مدرک mba معادل چیست

مدرک mba معادل چیست؟ (دریافت مدرکmba معتبر)

مدرک mba معادل چیست، پرسشی است که در دنیای مدیریت و تحصیل در این رشته زیاد مطرح می شود. در ادامه این مقاله، به این سوال مهم پرداخته و سعی می کنیم اطلاعات خوبی را در اختیارتان قرار دهیم.

مدرکmba چیست؟!

کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی یا همان رشته mba، مدرک تحصیلی عمومی است که با‌ یادگیری آن، مهارت های فنی، رهبری و مدیریتی را فرا خواهید گرفت و می توانید یکی از گزینه های مناسب در راستای استخدام مدیر عامل باشید. دوره هایی مانند دوره mba برای کمک کردن به فارغ التحصیلان، برای درک ساده تر فعالیت های عمومی مدیریت کسب و کار طراحی شده است. گواهینامه mba می تواند در رشته هایی مانند مدیریت روابط عمومی، حسابداری، امور مالی یا بازاریابی تمرکز ویژه ای داشته باشد.

کسب مدرک تحصیلی mba، به شما کمک می کند تا در کسب و کارتان تیزهوشانه عمل کنید؛ شبکه سازی را به صورت حرفه ای انجام دهید و افراد حرفه ای را در اطراف خود جمع کنید. تمامی این امور دلایل مناسب برای تحصیل در رشتهMBA را تشکیل می دهند.

مدرک mba معادل چیست؟! هرآنچه درباره آن باید بدانید

برای اینکه بدانیم مدرک ام بی ای معادل چیست، ابتدا لازم است بدانیم Mba مخفف چیست و چه معنی دارد. MBA، مخفف شده عبارت master of business administration و به معنای مدیریت کسب و کار است. مدرک mba، معادل مدرک کارشناسی ارشد به حساب می آید. باید اشاره کنیم که افراد پس از گذراندن دوره مربوط به mba، گواهینامه این دوره را دریافت می کنند و فارغ‌التحصیل این رشته به حساب می آیند.

مدرک mba معادل چیست و چگونه میتوان دریافت کرد

آیا مدرک mba مورد تایید وزارت علوم است؟!

پس از آنکه تا حدودی متوجه شدیم که مدرکmba معادل چیست، به بررسی وضعیت رشته mba در ایران و بررسی اعتبار مدرک آن می پردازیم. موضوع تایید مدرک mba از طرف وزارت علوم همیشه حرف و سخن بسیار به همراه داشته است. بعضا پیش آمده است که افراد پس از دریافت مدرک با مشکل عدم تایید مواجه شده اند. وزارت علوم برای اینکه این مشکل را حل کند، سامانه ای برای تعیین اعتبار مدرک mba تعیین کرده است.

آیا می دانید دوره های mba چه اهدافی را در یک سازمان محقق می کنند؟

حال که به پاسخ سوال مدرک mba معادل چیست رسیدیم و فهمیدیم که این رشته با کارشناسی ارشد، معادل در نظر گرفته می شود، بهتر است تا با اهداف این دوره هم آشنا شویم. این رشته از ابتدای کار برای اهداف مهمی روی کار آمده است که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

 • اداره موثر و کارآمد سازمان یا یکی از زیرمجموعه های آن
 • متحول کردن بخش های تخصصی در سازمان های مختلف
 • مشاوره دادن در حوزه های مدیریتی
 • کارآفرینی با ایجاد فعالیت های جدید درون سازمان یا ایجاد سازمان های جدید

کسانی که در یک سازمان و یا مجموعه در حال ارائه خدمات هستند، در صورتی که یکی از اهداف بالا را در نظر داشته باشند، می بایست در دوره آموزشی mba شرکت کنند. این دوره یکی از مفیدترین و بهترین دوره ها برای دست پیدا کردن به هدف هایی است که در بالا اشاره کردیم.

اگر گواهینامه mba، هلوگرام و مهر وزارت علوم را داشته باشد، باید از تایید شدن آن توسط وزارت علوم مطمئن باشید، اما اگر این موارد در گواهینامه شما وجود ندارد، می توانید از جایی که مدرک را برای شما صادر کرده است درباره آن بپرسید و ابهاماتی را که در مورد آن وجود دارد، برطرف کنید.

مدرک mba معادل چیست آیا در ایران مدارک mba معتبر اند

برای دریافت مدرک mba معتبر چگونه اقدام کنیم؟

حال که فهمیدید، مدرک mba معادل چیست، خوب است در مورد اعتبار این مدرک نیز نکاتی را با شما در میان بگذاریم. یکی از عواملی که روی اعتبار مدرک، تاثیر می گذارد، موسسه ای است که مدرک mba را برای شما صادر کرده است. اگر قصد دارید با شرکت در دوره های mba، به یک نتیجه امیدوار کننده و رضایت بخش دست پیدا کنید، می بایست موسسه هایی را پیدا کنید که مدرک شان از اعتبار کافی برخوردار است.

