رشتهmba چیست؟

بهترین کشور برای رشته mba کدام است؟⭐دقت کنید!

قطعا بارها، کلمه mba را در دنیای مدیریت و تحصیل شنیده اید. چنانچه علاقمند به فعالیت در این حوزه هستید، لازم است با شرکت در دوره mba مهارت لازم برای ورود به این عرصه را کسب کنید. ما در این مقاله قصد داریم، بهترین کشور برای رشته mba را معرفی کنیم؛ پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

رشتهmba  چیست؟

برای اینکه بدانیم چطور یک مدیر کاریزماتیک باشیم، لازم است نخست، با رشته mba آشنا شویم. دوره پیشرفته مدیریت کسب‌وکار یا mba، رشته ای است که با تحصیل در آن مهارت های مدیریتی، رهبری و فنی را به دست آورده و نقش منابع انسانی در رشد کسب و کار را درک می کنید. همچنین شما می توانید یکی از گزینه های استخدام به عنوان مدیرعامل باشید.

 mba به فارغ التحصیلان کمک می کند تا فعالیت های عمومی مدیریت کسب و کار را بهتر درک کنند. پیش از ورود به این رشته لازم است اهداف خود را مشخص کنید؛ زیرا تمامی کشور ها نیازمند مدیری هستند که مهارت های تدریس شده در رشته mba را به صورت دقیق فرا گرفته باشد و بتواند در زمان های لازم از آنها استفاده کند و باعث رشد و پیشرفت مجموعه و یا کسب و کار شود.

باید بدانید که اگر فقط مدرک این رشته را دریافت کرده اید و مهارت های لازم را ندارید، حتی اگر مدرک خود را از بهترین کشور برای رشته mba نیز دریافت کرده باشید باز هم کاری از پیش نخواهید برد. چنانچه به رشته mba علاقمندید یا پژوهش در این زمینه برای شما لذت بخش است و آماده یادگیری تمام علوم و تکنیک های این رشته، مانند تکنیک ریفریمینگ هستید، مطمئن باشید که mba در رسیدن به هدف هایتان، کمک کننده است؛ زیرا mba رشته ای مهارت محور است و تلاش می کند نیرو هایی را تربیت کند که در محیط های کاری، آمادگی لازم را داشته باشند.

گرایش های رشته mba چیست؟

گرایش های رشته mba چیست؟

پیش از اینکه با بهترین کشور برای رشته mba آشنا شویم، لازم است بدانید که رشته mba  دارای گرایش های مختلفی است که هفت گرایش آن از متقاضی بیش تری برخوردار است. هریک از گرایش ها مهارت های ویژه ای را لازم داشته، و علاوه بر این، تمامی آن ها اهمیت و بازار کار خاص خود را دارند. دانشجویان رشته mba، با توجه به علایق و انتظارات شغلی خود این گرایش ها را انتخاب می کنند. گرایش های رشته mba عبارتند از:

 • سیستم های اطلاعاتی
 • عملیات و زنجیره تامین
 • فناوری
 • منابع انسانی و رفتار سازمانی
 • استراتژی
 • مالی
 • بازاریابی

بهترین کشور برای رشته mba کدام است؟

در این قسمت از مقاله، قصد داریم شما را با بهترین کشور برای رشته mba آشنا کنیم. اگر شما هم جزو آن افرادی هستید که می خواهید به یک مدیر قابل و کاربلد تبدیل شوید و قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید، ما بهترین کشور ها برای تحصیل این رشته را به شما معرفی می کنیم.

1- تحصیل در رشته mba در آلمان

تحصیل در کشور آلمان و شرکت در دوره آموزش mba، اولین و بهترین انتخاب بسیاری از دانشجویان بین المللی است. سیستم آموزشی این کشور از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و این کشور، امکانات دانشگاهی مدرن را با هزینه کم در اختیار دانشجویان بین الملل قرار می دهد. دانشگاه های کشور آلمان دارای دوره های آموزشی متعدد و پیشرفته هستند که ترکیب آن با فرصت های کاری بسیار، اقتصاد باثبات و بازار کار پویا، فرصتی استثنایی برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است. برخی از مزایای کشور آلمان برای تحصیل در رشته mba عبارتند از:

 • وجود زیر ساخت ها، امکانات رفاهی و تجهیزات دانشگاهی در کنار اساتید برجسته
 • وجود انواع مختلف رشته های mba مانند مدیریت عمومی و مدیریت اجرایی
 • تنوع بالا و باورنکردنی تخصص های رشته mba مانند منابع انسانی، بازاریابی، ابتکار و کارآفرینی، امور مالی، مدیریت استراتژیک، بازاریابی بين المللی و مدیریت جهانی

2- تحصیل رشته mba در آمریکا

کشور آمریکا می تواند بهترین کشور برای رشته mba باشد؛ زیرا دارای بزرگ ترین بازار mba در جهان است و هر ساله حدود ۱۲۵ هزار دانشجو از دانشگاه های این کشور فارغ‌ التحصیل می شوند. متقاضیان به دلیل درآمد بالا و فرصت های کاری متعدد، این رشته را برای تحصیل انتخاب می کنند. برخی از مزایای تحصیل در رشته mba در آمریکا عبارت است از:

