شرکت در دوره mba رستوران داری چه مزایایی دارد؟

معرفی دوره mba رستوران داری⭐دوره مدیریت رستوران و کافه

در این مقاله به سراغ معرفی دوره mba رستوران ‌داری یا دوره مدیریت رستوران و کافه رفته ایم. چقدر با این دوره آشنا هستید؟ آیا این دوره برای همه ی مدیران رستوران ها کارامد است؟ برای یافتن پاسخ سوالات تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

با دوره mba رستوران داری بیشتر آشنا شوید…

رستوران داری یکی از گرایش های شناخته شده و محبوب حوزه مدیریت کسب و کار است. رستوران یک سازمان تجاری مستقل است که برای حرکت به سوی اهداف خود نیازمند استراتژی است. اصولا دوره های مدیریت کسب و کار مخصوص کسانی است که می خواهند کسب و کار خود را گسترش دهند و رونق بخشند. این موضوع درباره دوره مدیریت رستوران و کافه، درست مانند دوره mba منابع انسانی، نیز صدق می کند.

هدف از شرکت در دوره mba رستوران داری برای مدیران، چگونگی افزایش سود آوری و بهره وری کارکنان است، به گونه ای که آن ها بتوانند از سایر رقبای شان یک گام جلوتر باشند. در این هنگام تعداد مشتریان جذب شده افزایش خواهد یافت، اما از طرف دیگر، جلب رضایت آن ها نیز سخت تر می شود. چگونگی استخدام، آموزش و مدیریت کارکنان و همچنین تعیین برنامه ریزی دقیق برای فعالیت روزمره از جمله مباحثی است که در دوره مدیریت رستوران و کافه به مدیران آموزش داده می شود.

یکی از اصولی ترین نکاتی که در دوره mba رستوران داری آموزش داده می شود، شفاف سازی اهداف رستوران ها است که توجه به آن ها اهمیت ویژه ای دارد. گرچه شفاف سازی و تعیین اهداف سازمانی یکی از مباحث اصلی هر یک از دوره های mba، مانند دوره mba علم داده، می باشد. تمامی کارمندان رستوران باید به طور کامل با مسئولیت های شخصی و شغلی خود آشنا باشند و با ارائه خدمات با کیفیت، مدیر رستوران و مشتریان را راضی نگه دارند. یکی دیگر از مهم ترین نکاتی که در این دوره آموزش داده می شود، باید ها و نباید های منوی رستوران است. عالی بودن منوی رستوران از ضروری ترین نقاط قوت آن به شمار می رود و باید به صورت مداوم به روز رسانی شود، زیرا ذائقه افراد روز به روز در حال تحول است.

برخی از مهم ترین اهداف شرکت در دوره mba رستوران داری (دوره مجازی مدیریت رستوران) چیست؟

برخی از مهم ترین اهداف شرکت در دوره mba رستوران داری (دوره مجازی مدیریت رستوران) چیست؟

حال که با دوره mba رستوران داری به خوبی آشنا شدید، خوب است در مورد هدف هایی که بعد از به پایان رساندن این دوره به دست خواهید آورد، نکاتی را بیان کنیم. مهم ترین اهداف شرکت در دوره مجازی مدیریت رستوران ( ام بی ای رستوران داری) به شرح زیر است:

  • یکی از مهم ترین اهدافی که با شرکت در این دوره به دست می آید، برند سازی است. کسانی که در دوره های ام بی ای شرکت می کنند، ترفندها و تکنیک هایی بسیار راهگشا برای برندسازی و تبلیغات رستوران خود یاد می گیرند.
  • دیگر هدف کسب شده با شرکت در این دوره، آینده پژوهی است. تمامی کسب و کارهایی که می خواهند بقا و دوام داشته باشند، باید به آینده، توجه خاص و ویژه ای نشان دهند و سعی کنند مجموعه خود را با سیاست های اینده نگرانه، هدایت و رهبری کنند.
  • افزایش مهارت در حوزه مذاکرات تجاری از دیگر هدف های ارزشمند و بسیار مهمی است که با شرکت در دوره ی ام بی ای رستوران داری به دست خواهد آمد. این مورد به ماندگاری رستوران ها کمک می کند.
هزینه شرکت در دوره mba رستوران داری چقدر است

شرکت در دوره mba رستوران داری چه مزایایی دارد؟

صنعت رستوران‌ داری در ایران طی سال‌ های اخیر رشد فزاینده‌ ای داشته، که نتیجه آن ظهور برند های موفق رستوران و کافی‌ شاپ بوده است. با توجه به این موضوع، استاندارد ها و توقعات مشتریان از کافی شاپ ها و رستوران ها مدام در حال افزایش است. با توجه به بالا رفتن توقعات مشتریان و افزایش روز افزون رستوران ها و کافی شاپ ها، ضرورت گذارندن یک دوره تخصصی همچون دوره mba رستوران داری به شدت احساس می شود. در حال حاضر کافی شاپ ها مکان هایی هستند که مردم اکثرا اوقات فراغت خود را در آنها سپری می کنند. محیط کافه، نحوه برخورد پرسنل و پذیرایی آنها، کیفیت سفارشات، راضی بودن مشتریان و … همگی مولفه هایی هستند که بر بیزنس شما تاثیرگذار خواهند بود. شما با گذراندن دوره مدیریت رستوران و کافه، مانند دوره mba حقوقی، قادر خواهید بود تا مشکلات بیزنس خود را جویا شوید. در نهایت با توسعه و بهبود بیزنس خود، می توانید از رقبایتان یک گام جلوتر باشید. همچنین اگر کسی به دنبال راه اندازی رستوران یا کافه خود می باشد، بهتر است در دوره آموزش mba رستوران داری شرکت کند و با چالش هایی که ممکن است در میانه راه با آنها برخورد کند و همچنین راه حل آنها، پیش از شروع کار، آشنا بشود.

