دستیار دندانپزشک کیست؟ وظایف دستیار دندانپزشک کدام است؟

درامد دستیار دندانپزشک در المان چقدر است؟⭐بررسی کامل

برای کسب درآمد دستیار دندانپزشک در آلمان باید مدرک معتبری داشت که نشان دهد فرد در این حرفه مهارت دارد. دوره دستیار دندانپزشک نیک اندیشان دوره ای است که با شرکت در آن می توان تمام وظایف یک دستیار دندانپزشک را یاد گرفت و با استفاده از آن در مراکز مختلف درمانی در ایران و خارج از ایران استخدام شد.

دستیار دندانپزشک کیست؟ وظایف دستیار دندانپزشک کدام است؟

دستیار دندانپزشک کیست؛ می توان گفت دستیار دندانپزشک متخصصی است که یا در دانشگاه، رشته بهداشت دهان و دندان را گذرانده و یا فردی است که فقط مدرک دیپلم داشته ولی دوره های دستیار دندانپزشک را گذرانده است. این افراد در صورت مشخص شدن مهارت و بررسی اعتبار مدرک دستیار دندانپزشک، جز نیروهای دندانپزشک برای کمک به انجام کارها قرار می گیرند. در واقع دستیار دندانپزشک را می توان به دو گروه دسته بندی کرد:

۱-دستیاران اداری

به آن دستیارانی که  خارج از محیط بالینی قرار گرفته و مسئول پذیرش بیماران هستند دستیاران اداری گفته می شود. لازم است این مساله مطرح شود که درآمد دستیار دندانپزشک در آلمان و هر کشور دیگری بر اساس اداری بودن و یا بالینی بودن نیز مشخص می شود. دستیار اداری کلیه کارهای هماهنگی برای درمان، روابط با بیمار، تعیین دقیق زمان مراجعه بعدی را بر عهده دارد. در عین حال کارهای بیمه درمانی نیز به وسیله این دستیاران انجام می شود.

۲-دستیاران بالینی

به دستیارانی که در اتاق کار دندانپزشک حضور داشته و بر بالین بیماران حاضر می شوند دستیار دندانپزشک بالینی گفته می شود. در واقع کار تخصصی این افراد انجام کارها و مراقبت های قبل از عمل بیمار و بعد از آن است. این افراد به صورت مداوم ایمنی و سلامت بیمار را بررسی می کنند. به علاوه تمام دستورالعمل های ضروری برای کنترل سلامتی و جلوگیری از عفونت را به بیماران منتقل می کنند.

در واقع، افرادی که به شغل دستیار دندانپزشک علاقه داشته و به دنبال کسب درآمد دستیار دندانپزشک در المان هستند باید بدانند که چندین نقش و وظیفه را در مطب و یا کلینیک باید انجام دهند. البته وظایف دستیار دندانپزشک بر اساس قوانین از یک مطب به مطب دیگر متغیر است. در زیر به برخی از این وظایف اشاره می شود:

  • پاسخ دادن به تلفن بیمار
  • چیدمان و به روز کردن پرونده هر بیمار
  • فعالیت های مربوط به بیمه درمان
  • تنظیم مراجعه بعدی بیمار
  • هدایت بیمار به اتاق دندانپزشک جهت بررسی و معاینه
  • کمک به دندانپزشک در زمان کشیدن دندان، ایمپلنت، روکش، کامپوزیت، پر کردن و دیگر عملیات های مربوط به دندان
  • تمیز کردن کامل ابزارهای دندانپزشکی
آیا تجربه دستیار دندانپزشک می تواند درآمد دستیار دندانپزشک در آلمان را تغییر دهد؟

آیا تجربه دستیار دندانپزشک می تواند درآمد دستیار دندانپزشک در آلمان را تغییر دهد؟

داشتن تجربه برای دستیار دندانپزشک نوعی مزیت محسوب می شود. کلینیک های زیادی هستند که تمایل دارند دستیارانی با تجربه داشته باشند؛ زیرا می دانند فردی که تجربه کافی داشته با تمام جزئیات کار آشنا بوده و ضرورتی ندارد که دندانپزشک وظایف را به او گوشزد کرده و یا این که بخواهد وقت بگذارد و کارها را به او یاد بدهد. دستیار دندانپزشک با تجربه نوعی سرمایه برای کلینیک و مطب به شمار می آید. بحث تجربه در کار مساله ای است که نه تنها برای دستیار دندانپزشک بلکه برای هر شغلی در هر کشوری مطرح است.

