علت روشن نشدن چراغ قوه گوشی آيفون چیست؟⭐کاربردی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی ساخت تلفن های همراه و همزمان با آن افزایش امکانات ممکن است تلفن همراه شما با ایرادات مختلفی مواجه شود که در دوره تعمیر موبایل نیک اندیشان شیوه برطرف کردن این مشکلات را به صورت کامل بیان می شود. اگر می خواهید در مورد یکی از مشکلات شایع گوشی های آیفون که روشن نشدن چراغ قوه است، اطلاعاتی به دست آورید، ادامه را بخوانید.

علت روشن نشدن چراغ قوه گوشی آيفون چیست؟

دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است باعث شود چراغ قوه تلفن های همراه آیفون، کار نکند. برای مثال، ممکن است شارژ باتری تلفن همراه کم باشد و یا ممکن است در بخش تنظیمات تلفن همراه شما ویژگی چراغ قوه خاموش باشد.

گاهی، حتی ممکن است ایراد از نرم افزار گوشی نباشد و عاملی که در عملکرد چراغ قوه گوشی اختلال ایجاد کرده است مربوط به سخت افزار گوشی باشد. از آنجایی که تراشه ای کوچک در داخل گوشی های آیفون، وظیفه تنظیم روشنایی چراغ قوه را برعهده دارد، اگر این تراشه با استفاده زیاد و مداوم بیش از حد گرم شود، از کار خواهد افتاد و چراغ قوه روشن نخواهد شد.

سوالی که با ذکر این نکته ممکن است به وجود آید این است که، چه مدت می‌ توانیم از چراغ قوه گوشی آيفون خود استفاده کنیم تا نسوزد؟ در حقیقت هیچ پاسخ قابل اتکایی برای این سوال وجود ندارد؛ زیرا این مدت زمان بسته به مدل تلفن همراه شما متفاوت است. اما اکثر متخصصان پیشنهاد می‌ کنند که از چراغ قوه آیفون خود را بیش تر از ۳۰ دقیقه در یک زمان استفاده نکنید؛ زیرا انجام چنین کاری به صورت مداوم قطعا چراغ قوه تلفن همراه شما را با مشکلاتی روبه رو می کند.

شیوه تعمیر مشکل روشن نشدن چراغ قوه گوشی آيفون چیست ؟

شیوه تعمیر مشکل روشن نشدن چراغ قوه گوشی آيفون چیست ؟

اکنون که با علت روشن نشدن چراغ قوه گوشی آيفون آشنا شدید، لازم است با راه حل برطرف کردن هریک از آن مشکلات آشنا شوید. در هنگام از کار افتادن چراغ قوه آیفون شما با یک آیکون خاکستری روبه رو می شوید، که عامل این اختلال عوامل مختلفی می تواند باشد.

اگر خودتان در دوره آموزش تعمیر موبایل شرکت کرده باشید می توانید مشکل را رفع کنید، اما در غیر این صورت می بایست به یک تعمیرکار موبایل مراجعه کنید. در ادامه، شیوه های حل مشکل روشن نشدن چراغ قوه گوشی آيفون را بیان کرده ایم:

1- حالت low power mode  را خاموش کنید؛

حالت low power mode، به منظور صرفه جویی در مصرف باتری تلفن همراه، اقدام به غیر فعال کردن بعضی از ویژگی های آیفون شما می‌ کند و ممکن است علت روشن نشدن چراغ قوه گوشی آيفون باشد. در صورت فعال شدن این حالت، رنگ سبز آیکون باتری، زرد به نظر می رسد. این وضعیت چنانچه باتری گوشی شما به کم تر از ۲۰ درصد برسد به صورت خودکار فعال می شود.

چنانچه قصد صرفه جویی در مصرف باتری را دارید باید حالت low power mode را به صورت دائم فعال نگه دارید؛ اما چنانچه صرفه جویی در مصرف باتری برایتان اهمیتی ندارد نیازی نیست این حالت را فعال نگه دارید. به این نکته توجه کنید که چراغ قوه آیفون از ویژگی هایی است که در هنگام فعال شدن حالت low power mode غیر فعال می شود.

برای غیر فعال کردن حالت low power mode  به settings بروید و گزینه battery را انتخاب کنید. در ابتدای این قسمت، low power mode را مشاهده می کنید که به آسانی می توانید آن را فعال و یا غیر فعال کنید.

2- تلفن همراه خود را شارژ کنید؛

امکان دارد حتی پس از غیر فعال کردن حالت low power mode  نیز همچنان چراغ قوه گوشی آيفون شما روشن نشود؛ در این صورت ممکن است علت روشن نشدن چراغ قوه گوشی آيفون این باشد که باتری تلفن همراه شما صرفا شارژ کافی به منظور پشتیبانی از این ویژگی را نداشته باشد.

