بازار کار و درآمد شغل mba در کانادا

بازار کار و درآمد شغل mba در کانادا⭐(همه چیز که باید بدانید)

شغل mba در کانادا و آینده کاری که این شغل دارد، بسیاری افراد را مشتاق کرده است تا در دوره mba شرکت کرده و اطلاعات و دانش خود را در این زمینه افزایش دهند. امروزه، بسیاری از کشورهای دنیا در حال استخدام کسانی هستند که در این رشته تحصیل کرده اند. اگر می خواهید در خصوص آینده کاری این رشته در کشور کانادا اطلاعات بیشتری به دست آورید، در ادامه با ما همراه باشید.

آیا با مدرک mba، مهاجرت به کشور کانادا امکان پذیر است؟

اگر معتبرترین مدرک mba را داشته باشید، می توانید به کشورهایی که به دنبال جذب فارغ التحصیلان این رشته هستند، مهاجرت کنید. البته، برای دستیابی به این هدف می بایست گرایش مورد علاقه تان را شناسایی کرده و تحصیل خود را در آن ادامه دهید. تنها به این شکل است که حتی با در دست داشتن مدرک بین المللی mba در شیراز، می توانید به کانادا بروید و از طریق شغل mba در کانادا به درآمد خوبی دست پیدا کنید.

نکته بسیار مهمی که می بایست در خصوص مهاجرت به کشور کانادا از طریق رشته ی MBA به یاد داشته باشید، این است که اگر شما حتی در بهترین گرایش این دوره تحصیل کرده و هزینه دوره mba دانشگاه شهید بهشتی را پرداخت کرده باشید، در صورتی که تجربه و سابقه مدیریتی بالایی در آن گرایش نداشته باشید، نمی توانید امید داشته باشید که به کشور کانادا بروید و در آنجا یک شغل خوب پیدا کنید. تجربه، و داشتن یک مدرک معتبر، دو پارامتر بسیار مهم و تاثیرگذار برای موافقت با درخواست افراد خارجی جهت ورود به کشور کانادا و زندگی در آن است.

اگر می خواهید درخواستتان برای مهاجرت به کشور کانادا از طریق رشته ی MBA با موافقت مواجه شود، در بهترین و کامل ترین دوره ها شرکت کنید و مدرک معتبری دریافت کنید. برخی موسسات مطرح در کشور، این دوره را به جامع و کامل برگزار می کنند و این فرصت خوبی برای ایجاد تحول در کسب و کار و میزان درآمد به شمار می رود. به یاد داشته باشید، قیمت دوره mba در ایران، در موسسه های مختلف، متفاوت است.

نظر کارشناسان در مورد بازار کاری شغل mba در کانادا

نظر کارشناسان در مورد بازار کاری شغل mba در کانادا چیست؟

حضور در دوره آموزش mba، یک راه میانبر برای رفتن به کانادا و پیدا کردن شغل mba در کانادا است. بسیاری کسانی که در مورد مهاجرت به این کشور، اطلاعات کاملی دارند، می گویند که بازار کاریmba  در کانادا و در برخی شهرهای آن مانند مونترال، ونکوور و تورتنتو از وضعیت بسیار خوبی برخوردار است و در واقع، این سه شهر از کانون های اصلی جذب فارغ التحصیلان این رشته به شمار می روند. شرکت های کوچک و بزرگی که در کانادا مشغول فعالیت هستند، اشتیاق زیادی برای کار با کسانی دارند که مدرک رشته mba را دریافت کرده اند.

