علائم رسوب گرفتن پکیج کدامند؟

نحوه رسوب گیری پکیج ⭐بوتان+تاچی+ایران رادیاتور+ایساتیس

پکیج دیواری، یکی از بهترین سیستم های گرمایشی است. افراد پس از شرکت در دوره تعمیر پکیج، مهارت های لازم را در زمینه تعمیر پکیج کسب می کنند. ما در این مقاله قصد داریم، شما را با نحوه رسوب گیری پکیج آشنا کنیم؛ پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

عوامل رسوب گرفتن پکیج کدامند؟

برای اینکه با شیوه رسوب گیری پکیج آشنا شوید، باید عوامل رسوب گرفتن پکیج را بشناسید. به دلیل تمایل املاح موجود در آب لوله کشی به ته نشین شدن، عناصری مثل منیزیم و کلسیم با مواد فلزی موجود در پکیج وارد واکنش شده و رسوب ایجاد می شود. این رسوبات سبب انسداد مسیر ها شده و جریان آب در لوله های پکیج را با مشکل روبه رو می شود. این مسئله سبب وارد شدن فشار به دستگاه و کاهش فشار آب و یا خاموش شدن پکیج خواهد شد.

لازم است، در صورت بروز این مشکل، در هر نقطه ای از جهان که هستید، به تعمیرکاران متخصص مراجعه کنید. چنانچه به موقع اقدام به تعمیر دستگاه خود نکنید، حتی اگر به تکنسین های فعال شغل تعمیرات پکیج در آلمان نیز مراجعه کنید، امکان تعمیر دستگاه شما وجود ندارد.

شرایط و نحوه نحوه رسوب گیری پکیج

علائم رسوب گرفتن پکیج کدامند؟

پیش از آشنایی با نحوه رسوب گیری پکیج، لازم است با علائم رسوب گرفتن پکیج آشنا شوید؛ این علائم عبارتند از:

  • یکی از علائم رسوب گرفتن پکیج، کاهش فشار آب گرم در شیر های خروجی است.
  • نوسانات دمایی که در آب گرم پکیج رخ می دهد نیز می تواند ناشی از رسوب گرفتن پکیج باشد.
  • از سایر علائم رسوب گرفتن پکیج می توان به سر و صدای پکیج، افزایش فشار پکیج، افت بازده حرارتی پکیج و طولانی شدن زمان گرم شدن آب اشاره کرد.
  • اگر پکیج شما ارور ۷۰ را نمایش بدهد نیز نشان دهنده رسوب گرفتن پکیج است.

چنانچه با هر یک از این علائم روبه رو شدید، باید اقدام به رسوب گیری پکیج کنید و یا این عمل را به یک تعمیرکار ماهر بسپارید؛ البته توصیه می شود در هر نقطه از جهان که هستید از تعمیر کاران کمک بگیرید. تکنسین های فعال در ایران به مانند افراد فعال در شغل تعمیرات پکیج در کانادا، آلمان، اسپانیا و یا هریک از کشور های جهان، به دقت دستگاه شما را بررسی کرده و ایرادات آن را برطرف می نمایند.

نحوه رسوب گیری پکیج چگونه است؟

در این قسمت از مقاله قصد داریم شما را با نحوه رسوب گیری پکیج آشنا کنیم. رسوب زدایی، بازدهی و راندمان دستگاه را افرایش می دهد. با انجام این عمل می توان از هزینه های بیشتر که به دلیل جرم زیاد موجود در پکیج به وجود آمده جلوگیری کرد. به دو شیوه می توانید اقدام به رسوب گیری پکیج کنید، که در دوره آموزش تعمیر پکیج به صورت کامل به آن اشاره می شود؛ این شیوه ها عبارتند از:

  1. روش سنتی رسوب زدایی پکیج

برای این روش، در ابتدا پکیج را از برق جدا کرده و سپس کاور آن را باز کنید. سپس اقدام به تخلیه آب پکیج کنید. برای این عمل، ابتدا باید اقدام به بستن شیر ورودی آب سرد و چرخاندن شیر پرکن دستگاه در خلاف جهت عقربه های ساعت کنید و سپس با باز کردن آب گرم دستشویی و یا نقطه ای که در پایین ترین قسمت ساختمان قرار دارد، آب موجود در دستگاه را تخلیه کنید.

