بهترین دانشگاه های کانادا برای mba کدامند؟

بهترین دانشگاه های کانادا برای mba چه نام دارند؟⭐جامع و کاربردی

رشته mba یکی از رشته هایی است که در حال حاضر متقاضیان زیادی دارد. افراد، پس از شرکت در دوره mba و فراگیری آن، تخصص لازم را به دست می آورند. ما در این مقاله قصد داریم، بهترین دانشگاه های کانادا برای mba را به شما معرفی کنیم؛ پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

رشته mba چیست؟

برای اینکه بدانیم رشته mba چیست، در ابتدا باید به این نکته توجه کنیم که این رشته، رشته ای نام آشنا برای اکثر افراد، علل الخصوص قشر دانشجو بوده و شاخه ای از رشته های مدیریتی و تجارت و کسب و کار است. در واقع mba مخفف master of business administration است و معنی مدیریت ارشد کسب و کار را می دهد.

این رشته از رشته های پرطرفدار و پردرآمد در همه کشور ها بوده و سطح کاری و میزان رضایت شغلی بالایی قابل قبولی دارد. فارغ التحصیلان این رشته، آینده شغلی درخشانی خواهند داشت. برای موفقیت در این رشته در ابتدا باید بدانیم که چطور یک مدیر کاریزماتیک باشیم، در غیر این صورت حتی اگر در بهترین دانشگاه های کانادا برای mba نیز تحصیل کرده باشیم، نمی توانیم در این رشته موفق شویم.

چنانچه قصد دارید در کشور کانادا مشغول به تحصیل شوید، بهتر است شهر های ونکوور، تورنتو و مونترال را انتخاب کنید؛ زیرا این شهر ها از لحاظ تجاری گسترده تر هستند و امکان اشتغال و پیشرفت شما را فراهم می کنند. شما پس از اینکه از یکی از دانشگاه های کانادا فارغ التحصیل شدید به آسانی می توانید در این حیطه مشغول به کار شوید. ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که دوره های مدیریت از جمله دوره mba روابط عمومی در کشور کانادا، نسبت به سایر رشته ها شهریه بیشتری دارد.

شیوه اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه های کانادا برای mba ( اپلای mba کانادا) چگونه است؟

بهترین دانشگاه های کانادا برای mba کدامند؟

در این قسمت از مقاله قصد داریم بهترین دانشگاه های کانادا برای mba را به شما معرفی کنیم. دانشگاه های این کشور با توجه به سیستم آموزشی منحصر به فرد خود توانسته اند در میان دانشگاه های برتر جهان قرار بگیرند. علاوه بر این، دولت کانادا توانسته زیرساخت های بسیار مناسبی را برای این رشته فراهم کند. کارشناسان این رشته، به خوبی با نقش منابع انسانی در رشد کسب و کار آگاه هستند و از آن برای پیشرفت مجموعه استفاده می کنند. بهترین دانشگاه های کانادا در رشته mba عبارتند از:

 1. دانشکده مدیریت و بازرگانی سوبی

این دانشکده در سال ۱۹۳۴ در شهر هلیفکس تاسیس شده است. اکثر اساتید این دانشکده را به عنوان اولین و قدیمی ترین دانشکده مدیریت می شناسند. این دانشکده دهمین دانشکده برتر کانادا محسوب می شود. هم اکنون ۵۲ درصد از دانشجویان این دانشکده را دانشجویان کشور ها و ملیت های مختلف تشکیل می دهند.

 1. دانشگاه کلگری

این دانشگاه در سال ۱۹۶۶ در شهر کلگری استان آلبرتا تاسیس شده است. هرساله متقاضیان زیادی، خواهان ادامه تحصیل در این دانشکده و شرکت در دوره آموزش mba هستند. دروس دانشگاه کلگری به زبان انگلیسی و فرانسه تدریس شده و این دانشگاه هشتمین دانشگاه برتر کشور کانادا محسوب می شود.

 1. دانشگاه رایرسون

دانشگاه رایرسون یکی از بهترین دانشگاه ها برای رشته mba در کانادا محسوب می شود و در شهر تورنتو استان انتاریو قرار دارد. این دانشگاه در رتبه ۲۵ ام دانشگاه های کانادا و ۹۰۰ جهان قرار گرفته است. دانشگاه رایرسون در سال ۱۹۴۸ فعالیت خود را آغاز کرده و از بهترین دانشگاه های کانادا برای mba محسوب می شود. در این دانشگاه، دروس به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

 1. دانشگاه کویینز

این دانشگاه جامع و تحقیقاتی توانسته در بخش مدیریت و بازرگانی موفق عمل کند و رشته های مختلفی از جمله زیست شناسی، بیوشیمی، نجوم، کسب و کار و هنر در این دانشگاه تدریس می شوند.

