معرفی کامل دوره mba طراحی لباس!؟

معرفی دوره mba طراحی لباس و مد⭐(به همراه نکات مهم)

شرکت در دوره mba گرایش مد و لباس، افراد را با یک دنیای جدید و کاملا متفاوت آشنا می کند. این دوره، مهارت های شخصی فرد را بهبود می دهد و کمک می کند تا در راستای برندسازی، با گام های استوارتری قدم بردارد. ام بی ای گرایش های متفاوتی دارد که یکی از جذاب ترین و آنها، ام بی ای طراحی لباس و مد است. با ما همراه باشید تا با این گرایش بیشتر آشنا شوید.

معرفی کامل دوره mba طراحی لباس!؟

همان طوری که افراد با شرکت در دوره mba نفت و گاز نکات و مواردی در رابطه با مدیریت این حوزه یاد می گیرند، دوره طراحی مد و لباس نیز به علاقه مندان کمک می کند تا دانش و معلومات خود را در حوزه مدیریت مد و تجارت افزایش دهند و عملکرد مطلوب تری در این حوزه از خود نشان دهند. همانند شرکت کنندگان در دوره mba منابع انسانی، افرادی که گرایش مد و لباس را پشت سر می گذارند، از نظر آینده کاری و شغلی در وضعیت خوبی به سر می برند و می توانند در حوزه های پردرآمدی چون واردات و صادرات لباس، مدیریت تولید پوشاک، بازاریابی، طراحی لباس و خیلی موارد دیگر مشغول به کار شده و درآمد خوبی به دست آورند.

یکی از موضوعاتی که علاقه مندان به شرکت در دوره ی mba طراحی لباس باید مورد توجه قرار دهند، مجهز شدن به پیش نیازها است. همانطوری که علاقه مندان به شرکت در دوره mba حقوقی باید در مورد حقوق، اطلاعات کامل و جامعی داشته باشند، فردی که می خواهد در دوره ام بی ای مد و لباس شرکت کند نیز می بایست اطلاعات کاملی در مورد اصول اولیه طراحی لباس داشته باشد. پس فکر نکنید که می توانید بدون دانش اولیه در این دوره شرکت کنید و بعد از آن درآمد خوبی به دست آورید. شرکت در این دوره می تواند با به دست آوردن ثروت برای افراد همراه باشد؛ زیرا ما در دنیایی زندگی می کنیم که در آن، صنعت مد و لباس حرف اول را می زند.

آیا می توان با شرکت در دوره mba طراحی لباس مهاجرت کرد؟

با توجه به اهمیت بحث مد و فشن در دنیای امروز، کشورهای زیادی در حال پذیرش متخصصان این حرفه هستند. در شرایطی امکان مهاجرت با استفاده از شرکت در این دوره فراهم است که مرکز آموزش دهنده بعد از پایان کار آموزش و ارائه مباحث پیشرفته مربوط به مد و فشن، به شرکت کنندگان مدرک معتبر ارائه دهد. مدرکی برای کشور خارجی معتبر است که بین المللی باشد. به همین دلیل افراد علاقه مند به مهاجرت باید به دنبال موسسه آموزشی باشند که در آن علاوه بر ارائه مباحث مدیریت مد و فشن، مدرک قابل ترجمه ارائه دهد.

افرادی که این مدرک را در اختیار دارند می توانند به راحتی کشور مقصد خود را انتخاب کرده و با ترجمه مدرک mba طراحی لباس و مد و ارسال آن، شرایط اقامت خود را هموار سازند. امروزه گرفتن مدرک معتبر کار سختی نیست. در دوره mba طراحی لباس و مد دوره افراد به صورت کامل به مسائل مدیریتی مربوط به مد و طراحی لباس آشنا می شوند و می توانند در یکی از کشورهای مطرح در حوزه مد و فشن مشغول به کار شوند.