 • فرصت های کاری متعدد: اولویت اول کمپانی های قدرتمند و مشهور آمریکایی، استخدام نیرو های کار فارغ التحصیل از این رشته است و داشتن مدرک این رشته از دانشگاه های معروف آمریکا، شانس شما را برای استخدام در موقعیت شغلی مورد نظرتان افرایش می دهد.
 • درآمد بالا: به دلیل وجود موقعیت های شغلی متعدد در کشور آمریکا، افراد می توانند به وسیله درآمد خود یک زندگی رویایی را بسازند.
 • مدیریت دقیق امور مالی شخصی: آموزه های مدیریتی دانشگاه های آمریکا، آنقدر دقیق است که افراد می توانند به کمک آن علاوه بر موفقیت در بازار های بین المللی، در زمینه امور مالی شخصی خود نیز مهارت پیدا کرده تا در تلاش های تجاری خود نیز موفقیت کسب کنند.
بهترین کشور برای رشته mba کدام است؟

3- تحصیل رشته mba در استرالیا

اگر همچنان به دنبال بهترین کشور برای رشته mba هستید، باید بگوییم که کشور استرالیا، می تواند مقصد بسیار مناسبی برای شما باشد. خوشبختانه، مدارک دانشگاهی کشور استرالیا در سراسر جهان قابل قبول بوده، دارای اعتبار بالایی است و فارغ التحصیلان از این رشته می توانند در تمام دنیا مشغول به کار شوند. برخی از مزایای تحصیل در رشته mba در کشور استرالیا عبارت است از:

 • به دلیل چند فرهنگی بودن محیط آموزشی این کشور، شما فرصت تحصیل در کنار دانشجویانی با فرهنگ های مختلف را کسب می کنید. همچنین دانشجویان پس از شرکت در دوره mba روابط عمومی، چشم انداز گسترده ای از حوزه مدیریت کسب و کار را به دست می آورند.
 • رشته های مدیریت تجارت در استرالیا، ترکیب ویژه ای از دانش عملی و فتی را با تمرکز بر روی مهارت های شخصی، مهارت های ارتباطی و مهارت های مدیریتی، در اختیار دانشجویان قرار می‌ دهد.
به چه دلیل کانادا، بهترین کشور برای رشته mba است؟

به چه دلیل کانادا، بهترین کشور برای رشته mba است؟

در ادامه ی صحبت راجع به بهترین کشور های دنیا در رابطه با تحصیل در رشته های مدیریت کسب و کار، نمی توان نامی از کانادا و دانشگاه های ممتاز آن نبرد. دولت کانادا در سال های اخیر توجه زیادی به رشته های مدیریتی و mba داشته است، به طوریکه اغلب دانشگاه های برتر کانادا، رشته mba را در سطوح بالای علمی و مهارتی پشتیبانی می کنند. بنا به دلایلی که در زیر آورده ایم کانادا بهترین کشور برای رشته mba است:

 • کیفیت بالای سیستم آموزشی و فرصت های شغلی متعدد در این کشور؛
 • اساتید مجرب و مشهور، تجهیزات دانشگاهی مدرن و زیر ساخت های آموزشی بهینه سازی شده؛
 • مقرون به صرفه بودن شرایط تحصیلی در کانادا نسبت به کشور های دیگر؛
 • امکان دریافت اقامت و حق شهروندی کانادا پس از فارغ التحصیلی در رشته ام بی ای؛
 • اعتبار بالای مدارک دانشگاهی؛
 • امکان انجام پروژه های دانشجویی به عنوان رزومه کاری؛
 • فرصت حضور و اشتغال در کشوری دو زبانه، مهاجر پذیر، دارای اقتصاد و بازار کار قوی و موقعیت های شغلی بین المللی؛
 • فرصت اشتغال به صورت نیمه حضوری در حین تحصیل و تمام وقت بعد از فارغ التحصیلی به مدت ۳ سال؛

بهترین کشور برای رشته mba کدام کشور است

بهترین دانشگاه ها برای رشته mba کدامند؟

بعد از اینکه بهترین کشور برای رشته mba را شناختید، بهتر است با دانشگاه های برتر دنیا در زمینه دوره های mba آشنا شوید. در ادامه لیست بهترین دانشگاه ها برای رشته mba را معرفی کرده ایم:

1- Wharton

مدرسه کسب و کار Wharton، معروف ترین دوره های mba را در گرایش های مختلف برگزار می کند. افراد معروفی مانند دونالد ترامپ، ایلان ماسک و وارن بافت نیز در این مدرسه تحصیل کرده اند.

2- Stanford

مدرسه استنفورد در رتبه دوم بهترین دانشگاه های جهان قرار دارد. برنده سه جایزه نوبل از این مدرسه فارغ التحصیل شده اند. معمولا دوره های mba در این مدرسه ۲۴ ماهه است.

3- INSEAD

شعبه اصلی مدرسه کسب و کار INSEAD در فرانسه است، اما در سال های اخیر شعبه هایی هم در سنگاپور و ابوظبی برپا کرده است. طول مدت دوره ها در این مدرسه معمولا ده ماه است. در واقع فرانسه و کشور های عربی را می توان بهترین کشور برای رشته mba دانست.

4- (MIT (Sloan

دانشگاه (MIT (Sloan در ماساچوست واقع شده است. این دانشگاه در رشته های مهندسی و مدیریت کسب و کار یکی از شناخته شده ترین دانشگاه ها برای ایرانیان است. در دوره های ۲۴ ماهه mba در این دانشگاه تمامی مباحث به صورت تئوری و پروژه های عملی آموزش داده می شوند.

سخن آخر

ما در این مقاله به معرفی بهترین کشور برای رشته mba پرداختیم. چنانچه علاقمند به فعالیت در این حوزه هستید، می توانید در دوره های نیک اندیشان شرکت کنید.

برای ثبت نام در دوره آموزش mba نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
بلاک در ارز دیجیتال چیست؟⭐بررسی جامع و کاربردی
نوشته بعدی
آدرس بیت کوین چیست؟⭐انواع آدرس بیت کوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image