادی متحمل شدند، به این باور رسیده اید که بازار فارکس نوعی کلاهبرداری است. در ادامه بیشتر به این موضوع می پردازیم.

بروکرها کلاهبرداران بزرگ فارکس

برای معامله گران فارکس  اولین و مهم ترین دروازه‌ی ورود به دنیای بروکرها، سایتشان است و به همین دلیل، توجه به ظاهر و جزئیات سایت بروکری انتخابی بسیار حائز اهمیت است.

به یاد داشته باشید که بروکرهای معتبر برای ماندگاری خود در این عرصه، تمامی سرمایه و تلاش خود را به کار می گیرند و سعی می کنند تا با طراحی سایتی اصولی، همواره بهترین پاسخگویی را داشته باشند؛ بسیار دیده شده است که بروکرهای کلاهبردار در فارکس، هزینه چندانی صرف طراحی و پیاده سازی سایت نکرده و عموما پنل های کاربری لبریز از عیب و کاستی دارند. کاربرانی که تعریف دقیق و درستی از بازار فارکس چیست، ندارند، در دام این کلاهبرداران می افتد.

باید توجه داشت که برخی از سایت ها برای کلاهبرداری در فارکس، اقدام به طراحی سایتی مشابه با سایت بروکرهای معتبر می کنند تا از اعتمادی که کاربران به بروکرهای معتبر دارند، سواستفاده کرده و آنها را گمراه کنند.

قبل از خواندن نمودارهای فارکس، حتما به جزئیات سایت، ایرادهای احتمالی و همچنین تشابهات گمراه کننده، توجه کافی داشته باشید. دقت و هوشیاری، مهم ترین عناصر محافظت از سرمایه در این عرصه هستند؛ چرا که با توجه به وجود شرایط تحریم، بسیاری از رگولاتورها از معاملات کاربران ایرانی حمایت نمی کنند.

کلاهبرداری در فارکس چگونه انجام می شود؟( نجات از کلاهبرداری)

کلاهبرداری فروشنده سیگنال ها در فارکس

کلاهبرداری جدیدی که این روزها در محیط فارکس با آن مواجه هستیم، فروشندگان سیگنال فارکس هستند. فروشندگان سیگنال، شرکت های کوچک، مدیران مالی و یا معامله گران فردی هستند که سیستمی را در ازای هزینه روزانه، هفتگی و یا ماهانه ارائه می دهند و ادعا می کنند که می توانند سیگنال هایی برای خرید و فروش در زمان مناسب را به شما ارائه دهند که شما را ثروتمند می کند.

این کلاهبرداران با بیان تجربه طولانی مدت و توصیف افراد دیگر که مثلا این کاربران با استفاده از توصیه آنها توانسته اند به ثروت کلانی برسند، سعی در جذب مشتری دارند. این افراد که به کلاهبرداری در فارکس مشغول اند، هرچند وقت یکبار معاملات خوبی به شما پیشنهاد می دهند تا روند دریافت سیگنال را ادامه دهند. این نوع کلاهبرداری در سال های اخیر تبدیل به یک مشکل بزرگ شده است.

رفتار معامله گر، تاثیر بسیار مهمی در روند بازار دارد و می تواند از اقدامات مخرب جلوگیری کند. بهترین راه تعیین سودآوری و دور ماندن از این نوع کلاهبرداری، گذراندن دوره فارکس و باز کردن حساب دمو فارکس است تا در نهایت مشخص شود که سیگنال های پیش بینی برای شما جوابگو هستند یا خیر.

ربات ها و کلاهبرداری مدرن آنها

کلاهبرداران در این روش از توانایی سیستم خود برای تولید معاملات خودکار، حتی زمانی که شما خواب هستید استفاده می کنند. به دلیل توانایی انجام کار به صورت خودکار، این اصطلاح جدید ربات نامیده می شود. بسیاری از این سیستم ها به صورت تخصصی توسط یک منبع منحصر به فرد بررسی و تست نشده اند.

فاکتورهای تست باید شامل پارامترهای سیستم تجاری و کدهای بهینه سازی باشد. اگر پارامترها و کدهای بهینه سازی نامعتبر باشند، سیستم‌ سیگنال های خرید و فروش تصادفی تولید می‌کند؛ این کار باعث می شود که معامله گران از همه جا بی خبر، درگیر نوعی قمار شوند.

ربات های تست شده در فارکس وجود دارند، اما با این وجود، معامله گران باید به بررسی هر سیستمی که قصد تحمیل استراتژی خود را دارد، بپردازند.

کلاهبرداری در فارکس چگونه انجام می شود

نقش پر رنگ تبلیغات در فارکس

اگر شما در فارکس فعالیت دارید، حتما تبلیغاتی با مضمون” با سیستم معاملاتی من یک شبه پولدار شوید” و یا “بدون هیچ ریسکی و به شکل تضمینی پولدار شوید” را شنیده‌اید. این نوع تبلیغات پوچ، وسوسه شما را برمی انگیزند، ولی باید مراقب باشید تا گول این افراد را نخورید و طعمه آنها نشوید. حواستان باشد که پشت این جملات و اصطلاحات،‌ یک کلاهبردار ایستاده است.

