ماساژ شیاتسو صورت و چگونه تاثیر دارد

ماساژ شیاتسو صورت چیست و چگونه ماساژ شیاتسو صورت انجام دهیم؟

احتمالاً می دانید که شیاتسو یکی از انواع مختلف ماساژ درمانی است، اما ممکن است ندانید که درمان شامل چه مواردی می شود. ماساژ شیاتسو دقیقاً چیست و چه کمکی به افرادی که تحت درمان قرار می گیرند، می کند؟ به گفته انجمن شیاتسو، تمرین شیاتسو در ژاپن بر اساس طب سنتی چینی با عناصری از درمان های غربی آغاز شد. این توانایی، خود بدن را برای درمان خود تقویت می کند. خب اگر می خواهید از این مدل ماساژ اطلاعات عالی کسب کنید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.😊

ماساژ شیاتسو صورت چیست و چگونه عمل می کند؟

ماساژ شیاتسو صورت (ماساژ درمانی شیاتسو) با استفاده از انگشتان، شست و کف دست برای اعمال فشار به نواحی مختلف سطح بدن برای کمک به درمان بیماری‌ها و شرایط رایج و اصلاح عدم تعادل در بدن متکی است. فشار اعمال شده به نقاط بدن باعث افزایش جریان انرژی و اصلاح ناهماهنگی ها در سراسر بدن بیمار می شود. شیاتسو علاوه بر اینکه تجربه ای عمیقا آرامش بخش است، به کاهش استرس، درمان درد و بیماری کمک می کند و به سلامت و تندرستی کلی بیمار کمک می کند.

شیاتسو فعالیت خودکار سیستم عصبی را تنظیم می کند و سیستم های گردش خون، لنفاوی و هورمونی را تحریک می کند. وضعیت نامناسب، مشکلات مفصلی، رگ به رگ شدن، آرتریت، سیاتیک، گردن و کمر درد حاد و مزمن، سینوزیت و برونشیت با شیاتسو قابل درمان هستند.

چه کسانی و برای چه چیزی ماساژ درمانی دریافت می کنند؟

بر اساس یک نظرسنجی سالانه که توسط انجمن ماساژ درمانی آمریکا انجام شده است، بیش از 39 میلیون آمریکایی در سال گذشته ماساژ دریافت کرده اند. بیش از نیمی – 53 درصد – که در مورد ماساژ با ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی خود صحبت کردند، می گویند که پزشک آنها توصیه کرده است ماساژ درمانی انجام دهند. نشان داده شده است که ماساژ فشار خون و ضربان قلب را کاهش می دهد و در عین حال باعث افزایش اندورفین، مسکن های طبیعی بدن می شود. شیاتسو یکی از انواع یا روش های ماساژ درمانی است که می توانید انتخاب کنید.

ماساژ شیاتسو چیست

ماساژ درمانی شیاتسو صورت چه تفاوتی با سایر تکنیک ها دارد؟

ماساژ درمانی شیاتسو از تکنیک‌هایی مشابه روش‌های موجود در سایر روش‌های درمانی مانند استئوپاتی، درناژ لنفاوی و فیزیوتراپی استفاده می‌کند. با این حال، تمرین‌کنندگان شیاتسو شرایط و بیماری‌های جسمانی را به انسداد و عدم تعادل در جریان انرژی در سراسر بدن نسبت می‌دهند که تشخیص و درمان آن را از سایر روش‌های ماساژ درمانی متمایز می‌کند.

ماساژ شیاتسو صورت چه فوایدی دارد؟

شیاتسو با تأثیر بر سیستم انرژی داخلی برای بهبود سلامت کلی کار می کند. درمان اغلب منجر به افزایش دامنه حرکتی و بهبود هماهنگی می شود. شیاتسو که به عنوان یک درمان اولیه یا مکمل استفاده می شود، تکنیک های کمک کششی و طب فشاری را برای بازیابی ساختار عضلانی و استخوانی ترکیب می کند.

انجام ماساژ درمانی شیاتسو صورت

چگونه خودمان ماساژ شیاتسو صورت انجام دهیم؟

ماساژ شیاتسو صورت ، شیاتسو یک روش ماساژ ژاپنی است و در لغت به معنای فشار انگشت است. از فشار ثابتی که توسط نوک انگشتان یا کف دست اعمال می شود استفاده می کند. این به بهبود گردش خون، احیا و شادابی پوست شما کمک می کند.

