معرفی دوره mba سلامت

دوره mba سلامت چیست؟⭐معرفی و بررسی دوره mba سلامت

رشته mba گرایش های متفاوتی دارد و تحصیل در گرایش های آن، به افراد کمک می کند تا بتوانند در حوزه تخصصی شان به یک مدیر لایق تبدیل شوند. کسانی که به مدیریت، نگاه متفاوتی دارند و برای موفقیت در آن، کسب علم روز را لازم می دانند، می بایست در دوره mba و گرایش های مرتبط با تخصص شان شرکت کنند.

دوره ی mba سلامت چیست؟ آیا با دوره mba پزشکی تفاوت دارد؟

دوره mba سلامت، که به آن Health mba هم می گویند، یکی از شاخه ها و گرایش های رشته ام بی ای بوده و موضوع اصلی آن، مدیریت در مراکز بهداشتی و درمانی است. هدف از برگزاری دوره mba اصفهان گرایش سلامت، پرورش دادن افرادی است که بتوانند منابع انسانی و مالی مراکز درمانی را با دانش و علم روز، مدیریت کنند. این دوره، یک دوره کاملا مهارت محور است و افرادی که در آن شرکت می کنند، می توانند سازمان تحت مدیریت شان را از نظر مالی و اقتصادی، رشد و توسعه دهند.

دریافت مدرک بین المللی mba در شیراز در گرایش سلامت، علاقه مندان را با چالش های مدرن و جدید در حوزه سلامت آشنا می کند. شرکت کنندگان در این دوره، با کمک اطلاعاتی که به دست آورده اند، راه حل هایی نوین برای عبور از چالش ها پیدا خواهند کرد.

نکته مهمی که باید به آن توجه و دقت داشت این است که دوره ی mba سلامت و دوره mba پزشکی، هیچ تفاوتی با هم نداشته و تنها، نام ها و اسامی آنهاست که با هم فرق دارد. در هر دو، افراد با فناوری های توسعه ای نوظهور آشنا شده و یاد می گیرند که چگونه از آنها برای ارائه خدمات جدید در حوزه سلامت بهره ببرند. این گرایش نیز به مانند دوره mba گرایش بازاریابی، از محبوبیت زیادی بین علاقه مندان برخوردار است.

دوره mba سلامت دیجیتال چیست

دوره mba سلامت دیجیتال چیست؟ آیا با دوره mba سلامت، یکی است؟

قبل از آنکه در مورد دوره mba سلامت دیجیتال نکاتی را بیان کنیم، خوب است ذکر شود، علاقه مندان به گرایش های مختلف ام بی ای می توانند برای مهاجرت نیز اقدام کنند. یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا، کانادا است. کسانی که در یکی از گرایش های رشته mba تحصیل کرده اند، می توانند به پیدا کردن شغل mba در کانادا نیز امیدوار باشند.

ام بی ای سلامت دیجیتال، بی شباهت به دوره mba سلامت نیست و اشتراکاتی بین این دو وجود دارد. اهداف کسانی که در دوره آموزش mba گرایش سلامت دیجیتال شرکت می کنند، یادگیری فناوری های دیجیتال برای فعالیت در حوزه پزشکی و سلامت است. افراد در این دوره، نه تنها مهارت مدیریت مراکز درمانی را فرا می گیرند، بلکه با مفاهیم و تکنولوژی های مدرن و دیجیتالی نیز آشنا شده و سعی می کنند در مدیریت سازمان نیز از آن بهره ببرند و خدمات را به شکل مدرن تری ارائه کنند.

محتوای دوره ی ام بی ای سلامت دیجیتال، بر سلامت و پیدا کردن راه حل هایی موثر و کارگشا برای چالش های مطرح در آن طراحی شده است. دوره ی سلامت دیجیتال موسسه های معتبر در کشور، محتوایی کاملا تخصصی و بروز دارد و اساتید با تجربه و با سابقه، این دوره را برگزار می کنند.

تفاوت دوره mba سلامت و دوره mba مدیریت بیمارستانی چیست؟

از دیگر گرایش های ام بی ای، گرایش مدیریت بیمارستانی است. در دوره mba مدیریت بیمارستانی که آن نیز یک دوره کاملا کاربردی و مهارت محور است، افراد خود را برای مدیریت مراکز درمانی آماده می کنند. در این دوره، برنامه ریزی، سیاست گذاری، افزایش اثربخشی سازمان، افزایش رضایت دریافت کنندگان خدمات، سازمان دهی، بهینه سازی شاخص کمی و کیفی و غیره آموزش داده می شود. بیمارستان ها یکی، از پیچیده ترین سازمان های فعال در دنیا به شمار می روند و مدیران برای آنکه این سازمان پیچیده را به شکل موثرتری اداره کنند، می بایست در دوره های مربوطه شرکت کنند.

