نکات مهم قبل از طراحی سایت چیست

در طراحی سایت به چه نکاتی باید توجه کرد؟⭐(باید بدانید)

وقتی در یک دوره طراحی سایت شرکت می کنید، همه چیز را به شما آموزش می دهند و به همین واسطه می توانید یک وب سایت بی عیب و نقص طراحی کنید. ما در این مقاله می خواهیم در مورد برخی نکات بسیار مهم در طراحی سایت صحبت کنیم؛ با ما همراه باشید.

عوامل مهم در طراحی سایت چیست؟ در طراحی سایت به چه نکاتی باید توجه کرد؟

کسانی که در بهترین دوره طراحی سایت شرکت می کنند، برخی نکات کلی و بسیار مهم را آموزش می بینند. توجه به این عوامل مهم در طراحی سایت، موجب خلق یک وب سایت حرفه ای و تمام عیار خواهد شد؛ عوامل تاثیرگذار بر طراحی سایت به شرح زیر است:

1- نوشتن زیر نویس های معنی دار

وقتی می خواهید برای یک عکس و یا ویدئو زیر نویس درج کنید، سعی کنید جملاتی بنویسید که معنی دار و مفید باشند. عناوین بزرگ و بی معنی که مخاطب معنای آنها را درک نمی کند، به هیچ عنوان نمی توانند زیر نویس های خوبی باشند. با کارفرما صحبت کنید تا اگر می خواهد در مورد محصول و یا خدمات خود توصیفی داشته باشد، در نوشتن زیر نویس ها از آنها استفاده کنید. این مورد روی ui سایت (ui در طراحی سایت چیست) تاثیر زیادی دارد.

2- استفاده از چهره افراد در طراحی سایت

یکی از چیزهایی که می تواند توجه مخاطبان و کاربران سایت را به خود جلب کند، استفاده از چهره ها به جای برخی المان ها در سایت است. برخی مطالعات نشان می دهد، صفحاتی که در آنها از ترکیب چهره و توصیف استفاده شده است، صفحه مذکور توانسته به فروش بالایی دست پیدا کند. این یکی از نکات مهمی است که در دوره ی طراحی سایت با وردپرس به آن اشاره می شود.

3- واکنش گرا بودن سایت

در ادامه پاسخ به سوال “در طراحی سایت به چه نکاتی باید توجه کرد” می بایست به واکنش گرا بودن سایت نیز اشاره کنیم. اگر قیمت کلاس طراحی سایت را پرداخت کرده و در دوره ها شرکت کرده باشید، حتما به شما می گویند که ریسپانسیو بودن یا واکنش گرا بودن سایت به این معناست که یک وب سایت در دستگاه هایی با اندازه های متفاوت، خود را تطبیق می دهد. سایت هایی که توسط یک حرفه ای طراحی شده اند، از این مزیت بهره می برند.

در طراحی سایت به چه نکاتی باید توجه کرد هر آنچه باید بدانید

نکات مهم قبل از طراحی سایت چیست؟

اگر در یک دوره آموزش طراحی سایت شرکت کرده باشید، حتما به شما خواهند گفت که در طراحی سایت به چه نکاتی باید توجه کرد. برخی از این نکات مهم، می بایست قبل از طراحی سایت مورد توجه قرار گیرند. از جمله این نکات می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • یکی از مهم ترین کارهایی که قبل از طراحی سایت باید انجام شود، تعیین نوع وب سایت است. انواع وب سایت ها امکانات مختلف دارند و می بایست با توجه به نوع کسب و کار یکی از انواع آنها انتخاب شوند.
  • صحبت در مورد امکاناتی که قرار است در سایت قرار داده شود، دیگر موردی است که باید قبل از طراحی سایت مورد توجه قرار گیرد. برای مثال، برخی سایت ها می خواهند در سایت خود درگاه آنلاین داشته باشند و برخی دیگر از کسب و کارها به دلیل نوع کسب و کار متفاوتی که دارند، نمی خواهند از این امکان در سایت خود بهره ببرند.
  • نوع سیستمی که قرار است سایت به کمک آن طراحی شود، دیگر موضوع مهمی است که قبل از طراحی سایت باید تعیین می شود؛ این، یکی از مهم ترین پاسخ ها به سوال “در طراحی سایت به چه نکاتی باید توجه کرد” است.

