دستیار دندانپزشک کیست و راجع به حقوق دستیار دندانپزشک در ترکیه چه می دانید؟

حقوق دستیار دندانپزشک در ترکیه چقدر است؟⭐بررسی کامل

دوره دستیار دندانپزشک دوره ای است که برای ایجاد مهارت و توانایی در افراد علاقه مند به این حوزه ارائه می شود. اگر می خواهید بدانید که دستیاران دندانپزشک در ترکیه چقدر درآمد کسب می کنند، در ادامه این مقاله از نیک اندیشان ما را همراهی کنید.

دستیار دندانپزشک کیست و راجع به حقوق دستیار دندانپزشک در ترکیه چه می دانید؟

دستیار دندانپزشک کیست؛ اولین سوالی که می خواهیم به آن پاسخ دهیم. دستیار دندانپزشک فردی است که با دیدن آموزش های این حرفه، در کلینیک، مطب و بیمارستان در کنار پزشک کار خود را شروع می کند. دستیار دندانپزشک کلیه کارهایی را که مربوط به ضدعفونی بعد از جراحی، و مراقبت های قبل و بعد از عمل است انجام می دهد. برای شاغل شدن در این حرفه، هم می توان دوره های آکادمیک را از طریق آزمون های ورودی گذراند و هم می توان از مدرک دیپلم خود استفاده کرده و در دوره های آموزشی برگزارشده توسط مجموعه های آموزشی شرکت کرد.

به طور کلی هر دوی این مدرک، هم مدرکی که از طریق دانشگاه کسب شده و هم مدرکی که از طریق دوره های کارگاهی صادر می شود، ارزش استخدامی دارند و می توان با استفاده از آن ها در مراکز دندانپزشکی معتبر به استخدام درآمد و فعالیت های تخصصی را که به دستیار دندانپزشک اختصاص دارد انجام داد.

در ارتباط با میزان حقوق دریافتی این حرفه باید گفت که موارد گوناگونی آن را تغییر می دهد. به طور مثال حقوق دستیار دندانپزشک در ایران با حقوق دستیار دندانپزشک در ترکیه اختلاف دارد. این حقوق در ایران بین ۳ تا ۷ میلیون بسته به شرایط مطب، مراجعات بیماران و حتی سابقه دستیار دندانپزشک متغیر است. در کشورهای دیگر نظیر ترکیه نیز فردی که تجربه دستیاری بیشتری داشته باشد، حقوق آن بیشتر از ۶ هزار لیر هست و فردی با تجربه کمتر، دریافتی معادل ۲ هزار لیر دارد.

با شرایط دستیار دندانپزشک شدن آشنا شوید؟

با شرایط دستیار دندانپزشک شدن آشنا شوید؟

برای این که بتوان دستیار دندانپزشک شد و به استخدام مراکز درمانی و دندانپزشکی درآمد، باید واجد شرایط زیر بود:

۱-سلامت جسم و نداشتن معلولیت جسمی

یکی از شروطی که برای دستیار دندانپزشک بودن ضروری است، داشتن سلامت کامل جسمی است. کسی که وارد این حرفه می شود باید قادر باشد تمام فعالیت ها و وظایف خود را به درستی انجام دهد. از این رو، فردی که از نظر سلامت جسمانی محدودیت هایی دارد، بهتر است برای شرکت در دوره آموزش دستیار دندانپزشک، و ورود به این حرفه اقدامی نکند. خوب است به یاد داشته باشید، سلامت جسم و سرعت عمل بالا در افزایش حقوق دستیار دندانپزشک در ترکیه اثر می گذارد.

۲-روابط عمومی بالا

برای هر شغلی، اخلاق کاری جز شرایط مهم آن به شمار می آید. این مورد در حرفه دستیار دندانپزشک نیز اهمیت داشته و رابطه مستقیمی با رضایت مشتری دارد. به طور مثال زمانی که اخلاق دستیار دندانپزشک هنگام برخورد با بیمار خوب باشد و در جهت منافع بیمار رفتار کند، قطعا تصویری مثبت از آن در ذهن بیمار نقش می بندد. این تصویر مثبت در ذهن بیمار باعث می شود هر آن را چه که از خدمات دندانپزشکی نیاز دارد در این مجموعه انجام دهد.

