مقایسه قابلیت های اندروید 13 با قابلیت های اندروید 12!؟

10 تا از قابلیت های مخفی اندروید 13⭐آیا می دانید؟؟

تعمیرات موبایل یکی از شغل های پردرآمد است؛ چنانچه علاقمند به فراگیری این حرفه هستید می توانید در دوره تعمیرات موبایل شرکت کنید. علاوه بر این، ما در این مقاله به معرفی اندروید 13 و قابلیت های آن پرداختیم تا شناخت شما نسبت تلفن همراه تان افزایش پیدا کند.

10 تا از قابلیت های مخفی اندروید 13 که باید بدانید!؟

گوگل، اندروید ۱۳ را منتشر کرده است. این نسخه از اندروید امکانات مفیدی را همراه خود دارد که عملکرد تلفن همراه شما را بهتر از قبل می کند. در این بین ممکن است یک سری امکانات وجود داشته باشد که از دید شما مخفی مانده باشد. اما لازم نیست نگران شوید؛ ما در این مقاله قصد داریم شما را با 10 قابلیت مخفی اندروید ۱۳ آشنا کنیم. فرقی ندارد دانش آموزید یا دانشجویید؛ شغل تان آرایشگری یا تعمیرات موبایل است؛ در هر صورت، لازم است همه شما با این قابلیت ها آشنا شوید.

معایب اندروید 13 در مقابل قابلیت های مخفی اندروید 13!؟

1.نوتیفیکیشن های انتخابی تر؛

مدت هاست که اپلیکیشن ها پس از نصب، فورا آغاز به انتشار نوتیفیکیشن می کنند؛ اما یکی از قابلیت های مخفی در اندروید 13 این است که نسبت به نسخه های قبلی اندروید رویکرد متفاوتی را در زمینه نوتیفیکیشن ها در پیش گرفته است.

در نسخه های قبلی اندروید، پس از اینکه نرم افزار را در تلفن همراه خود نصب کردید، چنانچه نمی خواستید نوتیفیکیشن آن نرم افزار را در قسمت اعلان های تلفن همراه خود مشاهده کنید به قسمت تنظیمات می رفتید و اقدام به خاموش کردن نوتیفیکیشن آن نرم افزار می کردید.

در این قابلیت از قابلیت های مخفی اندروید 13، وقتی نرم‌افزاری را برای بار اول اجرا می کنید از شما پرسیده می شود که مجوز ارسال اعلان به این نرم افزار می دهید یا نه که این قابلیت کار شما را آسان تر خواهد کرد.

2.شدت ویبره قابل کنترل؛

در اندروید ۱۳ شما قابلیت این را دارید که شدت ویبره تلفن همراه خود را تنظیم کنید. در این نسخه از اندروید، اسلایدر هایی به منظور تنظیم ویبره تماس، اعلان ها، نوتیفیکیشن ها، فایل چند رسانه ای و بازخورد لمسی به شکل مستقل وجود دارد. به عنوان کسی که با مزایا و معایب شغل تعمیرات موبایل آشناست، خوب است در مورد این امکان اندروید 13 نیز اطلاعات کافی داشته باشید تا در زمان ممکن است بتوانید از آن به خوبی بهره ببرید.

3.مجوز های امن تر چند رسانه ای؛

مجوز دادن به اپلیکیشن های مخرب می تواند آسیب های جبران ناپذیری پذیری را به تلفن همراه شما وارد کند. آن زمان است که حتی اگر در بهترین کشور برای تعمیرات موبایل هم حضور داشته باشید باز هم تعمیرکار راهی جز پاک کردن تمام اطلاعات تلفن همراه شما ندارد. اما یکی از قابلیت های مخفی اندروید 13 این وضعیت را متفاوت کرده است؛ این سیستم عامل، اجازه این را به شما می دهد که به عکس ها و ویدیو های خاصی، دسترسی بدهید.

4.مشاهده برنامه های فعال تر؛

همانطور که تا اینجای مقاله مشاهده کردید، قابلیت های مخفی اندروید 13 بسیار مفید و کاربردی هستند و لازم است همه افراد با آن آشنا باشند؛ چه افراد عادی و چه کسانی که در دوره آموزش تعمیر موبایل شرکت کرده اند.

 قابلیت بعدی که لازم است با آن آشنا شوید به شما اجازه می دهد تا برنامه های فعال خود را در پس زمینه، زیر نظر بگیرید. به منظور دیدن این امکان، لازم است اقدام به پایین کشیدن صفحه کنید و نامش را در پایین پنل تنظیمات سریع مشاهده کنید. از همان قسمت هم می توانید هر برنامه ای را که نخواستید، ببندید. اگر در دوره ی تعمیر موبایل نیک اندیشان شرکت کنید، علاوه بر این قابلیت ها، مسائل متنوع دیگری را نیز فرا خواهید گرفت.

