دوره مدیریت منابع انسانی (دوره mba منابع انسانی) چیست

معرفی دوره mba منابع انسانی⭐(دوره مدیریت منابع انسانی)

گرایش های مختلف ام بی ای، مخاطبان خاص خود را دارند و بهتر است هر کسی با توجه به تخصص و تجربه ای که دارد، در یکی از این گرایش ها شرکت کند. موضوعی که در این مقاله به آن پرداخته خواهد شد، دوره ام بی ای منابع انسانی است. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید، و در دوره mba  نیز شرکت کنید.

دوره مدیریت منابع انسانی (دوره mba منابع انسانی) چیست؟

دوره های mba منابع انسانی، برای آنکه بتوان مدیرانی لایق و آگاه در حوزه منابع انسانی داشت، تدوین و برگزار می شوند. هر سازمان، نهاد، موسسه تولیدی، موسسه خدماتی، موسسه های خصوصی و یا دولتی و حتی تعاونی ها می توانند از حضور کسانی که در این دوره شرکت کرده اند، بهره ببرند. به مانند دوره mba تجارت الکترونیک که به هدف خاصی ارائه می شود، دوره mba منابع انسانی نیز برای تحقق برخی اهداف بسیار مهم، از جمله رسیدگی به مسائل رفاهی کارکنان، استخدام، آموزش، ارزیابی عملکرد آنها، طبقه بندی کارکنان، بازنشستگی و مسائلی از این قبیل برگزار می شود.

کاربردی که دوره مدیریت منابع انسانی دارد، آن را به یکی از محبوب ترین گرایش های mba تبدیل کرده است. حتی کسانی که در دوره mba روانشناسی شرکت کرده اند، برای تکمیل اطلاعات مدیریتی خود، ممکن است نیاز داشته باشند در دوره ام بی ای منابع انسانی حضور پیدا کنند. افرادی که در گرایش منابع انسانی تحصیل می کنند، به کارمندان خود گوش می دهند، و سعی می کنند استراتژی های منابع انسانی مربوط به کسب و کار را، به بهترین شکل بچینند. این دوره، به همسویی اهداف کارمندان و اهداف سازمان کمک شایان توجهی می کند. این گرایش از جمله گرایش هایی است که در سراسر کشور و همین طور در اهواز نیز برگزار می گردد. اگر ساکن اهواز هستید، می توانید در دوره mba اهواز گرایش منابع انسانی تحصیل کنید.

ثبت نام دوره های منابع انسانی (دوره مدیریت منابع انسانی) مناسب چه کسانی است

ثبت نام دوره های منابع انسانی (دوره مدیریت منابع انسانی) مناسب چه کسانی است؟ چه سرفصل هایی در این دوره ارائه می شود؟

همانطوری که افراد آشنا به حوزه املاک، علاقه مندی بیشتری برای شرکت در دوره mba املاک و مستغلات از خود نشان می دهند، دوره mba منابع انسانی نیز مخاطبان خاص خود را دارد. این دوره، مناسب آن دسته مدیرانی است که به کارمندان خود تنها به چشم زیر دست نگاه نمی کنند. بهتر است، مدیرانی که منابع انسانی را یک سرمایه ی غیر قابل جایگزین می دانند، در دوره آموزش mba گرایش منابع انسانی شرکت کرده و به سطح عالی از مدیریت دست پیدا کند. این گروه، به سرمایه های انسانی خود به چشم زیر دست، نگاه نکرده و نگاه شان کاملا متفاوت از بقیه است.

مدیران آگاه، با حضور در دوره های منابع انسانی یاد می گیرند که چگونه آدم هایی مفید تربیت کنند. برخی از برندهای برتر در دنیا، از جمله ناسیونال، معتقدند که هر برند و هر سازمان برای آنکه بتواند به یک سازمان برتر تبدیل شود، باید آدم تربیت کند. این آدم ها، همان کارمندانی هستند که یک کالای با کیفیت و یا خدماتی ارزنده و ارزشمند می سازند و ارائه می کنند. مدیری که چنین تفکر و طرز تلقی دارد، می بایست در این گرایش ام بی ای شرکت کند.