پس از اینکه آب پکیج را تخلیه کردید، لازم است پیچ های مبدل ثانویه که به بلوک متصل هستند را از پکیج جدا نمایید. در ادامه برای رسوب زدایی مبدل ثانویه، از اسید و یا جوهر نمک صنعتی استفاده کنید. همچنین با توجه به نحوه رسوب گیری پکیج، می توان پس از حرارت دادن مبدل ها با استفاده از ضربات چکش نیز رسوب گیری انجام داد. البته این شیوه به دقت و توجه بالایی نیاز دارد؛ زیرا ممکن است در هنگام ضربه با چکش، رزوه پیچ دچار آسیب شود.

در گام بعد، مبدل را روی زمین بگذارید و از دو سوراخی که در آن وجود دارد، دیسکلر یا اسید را به درون آن بریزید و ۱۵ دقیقه صبر کنید. پس از گذشت این مدت، باید آن را توسط آب بشویید. بهتر است از طرف مبدل، اقدام به ریختن دیسکلر کنید؛ زیرا ریختن مواد اسیدی از دو طرف، سبب تجمع رسوب در وسط مبدل می شود. در آخر نیز باید بررسی کنید که هنوز آثار رسوب باقی مانده است یا نه، اگر این آثار باقی مانده باشد، باید مبدل را روی حرارت قرار داده تا قرمز شدن آن صبر کنید. سپس مبدل را برداشته و با استفاده از ضربات چکش اقدام به رسوب گیری کنید.

ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که پس از رسوب گیری پکیج، اورینگ را چک کنید و اگر تغییر شکل داده بود آن را تعویض نمایید. نصب مبدل نیز به صورتی است که شیار ها در سمت چپ قرار بگیرند. پس از نصب مبدل و قرار دادن کاور، فشار دستگاه را روی ۱.۵ قرار داده و سپس آن را روشن کنید.

  1. نحوه رسوب گیری پکیج به روش مدرن

در این شیوه احتیاجی به باز کردن پکیج نیست. در این شیوه، پس از قرار دادن پمپ اسید شویی در ظرف اسید، یک طرف مبدل حرارتی را به خروجی وصل کرده و طرف دیگر آن را با استفاده از شیلنگ به ظرف مبدل گرمایی متصل کنید. در ادامه با روشن کردن پمپ، رسوبات جمع شده در داخل مبدل گرمایی به آسانی از بین می روند. البته پس از نابودی رسوبات، باید ظرفی را که به مبدل حرارتی مربوط است شست و شو دهید و مبدل را در جای خود نصب کنید.

البته توجه کنید که این عمل باید توسط تعمیرکار صورت بگیرد؛ زیرا کار کردن با اسید بسیار خطرناک است و امکان دارد در صورت عدم رعایت نکات ایمنی دچار سوختگی شوید. تعمیرکاران نیز باید از لباس و دستکش مخصوص استفاده کنند تا از خطرات آن در امان باشند. وجود این خطرات از معایب شغل تعمیرات پکیج است.

نحوه رسوب گیری پکیج به روش مدرن

سخن آخر

ما در این مقاله، شما را با نحوه رسوب گیری پکیج آشنا کردیم. چنانچه علاقمند به فعالیت در این حوزه هستید می توانید در دوره تعمیرات پکیج نیک اندیشان شرکت کنید؛ زیرا هزینه آموزش تعمیرات پکیج در این موسسه بسیار مناسب است.

برای ثبت نام در دوره آموزش تعمیر پکیچ نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
رسوب زدایی پکیج با پمپ کولر چگونه است؟⭐جامع و کاربردی
نوشته بعدی
سشن های معاملاتی فارکس به وقت ایران چیست؟⭐باید بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image