هزینه تحصیل mba در کانادا

هزینه تحصیل mba در کانادا چقدر است؟⭐جامع و کاربردی

رشته mba، نامی آشنا برای کسانی است که قصد ادامه تحصیل در رشته های مدیریتی، تجارت و کسب و کار را دارند. این افراد پس از شرکت در دوره mba و کسب مهارت های لازم می توانند در این حوزه مشغول به کار شوند. ما در این مقاله از نیک اندیشان، قصد داریم درباره هزینه تحصیل mba در کانادا نکاتی را بیان کنیم، پس تا پایان مقاله همراه ما باشید‌.

رشته mba چیست؟ بهترین دانشگاه های کانادا برای mba کدامند؟

mba، مخففmaster of business administration  است و معنی مدیریت ارشد کسب و کار می دهد. این رشته در اکثر کشورهای ها از جمله رشته های پر طرفدار بوده و افراد با فراگیری آن، به جواب سوال چطور یک مدیر کاریزماتیک باشیم دست پیدا می کنند. با توجه به گزارشات سالانه، کشور کانادا بیش از ۵ میلیارد دلار از تحصیل دانشجویان mba درآمد کسب می کند.

علاوه بر این، با توجه به جایگاه علمی دانشگاه ها و موسسات علمی کانادا، رزومه تحصیلی دانشجویان این رشته تضمین شده و فرد آینده شغلی درخشانی خواهد داشت. این افراد می توانند کمک شایانی در توسعه انواع کسب و کار ها داشته باشند که این مسئله نشان دهنده نقش منابع انسانی در رشد کسب و کار است. پیش از اینکه شما با هزینه تحصیل mba در کانادا آشنا شوید، لازم است کمی اطلاعاتتان نسبت به این رشته افزایش پیدا کند.

همانطور که متوجه شدید mba به معنای مدیریت ارشد کسب و کار بوده و برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد است. پیش نیاز تحصیل در رشته mba برخورداری از مدرک کارشناسی مدیریت است. در کشور کانادا ۶ دانشکده تجارت و کسب و کار قرار دارد که همگی دارای رتبه زیر ۱۰۰ جهان هستند. به دلیل با ارزش بودن مدرک و تخصص، افراد فارغ التحصیل از این دانشگاه ها به راحتی می توانند وارد محیط کار شوند. دانشگاه ها و موسسات آموزشی برتر mba در کانادا عبارتند از:

 • دانشگاه یورک
 • دانشگاه مونترال
 • دانشگاه آلبرتا
 • دانشگاه سایمون فریزر
 • دانشگاه تورنتو
 • دانشگاه ساسکاچوان
 • دانشگاه مک گیل
 • دانشگاه وسترن انتاریو
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • دانشگاه کوئینز
هزینه تحصیل mba در کانادا چقدر است

هزینه تحصیل mba در کانادا (هزینه رشته مدیریت در کانادا) چقدر است؟

در این قسمت از مقاله قصد داریم درباره هزینه تحصیل mba در کانادا نکاتی را بیان کنیم. در اکثر کشور های پیشرفته از نظر نظام آموزشی و مراکز جذب کننده دانشجو های بین الملل، تحصیل در رشته mba نسبت به سایر رشته ها از شهریه و هزینه بالاتری برخوردار است که کانادا نیز یکی از این کشور هاست.

البته، هزینه تحصیل این رشته در کانادا نسبت به سایر کشور های پیشرفته جهان از جمله استرالیا، آمریکا و انگلیس منطقی تر و به صرفه تر است. متوسط شهریه رشته mba در کانادا سالیانه حدود ۶۰ هزار دلار است که هزینه دقیق تر آن با توجه به دانشگاه و محل تحصیل می تواند بین ۳۵ تا ۱۲۰ هزار دلار کانادا در سال باشد.

لازم است به این نکته نیز توجه کنید که در میان ۹۳ دانشگاه، کالج و موسسه آموزشی mba در کانادا مراکزی نیز وجود دارند که شهریه سالانه آن ها برای دوره آموزش mba به مراتب پایین تر و در حد ۱۴ هزار دلار کانادا است.

پس همانطور که مشاهده کردید، هزینه تحصیل mba در کانادا با توجه به دانشگاه انتخابی متفاوت است و می تواند از ۱۴ هزار دلار در سال تا ۱۱۱ هزار دلار متغیر باشد؛ اما ما همان مقدار متوسط سالانه ۳۸ تا ۴۶ هزار دلار را در نظر خواهیم گرفت. در ادامه، دانشگاه های ارزان قیمت و گران قیمت mba را معرفی خواهیم کرد.

1- پنج دانشگاه و موسسه ارزان قیمت برای آموزش mba در کانادا

 • هزینه ی کالج رویال میلاتری حدود ۱۳۹۰۰ دلار در سال
 • هزینه ی دانشگاه مموریال حدود ۴۴۰۰ دلار در سال
 • هزینه ی دانشگاه واترلو حدود ۱۸۰۰۰ دلار در سال
 • هزینه ی دانشگاه لاوال حدود ۱۱۵۰۰ دلار در سال
 • هزینه ی دانشگاه مانیتوبا حدود ۴۵۶۰ دلار در سال