مهم ترین نکات گرافیکی طراحی سایت چیستند؟

در ادامه پاسخ به سوال “در طراحی سایت به چه نکاتی باید توجه کرد” می بایست در مورد نکات گرافیکی در طراحی سایت نیز نکاتی را ذکر کنیم. برخی از این نکات مهم به شرح زیرند:

  • بهتر است در طراحی وب سایت، رنگ های متضاد به کار برده شود. رنگ ها در انتقال احساسات، بسیار قدرتمند عمل می کنند و به همین دلیل است که در طراحی سایت به رنگ ها توجه ویژه ای می شود.
  • نوع فونتی که برای نوشتن جملات در سایت استفاده می کنید، دیگر پارامتری است که در بحث گرافیک سایت باید مورد توجه قرار گیرد. طراحان حرفه ای وب سایت، از قلم های خوانا و ساده برای نوشتن جملات استفاده می کنند.
  • بهتر است تمام قسمت های صفحه با متن و یا اَشکال پر نشود. برخی ها فکر می کنند که سایت هایی که با حجم زیادی از تصویر و متن پر شده اند، سایت های جذابی هستند؛ این تصور یک تصور کاملا غلط است. معمولا، کاربران به سراغ سایت هایی می روند که ساده تر بوده و همه چیز به جا و به اندازه در آنها رعایت شده است.
مهم ترین نکات گرافیکی طراحی سایت چیستند

نکات مهم در طراحی سایت استاندارد چه هستند؟

اگر شما به عنوان یک طراح وب سایت مشغول فعالیت هستید باید بدانید که در طراحی سایت به چه نکاتی باید توجه کرد. به طور کلی مواردی که در طراحی سایت استاندارد باید مد نظر طراح باشند، عبارتند از:

۱-انتخاب نام دامنه و هاست

۲-سیستم مدیریت محتوا

۳-طراحی

۴-انتخاب رنگ مناسب

۵-انتخاب لوگو و برند سازی

۶-عملکرد

۷-ناوبری

۸-فراخوان برای اقدام

۹-زمان بارگذاری کوتاه

۱۰-سازگاری با چندین مرورگر

۱۱-وبلاگ فعال

۱۲-کد نویسی

۱۳-سایت مپ

۱4-محتوا

۱5-پرهیز از فضای کاذب انتهای صفحه

هرکدام از موارد بالا خود دارای توضیحات مفصلی هستند که بهتر است به طور مفصل در دوره های آموزشی مورد بحث قرار گیرند. این که در طراحی سایت به چه نکاتی باید توجه کرد، برای پیشبرد سایت و نزدیک شدن به اهداف کارفرما بسیار اهمیت دارد. معمولا مواردی که در سایت های تجاری و فروشگاهی مد نظر است، با سایت های خبری یا مقاله محور متفاوت است.

هیچ کدام از موارد بالا را نباید ساده در نظر گرفت و از کنار آن ها به سادگی گذشت؛ زیرا هر کدام آنها تاثیر متفاوتی روی بهینه سازی سایت دارد. اگر به طراحی سایت علاقه دارید، بهتر است در دوره هایی شرکت کنید که مباحث فوق را به طور کامل و جامع آموزش می دهند.

نکات مهم در طراحی سایت استاندارد چه هستند؟

کلام آخر

در طراحی سایت به چه نکاتی باید توجه کرد، موضوع صحبت ما در این مقاله بود. اگر می خواهید به یک طراح حرفه ای سایت تبدیل شود، در دوره های طراحی سایت نیک اندیشان شرکت کنید؛ این دوره ها توسط بهترین اساتید ارائه می شود.

برای ثبت نام در دوره آموزش طراحی سایت نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
معرفی دوره mba طراحی لباس و مد⭐(به همراه نکات مهم)
نوشته بعدی
شغل طراحی سایت چیست؟⭐بررسی مزایا و معایب آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image