در این صورت، حتی اگر در بهترین کشور برای تعمیرات موبایل هم حضور داشته باشید، صرفا یک شارژر و یک پریز برق مشکل شما را حل می کند و نیازی نیست به تعمیرکارهای حرفه ای مراجعه کنید.

3- دمای گوشی آیفون را چک کنید؛

دیگر علت روشن نشدن چراغ قوه گوشی آيفون، افزایش دمای آن است. اگر دمای گوشی آيفون شما زیاد باشد، آلارمی روی صفحه نمایش آن ظاهر می ‌شود. در این وضعیت، گوشی همراه آیفون خود را در مکانی خنک، خشک و دور از نور خورشید بگذارید تا دمای تلفن همراه به صورت طبیعی کاهش پیدا می کند.

۴-ورژن iOS آیفون خود را به روز کنید؛

به‌روزرسانی‌ های iOS معمولاً با رفع اشکالات عملکرد و بسیاری اشکالات مختلف دیگر همراه هستند. بنابراین، اگر علت روشن نشدن چراغ قوه گوشی آيفون تان را نمی دانید، بهتر است که دستگاه خود را به آخرین نسخه iOS به روز کنید.

۵-آيفون خود را ریستارت کنید؛

اگر تا به این جا هیچ یک از روش های بالا مشکل را حل نکرده اند و چراغ قوه آیفون شما هم چنان غیر فعال است، باید دستگاه آیفونتان را راه اندازی مجدد کنید. روش ریستارت آیفون، بسته به مدل آیفونی که دارید متفاوت است. اما به طور کلی، می توانید به آدرس Settings > General > Shut Down بروید، سپس دکمه Side یا دکمه کناری دستگاه را نگه دارید تا پس از خاموش شدن آیفون، مجددا راه اندازی شود.

۶-همه تنظیمات آيفون خود را ریست یا بازنشانی کنید؛

در نهایت، اگر علت روشن نشدن چراغ قوه گوشی آيفون را پیدا نکردید و راه حل های فوق موثر نبود، آخرین راه حلی که می توانید امتحان کنید این است که تمامی تنظیمات آیفون خود را ریست یا بازنشانی کنید. فقط به این نکته دقت کنید که به هیچ عنوان بر روی Erase All Content and Settings ضربه نزنید؛ زیرا این گزینه تمامی داده های موجود در دستگاه شما را حذف می کند.

عدم استفاده صحیح کاربران از تلفن های همراه، ممکن است چالش های جدیدی را به وجود دارد که آن نیز می تواند به عنوان مزایا و معایب شغل تعمیرات موبایل مطرح باشد. به یاد داشته باشید، کسانی در حوزه تعمیر موبایل درآمد بیشتری به دست می آورند که با همه مشکلات این حوزه خود را وفق داده و برای چالش های جدید، راه حل هایی متفاوت بیندیشند.

تنظیمات چراغ قوه آیفون چگونه صورت می گیرد ؟

تنظیمات چراغ قوه آیفون چگونه صورت می گیرد ؟

اکنون که با علت روشن نشدن چراغ قوه گوشی آيفون آشنا شدید، قصد داریم شما را با یکی از قابلیت هایی گوشی های آیفون که شاید بسیاری از شما از آن خبر ندارید، یعنی کم و زیاد کردن نور فلش آیفون آشنا کنیم. شما در هر جایگاه و شغلی که باشید آرایشگری یا تعمیرات موبایل، لازم است با قابلیت های تلفن همراه خود آشنا باشید تا در زمان مناسب از آنها استفاده کنید.

کم و زیاد شدن نور چراغ قوه آیفون، نیز یکی از این قابلیت هاست که برای آن لازم است آیکون چراغ قوه را در کنترل سنتر پیدا کرده و روی آن نگه دارید تا یک صفحه جدید باز شود. اکنون می توانید نور چراغ قوه گوشی آيفون خود را در پنج حالت تنظیم کنید.

آشنایی با علت روشن نشدن چراغ قوه گوشی آيفون

سخن آخر

ما در این مقاله علت روشن نشدن چراغ قوه گوشی آيفون را بررسی کردیم و شیوه برطرف کردن این مشکل را به شما آموزش دادیم. شغل تعمیرات موبایل در آلمان و کانادا از جمله شغل های پرطرفدار و با درآمد مناسب است؛ پس اگر به این شغل علاقه دارید در دوره های موسسه مطرحی چون نیک اندیشان شرکت کنید و اطلاعات جامعی در این خصوص به دست آورید.

برای ثبت نام در دوره آموزش تعمیر موبایل نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
آیا کمک پرستار می تواند پرستار شود؟⭐بررسی کامل
نوشته بعدی
10 تا از قابلیت های مخفی اندروید 13⭐آیا می دانید؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image