آیا می دانید حساب دمو فارکس چیست

حساب دمو فارکس چیست؟⭐تفاوت آن با حساب واقعی چیست؟

افرادی که علاقمند به سرمایه گذاری در بازار های مالی هستند، قطعا نام فارکس را شنیده اند. سرمایه گذاران پس از شرکت در دوره فارکس به صورت کامل با نحوه سرمایه گذاری در این بازار آشنا می شوند. ما در این مقاله قصد داریم، بیان کنیم که حساب دمو فارکس چیست؛ پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

فارکس چیست؟

کلمه FOREX برگرفته از عبارت Foreign Exchange Market است که معنای تبادل ارز های خارجی را می دهد. همانطور که از نام فارکس پیداست، در آن خرید و فروش ارز صورت می گیرد و اصلی ترین فعالیت در آن، تبدیل ارز ها به یکدیگر است. افراد پس از اینکه با شیوه خواندن نمودارهای فارکس آشنا شدند، به تبادل ارز برای خرید و فروش کالا، خدمات، هزینه های سفر و یا سرمایه گذاری در این بازار می پردازند.

در فارکس، موسسات مالی بزرگ، بانک ها، تجار، شرکت های چند ملیتی، شرکت های صادرات و واردات، سفته باز ها، شرکت های بیمه ای و اشخاص حقیقی به معامله ارز های مختلف می پردازند. پیش از اینکه بدانید حساب دمو فارکس چیست، لازم است بدانید که بازار تبادل ارز جهانی، مکان فیزیکی خاصی ندارد و همه معامله گران به وسیله شبکه الکترونیکی در حال معامله ارز های مختلف هستند.

با وجود اینکه فارکس، بازاری بدون مکان فیزیکی است، اما مراکز اصلی این بازار در توکیو، نیویورک و لندن قرار دارند. هم اکنون بزرگ ترین کارگزاری های فارکس جهان در آمریکای شمالی واقع شده اند و به قانون گذاری در معاملات فارکس مشغولند. ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که به دلیل سختی قوانین موجود، تعداد کمی از شرکت های ارائه دهنده خدمات توانسته اند، تایید قانون گذاران را به دست آورند. به دلیل ممنوعیت فارکس در ایران، کارگزاری های زیادی وجود دارند که این قوانین را رعایت نمی کنند و مشکلات زیادی را برای سرمایه گذاران به وجود می آورند که این مسئله از معایب فارکس در ایران است.

مزایا و معایب حساب دمو فارکس چیست؟

حساب دمو فارکس چیست؟

در این قسمت از مقاله قصد داریم بیان کنیم که حساب دمو فارکس چیست و چه کاربردی دارد. تصور کنید که بدون وجود ریسکِ از دست دادن موجودی حسابتان، امکان این را داشته باشید که تکنیک های مختلف بازار را امتحان کنید و به ارتقا مهارت های خود بپردازید. بدیهی است که در این حالت با تجربه بیش تری می توانید وارد بازار فارکس شوید.

حساب دمو فارکس در واقع یک محیط معاملاتی شبیه سازی شده است که معامله گران فارکس در آن می توانند استراتژی ها و تکنیک های معاملاتی خود را بدون خطر از دست رفتن سرمایه آزمایش کنند. این حساب، نوع خاصی از حساب است که به صورت کاملا رایگان در پلتفرم معاملات آنلاین در دسترس افراد قرار می گیرد.

نمودار ها، سیگنال ها و ابزار های معاملاتی در حساب دمو با نمودار ها و ابزار معاملاتی حساب واقعی تفاوتی ندارد. این بدان معنا است که افراد پس از شرکت در دوره آموزش فارکس، می توانند در حساب دمو تمامی استراتژی های بازار را در دسترس داشته باشند. البته به این نکته دقت کنید که بین حساب واقعی و دمو یک تفاوت اساسی وجود دارد و در حساب دمو از پول مجازی استفاده می شود. حال که متوجه شدید حساب دمو فارکس چیست باید بدانیم این حساب چه امکاناتی را برای کاربران فراهم می کند؛ این امکانات عبارتند از:

  • آزمایش ایده ها و شیوه های جدید بدون ریسک
  • یادگیری و درک اصول تجارت آنلاین فارکس
  • کسب تجربه ارزشمند با استفاده از ابزار ها و مکانیسم های معاملاتی
  • آشنایی با رابط کاربری و عملکرد پلتفرم معاملاتی

اساس حساب های دمو مشترک است، اما هر کدام ویژگی های مختص خود را نیز دارند. به طور مثال بعضی از حساب های دمو بازه زمانی محدودی را برای معامله، در اختیار کاربران قرار می دهند و امکان استفاده نامحدود از آن ها وجود ندارد اما برخی دیگر محدودیت زمانی ندارند. عامل کلیدی در هنگام استفاده از حساب دمو این است که این حساب ها هیچ تعهد و یا ریسکی برای کاربران ایجاد نمی کنند و افراد، تنها از پول مجازی برای ترید کردن استفاده می کنند.

