معاملات طلا در فارکس چگونه انجام می شود؟

ساعت باز شدن بازار طلا در فارکس⭐ساعت کار بازار انس جهانی

یکی از پرطرفدارترین بازارها که افراد زیادی از سراسر جهان به دنبال خرید و فروش در آن هستند‍، بازار انس جهانی است. توجه به یکسری نکات و استفاده از آنها می‌تواند منجر به کسب سودهای کلان شود. ساعت باز شدن بازار طلا در فارکس یکی از مهم ترین نکته هاست.

با بازار انس جهانی (بازار جهانی طلا) بیشتر آشنا شوید

می خواهیم در ابتدای امر بگوییم چرا به بازار جهانی طلا، بازار انس جهانی می گویند و انس در حقیقت به چه معناست. انس در حقیقت واحد اندازه گیری وزن است که برای فلزات گرانبها همچون طلا به کار می رود. از آنجایی که نمی خواهیم بحث پیچیده و بغرنج شود، باید بگوییم که طبق فرمول های جهانی که وجود دارد، یک انس طلا برابر با یک مثقال طلا می باشد. در حقیقت قیمت طلا در بازار های جهانی با انس سنجیده می شود. این تعریفی ساده و مختصر از بازار انس جهانی بود ‌که در دوره فارکس در تبریز ارائه شد.

معاملات طلا در بازار های مالی مختلفی به صورت آنلاین انجام می شود و فارکس نیز یکی از آن بازار ها است که امکان معامله طلا در آن وجود دارد. در حقیقت، طلا یکی از دارایی های مورد علاقه برخی تریدر های فارکس است. به این دلیل که معاملات طلا عمدتا معاملات پر سودی هستند. تا به اینجا قاعدتا برخی سوالات ذهن شما را درگیر کرده اند؛ برای مثال اینکه نحوه معاملات طلا در بازار انس جهانی چگونه است؟ یا ساعت کار بازار انس جهانی به چه صورت می باشد؟ چه ساعاتی بهترین زمان برای معاملات طلا هستند؟

در ادامه، پاسخ این سوالات را با استفاده از داده هایی که در دوره آموزش فارکس در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد خواهیم داد.

ساعت کار بازار انس جهانی به چه صورت است؟

معاملات طلا در فارکس چگونه انجام می شود؟

در بازار های مالی همچون فارکس، شما به جای اینکه طلا را به صورت واقعی خرید و فروش کنید، آن را به صورت یک جفت ارز خریداری خواهید کرد. همانطور هم که می دانید بازار فارکس بر مبنای خرید و فروش جفت ارز ها ایجاد شده است. در بازار فارکس، طلا یک آیتم معاملاتی محسوب می شود که به شکل ارز قابل معامله است. در حقیقت طلا در فارکس با دلار معامله می شود. طبق داده های دوره فارکس، در آیتم های معاملاتی بازار فارکس، نماد دلار (USD) در کنار آیتم طلا نمایش داده می شود تا تریدر ها بدانند که برای خرید یک انس طلا، چند دلار باید پرداخت کنند.

ضمن اینکه ساعت باز شدن بازار طلا در فارکس نیز بر قیمت طلا و نوسانات بازار تاثیرگذار است که در ادامه این موضوع را بیشتر توضیح خواهیم داد. در سال ۲۰۲۰، طلا به عنوان پرمعامله ترین دارایی شناخته شده بود. در کل به دلیل اینکه نه تنها از ارزش آن کم نمی شود، بلکه اضافه هم می شود، این فلز در میان سرمایه گذاران و معامله گران محبوبیت زیادی دارد. جالب است بدانید که در بهترین دوره حضوری فارکس، نکات بیشتری درباره تکنیک های معاملات طلا در فارکس آموش داده شده است.

