مدیر فنی بند ب کیست

مدیر فنی بند ب کیست؟ وظایف مدیر فنی بند ب چیست؟

سازمان های متفاوت برای آنکه بتوانند به تمامی اهداف خود دست پیدا کنند، به مشاغل و عناوین شغلی گوناگون نیازمندند. از جمله موسسات و سازمان های فعال در کشور، آژانس های هوایی هستند که در آنها افراد مختلف وظایف متفاوتی بر عهده گرفته اند. یکی از عناوین کاری دفتر خدمات مسافرتی، مدیر فنی بند ب است. مدیر فنی بند ب کیست، موضوعی است که ما در این مقاله قصد داریم در مورد آن با شما صحبت کنیم. اگر نیاز دارید در این رابطه اطلاعات بیشتری به دست آورید، در ادامه با ما همراه باشید.

مدیر فنی بند ب کیست؟

مدیر فنی بند ب کیست، اولین موضوعی است که باید پیرامون آن نکاتی ارائه گردد. همان طوری که اشاره کردیم، یکی از سمت های شغلی در آژانس های هوایی، مدیر فنی بند ب است. صلاحیت های مدیر فنی بند ب، به تایید سازمان میراث فرهنگی رسیده و با توجه به کامل بودن اطلاعاتش در مورد گردشگری، مقررات مطروحه در سازمان میراث فرهنگی و آشنایی با زبان انگلیسی، قادر است در شرکت هایی که تحت عنوان شرکت های خدمات مسافرتی فعالیت می کنند، کار کند. از آنجایی که ارتباط با مسافرین خارجی در آژانس های مسافرتی اجتناب ناپذیر است، مدیران فنی بند ب می بایست به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند.

موضوعی که خوب است در رابطه با مدیر فنی بند ب ذکر شود، این است که تمام موسسه هایی که به عنوان یک موسسه خدمات مسافرتی کار می کنند، باید با مدیران فنی بند ب حرفه ای و کارآزموده کار کنند. به دلیل مسئولیت و وظایف خاصی که برای مدیر فنی بند ب تعریف شده، این فرد باید خود را به برخی توانمندی ها مجهز کرده باشد.

مدیر فنی بند ب کیست؟ وظایف مدیر فنی بند ب چیست؟

وظایف مدیر فنی بند ب چیست؟

توضیح وظایف مدیر فنی ب، موضوع دیگری است که در راستای پاسخ به سوال مدیر فنی بند ب کیست، می بایست مطرح گردد. مهم ترین وظایف این مدیر در بندهای زیر خلاصه می شود:

  • برنامه ریزی کردن
  • سازماندهی کردن امور دفتر
  • مدیریت امور
  • نظارت و کنترل

وظایفی که در بالا معرفی کردیم از جمله مهم ترین کارهایی است که یک مدیر فنی بند ب باید از آنها اطلاع داشته باشد. در ادامه، هر یک از وظایف عنوان شده را معرفی کرده و شرح خواهیم داد.

برنامه ریزی کردن

برنامه ریزی کردن، یکی از وظایف مدیر فنی بند ب می باشد. برنامه ریزی، اولین راهکار برای رسیدن به تمام اهدافی است که دفتر خدمات مسافرتی تعیین کرده است. در یک برنامه مدون و منسجم، طرحی اولیه، پیشنهاد شده و تمامی راه هایی که برای دستیابی به هدف وجود دارد، ترسیم می گردد. اهداف و راه هایی که برای رسیدن به اهداف، تعیین شده، می بایست با قوانین سازمان میراث فرهنگی، هماهنگ بوده و در تضاد نباشد. برخی فرآیندهای ذکر شده در این برنامه ریزی به شرح زیر است:

  • یکی از موثرترین راه هایی که می تواند به آژانس های مسافرتی کمک کند خود را به بقیه معرفی کنند، حضور در نمایشگاه هایی خارجی و داخلی است. حضور پیدا کردن در این نمایشگاه ها بدون برنامه ریزی امکان پذیر نخواهد بود.
  • مورد دیگری که مدیر فنی بند ب باید در برنامه لحاظ کند، شناخت مشتریان هدف و پیدا کردن راهکارهایی موثر برای افزایش تعداد آنهاست. اگر به دنبال یافتن پاسخ مدیر فنی بند ب کیست، هستید باید به خاطر بسپارید، یکی از نقاط قوت مدیران بند ب قوی، خلاقیت داشتن و پرسشگری است.
  • پیش بینی کردن درصد فروش و میزان بودجه مورد نیاز برای فعالیت و بازاریابی از دیگر وظایف مدیر فنی بند ب می باشد.

