معرفی دوره mba تجارت الکترونیک ⭐ (گرایش mba تجارت الکترونیک)

دوره mba، گرایش های متفاوتی دارد، و برخی از این گرایش ها، محبوبیت زیادی نزد علاقه مندان پیدا کرده اند. معمولا، افراد با توجه به تخصص خود یکی از زیرشاخه های این رشته را انتخاب کرده و در آن شرکت می کنند. با ما همراه باشید تا در مورد دوره ی mba تجارت الکترونیک اطلاعات بیشتری به دست آورید.

با دوره mba تجارت الکترونیک بیشتر آشنا شوید!؟

mba  تجارت الکترونیک، همانند دوره mba املاک و مستغلات، سرفصل های خاص خود را دارد و برای گروهی خاص، تدوین و تعریف شده است. کسانی که در ام بی ای تجارت الکترونیک شرکت می کنند، به دنبال دریافت آموزش ها و مهارت هایی در حوزه تجارت الکترونیک هستند.

در دنیای امروز، تجارت فقط به یک شکل انجام نمی شود و هر کسی که قصد دارد در یکی از زیر شاخه های تجارت حضور پیدا کند و به عنوان یک مدیر فعالیت داشته باشد، می بایست در گرایش مختص آن، شرکت کند. این گرایش، یکی از گرایش های محبوب ام بی ای است؛ پس، اگر در تهران و یا حتی اهواز نیز ساکن هستید، می توانید به موسسه های آموزشی که دوره mba اهواز برگزار می کنند، مراجعه کرده و در این گرایش پرطرفدار و محبوب ام بی ای شرکت کنید.

موضوعی که در تجارت الکترونیک، تاکید زیادی روی آن می شود، استفاده از برخی ابزارهای الکترونیک، مانند تلویزیون و یا اینترنت است. این ابزارها یک بستر بسیار مناسب و عالی برای این نوع از تجارت هستند. کسانی که در دوره ام بی ای تجارت الکترونیک شرکت می کنند، چگونگی استفاده از این ابزارها را برای گسترش کسب و کار خود آموزش خواهند دید. همان طوری که در دوره mba روانشناسی، افراد نحوه مدیریت مراکز مشاوره را یاد می گیرند، شرکت کنندگان در دوره mba تجارت الکترونیک نیز به جای فکر کردن به تبلیغات سنتی، به سراغ روش های مدرن تبلیغات، مانند ایمیل مارکتینگ، بهینه سازی وب سایت، فعالیت موثر در شبکه های اجتماعی و بازاریابی محتوا خواهند رفت.

چه سرفصل هایی در دوره mba تجارت الکترونیک آموزش داده می شود

چه سرفصل هایی در دوره mba تجارت الکترونیک آموزش داده می شود؟

همان طوری که دوره mba سلامت، سرفصل های خاص خود را دارد، علاقه مندان به حضور در دوره mba تجارت الکترونیک نیز می بایست سرفصل های متناسب با این رشته را آموزش ببینند. مهم ترین مباحثی که در دوره آموزش mba گرایش تجارت الکترونیک به علاقه مندان ارائه می گردد، به شرح زیر است:

 • مدیریت و طراحی کردن کسب و کارهای الکترونیکی
 • یادگیری اصول مهم در برندینگ و مدیریت تبلیغات در فضای غیر واقعی و مجازی
 • یادگیری اصول بازاریابی دیجیتال و الکترونیکی
 • یادگیری اصول و مبانی فروش در فروشگاه های الکترونیکی
 • ایجاد مشاغل جدید و یا همان کارآفرینی در دنیای مجازی
 • آشنایی با حقوق و قواعد تجارت الکترونیک

به یاد داشته باشید، دریافت کامل ترین مباحث، تنها مزیت شرکت در این دوره نیست. اگر علاقه مند به حضور در گرایش های مختلف ام بی ای هستید، می بایست موسسه هایی را برای آموزش انتخاب کنید که امتیازات دیگری را در اختیار شما قرار دهند. برای مثال، مدرک قابل ترجمه و معتبر، آموزش های بروز، شهریه مناسب و پشتیبانی، از جمله امتیازات و آپشن هایی است که موسسه های معتبر آموزشی برگزارکننده این رشته ارائه می کنند. پس، برای آنکه بودجه تان را در مسیر درستی صرف کنید، به نکاتی که گفتیم توجه و دقت داشته باشید.

چرا باید در دوره ی mba تجارت الکترونیک شرکت کنیم؟

دوره mba تجارت الکترونیک، برای تربیت و پرورش کسانی تدوین شده است که می خواهند یک کسب و کار آنلاین و دیجیتالی راه اندازی کنند. همه کسانی که قصدشان افزایش درآمد است، و فکر می کنند که خلاقیت لازم برای حضور در چنین حوزه ای را دارند، می بایست در mba تجارت الکترونیک شرکت کرده و همه سرفصل هایی را که در بالا  اشاره کردیم، آموزش ببینند.

