مدرک بین المللی آشپزی

چگونه مدرک بین المللی آشپزی بگیریم؟

کمتر کسی را می توانید در اطراف خودتان معرفی کنید که به غذا خوردن علاقه ای نداشته باشد. اصولا غذا خوردن برای اغلب ما، مانند یک تفریح لذت بخش و شیرین است. به همین دلیل است که برخی برای آنکه بتوانند دوستان و عزیزان خود را شاد و خوشحال کنند در پی  دریافت مدرک بین المللی از آموزشگاه آشپزی هستند و سعی می کنند با تحصیل در این حوزه، انواع و اقسام غذاهای و شیرینی ها و در کل هر نوع خوراکی خوشمزه ای را تهیه کنند و اطرافیانشان را مهمان یک طعم به یادماندنی و فراموش نشدنی کنند. موضوعی که ما در این متن قصد داریم به بررسی آن بپردازیم دقیقا در ارتباط با چگونگی گرفتن مدرک بین المللی آشپزی است. اگر تمایل دارید در این رابطه اطلاعات خوبی به دست آورید، در ادامه با ما باشید.

برای گرفتن مدرک بین المللی آشپزی چه شرایط نیاز است؟

برخی افراد که علاقه زیادی به بحث آشپزی دارند تصور می کنند که تنها علاقه کافی است. این گروه باید بدانند که برای موفقیت و دریافت مدرک بین المللی آشپزی، پیش نیازهای دیگری نیز دارای اهمیت می باشد. شرایط زیر از مهم ترین شرایطی است که شما برای تبدیل شدن به یک آشپز حرفه ای و بین المللی باید داشته باشید:

آشنایی با آشپزی

یکی از الزامات و پیش نیازهای شرکت در دوره های آشپزی و دریافت مدرک بین المللی آشپزی آشنایی نسبی با این رشته است. مسلما کار آشپزی و حرفه ای شدن در این حوزه کار راحتی نیست و افرادی که بدون شناخت و بدون توجه به سختی ها، وارد این حوزه شوند نمی توانند دوام آورند و به موفقیتی که مد نظرشان است دست پیدا کنند. بهر حال باید بدانید که ممکن است حتی مجبور شوید یک غذا، یک شیرینی و یا یک دسر را بارها و بارها درست کرده و به اشتباهات خود پی ببرید. این جنبه از آشپزی علاوه بر آنکه به آشنایی شما با این حرفه نیازمند است، صبوری و پشتکار زیادی نیز می خواهد. پس قبل از آنکه هزینه برای شرکت در کلاس های آشپزی پرداخت کنید، ابتدا در آشپزخانه منزل خود سعی کنید آشپزی و روندی که در آن باید طی شود را تمرین کنید. به این شکل متوجه خواهید شد که آیا آمادگی ورود به این حوزه را دارید یا خیر.

مدرک بین المللی آشپزی در تهران

خلاقیت

به همان اندازه که موفقیت در این حوزه و مدرک بین المللی آشپزی نیاز به رعایت اصول اولیه آن دارد، یک آشپز حرفه ای باید بتوانید خلاقیت نیز به خرج دهد. این خلاقیت را هم می توان در نوع ترکیب مواد داشت و هم در حوزه تزییناتی که بر روی غذا مشاهده می شود. یکی از فاکتورهای مهم و اساسی که باعث شده امروزه تنوع قابل توجه و خوشمزه ای از انواع دسرها و یا شیرینی ها در بازار مشاهده گردد، خلاقیت بوده است. پس همیشه در کنار آماده کردن مواد غذایی مختلف، خلاقیت نیز باید حضور داشته باشد تا بتوان به کمک آن دست به نوآوری های زیادی زد.

سلامت جسمانی

پیش نیاز دیگری که برای دریافت مدرک بین المللی آشپزی حائز اهمیت است سلامت جسمانی و مبتلا نبودن به بیماری های پوستی و یا حساسیت های پوستی است. سلامت قوه چشایی و بویایی نیز، از دیگر جنبه های سلامت جسمانی یک سرآشپز می باشد. از آنجایی که آشپزهای حرفه ای با انواع و اقسام مواد غذایی و یا ادویه ها سروکار دارند دارا بودن سلامتی در تمامی قسمت هایی که در فوق اشاره کردیم یک امر لازم و ضروری به نظر می رسد.

تسلط به زبان انگلیسی

از جمله مهم ترین پیش نیازهای دریافت مدرک بین المللی آشپزی تسلط داشتن به زبان انگلیسی است. در منابع فارسی شاید بتوانید نام و روش پخت برخی غذاهایی که در دیگر کشورها پخت می شوند را فرا بگیرید اما اگر بخواهید به صورت تخصصی در این حوزه وارد شوید توصیه می کنیم حتما این زبان را نیز آموزش ببینید تا بتوانید دستور پخت بسیاری از خوراکی ها را از طریق موتورهای جستجو به دست آورید. شک نداشته باشید که این توانایی و تسلط در دریافت مدرک بین المللی آشپزی به شما کمک فراوانی خواهد کرد.