سازماندهانی کردن امور دفتر

موضوع دیگری که در رابطه با آشنایی با وظایف این گروه کاری و بررسی سوال مدیر فنی بند ب کیست، باید مطرح گردد، سازماندهی کردن امور دفتر است. یک مدیر فنی بند ب، اختیارات و وظایفی بقیه کارکنان را مشخص کرده و اعلام می کند. وظیفه دیگری که در حوزه سازماندهی قرار دارد، فراهم کردن یک بستر و فضای مناسب برای ایجاد ارتباطات سالم بین تمام کسانی است که در یک دفتر هواپیمایی فعالیت می کنند. بررسی امکانات موجود و امکانات مورد نیاز از دیگر وظایف مهم این گروه شغلی می باشد. در ضمن، یک مدیر فنی بند ب باید بتواند افراد با صلاحیت و شایسته را شناسایی کند و در قسمت های مختلف مانند روابط عمومی، فروش و غیره از حضور آنها بهره ببرد.

مدیریت امور

از دیگر وظایفی که می توان برای مدیر فنی بند ب عنوان کرد، مدیریت امور است. مدیران حرفه ای باید توانایی و مهارت های لازم جهت هدایت و راهبری نیروهای تحت نظرشان را داشته باشند. اگر در یک محیط کاری پر رفت و آمد و حساس، مانند دفاتر خدمات مسافرتی، قرار باشد هر کسی هر کاری که دوست دارد انجام دهد، این مجموعه نمی تواند به هدفی که برای خود تعیین کرده دست پیدا کند. یک مدیر فنی بند ب حرفه ای، به کارکنان خود توصیه می کند، دقیق ترین و صادقانه ترین اطلاعات را در اختیار مسافرین قرار دهند. در ضمن، این فرد، همیشه در تلاش است با مدیران سایر آژانس های مسافرتی، ارتباط بگیرد تا به این طریق به پیشبرد اهداف مجموعه ای که در آن فعال است، کمک شایان توجهی کند.

نظارت و کنترل

برای اطمینان از انجام درست کارها توسط کارکنان آژانس های هواپیمایی، نظارت و کنترل بر حسن اجرای وظایف، از دیگر اموری است که انجام آن به عهده مدیر فنی بند ب می باشد. این فرد به فعالیت کانترهای فروش توجه داشته و به شکایاتی که از طرف مسافرین عنوان می شود نیز رسیدگی می کند.

وظایف مدیر فنی بند ب چیست

جمع بندی

مدیر فنی بند ب کیست، موضوعی بود که ما در این مقاله در مورد آن صحبت کردیم. آژانس هایی هواپیمایی برای آنکه بتوانند بهترین خدمات را به مسافرین ارائه کنند، می بایست از حضور افراد مختلف با تخصص های گوناگون بهره ببرند. مدیر فنی بند ب نیز از جمله افرادی است که حضور آن، در یک آژانس هوایی معتبر لازم به نظر می رسد. اگر علاقه مند به حوزه گردشگری هستید و حس می کنید از خلاقیت لازم برای حضور در این گروه شغلی برخوردارید، توصیه می کنیم در دوره مدیر فنی بند ب نیک اندیشان شرکت کنید. این دوره یکی از کامل ترین و جامع ترین دوره هایی است که در حال حاضر در کشور برگزار می گردد.

برای ثبت نام در دوره آموزش مدیر فنی بند ب نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

چرا دوره آموزش مدیر فنی بند ب نیک اندیشان ؟

هلدینگ آموزشی نیک اندیشان با برگزاری دوره هایی حرفه ای و پر بازده، توانسته یک برند عالی در زمینه آموزشی و کاریابی باشد. چرا که شما با شرکت در دوره های آموزشی نیک اندیشان، مهارت های گوناگونی را توسط اساتیدی مجرب، آموزش می بینید. و در حین آموزش هر آنچه که در بازار کار آن مهارت، نیاز دارید را با زبان ساده و به صورت منتوری (تجربی) به شما منتقل می کنند تا بتوانید در آینده خیلی نزدیک از آن مهارت (حرفه) که یاد گرفته اید، درآمدزایی کنید.

آیا نیک اندیشان به جز دوره مدیر فنی بند ب ، دوره های آموزشی دیگری در حوزه گردشگری، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه گردشگری، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از :

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، هلدینگ آموزشی نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از  دوره های آن می پردازیم :

حوزه ماساژ

دوره ماساژ ، دوره ماساژ پیشرفته ، دوره ماساژ سنگ داغ ، دوره ماساژ شیاتسو

حوزه فنی مهندسی

دوره تعمیر موبایل ، دوره تعمیر اسپیلت ، دوره تعمیر یخچال ، دوره نصب دوربین مدار بسته

حوزه آشپزی

دوره آشپزی بین الملل (ملل) ، دوره آشپزی ایرانی ، دوره آشپزی درباری ، دوره نان پزی

حوزه مدیریت کسب و کار

دوره BBA ، دوره MBA ، دوره DBA یکساله ، دوره POST DBA

حوزه حسابداری و بازرگانی

دوره بازرگانی ، دوره آموزش صادرات و واردات

حوزه روانشناسی کاربردی

دوره بازی درمانی ، دوره مونته سوری 

حوزه هنری

دوره فیلمبرداری و  دوره عکاسی ، دوره بازیگری

نوشته قبلی
مدیر فنی بند الف کیست؟ وظایف مدیر فنی بند الف؟
نوشته بعدی
راهنمای تور(تور لیدر) کیست؟ وظایف راهنمای تور چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image