یکی از دلایلی که باعث شده کانادا را یکی از بهترین کشورها برای جذب افراد با مدرک MBA بدانند، فرصت های خوب شغلی است که در این کشور به وجود آمده است. کانادا، یکی از کشورهای دنیا با شرایط اقتصادی نرمال و پایدار بوده و به صورت کلی، شرایط خوبی برای ایجاد کار در آن فراهم شده است. شاید جالب باشد که بدانید، حدود 95درصد از کسانی که در کانادا در رشته MBA تحصیل می کنند، در همین کشور، و ظرف مدت بسیار کوتاهی صاحب یک شغل خواهند شد. البته، این کشور برای کارآفرینان نیز کشور رویایی به شمار می رود و اگر در رشته MBA تحصیل کرده باشید، می توانید در حوزه مورد علاقه تان دست به کارآفرینی بزنید.

درآمد به دست آمده از شغل mba در کانادا

یافتن شغل mba در کانادا، با رفتن به بهترین دانشگاه های کانادا برای mba!؟

آیا می دانستید برای یافتن شغل mba در کانادا می توانید به بهترین دانشگاه های این کشور رفته و تحصیل کنید؟ با رفتن به بهترین دانشگاه های کانادا برای mba، فرصت های شغلی فراوانی را می توان در این کشور به دست آورد. شرایط تحصیل در این کشور، بسیار عالی است و به همین دلیل عده ی زیادی علاقه دارند تا پذیرش یکی از دانشگاه های کشور کانادا را دریافت کرده و به این کشور مهاجرت تحصیلی کنند.

اگر شما نیز به تحصیل ام بی ای در کشور کانادا فکر می کنید و دوست دارید شغلی متناسب با همین رشته در آنجا بیابید، خوب است در برخی از بهترین دانشگاه های این کشور در حوزه ام بی ای تحصیل کنید. نام این دانشگاه ها به شرح زیر است:

 • دانشگاه UBC
 • دانشگاه کالیاری
 • دانشگاه یوتورنتو
 • دانشگاه مک گیل

 

 

تقاضا برای شغل mba در کانادا

درست است که حضور در این دانشگاه ها می تواند با مزیت های زیادی همراه باشد؛ اما خوب است به خاطر داشته باشید، هزینه تحصیل در هر یک از دانشگاه هایی که اشاره کردیم بالاست. به همین سبب، پیشنهاد می کنیم دوره ام بی ای را در داخل کشور پشت سر بگذارید و سپس، در صورت تمایل با داشتن یک مدرک معتبر به کشور کانادا مهاجرت کرده و در آنجا در پی یافتن شغلی مرتبط با رشته تان باشید.

هزینه بهترین دوره ام بی ای برای داشتن شغل mba در کانادا چقدر است؟

همان طور که گفته شد، شغل mba در کانادا متقاضیان و بازار کار خوبی دارد؛ اما برای فعالیت در حوزه های مربوط به مدیریت کسب و کار باید دوره های mba را با موفقیت پشت سر بگذارید.

هزینه بهترین دوره ام بی ای در کانادا با توجه به گرایش های آن متفاوت است. به طور میانگین، دوره های mba در این کشور با توجه به نوع موسسه یا دانشگاه بین ۴۵ تا ۵۵ دلار کانادا هزینه دارد. اما این هزینه را باید با هزینه های زندگی، مسکن و غیره جمع ببندید. اگر شما به عنوان یک متقاضی برای این شغل، قصد مهاجرت به کانادا را دارید، بهتر است مدرک های معتبری در این حوزه از مدیریت کسب و کار را در داخل کشور و با هزینه های بسیار کمتری به دست آورید. حدودا قیمت دوره های mba در داخل کشور از ۱۴ میلیون تا ۲۵ میلیون تومان متغیر است.

از آنجایی که در طی این دوره شما باید آموخته ها و مهارتتان را به صورت اجرایی و واقعی و نه تنها تئوری، در سازمان ها و مشاغل مربوطه پیاده سازی کنید، یک رزومه کاری قوی برایتان تشکیل می شود که برای موفقیت شما در این شغل لازم است.