آنچه باید درباره حساب دمو فارکس چیست بدانید

مزایا و معایب حساب دمو فارکس چیست؟

حال که دانستیم حساب دمو فارکس چیست، لازم است با مزایا و معایب این حساب نیز آشنا شویم. این مزایا و معایب با توجه به بررسی های بهترین اساتید فارکس در ایران جمع آوری شده اند و در اختیار شما قرار گرفته اند؛ مزایا و معایب حساب دمو عبارتند از:

1- مزایای حساب دمو فارکس

  • بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای و به صورت کاملا رایگان می توانید حساب دموی خود را باز کنید. هدف بروکر ها از رایگان کردن این خدمات، کسب آمادگی بیش تر برای ورود به بازار اصلی معاملاتی فارکس است. از آنجایی که معامله گران در همان بروکری که حساب دمو خود را باز کرده اند، حساب اصلی خود را باز می کنند، هر چه معامله گر از مهارت بیش تری برخوردار باشد، بروکر نیز سود بیش تری می کند.
  • اگر به دنبال این هستید که بدانید مهم ترین مزیت حساب دمو فارکس چیست، در این قسمت همراه ما باشید. فضای اینترنت پر از استراتژی های معاملاتی مختلف است. ممکن است برخی کاربران استراتژی سویینگ را ترجیح بدهند در حالی که بعضی دیگر استراتژی اسکالپینگ را ترجیح می دهند. حساب دمو بهترین راه حل برای امتحان کردن استراتژی های مختلف است.

2- معایب حساب دمو فارکس

  • در زمان انجام معاملات واقعی، تحت فشار هیجانات و احساسات مختلفی قرار می گیرید که در حساب دمو به دلیل اینکه از پول واقعی استفاده نمی کنید، برای کنترل این هیجانات آماده نمی شوید.
  • امکان تجربه اسلیپیج یا تاخیر در حساب های دمو وجود ندارد. در یک حساب لایو، ممکن است افراد در زمان نوسانات زیاد بازار و یا انتشار یک رویداد خبری مهم، تاخیر یا اسلیپیج را تجربه کنند.
  • ممکن است معامله گران، به انجام معامله در حساب دمو عادت کنند و انگیزه خود را برای سرمایه گذاری در بازار واقعی از دست بدهند.

اهمیت حساب دمو فارکس

افتتاح حساب دمو در فارکس در کدام بروکر ها امکان پذیر است؟

بروکر های زیادی هستند که افتتاح حساب دمو در فارکس را برای کاربران مبتدی امکان پذیر کرده اند. اینکه حساب دمو فارکس چیست، به تنهایی کمکی به حال افراد تازه کار نمی کند، بلکه این افراد باید با نحوه ترید در بروکر ها نیز آشنا شوند. در ادامه با چند نمونه از بروکر ها آشنا می شویم:

۱-بروکر آلپاری؛

در بروکر آلپاری این امکان وجود دارد که کاربران با افتتاح حساب دمو علاوه بر انجام ترید و معاملات بدون ضرر و محدودیت زمانی، روی متاتریدر ۴ و ۵ کسب تجربه کنند. همچنین مبتدیان می توانند در مسابقاتی که این بروکر در نظر گرفته شرکت کرده و جوایز ارزنده ای کسب کنند.

۲-بروکر لایت فارکس؛

در این بروکر می توان بدون احراز هویت و محدودیت زمانی، حساب دمو ایجاد کنید و علاوه بر شارژ این حساب، با شرکت در مسابقات به صورت رایگان، شانس خود را برای برنده شدن امتحان نمایید.

۳،بروکر آمارکتس؛

ویژگی های این بروکر برای حساب های دمو، مانند دو مورد قبلی است با این تفاوت که در این بروکر می توانید ربات های معاملاتی را تست کرده و بررسی کنید.

حال که دانستید حساب دمو فارکس چیست و چه بروکر هایی از این حساب ها پشتیبانی می کنند، می توانید بدون ضرر ترید کرده و تجربه کسب کنید.

سخن آخر

ما در این مقاله بیان کردیم که حساب دمو فارکس چیست و چه کاربردی دارد. چنانچه علاقمند به فعالیت در بازار فارکس هستید، پس از آشنایی با حقیقت فارکس در ایران می توانید در دوره ی فارکس نیک اندیشان شرکت کنید.

برای ثبت نام در دوره آموزش فارکس نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
اگر پکیج خاموش شد چه کنیم؟⭐هر آنچه که باید بدانید
نوشته بعدی
10علت صدای زیاد پکیج ایران رادیاتور⭐هر آنچه که باید بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image