مدیر فنی بند الف کیست ؟ وظایف مدیر فنی بند الف چیست؟

مدیر فنی بند الف کیست؟ وظایف مدیر فنی بند الف چیست؟

در هر شرکت و در هر سازمان، متناسب با وظیفه و هدفی که آن سازمان برای خود تعیین کرده، پست ها و عناوین شغلی متفاوتی تعریف شده است. افرادی که در پست های مورد نظر مشغول به کار می شوند، باید به تمام وظایف خود آشنا باشند، تا ارائه خدمات به خوبی و در بهترین شکل ممکن انجام شود. آژانس های هواپیمایی یکی از شرکت هایی هستند که در حوزه جا به جایی مسافرین با هواپیما فعالیت می کنند. در این نوع شرکت، فراخور هدفی که تعریف شده، پست های متفاوتی را می توان مشاهده کرد که یکی از آنها مدیر فنی بند الف است. اگر نمی دانید مدیر فنی بند الف کیست و وظایف او چیست، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

مدیر فنی بند الف کیست؟

همان طوری که در قسمت مقدمه اشاره کردیم، ما قصد داریم در این مقاله در رابطه با سوال مدیر فنی بند الف کیست، صحبت کرده و اطلاعاتی مرتبط با آن ارائه کنیم. افرادی که به آژانس های هواپیمایی مراجعه می کنند می خواهند اطلاعاتی را در رابطه با سفر، مقاصد و بلیت ها دریافت کنند. ارائه اطلاعات مربوط به سفر با هواپیما، وظیفه کارمندان و از جمله مدیران فنی بند الف است که در دفاتر خدمات مسافرتی کار می کنند.

مدیر فنی بند الف، انواع بلیت را صادر کرده، ذخیره می کند و آن را به مشتریان و متقاضیان خرید بلیط ارائه می نماید. حضور این فرد در کلیه آژانس های هواپیمایی الزامی است و کمبود افرادی با این تخصص، مانع از انجام درست کارها می شود.

وظایف مدیر فنی بند الف چیست؟

بعد از آنکه در مورد سوال مهم و اساسی مدیر فنی بند الف کیست، نکاتی را ارائه کردیم می بایست به شرح وظایف این گروه شغلی نیز بپردازیم و در رابطه با آن نکاتی را ارائه کنیم. وظایف این گروه شغلی را می توان در عناوین زیر خلاصه کرد:

  • یکی از مهم ترین وظایف مدیر فنی بند الف، هماهنگ بودن با قسمت حسابداری و تهیه کردن گزارش های مالی دفتر خدمات مسافرتی است.
  • وظیفه دیگری که این گروه شغلی دارد، نظارت بر فعالیت هایی است که در کانترهای خارجی و داخلی صورت می گیرد.
  • تمامی کوپن هایی که توسط پیشخوان خارجی و داخلی صادر شده، باید تحت بررسی قرار گیرد؛ بررسی کوپن های صادر شده نیز از دیگر وظایف این گروه است.
  • کسانی که می خواهند در مورد مدیر فنی بند الف کیست، اطلاعاتی داشته باشند، باید بدانند تسلط بر سیستم آمادئوس نیز از دیگر فعالیت های جانبی مدیر فنی بند الف می باشد. کسانی که در دوره های مرتبط شرکت می کنند در این رابطه اطلاعات جامع و کاملی به دست می آورند.
  • کنترل کردن میزان فروش روزانه کارمندان از دیگر وظایف شغلی فردی است که به عنوان مدیر فنی بخش الف در یک آژانس هواپیمایی کار می کند.
  • افزایش آگاهی کارکنان در مورد آخرین قوانین ایرلاین ها، از دیگر اموری است که مدیر فنی بند الف وظیفه رسیدگی به آن را بر عهده دارد.
  • مدیران بند الف، موظفند بخش نامه هایی را که توسط شرکت های هواپیمایی صادر می شود، مطالعه کنند و اطلاعات درج شده در آنها را در جلساتی که طی ماه برگزار می شود، به بقیه ارائه کنند.
  • هماهنگ شدن با مدیر فنی بخش ب و تصمیم گیری در مورد پرواز های چارتر از دیگر وظایف مدیر فنی بند الف است.
مدیر فنی بند الف کیست

آمادئوس چیست؟

همانطوری که در فوق اشاره کردیم، یکی از مهم ترین وظایف مدیر فنی بند الف، کار کردن با سیستم آمادئوس است. از آنجایی که قصد داریم در این مقاله اطلاعات کاملی را در اختیارتان قرار دهیم، لازم دیدیم در رابطه با آمادئوس نیز نکاتی را ارائه کنیم. یکی از سیستم هایی که در اغلب آژانس های هوایی مورد استفاده قرار می گیرد، سیستم آمادئوس است. از آنجایی که آژانس های هوایی در حوزه ارائه و صدور بلیط های خارجی نیز فعالیت می کنند، حضور و استفاده از این سیستم، لازم و ضروری به نظر می رسد. از این سیستم در صدور بلیط ایرلاین های خارجی مانند ایرفرانس، لوفتانزا و غیره استفاده می کنند.

