سشن معاملاتی چیست؟

سشن های معاملاتی فارکس به وقت ایران چیست؟⭐باید بدانید

پیش نیاز های مختلفی باید باشد تا شما بتوانید معامله گر موفقی در فارکس باشید. افراد پس از شرکت در دوره فارکس، اطلاعات کافی در این زمینه را به دست می آورند. ما در این مقاله قصد داریم، سشن های معاملاتی فارکس به وقت ایران را به شما معرفی کنیم؛ پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

سشن معاملاتی چیست؟

اولین سوالاتی که می خواهیم در مورد آن حرف بزنیم، سشن معاملاتی چیست و چه کاربردی دارد، است. سشن های معاملاتی بازه های زمانی هستند که در آن، بازار های معاملاتی کشور های مختلف باز و بسته می شوند. برای مثال، بازار بورس ایران از ساعت ۹ صبح فعالیت خود را آغاز می کند و تا ۱۲:۳۰ به کار خود ادامه می دهد، چنانچه بازار بورس ایران به بازار جهانی متصل بود، اصطلاح سشن تهران برای این تایم تعریف می شد. به بازه زمانی ای که بازار های کشور های مختلف باز است، به اصطلاح سشن آن کشور می گویند.

بازار فارکس به عنوان بازاری جهانی و بین المللی از ساعات ابتدایی بامداد دوشنبه، فعالیت خود را آغاز کرده و تا انتهای روز جمعه به فعالیت خود ادامه می دهد. این بازار در روز های شنبه و یکشنبه به صورت کامل تعطیل است و هیچ معامله ای در آن انجام نمی شود. باز بودن و انجام معامله در این بازار، نیاز به فعالیت تعداد زیادی معامله گر دارد و در زمانی که ساعات شب را در یک کشور می گذرانیم، عملا کاربران نمی توانند اقدام به معامله کنند؛ زیرا اکثر آن ها خواب هستند. با توجه به این نکته می توانیم بگوییم که عدم هماهنگی تعطیلات بازار فارکس با تعطیلات ایران، یکی از معایب فارکس در ایران است.

شیوه کار اندیکاتور سشن های معاملاتی چگونه است؟

شیوه کار اندیکاتور سشن های معاملاتی چگونه است؟

اندیکاتور سشن های معاملاتی، اندیکاتوری است که پس از خواندن نمودارهای فارکس، می تواند تایم باز و بسته شدن این بازار ها را بر روی نرم افزار متاتریدر نشان دهد تا با کمک آن بداند در کدام بازار معاملات بیش تری انجام می شود.

در طول ۲۴ ساعت شبانه روز به دلیل چرخش خورشید از سمت شرق به غرب، بازار بورس جهانی از کشور استرالیا باز شده و به مرور، نوبت سایر کشور ها می شود. البته با توجه به زمانبندی سشن های معاملاتی فارکس به وقت ایران و سایر نقاط جهان، ممکن است در بازه زمانی که معاملات جهانی در یک کشور شروع می شود، معاملات کشور استرالیا کاملا بسته شده باشد.

تایمی که بازار کشور استرالیا باز است، به آن سشن سیدنی می گویند؛ به این معنا که در این تایم معامله گران کشور استرالیا در حال انجام معامله هستند. البته این مسئله این معنا را نمی دهد که کاربران سایر کشور ها در این تایم امکان انجام معامله ندارند، بلکه در این تایم بانک های کشور استرالیا باز بوده و معاملات خود را انجام می دهند. این موضوع سبب می شود که حجم مشخص و مناسبی از معامله در بازار وجود داشته باشد.

