با دوره مشاور mba حقوقی بیشتر آشنا شوید

دوره mba حقوقی⭐دوره مشاور mba حقوقی

دوره mba حقوقی، دوره ای کاربردی است که شرکت در آن به حل مشکلات ارگان ها، شرکت ها و حتی افراد حقیقی، بسیار کمک می کند. کسب دانش حقوقی، می تواند از بروز خسارات مالی سنگین جلوگیری کند؛ توصیه می کنیم، اگر علاقه دارید در این حوزه اطلاعات بیشتری به دست آورید، در دوره mba مشاوره حقوقی شرکت کنید.

با دوره مشاور mba حقوقی بیشتر آشنا شوید!؟

در بیشتر مواقع، ممکن است مدیر یک شرکت تصمیماتی بگیرد که به لحاظ حقوقی و کیفری طبعاتی را به همراه داشته باشد. در اینجا، وجود یک مشاور حقوقی می تواند از ایجاد ضررهای مالی و زمانی یا تضییع حق شرکت در محاکم قضایی جلوگیری کند. دانشی که هر شخصی با شرکت در دوره mba حقوقی بدست می آورد، در نهایت او را به مدیر و مشاور امور حقوقی یک شرکت تبدیل می کند. لذا مدیران شرکت ها در اغلب امور، از جمله انعقاد قرارداد های داخلی و خارجی، انجام امور مربوط به مناقصه و مزایده، پیگیری و رسیدگی به پرونده های حقوقی و … با مشاور مشورت می کنند.

مدیرانی که تمایل ندارند به طور مستقیم درگیر مسائل حقوقی و پیگیری پرونده های کیفری شوند، از حضور افرادی که قبلا در دوره مشاور mba حقوقی شرکت کرده و تخصص لازم را بدست آورده اند، بهره می برند. این دوره برای تمامی افراد، اعم از فارغ التحصیلان رشته حقوق، مدیران، وکلا و حتی علاقمندان به حوزه حقوق مناسب است. یه یاد داشته باشید، آشنا بودن با حوزه حقوق از پیش نیازهای مهم این دوره محسوب می شود.

mba (مدیریت کسب و کار) گرایش های متعددی دارد و همانطور که از نامش پیداست، تمامی گرایش های آن یک هدف مشترک دارند: ایجاد تغییرات مثبت در یک کسب و کار. برای مثال، دوره mba روانشناسی، فوت و فن های راه اندازی کسب و کارهای مرتبط با حوزه مشاوره را به صورت حرفه ای به شما آموزش می دهد. یا مثلا شخصی که دوره mba املاک و مستغلات را شرکت کرده است، می تواند به افراد در جهت یافتن ملک مناسب و بستن معامله کمک کند. بهتر است با توجه به حوزه ای که در آن تخصص دارید، یکی از گرایش های این دوره را انتخاب کرده و در آن شرکت کنید.

دوره mba حقوقی چه تفاوت هایی با دوره dba حقوقی دارد؟

یکی از سوالاتی که برای علاقه مندان به حوزه های مدیریتی ایجاد می شود، تفاوت دوره mba حقوقی و دوره dba حقوقی است. بارزترین تفاوت این دو دوره را می توان از روی اسامی آنها متوجه شد. mba به معنای کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار و dba به معنای دکترای مدیریت کسب و کار است. دی بی ای، از نظر سطح اطلاعاتی، از ام بی ای بالاتر است و به صورت تخصصی تر به حوزه مدیریت می پردازد. این تفاوت درباره دوره mba تجارت الکترونیک و دوره دی بی آن نیز صدق می کند.

دوره ام بی ای، محورهایی را پوشش می دهد تا کسانی که با مباحث حقوقی، آشنایی متوسطی دارند نیز بتوانند از آن بهره کافی را ببرند؛ اما دوره دی بی ای مباحث تخصصی تری را آموزش می دهد. این دوره برای وکلا، کارشناسان حقوقی و مدیران اجرایی، مناسب و کارامد خواهد بود؛ شرکت در دوره ی dba، دانش حقوقی گسترده و وسیعی را می طلبد.

دوره mba حقوقی چه تفاوت هایی با دوره dba حقوقی دارد

شرکت در دوره مشاور mba حقوقی چه مزایایی به همراه دارد؟

همانطور که گفتیم، اکثر سازمان ها و شرکت ها نیازمند حضور مشاوران حقوقی متخصص و باتجربه هستند. لذا نیاز به این موقعیت شغلی روز به روز بیشتر می شود. در نتیجه یکی از مزایای شرکت در دوره mba حقوقی، می تواند یادگیری یک حرفه‌ی درآمد زا باشد. مزایای دیگری که شرکت در دوره آموزش mba گرایش حقوقی دارد، عبارتند از:

