ماساژ شیاتسو صورت و چگونه تاثیر دارد

ماساژ شیاتسو صورت چیست و چگونه ماساژ شیاتسو صورت انجام دهیم؟

احتمالاً می دانید که شیاتسو یکی از انواع مختلف ماساژ درمانی است، اما ممکن است ندانید که درمان شامل چه مواردی می شود. ماساژ شیاتسو دقیقاً چیست و چه کمکی به افرادی که تحت درمان قرار می گیرند، می کند؟ به گفته انجمن شیاتسو، تمرین شیاتسو در ژاپن بر اساس طب سنتی چینی با عناصری از درمان های غربی آغاز شد. این توانایی، خود بدن را برای درمان خود تقویت می کند. خب اگر می خواهید از این مدل ماساژ اطلاعات عالی کسب کنید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.😊

ماساژ شیاتسو صورت چیست و چگونه عمل می کند؟

ماساژ شیاتسو صورت (ماساژ درمانی شیاتسو) با استفاده از انگشتان، شست و کف دست برای اعمال فشار به نواحی مختلف سطح بدن برای کمک به درمان بیماری‌ها و شرایط رایج و اصلاح عدم تعادل در بدن متکی است. فشار اعمال شده به نقاط بدن باعث افزایش جریان انرژی و اصلاح ناهماهنگی ها در سراسر بدن بیمار می شود. شیاتسو علاوه بر اینکه تجربه ای عمیقا آرامش بخش است، به کاهش استرس، درمان درد و بیماری کمک می کند و به سلامت و تندرستی کلی بیمار کمک می کند.

شیاتسو فعالیت خودکار سیستم عصبی را تنظیم می کند و سیستم های گردش خون، لنفاوی و هورمونی را تحریک می کند. وضعیت نامناسب، مشکلات مفصلی، رگ به رگ شدن، آرتریت، سیاتیک، گردن و کمر درد حاد و مزمن، سینوزیت و برونشیت با شیاتسو قابل درمان هستند.

چه کسانی و برای چه چیزی ماساژ درمانی دریافت می کنند؟

بر اساس یک نظرسنجی سالانه که توسط انجمن ماساژ درمانی آمریکا انجام شده است، بیش از 39 میلیون آمریکایی در سال گذشته ماساژ دریافت کرده اند. بیش از نیمی – 53 درصد – که در مورد ماساژ با ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی خود صحبت کردند، می گویند که پزشک آنها توصیه کرده است ماساژ درمانی انجام دهند. نشان داده شده است که ماساژ فشار خون و ضربان قلب را کاهش می دهد و در عین حال باعث افزایش اندورفین، مسکن های طبیعی بدن می شود. شیاتسو یکی از انواع یا روش های ماساژ درمانی است که می توانید انتخاب کنید.

ماساژ شیاتسو چیست

ماساژ درمانی شیاتسو صورت چه تفاوتی با سایر تکنیک ها دارد؟

ماساژ درمانی شیاتسو از تکنیک‌هایی مشابه روش‌های موجود در سایر روش‌های درمانی مانند استئوپاتی، درناژ لنفاوی و فیزیوتراپی استفاده می‌کند. با این حال، تمرین‌کنندگان شیاتسو شرایط و بیماری‌های جسمانی را به انسداد و عدم تعادل در جریان انرژی در سراسر بدن نسبت می‌دهند که تشخیص و درمان آن را از سایر روش‌های ماساژ درمانی متمایز می‌کند.

ماساژ شیاتسو صورت چه فوایدی دارد؟

شیاتسو با تأثیر بر سیستم انرژی داخلی برای بهبود سلامت کلی کار می کند. درمان اغلب منجر به افزایش دامنه حرکتی و بهبود هماهنگی می شود. شیاتسو که به عنوان یک درمان اولیه یا مکمل استفاده می شود، تکنیک های کمک کششی و طب فشاری را برای بازیابی ساختار عضلانی و استخوانی ترکیب می کند.

انجام ماساژ درمانی شیاتسو صورت

چگونه خودمان ماساژ شیاتسو صورت انجام دهیم؟

ماساژ شیاتسو صورت ، شیاتسو یک روش ماساژ ژاپنی است و در لغت به معنای فشار انگشت است. از فشار ثابتی که توسط نوک انگشتان یا کف دست اعمال می شود استفاده می کند. این به بهبود گردش خون، احیا و شادابی پوست شما کمک می کند.