با توجه به اینکه کسب و کارهای دیجیتالی، روز به روز در حال گسترده شدن هستند و بازار داغی را به خود اختصاص داده اند، داشتن اطلاعات، برای مدیریت کردن این کسب و کارها می تواند تضمین کننده موفقیت آنها باشد. کسانی که در این دوره شرکت می کنند، با خطرات و مزیت های کسب و کار الکترونیک آشنا شده و چم و خم برخورد با چالش ها و استرس های این شغل را به خوبی یاد خواهند گرفت. همین برخورد درست و منطقی با مخاطرات کسب وکارهای آنلاین است که باعث موفقیت آنها می شود. کسانی می توانند از پس این چالش ها برآیند که در دوره های ام بی ای شرکت کرده باشند.

چرا باید در دوره ی mba تجارت الکترونیک شرکت کنیم

مخاطبان دوره mba تجارت الکترونیک چه کسانی هستند؟

موضوع دیگری که لازم می دانیم در مورد آن، نکاتی را با شما در میان بگذاریم، مخاطبان دوره mba تجارت الکترونیک است. همانطوری که در بالا نیز اشاره کردیم، این دوره، یک دوره کاملا کاربردی است و در آن، اطلاعات خوبی در مورد فعالیت های اجرایی یک شرکت به افراد داده می شود. کسانی که تمام مباحث ارائه شده در این دوره را به خوبی یاد می گیرند، می توانند در هر گرایشی که کار می کنند و یا در هر گرایشی که تخصص دارند، به موفقیت دست پیدا کنند.

از جمله کسانی که با حضور در این دوره می توانند قدمی مثبت و رو به جلو بردارند، کارآفرینان، مدیران اجرایی و بازاریابان هستند. حتی کسانی که می خواهند در آینده نیز وارد یکی از حوزه های درآمدزای کاری شوند، از دیگر کسانی اند که حتما می بایست در دوره های ام بی ای تجارت الکترونیک شرکت کنند.

افرادی که به مدیریت در حوزه تجارت الکترونیک علاقه دارند، دیگر مخاطبان این دوره به شمار می روند. برای مثال، فرض کنید که فردی مدرک روانشناسی دریافت کرده است، اما می خواهد به مدیریت یک مجموعه فناوری اطلاعات منصوب شود. این افراد برای آنکه خلاء مدیریتی خود را جبران کنند، چاره ای به جز شرکت در این دوره ندارند.

مخاطبان دوره mba تجارت الکترونیک چه کسانی هستند؟

با شرکت در معتبرترین دوره mba (دوره mba تجارت الکترونیک) چه توانایی هایی کسب می کنید؟

اگر شما بتوانید دوره های mba معتبر و با اساتید مجرب را پیدا کرده و در کلاس های آن ها شرکت کنید، یک قدم از بقیه افراد جلوتر هستید. معتبرترین دوره mba را باید در موسسات معتبری جست و جو کنید که در نهایت مدرک معتبر و قابل ترجمه در کشور های مطرح را ارائه می دهند.

چنانچه دوره mba تجارت الکترونیک را با موفقیت به پایان برسانید، توانایی های اجرایی شما در این حوزه بسیار بیشتر از قبل شده و قادر خواهید بود، مشاغل و کسب و کار های دیجیتالی و الکترونیک را مدیریت کرده و بهبود ببخشید. این توانایی ها شامل مهارت در حوزه های زیر می شود:

 • آشنایی با اصول بازاریابی
 • برنامه ریزی استراتژیک
 • اقتصاد برای مدیران
 • مبانی کسب و کار و مدیریت
 • مدیریت رفتار کارکنان
 • حسابداری برای مدیران
 • روش های تصمیم گیری برای مدیران
 • مدیریت سرمایه گذاری ها
 • مدیریت صادرات و واردات
 • بازرگانی داخلی
 • سازمان های پولی و مالی بین الملل
 • حقوق بازرگانی بین الملل
 • بازار ها و نهاد های مالی ایران
 • اقتصاد بازرگانی

دانش آموخته، پس از پایان دوره، در تمامی موارد بالا به اندازه کافی مهارت پیدا می کند و به راحتی از پس مشکلات و بحران های این حوزه از کسب و کار بر می آید.

کلام آخر

دوره mba تجارت الکترونیک، سرفصل هایی که در این دوره ارائه می شود و همین طور علت شرکت در این دوره، از جمله مباحثی بود که در این مقاله به آنها پرداخته شد. توصیه می کنیم، اگر قصد دارید از هزینه و زمانی که برای این دوره صرف می کنید، به یک نتیجه درست و منطقی دست پیدا کنید، در دوره ام بی ای موسسه نیسک اندیشان حاضر شوید.

برای ثبت نام در دوره آموزش mba نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
بهترین دوره mba اهواز در کجا برگزار می شود؟⭐
نوشته بعدی
معرفی دوره mba منابع انسانی⭐(دوره مدیریت منابع انسانی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image