دوره ی mba روانشناسی چیست

معرفی دوره mba روانشناسی⭐ دوره mba گرایش روانشناسی

دوره MBA روانشناسی، یکی از محبوب ترین دوره های MBA است. این دوره، فرصتی برای کسب دانش و مهارت در مدیریت در حوزه روانشناسی است. شرکت در دوره mba گرایش روانشناسی و  دوره mba به تقویت رزومه شما کمک می کند؛ در ادامه این مقاله با ما باشید تا با این گرایش بیشتر آشنا شویم.

دوره ی mba روانشناسی چیست؟ این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

به صورت کلی، می توان این گونه بیان کرد، کسانی که می خواهند در دوره ی mba شرکت کنند، همان کسانی هستند که قصد دارند مدیریت یک مجموعه را به عهده بگیرند. این دوره، به افراد کمک می کند تا در شاخه ای که در آن کار می کنند، به مدیری آگاه و توانمند تبدیل شوند.

 بسیاری کسانی که علاقه مندند مدرک بین المللی mba در شیراز گرایش روانشناسی را دریافت کنند، دوست دارند بدانند که در این دوره چه خبر است. این دوره، یکی از دوره هایی است که می توان با حضور در آن فوت و فن، و روش های مدیریت مراکز مشاوره را فرا گرفت. بسیاری کسانی که در رشته روانشناسی درس خوانده اند و می خواهند مرکز مشاوره خود را مدیریت کنند، نیاز به حضور در این دوره دارند.

مناسب ترین افراد برای حضور در این دوره، حتما کسانی نیستند که رشته روانشناسی را خوانده باشند. حتی اگر در این رشته تحصیل هم نکرده باشید، چنانچه نیاز باشد مدیریت یک مرکز مشاوره را به عهده بگیرید، نیاز دارید که در دوره ی mba روانشناسی حضور پیدا کنید.

برای آنکه در این حوزه به یک متخصص تبدیل شوید، مباحث و سرفصل های زیر به شما آموزش داده خواهد شد:

 • آشنا شدن با آزمون های مطرح در روانشناسی
 • کسب اطلاعات مفید در خصوص مدیریت و نظارت بر مراکز روانشناسی
 • اصول مشاوره در روانشناسی
 • آشنا شدن با مشاوره در حوزه های ازدواج و خانواده
 • آشنان شدن با بخش های روانشناسی
 • آشنایی با مکتب ها در روانشناسی

با یادگیری درست و اصولی تمام مباحثی که در بالا مطرح کردیم، می توانید به فعالیت در مشاغل مرتبط، هم در داخل کشور و هم در خارج کشور، امیدوار باشید. برای مثال، اگر به فکر پیدا کردن شغل mba در کانادا هستید، گرایش روانشناسی می تواند به شما کمک کند تا به این هدف دست پیدا کنید.

تفاوت دوره mba روانشناسی و dba روانشناسی چیست

تفاوت دوره mba روانشناسی و dba روانشناسی چیست؟

دوره mba روانشناسی، دوره ای کاملا جدید است و محتوایی که در آن تدریس می شود، همیشه در حال بروز شدن است. همه کسانی که در دوره آموزش mba روانشناسی شرکت می کنند، یک مدرک معتبر دریافت کرده و می توانند در بسیاری جاهایی که به تخصص آنها نیاز است، مشغول به کار شوند. با توجه به آنکه امروزه، حضور مردم در مراکز روانشناسی و مشاوره افزایش پیدا کرده است، مراکز مشاوره، می بایست توسط مدیران تحصیل کرده و مطلع، مدیریت شوند.

دانستن تفاوت بین dba و mba روانشناسی، دیگر موضوعی است که می بایست در مورد آن صحبت شود. در dba روانشناسی، اختصاصا در مورد مدیریت و ارتباط آن با روانشناسی صحبت می شود. از جمله مباحث مهمی که در این دوره ارائه می شود، می توان به کسب اطلاعات در مورد روش های مختلف مدیریتی و آشنایی با سبک های مدیریتی موفق اشاره کرد. تبدیل شدن به یک متخصص، در حوزه مدیریت مراکز روانشناسی از جمله مزیت های شرکت در این دوره است. کسب اطلاعات جامع تر در مورد مدیریت و پژوهشی نگاه کردن به مدیریت، یکی از مهم ترین تفاوت های بین دوره های mba روانشناسی و dba روانشناسی است.

آیا می توان دوره mba روانشناسی را یکی از انواع دوره های روانشناسی دانست؟

دوره mba روانشناسی، همان طوری که در بالاتر نیز اشاره کردیم، از جمله دوره هایی است در آن در مورد مدیریت صحبت می شود. این دوره، به مدیران مراکز کمک می کند تا به شکلی کاملا بهینه و موثر، مرکز خود را اداره کنند. این رشته به صورت تخصصی، ارتباط دهنده ی روانشناسی و مدیریت است.