از آنجایی که شما با استفاده از یک روان کننده مانند ماساژ سبک غربی، صورت خود را مالش نمی دهید، می توانید این کار را در هر زمانی در طول روز انجام دهید، هر زمان که می خواهید صورت خود را حتی روی یک آرایش جوان کنید. صورت ناحیه ظریفی است، بنابراین به آرامی اما با فشار کافی فشار دهید که احساس خوبی دارد.

بیایید با پیشانی شروع کنیم. با شروع از چشم سوم بین ابروها، سه نقطه را به آرامی به سمت خط مو فشار دهید و انگشت میانی خود را با انگشت اشاره و حلقه و دست دیگر نگه دارید. هنگام بازدم فشار دهید.( وقتی از انگشت وسطم استفاده می‌کنم، انگشت اشاره و حلقه پشتیبانی می‌شود.)

با شروع از گوشه داخلی و بالایی حدقه چشم، به آرامی با انگشت میانی خود در هر دو طرف، چهار نقطه را در حدقه بالایی چشم فشار دهید. هنگام بازدم فشار دهید.

سپس چهار نقطه در حدقه پایین چشم را فشار دهید که از گوشه پایینی داخلی حدقه شروع می شود. این نقاط چشمی برای چشم های خسته بسیار خوب هستند.

با شروع از فرورفتگی کنار گوشه بیرونی چشم، سه نقطه روی شقیقه ها را با انگشتان میانی خود در هر دو طرف فشار دهید.

در حالی که عمیق نفس می‌کشید، به آرامی چشم‌ها را با کف دست‌های خود به مدت ده بار فشار دهید. اگر می خواهید انرژی بیشتری تولید کنید، قبل از اینکه کف دست خود را بمالید، دستان خود را مالش دهید.

انگشت میانی خود را روی ناخن انگشت سبابه قرار دهید و سه نقطه را در اطراف بینی فشار دهید که دقیقاً از زیر گوشه داخلی چشم در دو طرف شروع می شود. سپس در کنار برجستگی بینی. و در کنار سوراخ های بینی.

سه نقطه روی استخوان گونه را به طور همزمان با نوک انگشت اشاره، وسط و حلقه در هر دو طرف فشار دهید. به آرامی به سمت بالا و داخل استخوان گونه فشار دهید. این برخلاف قانون شیاتسو است، اما اگر ناخن‌های بلندی دارید و انجام این کار سخت است، از مفاصل انگشتان استفاده کنید تا به آرامی این نقاط را فشار دهید. به نظر من فشار دادن یکنواخت به این صورت نیز آسان‌تر است.

در مرحله بعدی هنگام بازدم، سه نقطه بین بینی و دهان را با انگشتان وسط هر دو طرف فشار دهید. و بعد از آن هنگام بازدم با انگشتان میانی در هر دو طرف، سه نقطه را در کنار گوشه های دهان خود فشار دهید. و در انتها هنگام بازدم، با انگشتان میانی در هر دو طرف، سه نقطه را روی چانه خود فشار دهید.

اگر احساس می‌کنید حس بسیار خوبی دارید، ادامه دهید و مدت زمان بیشتری نگه دارید یا بیش از یک بار فشار دهید.

هنگامی که نکات را یاد گرفتید، انجام این کارها با چشمان بسته آرامش بخش تر است. می‌توانید آن را با ماساژ لیفت صورت ضد پیری ترکیب کنید.

ماساژ شیاتسو صورت خانما چیست

آیا ماساژ شیاتسو فایده ای دارد؟

برای اغلب کسانی که به ماساژ اعتقاد ندارند، ممکن است این سوال پیش آید که آیا واقعا ماساژ شیاتسو صورت فایده ای دارد؟ به خاطر داشته باشید، انسان از گذشته تا به امروز سعی کرده از خدمات ماساژ برای تسکین دردهای جسمی خود استفاده کند. امروزه در بسیاری از کشورها به خدمات ماساژ، بهای زیادی داده شده و سالن های حرفه ای و مجهزی به این موضوع اختصاص داده شده است. اغلب افرادی که از کارهای روزانه خسته می شوند، برای انجام ماساژ به این سالن ها مراجعه کرده و علاوه بر کاهش خستگی های جسمی، خستگی روحی خود را نیز درمان می کنند.