 1. دانشگاه اچ سی مونترال

نام دانشگاه اچ سی مونترال نیز در میان بهترین دانشگاه های کانادا برای mba قرار دارد. دانشکده mba این دانشگاه از سال ۱۹۷۰ فعالیت خود را آغاز کرده است و رشته های مختلفی در مقاطع متفاوت در آن ارائه می دهد. دروس در این دانشگاه به زبان های انگلیسی و فرانسوی تدریس می شوند و ۶۴ درصد از دانشجویان این دانشگاه را افراد بین المللی تشکیل می دهند. دانشگاه اچ سی مونترال بهترین دانشگاه مدیریت در کانادا محسوب می شود و رتبه ۷ دانشگاه های کانادا را دارد.

 1. دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا در سال ۱۹۱۶ در شهر ادمونتون تاسیس شده و از دانشگاه های خصوصی کانادا محسوب می شود. این دانشگاه در میان دانشگاه های کانادا در رشته مدیریت در رتبه ۶ قرار دارد. دروس در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شوند و امکان ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری وجود دارد.

 1. دانشکده مدیریت جان مولسون

به دلیل سطح علمی بالا و روش های تحصیل منحصر به فرد، دانشکده مدیریت جان مولسون همواره از بهترین دانشکده های مدیریت کانادا محسوب می شود. هم اکنون این دانشکده در میان ۱۰ دانشکده برتر رشته مدیریت در کانادا قرار دارد. این دانشکده فعالیت خود را از سال ۱۹۷۴ آغاز کرده است و دروس در آن به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

بررسی بهترین دانشگاه های کانادا برای mba

هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه های کانادا برای mba چقدر است؟

در بسیاری از کشور های پیشرفته جهان و کشور هایی که به عنوان قطب های جذب دانشجویان بین المللی فعالیت می کنند، شهریه دانشگاه ها برای رشته های mba بیشتر از سایر کشور ها است. گرچه کشور کانادا نیز از این قضیه مستثنی نیست اما با این وجود، سالانه هزار نفر مهاجر از کشور های مختلف به قصد تحصیل وارد این کشور می شوند.

هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه های کانادا برای mba به طور متوسط ۶۰ هزار دلار کانادا در هر سال است. البته این نرخ در دانشگاه ها و رشته های مختلف mba با هم متفاوت است. کمترین نرخ شهریه در حدود ۳۵ هزار دلار و بیشترین شهریه ۱۲۰ هزار دلار کانادا تخمین زده می شود. با وجود شهریه های زیاد، قطعا تحصیل در دانشگاه های برتر امتیاز هایی دارد.

بجز دانشگاه ها، موسسات مختلفی در کانادا نیز دوره های مختلف mba را در گرایش های متعددی برگزار می کنند که شهریه آن ها بسیار کمتر از شهریه دانشگاه های برتر است. حدودا شهریه ورود به دوره در این موسسات بین ۱۱ تا ۱۴ هزار دلار بوده که تقریبا یک نرخ پایین در این کشور به حساب می آید.

هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه های کانادا برای mba چقدر است؟

شیوه اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه های کانادا برای mba ( اپلای mba کانادا) چگونه است؟

برای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه های کانادا برای mba (اپلای mba کانادا) لازم است از شرایط خاصی برخوردار باشید. خاطر نشان می کنیم، داشتن مدرک کارشناسی از الزامات ادامه تحصیل در این رشته محسوب می شود. موارد مهمی که جهت اخذ پذیرش از این دانشگاه های این کشور ضروری است عبارتند از:

 • ارائه مقالات پژوهشی چاپی پیرامون مدیریت کسب و کار برای تقویت پرونده
 • ارائه انگیزه نامه و توصیه نامه آکادمیک
 • ارائه سابقه کار مرتبط با mba در صورت لزوم
 • ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی و یا فرانسوی
 • ارائه مدرک زبان با معدل قابل قبول
 • شرکت در آزمون GRE و یا GMAT و قبولی در آن ها

سخن آخر

ما در این مقاله بهترین دانشگاه های مدیریت کانادا را به شما معرفی کردیم. چنانچه علاقمند به فعالیت در این حوزه و یادگیری تکنیک های این رشته از جمله تکنیک ریفریمینگ هستید، می توانید در دوره های ام بی ای نیک اندیشان شرکت کنید.

برای ثبت نام در دوره آموزش mba نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
آدرس بیت کوین چیست؟⭐انواع آدرس بیت کوین
نوشته بعدی
چگونه شیر پرکن پکیج را باز کنیم؟⭐جهت باز شدن شیر پرکن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image