  • آموزش زیر نظر قضات، وکلا و اساتید باتجربه و فرصت همکاری با آنها
  • اعطای گواهینامه بین المللی و معتبر با عنوان مشاور حقوقی
  • ارائه مباحث به صورت کاملا منطبق بر نیاز بازار کار
  • کسب دانش و مهارت های مختلف همچون انجام امور مربوط به دادرسی مالیاتی، تنظیم قرارداد و اسناد تجاری و …

هزینه شرکت دوره mba حقوقی چقدر است؟

هزینه دوره ی آموزش mba به عوامل مختلفی بستگی دارد و با توجه به برگزاری این دوره در موسسات آموزشی مختلف، هزینه ها متفاوت است. برای مثال یکی از عوامل مهمی که بر قیمت دوره تاثیر می گذارد، شهری است که دوره در آن برگزار می شود. اگر خودتان هم کمی جستجو کنید، خواهید دید که هزینه دوره mba اهواز با دوره ام بی ای تهران متفاوت است. قیمت دوره های مشاور mba حقوقی از 7 میلیون تومان شروع شده و بعضا تا 18 میلیون تومان نیز می رسد.

هزینه شرکت دوره mba حقوقی چقدر است

دوره های کوتاه مدت حقوقی با دوره mba حقوقی چه تفاوتی دارند؟

تفاوت بین دوره mba حقوقی و دوره های کوتاه مدت حقوقی، یکی دیگر از مهم ترین مباحثی است که باید در مورد آن نکاتی را بیان کنیم. دوره ای که تحت عنوان دوره کوتاه مدت حقوق برگزار می شود، یک دوره ی کاملا تخصصی است. در این دوره ها، مباحث حقوقی ارائه می شود. یکی از مهم ترین هدف هایی که این دوره ها به دنبال دست پیدا کردن به آن هستند، بهره گیری از تجربه ارزشمند وکلای برجسته و با تجربه است.

از توضیح مختصری که در مورد دوره های کوتاه مدت حقوق ارائه کردیم، می توان به راحتی متوجه شد که چه تفاوتی بین این دوره ها و دوره ام بی ای حقوق وجود دارد. همان طوری که اشاره کردیم، مباحثی که در دوره های حقوقی ارائه می شود در حوزه حقوق است، اما مباحثی که در دوره های ام بی ای حقوق ارائه می شود، به مدیریت ارتباط دارند. کسانی که در دوره های حقوقی شرکت می کنند، می خواهند به یک وکیل با تجربه تبدیل شوند، اما کسانی که در دوره های ام بی ای حقوق شرکت می کنند، می خواهند به یک مدیریت لایق و آگاه در حوزه حقوق تبدیل شوند.

دوره های کوتاه مدت حقوقی با دوره mba حقوقی چه تفاوتی دارند؟

بازار کار و مشاغل مرتبط با دوره mba حقوقی کدامند؟

یکی از دغدغه های افرادی که دوره mba حقوقی را اتمام می کنند، این است که در چه منصب و شغلی باید فعالیت کنند. دانش آموختگان پس از پایان دوره مذکور، و کسب مدرک معتبر داخلی و بین المللی به راحتی می توانند در سازمان ها، ادارات و نهاد های مختلفی مشغول به کار شوند. عمده ترین بازار کار مرتبط با این رشته، عبارتند از:

  • فعالیت در موسسات حقوقی و داوری
  • فعالیت به عنوان مشاور حقوقی خانواده
  • ارائه انواع خدمات مشاوره در زمینه های کیفری، تجاری، مالکیت، مهاجرت و غیره در دفاتر مرتبط با هر کدام از این موارد
  • فعالیت در موسسات خصوصی و دولتی، شهرداری، بانک، وزارتخانه و آموزش پرورش به عنوان مشاور حقوقی

علاقه مندان به این مشاغل می توانند پس از کسب مهارت های لازم مدیریتی در زمینه مشاوره حقوقی، حتی در خارج از کشور نیز مشغول به کار شوند. این گرایش از مدیریت کسب و کار در هر کشوری با توجه به تعدد سازمان ها و شرکت های تجاری و خصوصی، متقاضیان زیادی دارد.

این افراد همچنین می توانند در دفاتر شخصی خودشان، اقداماتی همچون تنظیم لوایح، دادخواست و قرارداد های کاری را انجام داده و درآمد جداگانه ای داشته باشند.

کلام پایانی

شرکت در دوره mba حقوقی می تواند از جنبه های زیادی، برای اکثریت افراد مفید و کارامد باشد. دوره هایی که در تهران برگزار می شود، از همه لحاظ بالاترین کیفیت را دارند. اگر قصد شرکت در دوره ام بی ای حقوقی را دارید، موسسه نیک اندیشان، می تواند بهترین گزینه برای افزایش اطلاعات شما در این حوزه باشد.

برای ثبت نام در دوره آموزش mba نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
معرفی دوره mba منابع انسانی⭐(دوره مدیریت منابع انسانی)
نوشته بعدی
دوره mba علم داده چیست؟⭐معرفی دوره mba علم داده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image