دوره mba علم داده (آموزش علم داده) چیست؟ مخاطبان خاص این دوره چه کسانی هستند

دوره mba علم داده چیست؟⭐معرفی دوره mba علم داده

موضوعی که در این مقاله می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم، معرفی ام بی ای علم داده است. اگر در مورد این دوره اطلاعاتی ندارید، در ادامه با ما همراه باشید و سپس برای شرکت در دوره mba گرایش علم داده شرکت کنید.

دوره mba علم داده (آموزش علم داده) چیست؟ مخاطبان خاص این دوره چه کسانی هستند؟

به مانند دوره mba منابع انسانی که تعریف خاص خود را دارد، دوره ام بی ای علم داده نیز با توجه به اهداف مشخصی برگزار می شود. کسی که در این دوره شرکت می کند، خود را در معرض اطلاعات و دانش مرتبط، همچون الگوریتم ها، مسائل، اصول و تعریف مساله قرار می دهد. از آنجایی که تعداد مخاطبان این گرایش، محدود است، احتمال می رود، ام بی ای علم داده در دوره mba اهواز برگزار نشود. پس اگر در اهواز ساکن هستید و می خواهید در این خصوص اطلاعات کاملی به دست آورید، بهتر است به موسسه هایی که در تهران فعالند و این گرایش را ارائه می کنند، مراجعه کنید.

همان طوری که بازار کاری فارغ التحصیلان دوره mba حقوقی داغ است، کسانی که در دوره ام بی ای علم داده حضور پیدا می کنند نیز می توانند در حوزه های متفاوت، اعم از پزشکی، کسب و کار، فنی و مهندسی، حوزه های پزشکی، رواشناسی، علوم اجتماعی و برخی دیگر از حوزه ها مشغول به کار شوند. تمام هدف این دوره، تربیت افراد، و افزایش توانمندی های آنها در حوزه هایی مانند آمار، علوم کامپیوتر، برنامه نویسی و ریاضی است. دوره mba علم داده کاربردهای زیادی در اکثر کسب و کارها دارد.

افرادی که در دوره ی ام بی ای علم داده (آموزش علم داده) شرکت می کنند، همانند کسانی که در دوره mba تجارت الکترونیک حضور پیدا می کنند، می توانند دست به کارافرینی بزنند و با کمک علم داده، به موفقیت برسند.

هدف دوره جامع علم داده (دوره mba علم داده) چیست

هدف دوره جامع علم داده (دوره mba علم داده) چیست؟ چه مباحثی در آن آموزش داده می شود؟

کسی که در دوره mba علم داده (دوره آموزش mba) حضور پیدا می کند، بدون توجه به اینکه در چه کسب و کاری مشغول به فعالیت است، می تواند دست به پیش بینی بزند. برای مثال، فردی را در نظر بگیرید که صاحب یک رستوران است و می خواهد منوی نوشیدنی های رستوران خود را با توجه به سلیقه و انتخاب مشتری بچیند. در چنین مواقعی، اگر این فرد در دوره ام بی ای علم داده شرکت کرده باشد، می تواند با تجزیه و تحلیل انتخاب های مشتری، بهترین نوشیدنی ها را برای رستوران سفارش دهد.

از دیگر اهداف این دوره می توان به آشنا شدن با مدل های مالی و اقتصادی، آشنا شدن با علم داده، تحلیل کردن داده ها، دسته بندی آنها و مصور سازی شان، آشنایی با زبان های برنامه نویسی از جمله جولیا و پایتون، درک کردن قواعد سرمایه گذاری و روش استفاده از الگوهای معامله ای، افزایش شناخت و آگاهی نسبت به معامله های الگوریتمی و افزایش توانمندی در تدوین الگوریتم های معامله ای اشاره کرد.

کسانی می توانند تجزیه و تحلیل هایی درست داشته باشند که در دوره جامع علم داده شرکت کنند. در این دوره، مباحث زیر آموزش داده می شود:

 • معادله های الگوریتمی
 • اقتصاد سنجی مهارتی و کاربردی
 • مدیریت سرمایه
 • مدل سازی کردن با پایتون
 • آمار، ریاضیات و احتمال
 • داده های بزرگ، طراحی کردن و ابزارها
 • تحلیل و تجزیه سیستم های پویا و فعال
 • مقررات تعریف شده در سبد اوراق بهادار
 • یادگیری ماشین و طبقه بندی کردن داده ها
 • اخلاق حرفه ای در معامله های الگوریتمی
 • تحلیل و تجزیه ابزار مشتقه
 • مفاهیم مرتبط با هوش تجاری در معامله های الگوریتمی
 • اصول مدیریت داده و چهارچوب
 • اقتصاد مربوط داده های بزرگ

کدام موسسه بهترین دوره حضوری علم داده (دوره mba علم داده) را برگزار می کند؟

اهداف دوره mba علم داده و مباحثی که در آن آموزش داده می شود، معرفی کردیم. حال وقت آن است، از بهترین برگزار کننده این دوره نیز نامی برده و آن را معرفی کنیم. توصیه می کنیم، برای گذراندن این دوره، موسسه هایی را انتخاب کنید که اساتید آن کامل ترین مباحث را ارائه کرده و جزئی ترین نکات را بیان می کنند. بدون شک، دوره هایی با این مشخصه را می توان جامع ترین دوره های ام بی ای علم داده در کشور نامید.