 از این رو مراکز دندانپزشکی در آلمان و هر جای جهان حاضرند مبلغی دو برابرِ یک دستیار معمولی را به دستیار با تجربه پرداخت کنند تا باعث حفظ او در مرکز شوند. بنابراین تجربه دستیار دندانپزشک می تواند باعث افزایش درآمد دستیار دندانپزشک در آلمان شود. افرادی که دارای سابقه کار در این زمینه هستند می توانند با فراهم کردن مدارک لازم، شرایط کار خود در در کشورهای دیگر را فراهم کنند.

دوره آموزش دستیار دندانپزشک که توسط مجموعه ای معتبر مانند نیک اندیشان برگزار می شود، از تمام مباحث این حرفه پشتیبانی می کند به گونه ای که دانش پژوه بعد از اتمام دوره توانایی کامل در انجام وظایف خود دارد.

آیا درآمد دستیار دندانپزشک در المان با درآمد دستیار دندانپزشک در ایران قابل مقایسه است؟

دستیار دندانپزشک با شاغل شدن در آلمان درآمد یورویی دریافت می کند. از آن جایی که آلمان کشوری پیشرفته بوده و سطح زندگی در آن بالا است حقوق های پرداختی در این کشور نیز در سطح مناسبی قرار دارد. به علاوه کشور آلمان نیز مانند هر کشور توسعه یافته دیگری به افرادی که مهارت خوبی داشته باشند توجه می کنند. آن ها حاضرند مزایایی زیادی به این افراد پرداخت کرده تا باعث حفظ آن ها در کشور خود شوند.

 به علاوه موقعیت های زیادی در آلمان برای شاغل شدن افراد به عنوان دستیار دندانپزشک وجود دارد که معمول ترین آن استخدام در مطب های دندانپزشکی آلمان و یا به استخدام درآمدن در کلینیک های تخصصی این رشته است. درآمد دستیار دندانپزشک در آلمان از ۱۸۰۰ یورو تا ۳ هزار یورو متغیر است. البته این درآمد به صورت سالانه در حال افزایش است. حقوق دستیار دندانپزشک در هلند نیز بالغ بر ۱۹۰۰ یورو هست که موقعیت شغلی مناسبی برای این شغل در اروپا را نشان می دهد.

درآمد دستیار دندانپزشک در ایران در مقایسه با آلمان در سطح حقوقی کمتر قرار دارد. به طور متوسط به یک دستیار دندانپزشک در ایران مبلغی بین ۴ میلیون تا نهایت ۱۰ میلیون حقوق داده می شود که این مبلغ با توجه به موارد مختلفی در این بازه قرار می گیرد.

آیا مهاجرت با مدرک دستیار دندانپزشک به آلمان شدنی است؟

آیا مهاجرت با مدرک دستیار دندانپزشک به آلمان شدنی است؟

کارهای مهاجرت با مدرک دستیار دندانپزشک را می توان برای بیشتر کشورها انجام داد. مثلا می توان با این شغل به امارات رفت و با شاغل شدن در آن جا حقوق دستیار دندانپزشک در دبی را دریافت کرد. المان نیز جز کشورهایی است که شرایط اقامت برای افرادی که مدرک دستیار دندانپزشک داشته را فراهم می کند. آن ها با استخدام درآمد دستیار دندانپزشک در آلمان را دریافت می کنند.

البته لازم است افراد هنگامی که می خواهند دوره های دستیار دندانپزشک را بگذرانند تا خود را برای مهاجرت به کشوری دیگر آماده کنند، مرکزی را برای آموزش این دوره برگزینند که اعطا مدرک بین المللی دستیار دندانپزشکی یکی از مهم ترین اهداف آنها باشد؛ زیرا بدون وجود یک مدرک معتبر که ترجمه پذیر باشد، شرایط استخدام در کشورهای دیگر شدنی نخواهد بود. علاوه بر این، مدرک هر مرکزی مورد تایید آلمان نیست. بنابراین ضرورت دارد قبل از شرکت در دوره قوانین پذیرش اقامت از طریق مدرک دستیار دندانپزشکی در آلمان بررسی شود.

سخن پایانی

در این مقاله نیک اندیشان مطالبی راجع به درآمد دستیار دندانپزشک در آلمان بیان شد تا به علاقه مندانی کمک کند که می خواهند در آلمان به این حرفه مشغول باشند.

برای ثبت نام در دوره دستیار دندانپزشک نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
شرایط دستیار دندانپزشک شدن⭐در ایران چگونه است؟
نوشته بعدی
شرایط استخدام کمک پرستار در بیمارستان چیست؟⭐شرح کامل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image