2- پنج دانشگاه و موسسه گران قیمت برای آموزش mba در کانادا

 • هزینه دانشگاه مک گیل در حدود ۴۴۵۰۰ دلار در سال
 • هزینه دانشگاه یورک در حدود ۵۲۰۰۰ دلار در سال
 • هزینه دانشگاه تورنتو در حدود ۵۹۴۵۰ دلار در سال
 • هزینه دانشگاه کوئینز در حدود ۹۱۰۰۰ دلار در سال
 • هزینه دانشگاه وسترن انتاریو در حدود ۱۱۱۷۵۰ دلار در سال
آیا میدانید هزینه تحصیل mba در کانادا چقدر است

با در نظر گرفتن هزینه تحصیل mba در کانادا، مزایای تحصیل در این کشور چیست؟

با وجود اینکه هزینه تحصیل mba در کانادا نسبت به کشوری مانند ایران زیاد تر است، اما مزایای تحصیلی زیادی نیز دارد. برخی از این مزایا عبارتند از:

 • امکان دریافت اقامت دائم پس از فارغ التحصیلی در این کشور
 • کشور کانادا یک کشور دو زبانه است و با تحصیل در این کشور علاوه بر زبان کانادایی، زبان فرانسوی را هم می آموزید.
 • امکان دریافت ویزای کار و احتمال بالای استخدام شدن بعد از فارغ التحصیلی
 • رایگان بودن تحصیل برای فرزندان کسانی که در این کشور فارغ التحصیل شده اند. به طور معمول هزینه تحصیل برای دانش آموزانی که والدینشان در این کشور تحصیل نکرده اند، حدود ۱۵۰۰۰ دلار سالانه است.
 • رایگان بودن تحصیل بر اساس برخی بورسیه های تحصیلی
 • بهره مندی از خدمات و سیستم آموزشی نوین در این کشور
 • تحصیل در کانادا و اقامت تحصیلی در این کشور، سریع ترین راه برای دریافت اقامت کانادا است.
 • به صرفه بودن هزینه و شهریه تحصیل نسبت به آمریکا و انگلیس

به دلیل مزایایی که برای تحصیل در رشته های mba در کشور کانادا بیان شد، بسیاری از افراد ترجیح می دهند با عنوان مهاجرت تحصیلی به این کشور وارد شده و از مزایای فوق بهره مند شوند. گرچه تحصیل در این کشور با مزیت های زیادی همراه است، اما هزینه های زیادی نیز به فرد تحمیل می شود؛ به همین دلیل توصیه می کنیم در داخل کشور در دوره های ام بی ای شرکت کنید و سپس در صورت تمایل و با داشتن مدرک این دوره به کشور کانادا درخواست کار بدهید.

با در نظر گرفتن هزینه تحصیل mba در کانادا، مزایای تحصیل در این کشور چیست؟

آیا بازار کار رشته mba در کانادا، هزینه تحصیل mba در کانادا را جبران می کند؟

حال که با هزینه تحصیل mba در کانادا آشنا شدید اکنون زمان آشنایی با بازار کار رشته mba در کانادا رسیده است. یکی از ویژگی های بارز تحصیل mba در کانادا، موقعیت های شغلی فراوان و امکان فعالیت های گسترده است. در این حوزه، دانشجویان دوره کارشناسی حتی از رشته هایی غیر از رشته های مدیریت می توانند ادامه تحصیل بدهند و پس از گذراندن آموزش ها و دوره های مختلف از جمله دوره mba روابط عمومی، به فعالیت در این زمینه بپردازند.

کانادا کشوری پایدار از نظر اقتصادی است و محیطی مناسب برای تجارت و کسب و کار دارد. با توجه به گزارش های آماری بیزینس اسکول دانشگاه کوئیز، ۹۵ درصد از فارغ التحصیلان رشته mba در کانادا در مدت زمانی کم تر از سه ماه پس از فارغ التحصیلی کار پیدا می کنند. این افراد پس از اینکه مهارت ها و تکنیک های لازم برای این رشته از جمله تکنیک ریفریمینگ را فرا گرفتند، می توانند در حوزه های مختلف این رشته مانند خدمات مالی، مشاوره، فروش، عرصه مدیریت هنری و حتی مدیریت در خدمات درمانی مشغول فعالیت شوند.

همچنین با توجه به جایگاه شغلی و حوزه فعالیت این افراد میزان حقوق و درآمد متفاوت است؛ اما به صورت متوسط، افراد تازه کار با توجه به میزان مهارت سالانه بین ۵۵ تا ۷۰ هزار دلار حقوق دریافت می کنند. ذکر این نکته حائز اهمیت است که میزان درآمد اشخاص با توجه به سابقه کار و تخصص افزایش پیدا می کند و از ۷۵ هزار دلار شروع شده و به ۱۱۵ هزار دلار می رسد.

با توجه به نکاتی که بیان کردیم، به خوبی اثبات شد که حقوق کسب شده از فعالیت در رشته ام بی ای، هزینه های صرف شده برای تحصیل در این رشته را تحت پوشش قرار می دهد و افراد می توانند از سود مالی آن نهایت استفاده را ببرند.

سخن آخر

ما در این مقاله هزینه تحصیل mba در کانادا را بیان کنیم. چنانچه علاقمند به یادگیری mba هستید، می توانید در دوره های نیک اندیشان شرکت کنید و به یک مدیر لایق تبدیل شوید.

برای ثبت نام در دوره آموزش mba نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
تفاوت روش ارزش ویژه و بهای تمام شده چیست؟⭐جامع و کاربردی
نوشته بعدی
بهترین بروکر فارکس در دنیا کدام است؟⭐رتبه بندی بروکرهای فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image