شرکت در دوره آمادئوس به دلیل نوع فعالیت آژانس های هواپیمایی لازم به نظر می رسد. به همین جهت تمامی مدیران فنی بند الف باید در دوره هایی که این سیستم را آموزش می دهند، شرکت کنند. یادگیری این مقوله یک نوع تخصص و مهارت به شمار می رود.

برای تبدیل شدن به مدیر فنی بند الف از کجا شروع کنیم؟

کسانی که علاقه مندند در رابطه با سوال مدیر فنی بند الف کیست، اطلاعات جامع و کاملی دریافت کنند، می بایست در دوره هایی که در این رابطه برگزار می شود، شرکت کنند. مدیریت فنی بند الف که صدور بلیط از جمله مهم ترین وظایف آن به شمار می رود، از جمله مشاغل و پست های مهم در یک آژانس هواپیمایی است.

به خاطر داشته باشید، کسانی که در دوره های بند الف شرکت می کنند، چنانچه سه سال سابقه کار مرتبط داشته باشند، می توانند مجوزهای لازم برای تاسیس یک آژانس هواپیمایی را دریافت کنند. به عبارت دیگر، مهم ترین و اولین پیش نیاز برای تاسیس یک دفتر آژانس هواپیمایی، گذراندن دوره مدیریت بند الف و به دست آوردن سابقه کار است. سابقه کار مفید به افراد اجازه می دهد بتوانند به صورت مستقل در این حوزه کار کنند.

وظایف مدیر فنی بند الف چیست

جمع بندی

ما در این مقاله در رابطه با سوال مدیر فنی بند الف کیست، صحبت کرده و سعی کردیم شما را با وظایف مدیر فنی بند الف آشنا کنیم. اصولا افرادی که به مقوله گردشگری و کار در دفاتر آژانس هواپیمایی و یا خدمات مسافرتی علاقه دارند، گزینه های مناسبی برای فعالیت به عنوان مدیر فنی بخش الف هستند. توجه داشته باشید که این دوره به صورت تخصصی و آکادمیک در دانشگاه های کشور برگزار نشده و افراد می بایست در دوره های آموزشی آموزشگاه های آزاد، مانند دوره مدیر فنی بند الف نیک اندیشان شرکت کنند. این دوره از همه نظر کامل و جامع به نظر آمده و شرکت در آن می تواند شرایط خوبی برای اشتغال به کار در یک دفتر خدمات مسافرتی فراهم کند.

برای ثبت نام در دوره آموزش مدیر فنی بند الف نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

چرا دوره آموزش مدیر فنی بند الف نیک اندیشان؟

هلدینگ آموزشی نیک اندیشان با برگزاری دوره هایی حرفه ای و پر بازده، توانسته یک برند عالی در زمینه آموزشی و کاریابی باشد. چرا که شما با شرکت در دوره های آموزشی نیک اندیشان، مهارت های گوناگونی را توسط اساتیدی مجرب، آموزش می بینید. و در حین آموزش هر آنچه که در بازار کار آن مهارت، نیاز دارید را با زبان ساده و به صورت منتوری (تجربی) به شما منتقل می کنند تا بتوانید در آینده خیلی نزدیک از آن مهارت (حرفه) که یاد گرفته اید، درآمدزایی کنید.

آیا نیک اندیشان به جز دوره مدیر فنی بند الف ، دوره های آموزشی دیگری در حوزه گردشگری، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه گردشگری، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از :

دوره کار در موسسات مهاجرتی ، دوره مهارت های کار در آژانس هواپیمایی ، دوره مدیر فنی بند ب ، دوره تور لیدری

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، هلدینگ آموزشی نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از  دوره های آن می پردازیم :

حوزه ماساژ

دوره ماساژ ، دوره ماساژ پیشرفته ، دوره ماساژ سنگ داغ ، دوره ماساژ شیاتسو

حوزه فنی مهندسی

دوره تعمیر موبایل ، دوره تعمیر اسپیلت ، دوره تعمیر یخچال ، دوره نصب دوربین مدار بسته

حوزه آشپزی

دوره آشپزی بین الملل (ملل) ، دوره آشپزی ایرانی ، دوره آشپزی درباری ، دوره نان پزی

حوزه مدیریت کسب و کار

دوره BBA ، دوره MBA ، دوره DBA یکساله ، دوره POST DBA

حوزه حسابداری و بازرگانی

دوره بازرگانی ، دوره آموزش صادرات و واردات

حوزه روانشناسی کاربردی

دوره بازی درمانی ، دوره مونته سوری 

حوزه هنری

دوره فیلمبرداری و  دوره عکاسی ، دوره بازیگری

نوشته قبلی
پاند کیک چیست؟ (تاریخچه پاند کیک و طرز تهیه آن)
نوشته بعدی
مدیر فنی بند ب کیست؟ وظایف مدیر فنی بند ب چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image