بهتر است برای مصون ماندن از این نوع کلاهبرداری در فارکس، با اصطلاحات رایج در این بازار آشنا شوید تا فریب اصطلاحات این افراد که  ‌برای گمراهی شما است را نخورید.

آیا فعالیت شخصی در فارکس می تواند منجر به کلاهبرداری در فارکس شود

آیا کلاهبرداری در فارکس از جمله معایب فارکس در ایران به شمار می رود؟

یکی از مشکلاتی که تریدرهای ایرانی با آن مواجه هستند، کلاهبرداری در فارکس است. با توجه به اینکه فارکس در ایران غیر قانونی است، کسانی که مورد کلاهبرداری واقع می شوند نمی توانند به جایی مراجعه کرده و به صورت رسمی و قانونی شکایت خود را مطرح کنند. به همین دلیل به جرات می گوییم که یکی از معایب فارکس در ایران و یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که تریدرهای کشورمان با آن در حال دست و پنجه نرم کردن هستند، کلاهبرداری و عدم وجود بستری مناسب برای اعلام شکایت است.

مشکل دیگری که در کشورمان وجود دارد، تبلیغات وسوسه ای کننده است که از سوی کلاهبرداران مطرح می شود. از آنجایی که اوضاع اقتصادی در ایران روز به روز در حال بدتر شدن است، کسانی که می بینند نمی توانند با همان حقوق قبلی به زندگی خود ادامه دهند تصمیم می گیرند به فارکس وارد شوند، در آن معامله کنند و سود به دست آورند. کسانی که چنین طرز فکری دارند، با تصور اینکه یک شبه پولدار می شوند، گول تبلیغات را خورده و همه سرمایه خود را از دست می دهند. توصیه می کنیم برای آنکه در دام کلاهبرداران نیفتید، بدون علم و آگاهی وارد بازار فارکس نشوید.

آیا کلاهبرداری در فارکس از جمله معایب فارکس در ایران به شمار می رود؟

آیا فعالیت شخصی در فارکس می تواند منجر به کلاهبرداری در فارکس شود؟

اگر نگاهی به افراد حاضر در فارکس بیندازید، چند گروه را به شرح زیر مشاهده خواهید کرد:

  • یکی از فعالان بازار فارکس، شرکت ها و موسسه های بزرگ هستند. این شرکت ها برای تجارت وارد این بازار می شوند.
  • گروه دیگری که می توان در فارکس مشاهده کرد، بانک ها هستند. بانک های بزرگ، مشغول مشخص کردن نرخ تبادل ارز هستند و حجم بالایی از معامله ها را، هم برای خود و هم برای مشتریان خود انجام می دهند.
  • صندوق های تامین سرمایه، دیگر حاضران فارکس هستند و نقدینگی زیادی را به این بازار تزریق می کنند.
  • گروه دیگری که حدود 90 درصد فعالان فارکس به این گروه تعلق دارد، سفته بازان و نوسان گیرها هستند. نوسان گیرها، همان کسانی اند که یک سهم یا یک ارز را خریداری کرده و صبر می کنند تا قیمت آن بالاتر رود و سپس با فروش آن به سود خوبی دست پیدا کنند.

گروه آخری که از آنها نام بردیم، از آنجایی که به صورت انفرادی و شخصی فعالیت می کنند، یکی از جمله افرادی هستند که در معرض کلاهبرداری در فارکس قرار دارند. اگر فعالیت شخصی در فارکس، بدون داشتن اطلاعات صورت گیرد، تنها نتیجه ای که در برخواهد داشت، کلاهبرداری و از دست رفتن سرمایه است.

جمع بندی

امروزه معامله در فارکس راحت شده است و افراد می توانند به راحتی و با در اختیار داشتن یک موبایل، به معاملات جهانی بپردازند؛ اما بی اطلاعی و نداشتن دانش کافی باعث می شود تا به انواع کلاهبرداری در فارکس دچار شویم. نمی‌توان نادیده گرفت که در فارکس کلاهبرداری  وجود دارد و شما باید مراقب آن باشید.  این بازار، یک روش سریع برای پولدار شدن نیست، اما شما شانس این را دارید که معامله گری موفق شوید و درآمد مناسبی کسب کنید.

 دوره ی فارکس نیک اندیشان، به شما در معاملاتتان کمک می کند و شما همواره می توانید از این دوره برای کسب اطلاعات کافی در حوزه  فارکس بهره ببرید.

برای ثبت نام در دوره آموزش فارکس نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
بهترین گرایش dba در دنیا چیست؟⚡(معرفی بهترین گرایش dba)
نوشته بعدی
استیبل کوین USDC چیست؟⚡همه چیز درباره استیبل کوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image