ماساژ شیاتسو چیست

ماساژ شیاتسو چیست و چه فوایدی دارد؟

آیا تا کنون نام ماساژی به نام شیاتسو به گوشتان خورده است؟ ماساژ شیاتسو از آن دسته ماساژ هایی است که اگر تنها یک بار آن را تجربه کنید، لذت و آرامش بی نظیری را کسب خواهید کرد که به سادگی فراموش نمی شود. اما این ماساژ چیست؟ فواید ماساژ شیاتسو کدامند و چگونه می توان از آن بهره مند شد؟ این ماساژ نوع خاصی از حرکات دست بر روی بدن است که منشا آن کشور ژاپن می باشد. نام دیگری که برای این ماساژ در نظر گرفته شده است، ماساژ فشاری است، زیرا با فشارهای وارد شده توسط دست ماسور بر بدن متقاضی، به انجام می رسد و می تواند در کاهش اضطراب، کوفتگی و دردهای عضلانی به شدت موثر باشد. در این مطلب شما را با فواید ماساژ شیاتسو، نحوه یادگیری و حرفه ای شدن در آن آشنا خواهیم کرد.

آموزش ماساژ شیاتسو

این ماساژ یکی از انواع پر طرفدار است که به علت درمانی بودن، متقاضیان زیادی را به سمت خود جذب می کند. بنابراین یادگیری این مدل خاص از ماساژ ژاپنی می تواند به درآمدزایی چشم گیری ماسورها منتهی شود. آموزش ماساژ شیاتسو، باید به نحوی باشد که به طور کامل شما را با فشاردرمانی آشنا کند. این ماساژ، در عمق زیاد انجام می شود و به این شیوه می تواند گره های عضلانی را باز کرده و به کاهش دردهای ناشی از کوفتگی، ضربه، ورزش و … منتهی شود. انتظار می رود که ماسورها در دوره آموزش ماساژ شیاتسو، بتوانند فرد تحت ماساژ را به ریلکسی کامل رسانده و از شدت درد و کوفتگی های عضلانی وی بکاهند. اما برای آموزش ماساژ شیاتسو به کجا باید مراجعه کرد؟

دوره ماساژ شیاتسو (فشاری)

در صورتی که مایل به یادگیری دوره ماساژ شیاتسو (فشاری) هستید، پیشنهاد می کنیم دوره ای که در مرکز نیک اندیشان در حال برگزاری است را از دست ندهید. این دوره به صورت کامل شما را با مهارت ماساژ شیاتسو آشنا می کند و قادر خواهید بود به صورت حرفه ای این حرکات فشاری و درمانی را به انجام برسانید. دوره ماساژ شیاتسو (فشاری) در موسسه نیک اندیشان توسط اساتیدی برگزار می شود که سابقه فعالیت مرتبط و درخشان در این زمینه را داشته و می توانند به حرفه ای ترین شکل شما را با این مهارت آشنا کنند. مطالبی که در این دوره آموزشی به شما فرداده می شود، کاملا منطبق بر نیازهای بازار کار بوده و فارغ التحصیلان این دوره می توانند در انتهای کلاس های آموزشی، به صورت حرفه ای وارد بازار کار شوند. هم چنین موسسه نیک اندیشان متعهد می شود که در انتهای دوره شما را به بازار کار حرفه ای در مراکزی چون هتل ها، باشگاه های ورزشی و مراکز تخصصی ماساژ معرفی خواهد کرد.

هزینه دوره ماساژ شیاتسو

برای یادگیری این مهارت، بحث هزینه های گزاف دوره های ماساژ همه را نگران می کند. اما این نگرانی در موسسه نیک اندیشان جایگاهی ندارد. شما می توانید با مقایسه ای کوچک بین هزینه دوره ماساژ شیاتسو در نیک اندیشان و سایر مراکز، متوجه به صرفه بودن این هزینه در این مرکز علمی و آموزشی شوید. هزینه دوره ماساژ شیاتسو در نیک اندیشان به صورت قسط بندی شده هم قابل پرداخت می باشد و این مساله شرایط را برای شرکت در دوره ماساژ شیاتسو، تسهیل نموده است.

ماساژ شیاتسو چه فوایدی دارد؟

شیاتسو چگونه می تواند برای سلامتی و تندرستی شما مفید باشد؟

شیاتسو یک شیوه ی درمانی است که ممکن است به کاهش استرس و کمک به سلامت کلی بدن کمک کند. امروزه فواید ماساژ شیاتسو دیگر بر کسی پوشیده نیست و طرفداران این ماساژ معتقدند که ماساژ شیاتسو هم اثرات پیشگیرانه و هم اثرات درمانی دارد.

شیاتسو را می توان برای درمان طیف وسیعی از بیماری های داخلی، اسکلتی عضلانی و احساسی استفاده کرد. تصور می شود که این ماساژ سفتی عضلات را کاهش می دهد، پوست را تحریک می کند، به هضم غذا کمک می کند و بر سیستم عصبی تأثیر می گذارد. فواید ماساژ شیاتسو تنها به اینجا ختم نمی شود. شیاتسو برای درمان طیف گسترده ای از بیماری های مزمن مانند سردرد، PMS، اختلالات گوارشی، خستگی، بی خوابی، فیبرومالیژیا، استرس، اضطراب و دردهای اسکلتی عضلانی از جمله کمردرد، گردن درد و درد مفاصل استفاده می شود. این اثر بسته به هدف جلسه ممکن است محرک و نیروبخش یا آرام بخش و تسکین دهنده باشد.