ما در مورد سوال بسیار مهم مدرک mba معادل چیست، صحبت کردیم؛ اگر می خواهید به صورت جدی، دانش مدیریتی تان را افزایش دهید، در مورد موسسه برگزار کننده این دوره، خوب تحقیق کرده و سپس هزینه و شهریه کلاس ها را پرداخت کنید. اعتبار مدارکی که توسط موسسه های مطرح صادر می شود، بسیار بالاست و می تواند زمینه ساز موفقیت کسانی باشد که این مدرک را به دست آورده اند. پرس و جو از کسانی که قبلا در این دوره شرکت کرده اند، می تواند به شما کمک کند تا بهترین ها را شناسایی کرده و با صرف هزینه به بهترین نتایج دست پیدا کنید. موسسه های معتبر، مدیران را برای رویارویی با چالش های مدیریتی آماده خواهند کرد.

مدرک mba معادل چیست آیا مورد تایید وازرت علوم است

گرایش های mba کدام اند؟! آیا آنها نیز معادل سازی می شوند؟

پس از آنکه به سوال مدرک mba معادل چیست پاسخ دادیم، به گرایش های مختلف این رشته اشاره می کنیم تا شما بتوانید با دید بهتری نسبت به انتخاب این گرایش ها اقدام کنید.

 • گرایش امور مالی
 • گرایش بازاریابی
 • گرایش فناوری اطلاعات
 • گرایش تجارت بین الملل
 • گرایش استراتژی
 • گرایش مدیریت پروژه

در مورد انتخاب بهترین گرایش mba باید عنوان کنیم که کاملا به تصمیم، و دیدگاه شما در مورد آینده بستگی دارد. به طور مثال اگر هدف شما برای آینده شغلی، کارآفرینی است، مطمئنا باید به سراغ گرایش های مدیریت مانند مدیریت پروژه بروید. همچنین اگر فرد خلاقی هستید و می دانید که می‌توانید کاری را در مسیر رشد قرار دهید، می توانید گرایش بازاریابی را انتخاب کنید.

در نهایت باید اشاره کنیم که بازار کار موجود برای تمام این گرایش ها خوب است و به خوبی می توانید مسیر شغلی خود را با مدرک mba پیدا کنید، بسازید و پیشرفت کنید.

مدرک mba برای چه کسانی مناسب است؟ چه کسانی می خواهند بدانند، مدرک mba معادل چیست؟

مدرک mba برای چه کسانی مناسب است؟ چه کسانی می خواهند بدانند، مدرک mba معادل چیست؟

کسانی که به دنبال دریافت پاسخ مدرک mba معادل چیست، می گردند، دقیقا همان افرادی هستند که می توانند و می خواهند در دوره های ام بی ای شرکت کنند. برخی گزینه های مناسب برای حضور در گرایش های mba به شرح زیر است:

 • کسانی که کارآفرین هستند و می خواهند کسب و کار خود را راه اندازی کنند.
 • مدیران عالی سازمان ها و نهادهای خصوصی و دولتی در کشور، از دیگر کسانی اند که می توانند در این دوره شرکت کنند.
 • کارشناسان و کارمندانی که قصد دارند ارتقاء شغلی پیدا کرده و درآمد خود را افزایش دهند.
 • سرپرستان و مدیران میانی سازمان ها نیز برای افزایش درآمد و بهبود رتبه شغلی در سازمان، نیاز دارند تا در دوره ام بی ای شرکت کنند.
 • برخی دانشجویان و یا افرادی که دوست دارند وارد حوزه اشتغال زایی شوند، از دیگر پاسخ هایی است که می توان به سوال مدرک mba برای چه کسانی مناسب است، ارائه کرد.

به صورت کلی، باید بگوییم هر کسی که فکر می کند توان مدیریت کسب و کاری را دارد، می بایست در یکی از گرایش های ام بی ای شرکت کند و اطلاعات مدیریتی خود را افزایش دهد.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا پاسخ سوال مدرک mba معادل چیست را بیابیم. mba یک مدرک عمومی است و گرایش های مختلفی مانند اقتصاد، حسابداری، امور مالی و بازاریابی را در برمی گیرد. دوره mba نیک اندیشان، هرآنچه را که شما برای ورود به این حوزه نیاز دارید را در خود جای داده است. شما می توانید از این دوره بهره ببرید و مطمئن باشید که با یادگیری اصول این رشته می توانید به یکی از بهترین ها در شغل خود تبدیل شوید.

برای ثبت نام در دوره آموزش mba نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
مدت زمان یادگیری طراحی سایت چقدر است؟⚡(سریع و مطمئن ترین راه)
نوشته بعدی
مرج اتریوم چیست؟ ⭐ آپدیت مرج اتریوم چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image