از آنجایی که شما با استفاده از یک روان کننده مانند ماساژ سبک غربی، صورت خود را مالش نمی دهید، می توانید این کار را در هر زمانی در طول روز انجام دهید، هر زمان که می خواهید صورت خود را حتی روی یک آرایش جوان کنید. صورت ناحیه ظریفی است، بنابراین به آرامی اما با فشار کافی فشار دهید که احساس خوبی دارد.

بیایید با پیشانی شروع کنیم. با شروع از چشم سوم بین ابروها، سه نقطه را به آرامی به سمت خط مو فشار دهید و انگشت میانی خود را با انگشت اشاره و حلقه و دست دیگر نگه دارید. هنگام بازدم فشار دهید.( وقتی از انگشت وسطم استفاده می‌کنم، انگشت اشاره و حلقه پشتیبانی می‌شود.)

با شروع از گوشه داخلی و بالایی حدقه چشم، به آرامی با انگشت میانی خود در هر دو طرف، چهار نقطه را در حدقه بالایی چشم فشار دهید. هنگام بازدم فشار دهید.

سپس چهار نقطه در حدقه پایین چشم را فشار دهید که از گوشه پایینی داخلی حدقه شروع می شود. این نقاط چشمی برای چشم های خسته بسیار خوب هستند.

با شروع از فرورفتگی کنار گوشه بیرونی چشم، سه نقطه روی شقیقه ها را با انگشتان میانی خود در هر دو طرف فشار دهید.

در حالی که عمیق نفس می‌کشید، به آرامی چشم‌ها را با کف دست‌های خود به مدت ده بار فشار دهید. اگر می خواهید انرژی بیشتری تولید کنید، قبل از اینکه کف دست خود را بمالید، دستان خود را مالش دهید.

انگشت میانی خود را روی ناخن انگشت سبابه قرار دهید و سه نقطه را در اطراف بینی فشار دهید که دقیقاً از زیر گوشه داخلی چشم در دو طرف شروع می شود. سپس در کنار برجستگی بینی. و در کنار سوراخ های بینی.

سه نقطه روی استخوان گونه را به طور همزمان با نوک انگشت اشاره، وسط و حلقه در هر دو طرف فشار دهید. به آرامی به سمت بالا و داخل استخوان گونه فشار دهید. این برخلاف قانون شیاتسو است، اما اگر ناخن‌های بلندی دارید و انجام این کار سخت است، از مفاصل انگشتان استفاده کنید تا به آرامی این نقاط را فشار دهید. به نظر من فشار دادن یکنواخت به این صورت نیز آسان‌تر است.

در مرحله بعدی هنگام بازدم، سه نقطه بین بینی و دهان را با انگشتان وسط هر دو طرف فشار دهید. و بعد از آن هنگام بازدم با انگشتان میانی در هر دو طرف، سه نقطه را در کنار گوشه های دهان خود فشار دهید. و در انتها هنگام بازدم، با انگشتان میانی در هر دو طرف، سه نقطه را روی چانه خود فشار دهید.

اگر احساس می‌کنید حس بسیار خوبی دارید، ادامه دهید و مدت زمان بیشتری نگه دارید یا بیش از یک بار فشار دهید.

هنگامی که نکات را یاد گرفتید، انجام این کارها با چشمان بسته آرامش بخش تر است. می‌توانید آن را با ماساژ لیفت صورت ضد پیری ترکیب کنید.

سخنی از ادمین:

خب در این مقاله با ماساژ معروف شیاتسوو تاثیر آن بر روی صورت، آشنا شدید و یاد گرفتید چگونه خود به تنهایی این ماساژ را بر روی صورت خود انجام دهید. ولی اگر دوست دارید با انواع ماساژ های دیگر آشنا شوید و آنها را به صورت حرفه ای انجام دهید و همچنین از این حرفه درآمدزایی کنید، برای کسب این دانش، میتوانید با شرکت در دوره های، دوره کاربر ماساژ و یا دوره ماساژ پیشرفته و یا دوره ماساژ شیاتسو در موسسه آموزشی و کاریابی نیک اندیشان یا دیگر موسسه هایی که می شناسید، این حرفه را فرا بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image