میزان حقوق دستیار دندانپزشک در هلند چقدر است؟

حقوق دستیار دندانپزشک در هلند چقدر است؟⭐بررسی کامل

دستیار دندانپزشک شغلی است که در هر کشوری وجود دارد. بدون داشتن مدرک نمی توان این سمت را در ایران و دیگر کشورهای مانند هلند به دست آورد. به همین دلیل، بهترین کار این است که، در دوره دستیار دندانپزشک شرکت کنید تا بتوانید از حقوق دستیار دندانپزشک در هلند بهره مند شوید.

دستیار دندانپزشک به چه کسی گفته می شود؟

دستیار دندانپزشک کیست، این پرسشی است که مخاطبان علاقه مند به حوزه دندانپزشکی، در پی پاسخ به آن هستند. دستیار دندانپزشک کسی است که در مطب کمک زیادی به دندانپزشک می کند. دستیار به نوعی باعث افزایش سرعت کار دندانپزشک می شود. این فرد وظیفه دارد، بیمار را از لحاظ روحی آماده کرده و توضیحات لازم را به او ارائه دهد. همچنین ضدعفونی و شستشوی تمام وسایل دندان پزشکی، بر عهده دستیار دندانپزشک است.

 بر اساس وظایف محوله به دستیار، علاوه بر دانستن نام وسایل دندانپزشکی، باید نحوه برخورد با آن ها را نیز بداند. به همین منظور، فردی که قرار است در اتاق کار پزشک قدم به قدم تا پایان کار بیمار، به او کمک کند، باید تسلط کامل بر وظایف و فعالیت های خود داشته باشد. به همین منظور بهترین کار برای دستیار این است که، در دوره های آموزشی شرکت کند تا بتواند روند فعالیت ها را از یک متخصص یاد بگیرد. ممکن است برخی از افراد قبلا دوره هایی را گذرانده باشند اما بر اساس پیشرفت وسایل و ابزارهایی که در حوزه دندان، توسط دندانپزشک استفاده می شود، بهتر است که دستیاران همواره در حال به روز کردن خود باشند.

آیا می دانید ساعت کاری دستیار دندان پزشک بر حقوق دستیار دندانپزشک در هلند تاثیر دارد با خیر؟

میزان حقوق دستیار دندانپزشک در هلند چقدر است؟

برخی از افراد، تمایل دارند با استفاده از مدرک دستیار دندانپزشک به کشورهای اروپایی نظیر هلند مهاجرت کنند، در چنین شرایطی، باید با یک دانش و اطلاعات آپدیت و به روز شده خود را در این مسیر قرار دهند. با توجه به مباحثی که حول حقوق دستیار دندانپزشک در هلند مطرح است، افراد علاقه مند به این کشور اروپایی، درصدد گذراندن دوره آموزش دستیار دندانپزشک هستند تا بتوانند با داشتن مدرک دستیار دندانپزشکی راحت تر به کشور هلند رفته و در کلینیک های دندانپزشکی آن استخدام شوند.

از آنجایی که واحد پول کشور هلند یورو هست، حقوق دستیار دندانپزشک در این کشور نیز بر اساس این واحد پولی تعیین ‌می گردد. تقریبا حقوقی که به دستیار دندانپزشک در هلند داده می شود، رقمی معادل ۳۹ هزار یورو است. این رقم نیز بر اساس شرایطی مانند سابقه کاری فرد، درجه اعتبار مدرک دستیار دندانپزشک، شهر و محل کلینیک دندانپزشکی، کم و زیاد می شود. البته در دوران گذشته مسائل جنسیتی نیز تغییر دهنده حقوق دستیار دندانپزشک در  این کشور خواهد بود. این مساله، باعث افزایش حقوق دستیاران مرد و کاهش حقوق دستیاران زن میشد که امروزه این مساله مطرح نیست.

آیا می دانید ساعت کاری دستیار دندان پزشک بر حقوق دستیار دندانپزشک در هلند تاثیر دارد با خیر؟

به طور کلی ساعات کاری کشورها در قاره های مختلف به دلایل متعددی با یکدیگر تفاوت دارد. بر اساس مطالعات مختلف درباره این موضوع، هر چه ساعات کاری زیادتر باشد سلامت کارکنان به خطر می افتد. برخی از کشورها سعی بر کاهش زمان کاری کرده اند که این مورد برای دستیاران دندانپزشک در هلند نیز مطرح است. دستیارانی که در همان ساعت کم، تمام آن چه‌ که وظیفه آن ها هست را انجام می دهند، ساعات کاری کم تاثیری بر حقوق دریافتی آن ها ندارد. در واقع برای ساعات کاری پایین، کشور هلند مقام اول را داشته و به نوعی رکورد دار محسوب می شود. به طور میانگین ساعت کاری دستیار دندانپزشک در هلند، ۳۲ الی ۳۳ ساعت در طول هفت روز است.