اخلاق کاری در هر کشوری اهمیت دارد تا جایی که برخی از کشورها مانند ترکیه برای ترغیب افراد به داشتن اخلاق کاری، حقوق دستیار دندانپزشک در ترکیه را ارتقا داده و برای آن ها مزایایی را در نظر می گیرند.

۳-عدم مصرف دخانیات و مواد مخدر

مصرف هر گونه موادی که باعث هوشیار نبودن دستیار دندانپزشک می شود، در اساسنامه نقض شده است. علاوه بر عوارض خطرناک این مواد برای بدن انسان، مصرف عوامل ذکر شده باعث تلف شدن زمان، ناسالم کردن جسم و کاهش قدرت بدنی می شود؛ همه این موارد سبب می شود که فرد، واجد شرایط این شغل نباشد.

حقوق دستیار دندانپزشک در ترکیه و آینده شغلی دستیار دندانپزشک به چه صورت است؟

مقدار درآمد این حرفه در هر نقطه ای از جهان متفاوت است. به طور مثال میزان درآمد کسب شده از این کار، در کشوری مانند آلمان بالغ بر هشت هزار دلار است؛ در صورتی که میزان درآمد این حرفه در ایران به ۱۵ میلیون نمی رسد. حقوق دستیار دندانپزشک در ترکیه بر اساس مدت زمان ماندن این فرد در مطب و انجام خدمات تعیین می شود. به همین دلیل افراد برای درآمد بیشتر سعی می کنند، ساعت های بیشتری را در مطب به فعالیت اختصاص دهند تا بر حقوق خود بیفزایند.

درآمد دستیار دندانپزشک طبق نرخ سال 1400 تقریبا دو برابر سال قبل شده است. افرادی که به دنبال فراگیری این شغل بوده و در تمام کلاس های آن با هدف افزایش دانش و آشنا شدن با نام وسایل دندانپزشکی شرکت کرده اند چشم به آینده شغلی دستیار دندانپزشک دارند. آینده ای که به فعالیت در مطب دندانپزشکی خلاصه می شود.

آیا داشتن مدرک بین المللی دستیار دندانپزشکی شرایط مهاجرت را فراهم می کند؟

از چند دهه گذشته، رویکرد مثبتی نسبت به داشتن مدرک بین المللی دستیار دندانپزشکی برای مهاجرت به قاره ها و کشورهای مختلف به وجود آمده است. اساس این تقاضا توسط کشورهای دیگر بر اساس کمبود نیرو در این بخش است. کشورهایی مانند ترکیه با ارائه مزایای مختلف به افراد، آن ها را ترغیب به مهاجرت با استفاده از این مدرک می کنند. مدرکی که می تواند بر روی حقوق دستیار دندانپزشک در ترکیه اثرگذار باشد.

علاوه بر افرادی که از طریق آزمون سراسری در این رشته قبول شدند و مدرک خود را از دانشگاه گرفتند، افراد دیگر نیز می توانند دوره های کاربردی و اصولی این حرفه را در مراکزی که دارنده مدرک بین المللی بوده ثبت نام کنند. در برخی از کشورها ارزش مدرک دانشگاهی تقریبا معادل و مساوی مدرکی است که در دوره ها گذرانده شده است. همانطور که می دانید این رشته، یک رشته عملیاتی است و در دوره ها نیز کلیه عملیاتی که یک دستیار دندانپزشک باید انجام دهد آموزش داده می شود.

حقوق دستیار دندانپزشک در ترکیه و آینده شغلی دستیار دندانپزشک به چه صورت است؟

سخن آخر

در این مقاله شرح کاملی بر این موضوع که دستیار دندان پزشک کیست، حقوق دستیار دندانپزشک در ترکیه چقدر است و این که آیا می شود با این مدرک مهاجرت کرد یا خیر، بیان شد. اگر می خواهید شغلی با درآمد مناسب داشته باشید و مهاجرت کنید در دوره ی جامع دستیاری دندانپزشکی نیک اندیشان شرکت کنید.

برای ثبت نام در دوره آموزش دستیار دندانپزشک نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
بازار کار و درآمد⭐شغل تعمیرات پکیج در کانادا
نوشته بعدی
حقوق دستیار دندانپزشک در دبی⭐(امارات) چقدر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image