اصول شیاتسو چیست؟

یکی از مفاهیم بنیادی طب چینی و طب ژاپنی، علم چی است. چی انرژی حیاتی در بدن ما است که زیربنای همه عملکردهای بدن است. درمانگر شیاتسو برای تشخیص الگوهای ناهماهنگی در بدن، حتی قبل از ظاهر شدن علائم فیزیکی، آموزش دیده است. تغییرات ساده و در عین حال ظریف نشانه ‌ای از عدم تعادل است که به تنهایی ممکن است به نقطه ‌ای برسد که علائم ظاهر شوند. با ارزیابی مناسب و جلسات منظم شیاتسو می توان تعادل را بازیابی کرد. درمانگران شیاتسو همچنین ممکن است توصیه‌ هایی درباره سبک زندگی و فعالیت های روزمره به افراد ارائه دهند.

ماساژ شیاتسو چه تفاوتی با سایر ماساژها دارد؟

شیاتسو شکل خاصی از ماساژ درمانی است. با این حال، از تکنیک های روش های دیگر نیز استفاده می کند. روش هایی مانند استئوپاتی، درناژ لنفاوی و فیزیوتراپی همگی تکنیک های مشابه شیاتسو دارند. چیزی که آن ها را از این روش های دیگر متمایز می کند این است که شیاتسو به بیماری های جسمی و روانی کمک می کند.

 چگونه ماساژ شیاتسو را یاد بگیریم؟

یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری نحوه انجام ماساژ درمانی، گرفتن مدرک از یک موسسه ی معتبر ماساژ درمانی است. اگر به دنبال یادگیری تکنیک های بیشتری مانند شیاتسو هستید می توانید به موسسات معتبر که دوره ی آموزش ماساژ شیاتسو برگزار می کنند مراجعه کرده و در دوره های آن ها شرکت کنید. درست مانند هر موسسه آموزش عالی، موسساتی که دوره ی  ماساژ شیاتسو برگزار می کنند دارای تمرکز و تخصص های متفاوتی هستند. برخی از آن ها مدرک ساده و غیر معتبری را پس از اتمام دوره به داوطلبان خود ارائه می دهند اما برخی از موسسات اینگونه نیستند و مدارک معتبر اعطا می کنند تا داوطلب بعد از اتمام دوره بتواند وارد بازار کار شود. دوره های ماساژ درمانی تنها به ماساژ شیاتسو ختم نمی شود. برخی از انواع دوره های ماساژ ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • سوئدی
  • ورزشی
  • سنگ درمانی
  • تایلندی

برخی از موسسات تخصص ‌هایی را ارائه می‌ دهند که مربوط به ماساژ شیاتسو نمی باشد و برای داوطلب کاربردی نخواهد بود، بنابراین مطمئن شوید در موسسه ای ثبت نام ‌کنید که روی تمرینی که می‌ خواهید بیاموزید تمرکز کند.

اصول ماساژ شیاتسو

سوالات متداول دوره ماساژ شیاتسو

ماساژ شیاتسو چیست؟

این ماساژ نوع خاصی از حرکات دست بر روی بدن است که منشا آن کشور ژاپن می باشد. نام دیگری که برای این ماساژ در نظر گرفته شده است، ماساژ فشاری است، زیرا با فشارهای وارد شده توسط دست ماسور بر بدن متقاضی، به انجام می رسد و می تواند در کاهش اضطراب، کوفتگی و دردهای عضلانی به شدت موثر باشد.

 آموزش ماساژ شیاتسو

آموزش ماساژ شیاتسو، باید به نحوی باشد که به طور کامل شما را با فشاردرمانی آشنا کند. این ماساژ، در عمق زیاد انجام می شود و به این شیوه می تواند گره های عضلانی را باز کرده و به کاهش دردهای ناشی از کوفتگی، ضربه، ورزش و … منتهی شود. انتظار می رود که ماسورها در دوره آموزش ماساژ شیاتسو، بتوانند فرد تحت ماساژ را به ریلکسی کامل رسانده و از شدت درد و کوفتگی های عضلانی وی بکاهند. شما می توانید در موسسه نیک اندیشان به طور حرفه ای و کامل با این ماساژ آشنا شوید.

هزینه دوره ماساژ شیاتسو در موسسه نیک اندیشان چقدر است؟

شما می توانید با مقایسه ای کوچک بین هزینه دوره ماساژ شیاتسو در نیک اندیشان و سایر مراکز، متوجه به صرفه بودن این هزینه در این مرکز علمی و آموزشی شوید. هزینه دوره ماساژ شیاتسو در نیک اندیشان به صورت قسط بندی شده هم قابل پرداخت می باشد و این مساله شرایط را برای شرکت در دوره ماساژ شیاتسو، تسهیل نموده است.

برای ثبت نام در دوره ماساژ شیاتسو نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
DBA چیست و با این مدرک چه کاری می توان انجام داد؟
نوشته بعدی
دوره دستیار دندانپزشک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image