۵-ایجاد هارمونی بین آیکون ها با تصویر زمینه؛

اندروید ۱۲، سیستم تم‌ سازی جدیدی به نام Material You را معرفی کرده است. این سیستم رنگ ‌های پس زمینه را گرفته و از آن‌ ها در کلِ رابط کاربری گوشی استفاده می‌ کند. البته این فقط شامل آیکون اپلیکیشن ‌های ساخت گوگل در صفحه هوم گوشی می ‌شود. اما اندروید ۱۳ این ویژگی را روی تمام آیکون‌ ها اعمال کرده است. این مورد می تواند یکی از جذاب ترین قابلیت های مخفی اندروید باشد.

این ویژگی به صورت خودکار روی تمام آیکون‌ ها فعال نمی ‌شود، بلکه توسعه‌ دهندگان اپلیکیشن ‌ها باید خودشان بستر را برای این کار مهیا کنند. بنابراین اگر تمام برنامه‌ ها از این ویژگی پشتیبانی کنند، صفحه هوم گوشی شما یکدست و زیباتر خواهد شد.

۶-انتخاب زبان مستقل برای هر برنامه؛

از دیگر قابلیت های مخفی اندروید 13 ، انتخاب زبان مستقل برای هر برنامه است؛ برای مثال، شاید شما بخواهید اکثر برنامه‌ ها را روی زبان انگلیسی اجرا کنید، ولی ترجیح می ‌دهید برخی از برنامه‌ ها را با زبان فارسی استفاده کنید. این کار از طریق صفحه اطلاعات برنامه در تنظیمات سیستم امکان ‌پذیر خواهد بود. در اندروید ۱۳ می‌ توانید برای هر اپلیکیشن زبانی را به صورت جداگانه انتخاب کنید.

مقایسه قابلیت های اندروید 13 با قابلیت های اندروید 12!؟

پس از آنکه با قابلیت های مخفی اندروید 13 آشنا شدید، قصد داریم قابلیت های اندروید 12 و 13 را برای شما مقایسه کنیم. در اندروید 12 سیستم تم سازی جدیدی با نام Material You معرفی شد. این سامانه رنگ های پس زمینه موبایل را گرفته و آن را در تمام رابط کاربری استفاده می کند. اما این ویژگی در اندروید 13 بر خلاف اندروید 12 که تنها محدود به نرم افزار های ساخت گوگل است، آیکون های تمام نرم افزار ها را در بر می گیرد.

البته ذکر این نکته ضروری است که این ویژگی به صورت خودکار روی تمام اپلیکیشن ها فعال نمی شود بلکه سازندگان اپلیکیشن باید خودشان زمینه را برای این کار فعال کنند.

یکی از قابلیت هایی که در اندروید 13 وجود دارد اما در اندروید 12 وجود ندارد، امکان انتخاب زبان جداگانه برای هر اپلیکیشن است. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید اکثر اپلیکیشن های تلفن همراهتان به زبان انگلیسی باشد، اما ترجیح می دهید از برخی نرم افزار ها به زبان فارسی استفاده کنید. این تفاوت در زبان نرم افزارهای مختلف، به واسطه وجود این قابلیت میسر شده است.

آشنایی با قابلیت های مخفی اندروید

معایب اندروید 13 در مقابل قابلیت های مخفی اندروید 13!؟

پس از توضیحاتی که در مورد قابلیت های مخفی اندروید 13 ارائه دادیم، اکنون زمان آن رسیده استکه معایب اندروید 13 را بیان کنیم. یکی از معایبی که در اندروید 13 وجود دارد و می توان به آن اشاره کرد، رگرسیون های تقسیم صفحه هستند.

در اندروید 13، رابط کاربری، به شکلی که لازم است به شما اجازه دسترسی به همه برنامه ها را نمی دهد و شما می بایست جفت برنامه ای را که قصد دارید از آن ها در حالت تقسیم صفحه استفاده کنید، ابتدا در نمای کلی اخیر خود آماده کنید. اما این عمل سبب می شود دسترسی همزمان به دو برنامه و استفاده از آن ها سخت تر شود. این یکی از مشکلاتی از که در اندروید 13 با آن مواجه هستید و حتی اگر به تکنسین های شغل تعمیرات موبایل در آلمان هم مراجعه کنید نمی توانند کمکتان کنند.

بررسی قابلیت های مخفی اندروید

سخن آخر

در این مقاله قابلیت های مخفی در اندروید 13 معرفی کردیم تا اطلاعات شما از تلفن همراه خود افزایش پیدا کند. علاوه بر این معایب این نسخه از اندروید را بیان کردیم تا با شناخت کامل اقدام به آپدیت تلفن همراه خود کنید. امیدواریم مطالب بیان شده برای شما مفید واقع شده باشد.

برای ثبت نام در دوره آموزش تعمیر موبایل نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
علت روشن نشدن چراغ قوه گوشی آيفون چیست؟⭐کاربردی
نوشته بعدی
چگونه حافظه پنهان گوشی را پاک کنیم؟⭐(سامسونگ)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image