در دوره mba طراحی لباس چه سرفصل هایی به علاقه مندان ارائه می شود؟

در دوره mba طراحی لباس چه سرفصل هایی به علاقه مندان ارائه می شود؟

فرض کنید که به جای شرکت در دوره mba طراحی لباس می خواهید در دوره mba علم داده شرکت کنید؛ در این صورت توقع دارید که حتما سرفصل هایی را یاد بگیرید که کاملا مرتبط با این حوزه هستند. پس کسانی که در دوره های ام بی ای طراحی لباس و مد شرکت می کنند، برای آنکه بتوانند در آینده با اطلاعات جامع تری در این حوزه مشغول به فعالیت شوند، می بایست سرفصل های مرتبط را آموزش ببیند. در دوره آموزش mba  گرایش طراحی لباس و مد، سرفصل های زیر آموزش داده می شود:

 • آموزش جزئیات طراحی لباس
 • مبانی و اصول هنرهای تجسمی
 • طراحی فیگور
 • آناتومی
 • خلاقیت
 • کالکشن سازی
 • برند سازی در مد
 • بازاریابی در مد
 • اکسسوری
 • دیجیتال مارکتینگ
 • استایلینگ
 • اصول شناخت پارچه
 • نرم افزارهای طراحی لباس
 • مولاژ
 • سبک شناسی در مد و فشن
 • تکنیک های الگو و دوخت

تمام مباحثی که در بالا نام بردیم، اگر توسط اساتید حرفه ای و مطلع این حوزه ارائه شوند، می توانند دانش و اطلاعات شما را به شکل باورنکردنی افزایش دهند و کمکتان کنند تا بتوانید با کمک این دوره، به درآمد خوبی به دست آورید.

مهارت های کسب شده پس از پایان دوره ی mba طراحی لباس چیست؟

افرادی که در دوره mba طراحی لباس شرکت کرده و از حضور در کلاس نهایت استفاده و بهره را می برند، خود را به مهارت های زیر مجهز خواهند کرد:

 1. این افراد می توانند عکاسی مد و فشن را به شکل حرفه ای انجام دهند.
 2. رنگ شناسی و سبک شناسی از دیگر مهارت هایی است که بعد از پایان دوره کسب می شود.
 3. طراحی پارچه نیز دیگر مزیتی است که با شرکت در این دوره به دست می آید.
 4. علاقه مندان، کار کردن با نرم افزارهای مرتبط با حوزه طراحی لباس را به خوبی یاد می گیرند.
 5. تصویر سازی مد نیز دیگر مهارت کسب شده در این دوره است.

این نکات مهم را در مورد بازار کار علاقه مندان دوره mba طراحی لباس بدانید!؟

کسانی که علاقه دارند در دوره mba طراحی لباس شرکت کنند، خوب است با بازار کار این حوزه نیز آشنایی داشته باشند. برخی از حوزه هایی که این افراد می توانند در آنها مشغول به کار شوند، به شرح زیر است:

 • فعالیت به عنوان یک طراح دیجیتال و یا طراح دستی
 • عکاسی فشن و تبلیغاتی
 • مدیریت بازاریابی
 • مدیریت فروش
 • راه اندازی کردن یک کسب و کار و یا برند شخصی
هزینه شرکت در دوره mba طراحی لباس چقدر است؟

هزینه شرکت در دوره mba طراحی لباس چقدر است؟

یکی از نگرانی هایی که در زمان ثبت نام در دوره ‌های MBA گرایش‌ های مختلف وجود دارد، هزینه شرکت در این دوره ‌ها است، که یکسان نیست و مبلغ آن در موسسات آموزشی مختلف متفاوت است. هزینه شرکت در دوره mba طراحی لباس نیز با توجه نوع موسسه برگزار کننده دوره، حضوری یا آنلاین بودن آن، سابقه و رزومه کاری مدرس دوره و… متفاوت است.

علاقه‌مندان برای شرکت در این دوره فقط نباید به هزینه آن توجه داشته باشند، بلکه باید کیفیت دوره و اعطای مدرک معتبر در پایان دوره را نیز در نظر بگیرند تا بتوانند در نهایت به نتیجه دلخواه خود دست یابند. معمولا این هزینه بین 3 تا 7 میلیون تومان متغیر است‌.