انواع سشن های معاملاتی فارکس کدامند؟

پیش از آشنایی با زمان بندی سشن های معاملاتی فارکس به وقت ایران، لازم است با انواع سشن های معاملاتی آشنا شویم. معامله گران با شرکت در دوره آموزش فارکس، اطلاعات کاملی را درباره این سشن ها کسب می کنند. سشن سیدنی، اولین سشنی است که در بازار باز می شود؛این بازار در همان ساعات ابتدایی بامداد دوشنبه باز شده و بانک های این کشور معاملات خود را آغاز می کنند. پس از آن نیز به ترتیب از شرق به غرب بازار بورس کشور های صنعتی و پیشرفته باز می شود که همه آن ها را می توانیم به عنوان یک سشن معاملاتی تعریف کنیم.

شیکاگو، نیویورک، فرانکفورت، لندن، هنگ کنگ، پکن، سنگاپور، توکیو و سیدنی، معروف ترین سشن های معاملاتی بازار فارکس محسوب می شوند. زمان بندی این سشن های معاملاتی فارکس به وقت ایران متفاوت است که در ادامه به آن اشاره می کنیم. در مجموع، با توجه به پوشاننده بودن ساعت های معاملاتی، ۴ سشن اصلی معاملاتی در بازار فارکس مشخص شده و اکثر معامله گران فرآیند معامله خود را مطابق این ۴ سشن مدیریت می کنند؛ این ۴ سشن عبارتند از:

  1. نخستین سشن معاملاتی در طول ۲۴ ساعت بازار سشن سیدنی است.
  2. پس از سشن سیدنی، سشن توکیو باز می شود که به اصطلاح آن را سشن آسیا می نامند.
  3. سشن لندن، سومین سشن مهم بازار هست که به آن سشن اروپا نیز می گویند.
  4. سشن نیویورک، چهارمین و آخرین سشن معاملاتی است و با بسته شدن این سشن، ۲۴ ساعت فعالیت بازار فارکس به انتها می رسد.

معامله گران سراسر جهان، در تمام طول ۲۴ ساعت می توانند با اتصال به پلتفرم های معاملاتی، اقدام به خرید و فروش در بازار فارکس کنند.

زمانبندی سشن های معاملاتی فارکس به وقت ایران چیست؟

در این قسمت از مقاله با توجه به حقیقت فارکس در ایران و تحریم های موجود، قصد داریم زمانبندی سشن های معاملاتی فارکس به وقت ایران را بیان کنیم. اندیکاتور سشن های معاملاتی به آسانی این تایم ها را روی نمودار در متاتریدر برای شما نمایش می دهد. آشنایی با این تایم سشن ها در بازار فارکس بسیار مهم است. تایم سشن های معاملاتی به وقت ایران عبارتند از:

  • اولین سشن فارکس، سشن سیدنی است که فعالیت خود را از ساعت ۱ و ۳۰ دقیقه بامداد آغاز کرده و تا ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح به فعالیت خود ادامه می دهد.
  • دومین سشن، سشن توکیو است که از ساعت ۴ و ۳۰ دقیقه باز شده و تا ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه فعالیت می کند.
  • سشن لندن، سومین سشن است که از ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه صبح تا ۱۹ و ۳۰ دقیقه عصر فعالیت می کند.
  • در آخر سشن نیویورک نیز از ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه باز شده و تا ساعت ۱ و ۳۰ دقیقه بامداد به فعالیت خود ادامه می دهد.
انواع سشن های معاملاتی فارکس کدامند؟

سخن آخر

ما در این مقاله پس از معرفی سشن معاملاتی و انواع آن، زمانبندی سشن های معاملاتی فارکس به وقت ایران را بیان کردیم. چنانچه علاقمند به فعالیت در این حوزه هستید، می توانید در دوره های پیشرفته فار‌کس در نیک اندیشان شرکت کنید؛ زیرا این موسسه همواره از بهترین اساتید فارکس در ایران بهره می برد.

برای ثبت نام در دوره آموزش فارکس نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
نحوه رسوب گیری پکیج ⭐بوتان+تاچی+ایران رادیاتور+ایساتیس
نوشته بعدی
مدت زمان تایید تراکنش بیت کوین چقدر است؟⭐0 تا 100

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image