ارائه ی یک مدرک بین المللی و قابل ترجمه از دیگر ویژگی های یک موسسه مطرح و معتبرِ برگزار کننده ی ام بی ای علم داده است. داشتن این مدرک معتبر می تواند به افراد کمک کند تا شغلی مناسب و با درآمد بالا یافته و در آن مشغول به کار شوند. حتی در برخی موارد، می توان با کمک مدرک دریافت شده، به دیگر کشورها مهاجرت کرد.

کدام موسسه بهترین دوره حضوری علم داده (دوره mba علم داده) را برگزار می کند

بهترین دوره علم داده در ایران (بهترین دوره mba علم داده) چه مشخصات و ویژگی هایی دارد؟

وقتی صحبت از بهترین دوره علم داده در ایران (بهترین دوره mba علم داده) به میان می آید، ناخودآگاه برخی معیارها و پارامترها مطرح می شوند. این معیارها به شرح زیرند:

 • بهترین دوره های دی بی ام علم داده، توسط اساتید و مدرسان حرفه ای و با دانش صورت می گیرد. این مدرسان، اطلاعات جامع و کاملی داشته و سعی می کنند هر آنچه که در طی سال های فعالیت خود به دست آورده اند، در اختیار مهارت جویان بگذارند.
 • دیگر پارامتر و معیار مهم برای آنکه بتوانیم تشخیص دهیم، دوره ام بی ای علم داده، یکی از بهترین دوره ها است، میزان شهریه ای است که برای دوره در نظر گرفته شده است. برخی موسسه های فعال در حوزه ی آموزش دوره ام بی ای، برای آنکه فرصت تحصیل را برای عده زیادی فراهم کنند، شهریه مناسبی از افراد دریافت می کنند.
 • دیگر شاخص بهترین دوره های ام بی ای در گرایش علم داده، دسترسی راحت به محل برگزاری دوره است. موسسه هایی که در نزدیکی ایستگاه های مترو هستند، گزینه های بهتری برای دوره های آموزشی حضوری به شمار می روند.
بهترین دوره علم داده در ایران (بهترین دوره mba علم داده) چه مشخصات و ویژگی هایی دارد؟

فرصت های شغلی رشته و دوره mba علم داده و معاملات الگوریتمی چه هستند؟

شما بعد از اینکه در رشته mba علم داده و معاملات الگوریتمی فارغ التحصیل شدید، می توانید در مشاغلی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم، مشغول به کار شوید:

1-تحلیل گر هوش تجاری/مهندس؛

در این شغل فرد باید داده ها را از نظر تجاری بررسی کرده و مدیریت آن ها را با پایگاه داده و sql بر عهده بگیرد.

2-برنامه ریز استراتژیک؛

فرد باید در این شغل به برنامه ریزی بر اساس توسعه و با توجه به نتیجه کار کمک کند. او می تواند از داشبورد های مدیریتی مانند tableau استفاده کند.

3-تحلیل گر بصری؛

افراد در این جایگاه با استفاده از پیشینه های آماری، مشتریان و مراجعین را خوشه بندی کرده و آن ها را طبق معیار های سازمان، تجزیه و تحلیل می کنند.

4-محققین عملیاتی؛

این افراد با بررسی روند توسعه مجموعه، سعی می کنند روند تولید را بهینه کرده و بهترین راهکار ها را برای حل مشکلات سازمان ارائه دهند.

موارد گفته شده تنها چند نمونه از مشاغل مربوط به دوره mba علم داده هستند. بازار کار این رشته بسیار وسیع است و تقریبا باید گفت که هر مجموعه ای به یک کارشناس مدیریت علم داده نیاز دارد.

کلام آخر

با توجه به نکته ای که در مورد بهترین موسسه برگزار کننده دوره های ام بی ای علم داده بیان کردیم، توصیه می کنیم در دوره های ام بی ای علم داده نیک اندیشان حضور یابید. تمام امتیازاتی که بیان کردیم، در دوره های برگزار شده توسط این موسسه مشاهده می شود.

برای ثبت نام در دوره آموزش mba نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
دوره mba حقوقی⭐دوره مشاور mba حقوقی
نوشته بعدی
معرفی دوره mba نفت و گاز⭐(دوره مدیریت گرایش صنعت نفت و گاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image