برخی از مهم ترین سرفصل هایی که در گرایش منابع انسانی ام بی ای ارائه می شود، به شرح زیرند:

 • تدوین برنامه برای منابع انسانی، گریدینگ و جذب شاغل
 • مدیریت کردن استعدادها
 • تحلیل، رشد و توسعه شایستگی ها
 • مدیریت کردن و نظارت بر منابع انسانی دیجیتال
 • انجام برنامه ریزی های استراتژیک
 • حسابرسی
 • مدیریت ریسک در سازمان
 • مدیریت اخلاقی و فرهنگی در یک سازمان
 • مدیریت جامعه شناسی
کدام موسسه، بهترین دوره منابع انسانی (بهترین دوره mba منابع انسانی) را برگزار می کند

بازار کار مدیریت منابع انسانی در ایران پس از اتمام دوره mba منابع انسانی!؟

افرادی که بر حسب علاقه و شرایط شغلی شان دوره مدیریت منابع انسانی را پشت سر گذاشته اند، می توانند در هر منصبی که با منابع انسانی، چه مشتری و چه پرسنل در ارتباط باشد، مشغول به کار شوند.

بازار کار مدیریت منابع انسانی در ایران شامل عنوان های شغلی زیر است:

 • معاون منابع انسانی
 • مدیر منابع انسانی کارخانه
 • مدیر ارشد منابع انسانی
 • ناظر منابع انسانی
 • کارشناس بیمه
 • کارشناس جذب نیرو

به طور کلی، در دوره mba منابع انسانی به کمک مهارت هایی که دانش آموخته کسب می کند، می تواند منابع انسانی را به صورتی مدیریت کند که بالاترین راندمان از آن ها به دست آید.

یکی از مهم ترین مشاغل این رشته، مدیریت استخدام منابع انسانی است. در واقع اگر حین استخدام، افراد کاردان و لایق مربوط به هر عنوان شغلی جذب شوند، نه تنها راندمان نیرو های انسانی بالاتر می رود، بلکه درصد خطا به حداقل می رسد.

نظارت بر منابع انسانی و تعامل با آن ها برای پیشرفت یک کسب و کار بسیار ضروری است. این اتفاق، با تکنیک های مدیریتی کسب شده توسط دانش آموختگان دوره مدیریت کسب و کار، گرایش منابع انسانی امکان پذیر است.

بازار کار مدیریت منابع انسانی در ایران پس از اتمام دوره mba منابع انسانی!؟

آیا شرکت در دوره منابع انسانی رایگان (دوره mba منابع انسانی) به اندازه دوره پولی، خوب است؟

دوره های آموزشی، هم به صورت رایگان و هم به صورت پولی برگزار می شوند که این شرایط در مورد دوره های منابع انسانی نیز وجود دارد. اما سوالی که در اینجا پیش می آید این است که آیا دوره منابع انسانی رایگان به اندازه دوره mba منابع انسانی پولی می تواند نتیجه بخش باشد؟ پاسخ این سوال فقط یک کلمه است؛ خیر.

دوره های ام بی ای از جمله دوره های ارزشمند در کشور و در سراسر دنیا هستند و به هیچ عنوان امکان آنکه بتوان این دوره ها را به صورت رایگان برگزار کرد، وجود ندارد. برخی نکات ذکر شده در این دوره ها، به قدری مفیدند که برای یادگیری آنها باید هزینه های زیادی صرف شود؛ اما مدرسان این دوره ها به دلیل مسئولیتی که بر عهده شان قرار داده شده است، این نکات ارزشمند را با مناسب ترین هزینه در اختیار علاقه مندان قرار می دهند.

پس دلسوزانه از شما درخواست می کنیم، نه تنها برای شرکت در دوره های ام بی ای، بلکه برای شرکت در سایر دوره های آموزشی نیز به سراغ منابع مطالعاتی رایگان نروید؛ این منابع، فقط وقت شما را تلف می کنند که این نیز در نوع خود ضرر بسیار سنگینی است.

دوره mba منابع انسانی با دوره dba منابع انسانی چه تفاوتی دارد؟

برگزاری دوره mba و دوره dba منابع انسانی در واقع برای پرورش و تعلیم مدیران و افراد شرکت کننده است. این دو دوره تفاوت هایی با یکدیگر دارند که در این مطلب بیان می شود. هدف دوره mba که برای مدیریت منابع انسانی سازمان برگزار می شود، افزایش توان مدیریتی برای پیشرفت در کار مدیران است. در واقع دوره mba باعث متخصص شدن مدیران در انجام وظایف خود می شود.

به علاوه به آن ها آموزش داده می شود تا شناخت بهتری از سازمان به دست آورند. کسب شناخت بهتر سبب می شود تا تصمیم گیری مدیران، هدفمند تر شود. علاوه بر این، با آگاهی بیشتری قدم در رقابت های بزرگ گذاشته و هدایت سازمان در محیط های پر تلاطم برای مدیر راحت تر شود.