اگر بابت پرداخت یکجا هزینه ‌های دوره با مشکل مواجه هستید اصلا نگران نباشید؛ زیرا برخی موسسات آموزشی شرایط پرداخت اقساطی را فراهم کرده اند. همچنین می‌توانید در دوره‌ های غیرحضوری که هزینه کمتری دارد نیز شرکت نمایید. اما باید بدانید که در دوره های غیر حضوری از مزایایی همچون تعامل با اساتید آموزشی و سایر هنرجویان محروم می مانید. این نکته همیشه در خاطرتان بماند که هر چیز با ارزشی اعم از علم، دانش، هنر یا مهارت خاصی، راحت و ارزان به دست نمی آید و باید برای کسب آن هزینه کنید.

مهارت های کسب شده پس از پایان دوره ی mba طراحی لباس چیست؟

مزیت های حضور در دوره mba طراحی لباس موسسه های برتر آموزشی چیست؟

درست است که شرکت در دوره mba طراحی لباس با مزیت های زیادی همراه است، اما باید بدانید که دوره ی هر موسسه ای نمی تواند شما را به آنچه که در ذهن برای خود ترسیم کرده اید برساند. اگر در دوره ی ام بی ای موسسه های مطرح و برتر کشور شرکت کنید، مزیت های زیادی به شرح زیر حاصل خواهد شد:

 • یکی از مهم ترین مزیت های حضور در دوره ی موسسات معتبر در کشور، دریافت یک مدرک بین المللی و قابل ترجمه است. این مدرک، هم قابل ارائه در داخل کشور و هم قابل ارائه در خارج از کشور است و اعتبار بالایی دارد.
 • از دیگر مزیت هایی که می توان برای این دوره نام برد، جامع بودن و کامل بودن آن است. یکی از تخصص ها و مهارت های موسسات معتبر آموزشی برگزاری دوره های کامل و جامع طراحی مد و لباس است.
 • بازار کار عالی و بالا بودن فرصت های شغلی از دیگر مزیت هایی است که می توان در خصوص دوره طراحی مد و لباس بیان کرد.
 • راه اندازی و اداره کردن موفق مزون های لباس از دیگر مزیت هایی است که شرکت کنندگان در دوره ام بی ای طراحی لباس و مد می توانند از آن بهره ببرند.

پیش نیازی های شرکت در دوره mba طراحی لباس

پیش نیاز های دوره mba طراحی لباس چه هستند؟

برای شرکت در دوره mba طراحی لباس و مد هیچ گونه مدرک تحصیلی یا سابقه کاری مورد نیاز نیست، اما متقاضی باید پیش نیازهایی را داشته باشد تا بتواند پس از شرکت در دوره، وارد بازار کار شده و به درآمد برسد. این پیش نیاز ها عبارتند از:

۱-خلاقیت و ایده پردازی های جذاب؛

در صنعت مد و پوشاک، کار تکراری و به عبارتی کپی از یک برند اصلا پسندیده نیست. اگر شما ذهنی خلاق و ایده پرداز دارید، می توانید در این زمینه شغلی به درآمد برسید.

۲-آشنایی اولیه با کامپیوتر؛

امروزه بیشتر طرح هایی که برای لباس و پوشاک وارد بازار می شوند، به صورت نمونه های نرم افزاری هستندو در واقع باید گفت که طراحی روی کاغذ اعتبار و جلوه ی کاری ندارد. درست است که در دوره های mba کار با نرم افزار های طراحی لباس به شما آموزش داده می شود، اما بهتر است از قبل با کامپیوتر و نحوه کار با آن آشنا بوده باشید.

۳-آشنایی جزئی با دوخت و خیاطی؛

این مورد نیز به صورت کلی در دوره های آموزشی طراحی لباس به شما آموزش داده می شود، اما بهتر است یک پیش زمینه ذهنی درباره الگو های خیاطی و انواع دوخت ها داشته باشید.

کلام آخر

چنانچه فکر می کنید با شرکت در دوره ی mba طراحی لباس می توانید به ایده آل هایی که در ذهنتان دارید، دست پیدا کنید، موسسه نیک اندیشان و دوره های ام بی ای آن را انتخاب کنید. این موسسه، از حضور برترین اساتید کشور بهره برده و دوره هایی کاملا تخصصی و مهارت محور برگزار می کند.

برای ثبت نام در دوره آموزش mba نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
معرفی دوره mba رستوران داری⭐دوره مدیریت رستوران و کافه
نوشته بعدی
در طراحی سایت به چه نکاتی باید توجه کرد؟⭐(باید بدانید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image