هزینه شرکت در دوره mba رستوران داری چقدر است؟

پیش از آنکه بخواهیم هزینه شرکت در این دوره را بیان کنیم، لازم است به چند نکته توجه داشته باشید. اول اینکه شرکت در دوره های مدیریت کسب و کار در واقع یک نوع سرمایه گذاری است، سرمایه گذاری بر روی خودتان. یعنی هزینه چنین دوره هایی در عرض مدت کوتاهی با استفاده از مهارت های آموزش داده شده، به سمت شما باز می گردد.

 دوم اینکه هزینه دوره به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی از دوره ها به صورت آنلاین و برخی به صورت حضوری برگزار می شوند. همچنین برخی دوره ها مزایای بیشتری دارند. برای مثال دوره مدیریت رستوران و کافه که در شهر تهران برگزار می شود، مزایایی همچون اعطای مدرک معتبر انتهای دوره، امکان پرداخت اقساطی، کیفیت آموزشی بالا و … دارند. دوره mba رستوران داری نیز مانند دوره mba نفت و گاز نیازمند تعامل و مشارکت جهت یادگیری موثرتر است. در نتیجه شرکت در دوره ی حضوری بازدهی بیشتری نسبت به دوره آنلاین دارد.

مخاطبان دوره mba رستوران داری چه کسانی هستند؟

مخاطبان دوره mba رستوران داری چه کسانی هستند؟

هر کسی که کمی علاقه به شغل های مدیریتی در رستوران و کافه داشته باشد، می تواند در این دوره ها شرکت کند، اما بیشترین مخاطبان دوره mba رستوران داری افراد زیر هستند:

  • صاحبان و مدیران رستوران ها
  • صاحبان و مدیران کیترینگ ها و سایر مراکز تهیه غذا همچون فودکورت ها
  • آشپزها و سرآشپزها
  • علاقمندان به راه اندازی رستوران
  • مدیران هتل ها و مکان های اقامتی مجهز به رستوران
  • و کلیه فعالان حوزه تشریفات می توانند در شمار مخاطبین دوره آموزش مدیریت رستوران قرار بگیرند.

بیشتر سرمایه گذاران و سهام داران در رستوران های بزرگ و مجلل، برای مدیریت بخش های مختلف رستوران به دنبال افرادی هستند که علاوه بر مهارت یا سابقه کاری، رزومه تحصیلی قوی و مدرک معتبر داشته باشند. این بهترین فرصت برای افرادی است که به رستوران داری علاقه داشته و با شرکت در دوره مدیریت رستوران، دانش و مهارت مورد نیاز این کار را نیز کسب کرده اند، اما به تنهایی سرمایه کافی برای راه اندازی یک رستوران را ندارند. پس بهتر است با شرکت در دوره های آموزشی رستوران داری، مدرک معتبری دریافت کنید و به این شکل، قدم موثری در جهت یافتن یک شغل با آینده کاری خوب بردارید.

بررسی و معرفی دوره mba رستوران داری

سر فصل های دوره mba رستوران داری کدامند؟

در ادامه معرفی دوره ام بی ای مدیریت رستوران و کافه بهتر است با سرفصل های این دوره نیز آشنا شوید. البته بدانید که تعداد سرفصل ها در عمل بسیار بیشتر از این مواردی است که در مقاله ذکر می شود. مهم ترین سرفصل ها عبارتند از:

1- اصول و پایه مدیریت در رستوران داری

2- تهیه برنامه روزانه و برنامه بلند مدت برای امور مختلف رستوران

3- توانایی انجام کار های گروهی و امور مربوط به رستوران

4- آشنایی با انواع ذائقه ها و فرهنگ های غذایی مختلف

5- اداره چندین امور به طور همزمان و ایجاد هماهنگی لازم بین آن ها

6- مدیریت پرسنل رستوران و افزایش راندمان کاری آن ها

سایر مواردی که مربوط به رستوران داری و مدیریت این کسب و کار است، به عنوان زیر شاخه این سرفصل ها در دوره mba رستوران داری آموزش داده می شود. همان طور که از این سرفصل ها مشخص است، این دوره برای صاحبان رستوران ها، کافه ها و مدیران این کسب و کار ها مناسب است. البته سایر افراد در مشاغل مشابه، مانند هتل داری و آشپزخانه های کوچک نیز برای پیشرفت شغلی شان می توانند در این دوره ها شرکت کنند.

کلام آخر

شرکت در دوره mba رستوران داری می تواند برای صاحبان کافه و رستوران بسیار کارامد باشد. اگر به دنبال یک دوره با کیفیت و مزایایی همچون اعطای مدرک معتبر در انتهای دوره می گردید، پیشنهاد می کنیم در دوره mba نیک اندیشان شرکت کنید.

برای ثبت نام در دوره آموزش mba نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
معرفی بهترین دوره mba در مشهد⭐بررسی مزایا
نوشته بعدی
معرفی دوره mba طراحی لباس و مد⭐(به همراه نکات مهم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image