اما، کسانی که در دوره های روانشناسی شرکت می کنند، اهداف متفاوتی دارند. برخی از آنها انسان های عادی هستند و می خواهند با کسب اطلاعات در این حوزه، به خود و اطرافیانشان کمک کنند؛ این گروه، کسانی هستند که به صورت آکادمیک در حوزه روانشناسی تحصیل نکرده اند و فقط می خواهند اطلاعات خود را افزایش دهند.

گروه دیگری که دوست دارند در دوره های مربوط به روانشناسی شرکت کنند، افرادی اند که تحصیلات خود را در رشته روانشناسی به پایان برده اند، اما دوست دارند به صورت حرفه ای تر و تجربی تر در این رشته فعالیت کرده و اطلاعات خود را سروسامان بیشتری دهند.

آیا می توان دوره mba روانشناسی را یکی از انواع دوره های روانشناسی دانست

شرکت در دوره های روانشناسی بهتر است یا حضور در دوره mba روانشناسی؟

یکی از سوالاتی که علاقه مندان به بحث روانشناسی ممکن است زیاد مطرح کنند، این است که ما شرکت در دوره های روانشناسی را انتخاب کنیم و یا در دوره mba روانشناسی شرکت کنیم. پاسخ به این سوال، یک مساله کاملا شخصی است و ما نمی توانیم به جای شما تصمیم بگیریم. شما باید در ابتدا، مشخص کنید که از حضور در زیر شاخه های مرتبط با روانشناسی چه می خواهید؛ اگر می خواهید اطلاعات کلی و تخصصی تان در حوزه روانشناسی افزایش پیدا کند، بهتر است در دوره های مربوط به رشته روانشناسی شرکت کنید.

اما کسانی که می خواهند در حوزه مدیریت روانشناسی، اطلاعات کاملی به دست آورند، هیچ چاره ای به جز شرکت در دوره ام بی ای روانشناسی ندارند. در دوره های مختص رشته روانشناسی، نیازی نیست که حتما در این حوزه، اطلاعات بالایی داشته باشید،؛ اما فردی که قصد دارد گرایش ام بی ای روانشناسی را مطالعه کند، می بایست در رشته روانشناسی تحصیل کرده و اطلاعات خوبی در مورد آن داشته باشد. ام بی ای از جمله دوره هایی است که با تخصص و تجربه فرد سروکار دارد و کسانی که در حوزه مورد علاقه خود تجربه دارند، کسانی اند که بهتر می توانند از حضور در این دوره استفاده و بهره لازم را ببرند.

با شرکت در دوره mba روانشناسی چه مهارت هایی کسب می کنید؟

با شرکت در دوره mba روانشناسی چه مهارت هایی کسب می کنید؟

دانش آموختگان بعد از شرکت در دوره mba روانشناسی مهارت های زیادی کسب می کنند و به واسطه ی آن می توانند وارد بازار کار شده و یا موقعیت شغلی خود را ارتقاء دهند. مهارت های کسب شده شامل موارد زیر هستند:

 • مدیریت در روانشناسی
 • آشنایی با مشاوره خانواده و ازدواج
 • آشنایی با بخش روان شناسی و مشاوره اعتیاد
 • روش های تصمیم گیری برای مدیران
 • مکتب های اصلی روانشناسی
 • اصول مشاوره روانشناسی
 • خدمات مراکز مشاوره
 • هدف ایجاد مراکز مشاوره
 • شناخت کامل مبانی روانشناسی
 • برنامه ریزی استراتژیک

تمامی مهارت هایی که در بالا ذکر شده است، تنها به صورت تئوری آموزش داده نمی شوند؛ بلکه اکثر آن ها در پروژه های عملی و واقعی مورد بررسی قرار می گیرند. دانش آموخته با این مهارت ها به خوبی می تواند یک مرکز مشاوره تاسیس کند. همچنین مدرک این دوره ها از نظر اعتبار و رزومه تحصیلی می تواند به استخدام شدن افراد در نهاد های دولتی یا خصوصی کمک کند. مهارت کسب شده در این دوره تنها بحث روانشناسی نیست، بلکه مدیریت کردن مسائل روانشناسی و مشاوره ای در یک کسب و کار در اولویت قرار دارد.

شرکت در دوره های روانشناسی بهتر است یا حضور در دوره mba روانشناسی؟

کلام آخر

دوره mba روانشناسی، موضوع صحبت ما در این مقاله بود. چنانچه در این رشته تحصیل کرده اید و چنانچه می خواهید با داشتن اطلاعات و دانش بالا، مراکز مرتبط با روانشناسی را مدیریت کنید، دوره ی mba روانشناسی نیک اندیشان برای شما گزینه خوبی خواهد بود؛ در این دوره، کامل ترین مباحث و سرفصل ها ارائه خواهد شد.

برای ثبت نام در دوره آموزش mba نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
معرفی دوره mba املاک و مستغلات⭐بررسی اعتبار مدرک آن
نوشته بعدی
بهترین دوره mba اهواز در کجا برگزار می شود؟⭐

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image