در مقابل، تاکید دوره dba منابع انسانی عموما بر روی تحقیقات است. به این منظور که افراد شرکت کننده در این دوره می توانند روش های مختلف تحقیقاتی را فرا گرفته و نظریه های موثری برای سازمان ارائه دهند. این تحقیقات در جهت رفع شکاف های موجود در سازمان صورت می گیرد. به طور کلی فردی که در دوره mba منابع انسانی شرکت کرده مدرک عمومی داشته، اما فردی که در دوره dba منابع انسانی شرکت کرده مدرکی تخصصی دارد.

آیا شرکت در دوره منابع انسانی رایگان (دوره mba منابع انسانی) به اندازه دوره پولی، خوب است؟

مزایای شرکت در دوره mba منابع انسانی چیست؟

استفاده بهینه از منابع انسانی یکی از مهم ترین مسائل در کسب و کار های نوین شناخته می شود. در واقع، برای افزايش کارایی و بهره وری یک سیستم، مهم ترین کار، استفاده صحیح از منابع ارزشمندی مانند نیروی انسانی است. در دوره هایی که برای مدیریت منابع انسانی برگزار می شود، مباحث و تکنیک هایی جهت تحقق اهداف سیستم به کمک نیروی انساني بیان می شود‌. به طور کلی مزایای شرکت در دوره mba منابع انسانی عبارتند از:

 • یادگیری منتورینگ و مربی‌گری
 • آموزش توانمندسازی و تیم‌سازی
 • آموزش یادگیری اقتصاد کار
 • آموزش گریدینگ شغلی و تحلیل شغل
 • یادگیری توسعه و تحلیل شایستگی‎ها
 • آموزش نوآوری و پیشنهاد‌های مستمر
 • آموزش مدیریت منابع انسانی دیجیتال
 • یادگیری ریسک و حسابرسی منابع انسانی
 • یادگیری، آموزش و مدیریت دانش
 • آموزش پاداش دادن و مدیریت عملکرد کارکنان
 • یادگیری برنامه‌ریزی استراتژیک منابع انسانی
 • آموزش جانشین پروری و مدیریت استعدادها
 • یادگیری گریدینگ و جذب شاغل، برنامه‌ریزی منابع انسانی
 • آموزش کارسنجی، طراحی ساختار سازمانی تفصیلی و کلان
 • آموزش روانشناسی صنعتی، سلامت جامع منابع انسانی و روابط کار
 • یادگیری جامعه‌شناسی سازمان‌ها، مدیریت فرهنگ سازمانی، اخلاق و ارزش‌ها

البته بدانید که تمامی مهارت های فوق، تنها با شرکت در دوره های معتبر و تحت نظر اساتید مجرب حاصل می شود.

مزایای شرکت در دوره mba منابع انسانی چیست؟

کدام موسسه، بهترین دوره منابع انسانی (بهترین دوره mba منابع انسانی) را برگزار می کند؟

دوره mba منابع انسانی، در بسیاری از موسسه های آموزشی کشور برگزار می شود و این تعدد موسسه های ارائه کننده این دوره، باعث سردرگمی علاقه مندان در انتخاب بهترین موسسه شده است. اگر قصد دارید در بهترین دوره مدیریت منابع انسانی حضور پیدا کنید، خوب است موسسه ای را انتخاب کنید که شرایط و ویژگی های زیر را داشته باشد:

 • ارائه مدرک قابل ترجمه، یک ویژگی موسسه های برتر آموزشی است.
 • شهریه مناسب، و دریافت آن به صورت اقساط، دیگر ویژگی است که موسسه های آموزشی مطرح در کشور سعی می کنند خود را به نسبت آن مقید بدانند.
 • ارائه کامل ترین و کاربردی ترین مباحث، از دیگر مزیت ها و ویژگی های یک موسسه ی آموزشی مطرح است.
 • موسسه هایی که بهترین دوره ها را برگزار می کنند، همواره از حضور با تجربه ترین اساتید بهره می برند.

کلام آخر

دوره mba منابع انسانی، دوره ای بسیار کاربردی، برای سازمان یا ارگان هایی است که از 2 تا چندین هزار نفر در آنها مشغول به کارند. با توجه به ویژگی هایی که در مورد برگزار کنندگان مطرح دوره های ام بی ای مطرح کردیم، توصیه می کنیم برای آنکه وقت و سرمایه تان را در مسیر درستی به کار بیندازید، در دوره ی آموزشی ام بی ام نیک اندیشان ثبت نام کنید.

برای ثبت نام در دوره آموزش mba نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
معرفی دوره mba تجارت الکترونیک ⭐ (گرایش mba تجارت الکترونیک)
نوشته بعدی
دوره mba حقوقی⭐دوره مشاور mba حقوقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image