دوره mba سلامت و دوره ام بی ای مدیریت بیمارستانی، همان دوره مدیریت اجرایی هستند و افراد با شرکت در آنها سرفصل های کاربردی را فرا می گیرند. پزشکان و مدیران مراکز درمانی و بهداشتی خوب است در این دوره شرکت کرده و سرفصل های زیر را آموزش ببینند:

 • مدیریت کردن منابع انسانی و منابع مالی در مراکز بهداشتی و درمانی
 • آشنایی با بحران ها و خطرهای مربوط به مراکز سلامت
 • آشنایی با کاربرد علم حسابداری در مدیریت سازمان
 • آشنایی با علم بازاریابی
 • آموزش با مدل های مختلف کسب و کار
 • آشنا شدن با استراتژی های بازار سلامت
 • تدوین کردن طرح های کسب و کار
تفاوت دوره mba سلامت و دوره mba مدیریت بیمارستانی چیست

آیا می دانید دوره mba سلامت و دوره های آموزشی بیمارستانی چه تفاوت هایی با هم دارند؟

در این مقاله در مورد دوره mba سلامت نکاتی را بیان کرده و سعی کردیم توضیحات کامل و جامعی را در مورد آن بیان کنیم. با شناختی که پیدا کرده اید، حال می توانیم در مورد تفاوت این دوره با دیگر دوره های آموزشی صحبت کنیم. یکی از مهم ترین تفاوت هایی که در مورد دوره ام بی ای سلامت و دوره های آموزشی بیمارستانی وجود دارد، تفاوت در مباحث و سرفصل هایشان است. سرفصل های ام بی ای سلامت را که بالاتر گفتیم، اما سرفصل های دوره ی آموزشی بیمارستانی به شرح زیر است:

 • آشنایی با انواع محلول های مخصوص ضد عفونی
 • آموزش مدیریت پسماند و مدیریت بحران
 • ارائه قوانین کنترل و کاهش استرس کاری
 • ارائه راهکار و مهارت برای انجام کارهای گروهی
 • محافظت کردن از خود و دیگران در مقابل اشعه های غیر یونساز و یونساز

مواردی که گفتیم تنها بخشی از مباحثی است که در دوره های آموزشی بیمارستانی ارائه می شود و هر کسی که در یک مرکز درمانی کار می کند، موظف است همه آنها را رعایت کند، اما دوره های ام بی ای و سرفصل هایی که در آن ارائه می شود مخصوص عموم کارکنان نیست و مدیران هستند که از شرکت در این دوره ها نهایت استفاده و بهره را می برند.

آیا می دانید دوره mba سلامت و دوره های آموزشی بیمارستانی چه تفاوت هایی با هم دارند؟

دوره کوتاه مدت mba سلامت (دوره mba سلامت) موسسات خصوصی یا دانشگاه های کشور؟

اینکه شما دوره mba سلامت را در موسسات غیر دولتی پشت سر بگذارید یا از طریق تحصیل در دانشگاه، کاملا بسته به نظر خودتان دارد. اما بهتر است قبل از انتخاب، به چندین مورد توجه کنید:

دوره های mba که در دانشگاه برگزار می شوند، از نظر زمان بندی و ساعات کلاس و در نهایت مدت زمان دوره، شرایط متقاضی را در نظر نمی گیرند. این دوره ها حدود دو سال طول می کشد و وقت زیادی را از متقاضی می گیرد. در حالی که موسسات برگزار کننده دوره mba، این دوره را نهایتا بین ۳ تا ۶ ماه برگزار کرده و اغلب کلاس ها پروژه محور هستند. بیشتر مهارت ها و تکنیک ها از طریق نمونه های عینی و واقعی تدریس می شود؛ بنابراین دانش آموخته علاوه بر رزومه تحصیلی، رزومه کاری هم دارد.

اعتبار مدرکی که در دانشگاه های کشور به متقاضیان اعطا می شود، مورد تایید وزارت علوم بوده و در داخل ایران معتبر است. اما مدرکی که در دوره کوتاه مدت mba در مؤسساتی مانند نیک اندیشان ارائه می شود، نه تنها در ایران بلکه در چندین کشور مطرح دنیا قابل ترجمه است. همین موضوع شرایط مهاجرت را برای متقاصیان بسیار راحت تر می کند.

دوره کوتاه مدت mba سلامت (دوره mba سلامت) موسسات خصوصی یا دانشگاه های کشور؟

کلام آخر

دوره ی mba سلامت، موضوع صحبت در این مقاله بود. مدیران مراکز درمانی، برای آنکه بتوانند چالش ها و مشکلات پیش روی مرکز درمانی را حل کنند، می بایست در این دوره شرکت کنند. برای آنکه کامل ترین اطلاعات را در این حوزه به دست آورد، می بایست در دوره های ام بی ای موسسه های معتبر آموزشی، همچون موسسه نیک اندیشان شرکت کرد.

برای ثبت نام در دوره آموزش mba نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
Mba پزشکی چیست؟⭐ آیا می تواند به پزشکان کمک کند؟
نوشته بعدی
طراحی قالب سایت چیست؟⭐طراحی قالب سایت چگونه است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image