ساعت کار بازار انس جهانی به چه صورت است؟

تقریبا بیشتر معاملات طلا در بازار فارکس انجام می شود. پس می توان گفت که ساعت باز شدن بازار طلا در فارکس  به صورت ۲۴ ساعته بوده و در ۵ روز هفته، معاملات در بستر این بازار انجام می شود. در واقع ساعت ۱:۳۰ صبح دوشنبه، ساعت باز شدن بازار فارکس به وقت ایران و ساعت ۱:۳۰ روز جمعه، ساعت پایان آن در طی یک هفته کاری می باشد. علت شبانه روزی بودن ساعات کار این بازار به دلیل جهانی بودن آن است. همچنین در اکثر کشور ها، روز های شنبه و یکشنبه تعطیل است و طبق قاعده تعیین شده، این بازار در این روز ها تعطیل خواهد بود.

این ها بخشی از داده های دوره فارکس اصفهان بود تا به سوالات بسیاری از افراد پاسخ داده شود. پس در نهایت باید بگوییم که ساعت باز شدن بازار طلا در فارکس، در ساعت ۱:۳۰ صبح روز دوشنبه و به صورت ۲۴ ساعته و بدون وقفه، طی ۵ روز هفته می باشد.

چه ساعاتی بهترین زمان برای معاملات طلا هستند؟

جالب ترین نکته این مقاله در این قسمت گنجانده شده است. در زمان بازگشایی یا زمان شروع به کار بازار نیویورک، فارکس بیشترین حجم نقدینگی را خواهد داشت. به عبارتی در این زمان، بیشترین حجم معاملات انجام خواهند شد که تاثیر بسیار مثبتی بر بازار می گذارد. این موضوع منجر به وقوع نوسانات منطقی در بازار فارکس می شود و از آن جهت که بازار طلا بسیار تاثیر پذیر است، در حقیقت بهترین زمان برای معاملات طلا در فارکس، به هنگام بازگشایی بازار می‌ باشد.

طبق نکات دوره بورس فارکس، بهترین ساعت کار بازار انس جهانی از ۱۱:۳۰ الی ۱۲:۲۳۰ و ۱۶:۳۰ الی ۲۰:۳۰ است.

چه ساعاتی بهترین زمان برای معاملات طلا هستند؟

آیا می دانید چرا بازار طلا در فارکس تعطیل شد؟

برای افرادی که در فارکس به معاملات در زمینه طلا مشغول هستند، ساعت باز شدن بازار طلا در فارکس اهمیت دارد. نوسانات مختلف قیمتی و افزایش بیش از حد نرخ طلا، باعث به تعلیق افتادن این بخش در معاملات فارکس شد.

از آن جایی که معاملات طلا برای علاقه مندان به این بخش از سرمایه گذاری در بازار مالی، مهم بود، توجه ویژه ای به حضور این بازار و اهمیت دادن آن در فارکس شده است. در کل، معاملاگران بازار فارکس با انتخاب طلا، در پی داشتن یک سبد سرمایه گذاری با ارزها و دارایی های مختلف هستند. در واقع، طلا یک حاشیه امنیت برای سرمایه گذار فراهم می کند.

سرمایه گذار با وجود طلا درون سبد سرمایه، نوعی امنیت برای دیگر دارایی های خود تامین می نماید. این مورد در زمان حاکمیت تورم بر یک جامعه، اهمیت بیشتری پیدا می کند‌. زیرا هر چقدر که سطح عمومی قیمت ها در فضای اقتصادی، روندی صعودی داشته باشد، داشتن دارایی طلا می تواند پوشش دهنده نقایص دیگر در زمینه اقتصادی و سرمایه گذاری برای معامله گران قلمداد شود. از این رو همواره در پی باز شدن بازار طلا در فارکس و فعالیت در ساعت باز شدن بازار طلا در فارکس، برای خرید و فروش هستند.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا ساعت باز شدن بازار طلا در فارکس را به کمک داده های معتبر دوره های مجموعه نیک اندیشان ارائه دهیم. برای تبدیل شدن به یک تریدر حرفه ای، می توانید در دوره های موسسه نیک اندیشان شرکت کنید.

برای ثبت نام در دوره آموزش بورس نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
اندیکاتور ساعت باز شدن بازار های جهانی⭐ چیست؟
نوشته بعدی
بهترین شت کوین برای نوسان گیری⭐ ارز دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image