ماساژ شیاتسو در ناحیه صورت نیز یکی از انواع ماساژ بوده و خواص زیادی برای آن تعریف شده است. اگر رنگ پوست صورتتان تیره شده و این موضوع شما را اذیت می کند، به یکی از مراکز ارائه دهنده این نوع ماساژ مراجعه کنید؛ ماساژ شیاتسو می تواند موجب روشن شدن رنگ پوست شما گردد. البته این نوع ماساژ خواص دیگری همچون کاهش سردرد، بهبود سیستم گوارش بدن و بهبود وضعیت غدد درون ریز دارد.

در چه زمانی ماساژ شیاتسوی صورت انجام ندهیم؟

ماساژ شیاتسو صورت یکی از انواع ماساژ است، فواید زیادی داشته و انجام آن توسط یک حرفه ای، تغییر و تحولی زیبا بر پوست ایجاد می کند. موضوع مهمی که باید به آن توجه داشت این است که برخی افراد به هنگام ابتلا به برخی عوارض و مشکلات جسمی نباید برای انجام این نوع ماساژ اقدام کنند. از جمله موارد منع بهره گیری از این نوع ماساژ به شرح زیر است:

  • کسانی که به بیماری های پوستی مبتلا هستند نباید برای دریافت ماساژ شیاتسو به مراکز ارائه دهنده این نوع حرکات مراجعه کنند.
  • کسانی که تومورهای بدخیم در بدن خود دارند، مجاز نیستند حرکت ماساژ شیاتسو دریافت کنند.
  • بیماران خونی نیز مجاز به دریافت حرکات ماساژ شیاتسو نیستند.
  • مبتلایان به بیماری های عفونی نیز گروه دیگر از کسانی هستند که در دریافت حرکات این نوع ماساژ با محدودیت مواجهند.
  • افرادی که به اختلالات روانی دچار هستند نیز نباید به مراکز ارائه کننده این نوع ماساژ مراجعه نمایند.
  • درجه حرارت بالای بدن نیز یکی از محدودکننده های حرکات شیاتسو پوست است.

مهم ترین نقاط در شیاتسو چیست؟

قبل از آنکه در مورد مهم ترین نقاط در ماساژ شیاتسو صورت، صحبت کنیم، لازم است ذکر کنیم، نقاط دریافت کنده ماساژ به صورت جفت جفت هستند و به همین سبب است این نوع ماساژ با کمک دو دست انجام می شود. روش های متفاوتی را می توان برای افزایش اثربخشی این نوع ماساژ معرفی کرد که از آن جمله می توان به مالیدن نقاط مذکور، فشار دادن نقاط، ماساژ دادن و غیره اشاره کرد. مهم ترین نقاط هدف در این ماساژ به شرح زیر است:

  • گوشه های داخلی در چشم ها
  • حفره های کناری بینی
  • شیارهای قرار گرفته اطراف حفره های چشم

توجه و دقت داشته باشید که مدت زمان این ماساژ بهتر است بیش از 20 دقیقه نباشد و اگر برایتان مقدور است، بعد از یک روز کاری خسته کننده به سالن هایی که این نوع ماساژ را به صورت حرفه ای ارائه می کنند، مراجعه کنید. در چنین شرایطی، این نوع ماساژ تاثیر زیادی بر جسم و روح خسته شما خواهد داشت.

ماساژ شیاتسو صورت

مراحل ماساژ شیاتسو صورت

ماساژ صورت گردش خون را در بافت صورت شما افزایش می دهد و در نتیجه پوستی روشن تر و جوان تر به نظر می رسد. ماساژ صورت همچنین می تواند به لیفت و سفت شدن پوست کمک کند و ظاهر پف و چین و چروک را کاهش دهد. به عنوان یک مزیت اضافه، یک ماساژ خوب صورت، استرس را کاهش می دهد و به شما احساس آرامش و آرامش می دهد. یک بار در روز، صبح یا شب قبل از خواب، خود را ماساژ دهید.