آیا درآمد دستیار دندانپزشک در ترکیه و ایران با حقوق دستیار دندانپزشک در هلند قابل مقایسه است؟

درآمد دستیار دندانپزشک در ترکیه، در بیشتر موارد بر اساس لیر مشخص می شود. بر اساس سیاست های کشور ترکیه وضعیت سن و تحصیلات به علاوه ارزش مدرک یک فرد نیز بر روی درآمد به دست آمده آن تاثیر می گذارد. فردی که در سن بالا اقدام به کار در کنار دندانپزشک می کند، میزان حقوق دستیار دندانپزشک که برای این فرد تعیین می شود کمتر از فرد جوان جویای این شغل هست.

 به طور مثال، اگر برای یک دستیار جوان حقوقی معادل ۸ هزار لیر تعیین شود این حقوق برای فرد میانسال به ۵ هزار لیر کاهش پیدا می کند. درآمد دستیار دندانپزشک در ایران را در نخستین مرحله، داشتن سابقه تحت تاثیر قرار می دهد. به طور مثال فردی که در دوره آموزشی این حرفه شرکت کرده و آن را پشت سرگذاشته و مدتی به عنوان کارآموز کار خود را در کلینیک های مختلف انجام داده دارای سابقه کار است. این سابقه کار بر حقوقی که برای او در نظر گرفته می شود موثر است.

 اثر سابقه بر روی حقوق در ایران و حتی کشورهای توسعه یافته اروپایی و آمریکا، اثری مستقیم است.به این صورت که هر چه سابقه دستیار دندانپزشک بیشتر باشد، حقوقی که می گیرد نیز بیشتر است. اگر بخواهیم رقمی برای درآمد دستیار دندانپزشک در ایران ارائه دهیم می توانیم یک بازه حقوقی بین ۵ میلیون تا ۱۰ میلیون را برای آن در نظر بگیریم. بر اساس آن چه که در مطلب قبل گفته شد، حقوق دستیار دندانپزشک در هلند با توجه به ارزش ارزی به نام یورو محاسبه می شود. بنابراین کلیه درآمدهای حاصل از این شغل به یورو است.

آیا درآمد دستیار دندانپزشک در ترکیه و ایران با حقوق دستیار دندانپزشک در هلند قابل مقایسه است؟

راجع به مهاجرت با مدرک دستیار دندانپزشک و تاثیر اعتبار مدرک بر حقوق دستیار دندانپزشک در هلند چه میدانید؟

برخی از افراد که در دوره های آموزشی دستیار دندان شرکت می کنند، مهاجرت با مدرک دستیار دندانپزشک به هلند و یا دیگر کشورها اولویت آن ها است. همه مراکزی که برگزار کننده این دوره هستند، امکان دادن مدرک برای مهاجرت را ندارند و نهایت مدرکی که به دانش پژوهان ارایه می دهند، مدرک مورد تایید وزارت های داخلی است. نیک اندیشان مجموعه با سابقه کاری مناسب بوده که برگزار کننده این دوره برای افراد علاقه مند است.

 هم افرادی که می خواهند در ایران به این فعالیت مشغول باشند و هم افرادی که تمایل دارند به دیگر نقاط جهان نظیر هلند مهاجرت کنند، همه می توانند در دوره های این مجموعه شرکت کنند‌. دوره ای که به اعطا مدرک بین المللی دستیار دندانپزشکی ختم می شود. مدرکی که به وسیله آن به راحتی کارهای اقامت شما در کشور هلند انجام شده و می توانید با شاغل شدن در آن جا از حقوق دستیار دندانپزشک در هلند بهره مند شوید.

سخن آخر

سعی شد، هر آن چه نیاز است راجع به حقوق دستیار دندانپزشک در کشور هلند بدانید در این مقاله نیک اندیشان ارایه شود.

برای ثبت نام در دوره آموزش دستیار دندانپزشک نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
حقوق دستیار دندانپزشک در دبی⭐(امارات) چقدر است؟
نوشته بعدی
بازار کار و درآمد⭐شغل تعمیرات پکیج در آلمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image