آیا تحصیل در رشته mba در ایران، می تواند به یافتن شغل mba در کانادا کمک کند

فرصت های شغلی مرتبط با شغل mba در کانادا کدامند؟

شاید برایتان جالب باشد بدانید که طبق آمار و بررسی های انجام شده، حدود ۹۵ درصد از افرادی که در دوره های mba در کانادا فارغ التحصیل می شوند، در کمتر از ۶ ماه وارد بازار کار شده و مشکل بیکاری ندارند. بر همین اساس، طرفداران دوره های mba در این کشور بسیار زیاد هستند و دولت این کشور مدرک mba را برای استخدام شدن در مشاغل دولتی، یک امتیاز مثبت می داند. فرصت های شغلی مرتبط با mba در کانادا عبارتند از:

 • مدیریت اجرایی در سازمان های مختلف
 • مدیریت پروژه
 • مدیریت فروش و کسب و کار در مشاغل بیزینسی
 • مدیریت حرفه ای و فنی
 • مدیریت مالی و حقوقی
 • مدیریت نشریات و رسانه های دیجیتال
 • اشتغال در بخش های دولتی و خصوصی شرکت ها

شغل mba در کانادا تنها به موارد بالا ختم نمی شود. بسیاری از افرادی که علاقه مند به تدریس و اشتغال در محیط های آموزشی هستند، می توانند با مدرک mba، به راحتی در آموزشگاه ها و حتی دانشگاه های مختلفی مشغول آموزش و تدریس شوند. لازمه ی این کار، تنها تسلط به زبان این کشور و دارا بودن مدرک معتبر و قابل ترجمه mba در کانادا است.

فرصت های شغلی مرتبط با شغل mba در کانادا کدامند؟

آیا تحصیل در رشته mba در ایران، می تواند به یافتن شغل mba در کانادا کمک کند؟

کسانی که در کشورمان ایران ساکن هستند، تصور می کنند که برای یافتن شغل mba در کانادا، می بایست این رشته در آنجا بگذرانند، وگرنه نمی توانند مهاجرت کنند. این تصور، تصور درستی نیست و شما با گذراندن دوره های ام بی ای در ایران نیز فرصت پیدا کردن شغل متناسب با این رشته در کشور کانادا خواهید داشت. البته، این امکان و این فرصت در صورتی برای شما فراهم خواهد شد که اولا، برای شرکت در این دوره، یک موسسه معتبر را انتخاب کنید و ضمنا، سابقه مدیریتی خوبی در رزومه تان به چشم بخورد.

مهاجرت کردن، شرایط خاص خود را دارد و کشورهای مهاجرپذیر برای آنکه هزینه زیادی به دولت خود تحمیل نکنند، به دنبال افراد متخصص می گردند. اگر تمایل و اشتیاق شما برای رفتن به این کشورها زیاد است، توصیه می کنیم حداقل به مدت چند سال صبوری کرده و دوره ی mba را در کشور خودمان بگذرانید و به دنبال تحصیل در دیگر کشورها نباشید. هزینه تحصیل در کشورهای خارجی، بالاست و این موضوعی است که باید به آن توجه و دقت داشته باشید. سعی کنید علاوه بر گرفتن مدرک، تجربه ی مدیریتی خود را نیز افزایش دهید.

کلام آخر

ما در این مقاله، در خصوص بازار کاری شغل mba در کانادا، میزان درآمد و برخی شرایط دیگر، نکاتی را بیان، و سعی کردیم برخی از گرایش های پردرآمد این رشته را نیز به شما معرفی کنیم. کسانی که به مهاجرت به کشور کانادا با تحصیل در این رشته فکر می کنند، می بایست در دوره ی MBA موسسه های معتبر، همچون موسسه نیک اندیشان شرکت کنند. جامع ترین و کامل ترین دوره ی MBA در این موسسه، در حال برگزاری است.

برای ثبت نام در دوره آموزش mba نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
برای گرفتن مدرک بین المللی mba در شیراز باید به کجا مراجعه کنیم؟ ⭐
نوشته بعدی
ui در طراحی سایت چیست؟⭐طراحی رابط کاربری سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image