ماساژ روشن کننده صورت

با پوست تمیز شروع کنید. قبل از انجام ماساژ، روتین شستشوی صورت خود را کامل کنید. صورت خود را با استفاده از یک پاک کننده یا روغن ملایم تمیز کنید، آن را با آب ولرم بشویید، سپس صورت خود را با یک حوله خشک کنید.

قبل از ماساژ صورت، حتما آرایش خود را پاک کنید

یک لایه سبک از روغن به صورت بمالید. استفاده از کمی روغن به انگشتان شما کمک می کند تا به جای کشیدن روی پوست، به نرمی روی صورت حرکت کنند. همچنین هنگامی که ماساژ را انجام می دهید، صورت شما را روشن و درخشان می کند. می توانید از ترکیبی از روغن های فرموله شده مخصوص صورت استفاده کنید، یا روغنی را انتخاب کنید که بهترین عملکرد را با نوع پوست شما دارد. روغن بادام، آرگان و جوجوبا همگی به عنوان روغن‌های ماساژ صورت که منافذ شما را مسدود نمی‌کنند، خوب عمل می‌کنند.

برای پوست های خیلی خشک، روغن آرگان یا بادام را انتخاب کنید.

برای پوست های متوسط ​​تا چرب، جوجوبا یا ترکیبی از جوجوبا و روغن کرچک را انتخاب کنید.

اگر نگران استفاده از روغن روی پوست خود هستید، از مرطوب کننده مورد علاقه خود استفاده کنید.

اگر می خواهید روغن گرم شود، قبل از شروع ماساژ صورت، بطری روغن را در آب گرم نگه دارید

با ماساژ ناحیه لنفاوی خود شروع کنید. بسیاری بر این باورند که سموم از صورت به غدد لنفاوی که در زیر گوش‌ها در دو طرف گردن قرار دارند، تخلیه می‌شوند. ماساژ دادن این ناحیه به ترشح سموم و جلوگیری از تجمع آنها در صورت شما کمک می کند. با استفاده از نوک انگشتان، ناحیه لنفاوی خود را با حرکات دایره ای به مدت یک دقیقه ماساژ دهید.

از دایره های پهن استفاده کنید، از زیر گوش، پایین به سمت گلو و در امتداد خط فک خود به سمت بالا حرکت کنید.

شما یک لمس محکم می خواهید، اما خیلی محکم ماساژ ندهید. ماساژ صورت با ماساژ بافت عمیق متفاوت است، زیرا پوست صورت شما حساس تر است.

دو طرف صورت خود را ماساژ دهید. با همان حرکات دایره‌ای پهن، کناره‌های فک، گوشه‌های دهان، کنار سوراخ‌های بینی و روی استخوان‌های گونه‌تان را ماساژ دهید. پوست خود را به سمت بالا فشار دهید، سپس بیرون بیاورید. هرگز پایین نروید، زیرا این می تواند باعث افتادگی شود. یک دقیقه ادامه دهید.

پیشانی خود را ماساژ دهید. از حرکات دایره ای گسترده برای ماساژ هر دو طرف پیشانی به طور همزمان استفاده کنید. از نزدیک شقیقه های خود شروع کنید و به تدریج به سمت وسط پیشانی حرکت کنید، سپس به طرفین برگردید. یک دقیقه ادامه دهید.

ناحیه چشم خود را ماساژ دهید. انگشتان خود را روی قوس ابروهای خود قرار دهید. آنها را در اطراف گوشه های بیرونی چشمان خود جارو کنید، به آرامی آنها را زیر چشمان خود حرکت دهید و با انگشتان خود به گوشه داخلی چشم خود پایان دهید. در امتداد دو طرف بینی و در امتداد خطوط ابرو ادامه دهید. این حرکت را به مدت یک دقیقه تکرار کنید.

ماساژ ناحیه چشم به مبارزه با پف‌کردگی چشم‌ها کمک می‌کند و این ناحیه را روشن‌تر و جوان‌تر می‌کند.

در صورت لزوم از روغن اضافی استفاده کنید تا از کشیدن پوست نازک اطراف چشم توسط انگشتانتان جلوگیری کنید.