زیبایی شناسی

وقتی غذایی طبخ شده و بر سر میز غذا قرار داده می شود، اولین موضوعی که توجه هر فردی را به خود جلب می کند، ظاهر و تزییناتی است که بر روی آن به چشم می خورند. آشپزهای حرفه ای نه تنها به طعم و کیفیت غذای خود اهمیت بالایی می دهند بلکه سعی می کنند به ظاهر  غذا نیز توجهی ویژه و خاص داشته باشند. این هنری است که سرآشپزان حرفه ای باید از آن برخوردار باشند و تا کسی زیبایی شناسی نداشته باشد و به جنبه ظاهری غذا نیز بی توجه باشد نمی تواند ادعا کند که در حوزه آشپزی یک متخصص است.

اگر بتوانید حس زیبایی شناسی تان را با خلاقیتی که در وجودتان نهفته است ترکیب کنید، قادر خواهید بود معجزات و ترکیباتی خارق العاده و بی نهایت خوش طعم با چهره ای زیبا و دلنشین تهیه کنید. همیشه باید سعی کنید کیفیت را در کار خود  لحاظ کرده و به تمام جنبه هایی که یک غذای فوق العاده باید داشته باشد توجه کنید.

مدرک بین المللی آشپزی در نیک اندیشان

شرایط گرفتن مدرک آشپزی را دارم؛ آیا با گرفتن بهترین مدرک بین المللی آشپزی می توانم مهاجرت کنم؟

کسانی که می خواهند با دریافت بهترین مدرک بین المللی آشپزی، مهاجرت کنند، می بایست شرایط گرفتن مدرک آشپزی را فراهم کنند. آشپزی یکی از موضوعاتی است که تا به آن علاقه نداشته باشید، نمی توانید در آن موفق عمل کنید. دوره های آشپزی که با شرکت در آنها، مدارک معتبر به افراد داده می شود، برای کسانی مناسب است که هم خلاقیت مورد نیاز برای این هنر را در وجود خود سراغ دارند و هم می خواهند مهاجرت کنند.

برخی از کشورهای دنیا، مانند آمریکا، کانادا و استرالیا، از جمله کشورهای توسعه یافته در دنیا به شمار می روند و به همین دلیل اغلب افراد نیز تمایل دارند به این کشور مهاجرت کنند. تعداد مهاجران، در این کشورها بالاست و همین موضوع باعث افزایش تمایل دولتمردان کشورهای مذکور به جذب کسانی شده است که مدارک بین المللی آشپزی دارند.

اگر موفق شوید مدرک بین المللی دریافت کنید، چنانچه سابقه خوبی در این حوزه داشته باشید، با درخواست شما مبنی برای مهاجرت کردن به کشور هدفتان موافقت خواهد شد. توصیه می کنیم، این مدرک را از موسسه هایی دریافت کنید که مدرکشان در کل دنیا اعتبار بالایی دارد؛ زیرا این نیز به شما کمک می کند تا راحت تر به هدفتان برسید.

شرایط گرفتن مدرک آشپزی را دارم

جمع بندی

موضوعی که ما در این متن در مورد آن با شما صحبت کردیم، مدرک بین المللی آشپزی و پیش نیازهای دریافت آن بود. همانطوری که گفتیم برای موفقیت در این حرفه باید قوه چشایی، بویایی قوی داشته باشید به مواد مختلف نیز حساسیت نداشته باشید. در کنار اینها چنانچه خلاقیت را نیز در خود پرورش دهید قادر خواهید به یک متخصص در این حیطه تبدیل شوید. موضوع بسیار مهمی که نباید در مورد تبدیل شدن به یک سرآشپز حرفه ای فراموش کرد یافتن و شرکت در دوره هایی که است می توانند به شما کمک کنند تا بهترین اطلاعات را در این حوزه دریافت کنید. پیشنهادی که ما به شما داریم، شرکت در دوره آموزش آشپزی بین الملل نیک اندیشان است. این موسسه، دوره هایی به شدت حرفه ای و کاربردی برگزار کرده و با داشتن قیمتی مناسب به همه علاقمندان به آشپزی این فرصت را داده تا بتوانند به رویای دیرینه خود که همان پخت بهترین غذاها و شیرینی هاست، دست پیدا کنند.

برای ثبت نام در دوره های آشپزی نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

برای ثبت نام در دوره آشپزی بین المللی نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image