اندیکاتور ساعت باز شدن بازار های جهانی⭐ چیست؟

اندیکاتور ساعت باز شدن بازار های جهانی⭐ چیست؟

دانستن اینکه در چه زمانی از ساعت کار بازار فارکس، بیشترین حجم معاملات صورت می گیرد، حیاتی ترین نکته برای تریدر های بازار جهانی فارکس است. استفاده از اندیکاتور ساعت باز شدن بازار های جهانی، نه تنها کار تریدر ها را راحت می کند، بلکه مسبب انجام معاملاتی پر سود می شود.

اندیکاتور ساعت باز شدن بازار های جهانی چیست؟

کسانی که در دوره های آموزشی فارکس همچون دوره بورس فارکس شرکت کرده اند، به این موضوع که فارکس یک بازار جهانی است و معاملات در 24 ساعت شبانه روز در آن انجام می شود، آگاه هستند. تریدر های فارکس معاملات خود را در طی روز های دوشنبه تا اواخر روز جمعه انجام می دهند. ضمن اینکه در هر ساعت از شبانه روز هم که شما معاملات خود را انجام دهید، معتبر بوده و هیچکس نمی تواند آن را لغو کند.

بدین معنا که تفاوت معامله در ساعت 1:30 صبح با 4 بعد از ظهر تنها در میزان سود حاصله است. علت این تفاوت در چیست؟ برخی از ساعات کار بازار فارکس، زمان های طلایی برای انجام معاملات هستند. در فارکس هر چقدر تعداد و حجم معاملات انجام شده در یک زمان بیشتر باشد، معاملات پر سودی را می توان در این زمان رقم زد. کاربرد اندیکاتور ساعت باز شدن بازار های جهانی، شناسایی زمان های بهینه برای ترید در بازار فارکس است.

 زمان های بهینه دقیقا ساعاتی هستند که بیشترین معاملات در آنها انجام می شود. اگر می خواهید که به صورت جامع و کامل درباره نحوه کار با اندیکاتور های متعدد و شناسایی بهترین زمان برای انجام معاملات اطلاع داشته باشید، شرکت در بهترین دوره حضوری فارکس بسیار مفید و موثر خواهد بود.

چه موقع بهترین زمان برای ترید در بازار فارکس است؟

چه موقع بهترین زمان برای ترید در بازار فارکس است؟

از آنجایی که بازار فارکس یک بازار جهانی محسوب می شود، کشور هایی که تعداد تریدر های فعال بیشتری در فارکس داشته باشند، تاثیر بیشتری بر نوسانات بازار دارند. تاثیر گذارترین کشور ها بر نوسانات فارکس عبارتند از: آمریکا، چین و ژاپن. زمانی که تریدر های آمریکا و ژاپن شروع به فعالیت می کنند، حجم معاملات انجام شده بیشتر می شود. اکنون که اهمیت این موضوع مشخص شده است، می توان به کاربرد مفید اندیکاتور ساعت باز شدن بازار های جهانی پی برد.

طبق نکاتی که در دوره فارکس اصفهان ارائه شد، زمانی که حجم معاملات بالا است، قیمت ها به عدد واقعی نزدیک هستند. در واقع چون تعداد خریداران و فروشندگان بیشتری در آن ساعت کار فارکس در بازار حضور دارند. در این صورت می‌ توان گفت که قیمت ‌ها به عدد واقعی نزدیک هستند. طبق بررسی های انجام شده، زمانی که بیشترین حجم معاملات در بازار فارکس وجود دارد، از ساعت 4:30 عصر تا 8:30 شب می باشد.

جالب است بدانید که مبدا زمان باز شدن بازار فارکس، در حقیقت ساعت فعال شدن بازار سیدنی آمریکا است. معمولا زمان هایی که دو بازار با یکدیگر در حال فعالیت باشند، معمولا بازار روند بهتری دارد. برای مثال ساعات هم پوشانی بازار آمریکا و انگلستان، یکی از بازه های زمانی بهینه محسوب می شود. یکی از مباحث دوره فارکس، شناسایی ساعات بهینه برای معامله گری، بهترین زمان برای کار یک تریدر ایرانی و شیوه کار با اندیکاتور ساعت باز شدن بازار های جهانی است.

طبق داده های این دوره، در بازه زمانی 4:30 تا 8:30 به وقت ایران، بازار های لندن و نیویورک به صورت همزمان در حال فعالیت هستند که بهترین زمان برای ترید محسوب می شود.

آیا شرایط بازار فارکس در ساعات مختلف فرق می کند؟

در پاسخ به این سوال، قصد داریم از مطالب دوره فارکس در تبریز کمک بگیریم. به لحاظ تکنیکالی و قانونی، تفاوتی در زمان معامله فارکس وجود ندارد. در حقیقت شما به عنوان تریدر در هر ساعت از شبانه روز، می‌ توانید معامله کنید و هیچکس نمی ‌تواند معامله شما را لغو کند. تنها تفاوتی که در ساعت کار فارکس وجود دارد، حجم معاملاتی است که انجام می شود.

زمان هایی که بیشترین حجم معاملاتی در آن انجام می شود از طریق اندیکاتور ساعت باز شدن بازار های جهانی، قابل شناسایی است. در ساعات کار ابتدایی بازار، معمولا قیمت ها واقعی تر هستند و حجم معاملات نیز بیشتر است.

چه موقع بهترین زمان معامله طلا در فارکس است؟

جالب است بدانید که بازار طلا، کاملا مطابق با بازار فارکس است. مسلما، کشور آمریکا که عمده ذخایر طلای دنیا را در اختیار خود دارد، نقش اساسی در تعیین قیمت طلا در بازار دارد. در نتیجه اگر بخواهیم بهترین زمان معامله طلا در فارکس را مشخص کنیم، بهتر است زمان باز شدن بازار آمریکا را بررسی کنیم. گرچه این کار با اندیکاتور ساعت باز شدن بازار های جهانی، بهتر انجام می شود. در کل اما طبق داده ها، در واقع زمان معامله طلا به وقت ایران از ساعت ۶ عصر تا 12.30 نیمه شب می ‌باشد.

چه موقع بهترین زمان معامله طلا در فارکس است؟

سخن پایانی

سعی کردیم در این مقاله به طور کامل درباره اندیکاتور ساعات باز شدن بازار های جهانی صحبت کنیم. گرچه با شرکت در دوره آموزش فارکس، این اطلاعات را راحت تر و جامع تر بدست خواهید آورد.

برای ثبت نام در دوره آموزش فارکس نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
ساعت باز شدن بازار فارکس به وقت ایران⭐ساعت کاری بازار
نوشته بعدی
ساعت باز شدن بازار طلا در فارکس⭐ساعت کار بازار انس جهانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image