با بازگشت به هر منطقه یک بار دیگر به پایان برسانید. هر قسمت از صورت خود را دوباره به آرامی ماساژ دهید تا ماساژ شما پایان یابد. پس از اتمام ماساژ، پوست شما باید روشن، شاداب و جوان به نظر برسد.

سخنی از ادمین:

خب در این مقاله با ماساژ معروف شیاتسو تاثیر آن بر روی صورت، آشنا شدید و یاد گرفتید چگونه خود به تنهایی این ماساژ را بر روی صورت خود انجام دهید. ولی اگر دوست دارید با انواع ماساژ های دیگر آشنا شوید و آنها را به صورت حرفه ای انجام دهید و همچنین از این حرفه درآمدزایی کنید، برای کسب این دانش، میتوانید با شرکت در دوره های، دوره ماساژ و یا دوره ماساژ پیشرفته و یا دوره ماساژ شیاتسو در موسسه آموزشی و کاریابی نیک اندیشان یا دیگر موسسه هایی که می شناسید، این حرفه را فرا بگیرید.

برای ثبت نام در دوره آموزش ماساژ شیاتسو نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

برای ثبت نام در دوره ماساژ (کاربر ماساژ) نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

برای ثبت نام در دوره ماساژ پیشرفته نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

چرا دوره های ماساژ نیک اندیشان ؟

هلدینگ آموزشی نیک اندیشان با برگزاری دوره هایی حرفه ای و پر بازده، توانسته یک برند عالی در زمینه آموزشی و کاریابی باشد. چرا که شما با شرکت در دوره های آموزشی نیک اندیشان، مهارت های گوناگونی را توسط اساتیدی مجرب، آموزش می بینید. و در حین آموزش هر آنچه که در بازار کار آن مهارت، نیاز دارید را با زبان ساده و به صورت منتوری (تجربی) به شما منتقل می کنند تا بتوانید در آینده خیلی نزدیک از آن مهارت (حرفه) که یاد گرفته اید، درآمدزایی کنید.

باید بدانید اگر در انتهای دوره احساس کردید، باید در جلسات بیشتری شرکت کنید تا مفاهیم کل دوره را به طور کامل یاد بگیرید، میتوانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای دوباره در دوره جدید شرکت کنید و سر کلاس حاضر شوید و همچنین در انتهای دوره پس از آزمونی که از شما گرفته میشود، به شما مدارکی قابل استعلام از دانشگاه و فنی حرفه ای، و آکادمی URS انگلستان با مهر و هولوگرام و قابل استعلام داده می شود. و همچنین توسط موسسه نیک اندیشان معرفی به کار خواهید شد.

آیا نیک اندیشان به جز دوره های ماساژ بالا ، دوره های آموزشی دیگری در حوزه ماساژ درمانی ، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه ماساژ درمانی، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از :

دوره ماساژ سنگ داغ

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، هلدینگ آموزشی نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از  دوره های آن می پردازیم :

حوزه پیراپزشکی (طب) 

دوره طب سنتی، دوره داروخانه، دوره کمک پرستاری، دوره دستیار دندانپزشک ، دوره لیزر موهای زائد، دوره کاشت مو، دوره کاشت ابرو

حوزه فنی مهندسی

دوره پکیج ، دوره تعمیر موبایل 

حوزه مدیریت کسب و کار

دوره BBA ، دوره MBA ، دوره DBA یکساله ، دوره POST DBA

حوزه حسابداری و بازرگانی

دوره حسابداری ، دوره بازرگانی ، دوره آموزش صادرات و واردات

حوزه روانشناسی کاربردی

دوره بازی درمانی ، دوره مونته سوری 

حوزه هنری

دوره عکاسی ، دوره بازیگری

حوزه کامپیوتر

دوره طراحی سایت ، دوره سئو 

حوزه بازار های مالی و سرمایه گذاری

دوره فارکس ، دوره ارز دیجیتال ، دوره آموزش بورس

نوشته قبلی
بازی درمانی چیست؟ و چرا از بازی برای درمان استفاده می کنند؟
نوشته بعدی
لیزر موهای زائد آقایان (لیزر موهای زائد صورت و بدن آقایان)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image