آیا بهترین شغل برای مهاجرت به آمریکا، حسابداری است؟

بررسی بازار کار و درآمد ⭐ شغل حسابداری در آمریکا

اگر می خواهید به آمریکا مهاجرت کنید و در آن، شغلی در خصوص حسابداری بیابید، باید در دوره حسابداری شرکت کنید. ما در این مقاله از نیک اندیشان می خواهیم در مورد درآمد این شغل و بازار کار آن نکاتی را با شما در میان بگذاریم؛ پس با ما همراه باشید.

آیا بهترین شغل برای مهاجرت به آمریکا، حسابداری است؟

به مانند شغل حسابداری در گرجستان، شغل حسابداری در آمریکا نیز بازار کار خوبی دارد. این خوب بودنِ بازار کار حسابداری را مدیون صنایعی هستیم که در کشور آمریکا در حال فعالیت هستند. شرکت های بزرگ زیادی در آمریکا هستند که به حسابداران خارجی، فرصت و موقعیت های خوب شغلی پیشنهاد می کنند.

موضوعی که شاید یکی از چالش های شغل حسابداری به شمار رود، داشتن تجربه است. شرکت های آمریکایی که نیاز به جذب یک حسابدار دارند، سعی می کنند با افرادی وارد مذاکره و همکاری شوند که کار را خیلی خوب بلدند انجام دهند و مهارت، تخصص و تحصیلات لازم برای فعالیت در حسابداری را دارند.

درآمدی که حسابدارها دریافت می کنند در سطح قابل قبول و بالایی قرار دارد، و به همین جهت شاید بتوان آن را بهترین شغل برای مهاجرت به آمریکا نامید.بالا بودن دستمزد در این کشور، یکی از مزایا و معایب شغل حسابداری در آمریکا به شمار می رود. اگر می خواهید موفقیت قابل توجهی در این حوزه به دست آورید، باید برای دریافت مجوز مورد نیاز جهت کار کردن در این کشور اقدام کنید. داشتن سابقه کار فراموش تان نشود؛ آمریکایی ها به این مورد نیز اهمیت زیادی می دهند.

آیا شغل حسابداری در آمریکا را می توان پردرآمدترین شغل ها در آمریکا دانست؟ درآمد آن چقدر است؟

آیا شغل حسابداری در آمریکا را می توان پردرآمدترین شغل ها در آمریکا دانست؟ درآمد آن چقدر است؟

شغل حسابداری در آمریکا به مانند شغل حسابداری در دبی درآمد قابل توجهی دارد. همین درآمد خوب آن است که باعث شده حسابداری در لیست پردرآمدترین شغل ها در آمریکا قرار گیرد. آخرین آمار نشان می دهد که میانگین درآمد این گروه شغلی در سال 2021، 80 هزار دلار بوده است.

البته، اگر بخواهیم میزان درآمد حسابداران در آمریکا را دقیق تر مورد بررسی قرار دهیم، باید برخی پارامترهای تاثیرگذار بر آن را نیز شناسایی کنیم. از جمله عواملی که روی میزان دستمزد یک حسابدار در کشور آمریکا تاثیر می گذارد، می توانیم به این موارد اشاره داشته باشیم:

  • سازمانی که فرد در آن کار می کند، روی دستمزد تاثیر دارد. برای مثال، درآمد حسابدارهای شرکت های مالی و بیمه از حسابدارهای شرکت های سرمایه گذاری و مدیریتی بیشتر است.
  • کسانی که در دوره آموزش حسابداری شرکت کرده اند و یک مدرک معتبر بین المللی و قابل ترجمه دارند یک قدم جلوتر از همه کسانی اند که در دوره های این چنینی شرکت نداشته اند. دارندگان مدارک کارشناسی ارشد و دکتری نیز شامل حال این قانون می شوند.
  • دیگر مورد تاثیر گذار روی دستمزد حسابدارها در این کشور، تجربه و سابقه کاری فرد است. هر قدر تجربه یک حسابدار بیشتر باشد، قاعدتا دستمزدی که دریافت می کند نیز بیشتر خواهد بود.

تا چه حد با سختی ها و معایب شغل حسابداری در آمریکا آشنا هستید؟

قبل از اینکه به سراغ شغل حسابداری در آمریکا بروید بهتر است با سختی ها و معایب این شغل آشنا شوید. عمده ترین نقاط ضعف شغل حسابداری عبارتند از:

۱- افزایش روز افزون تقاضا برای شغل حسابداری؛

اگر بگوییم شغل حسابداری اشباع شده است، دروغ نگفته ایم. سالانه تعداد فارغ التحصیلان رشته حسابداری در حال بیشتر شدن است. از طرفی تعداد مشاغلی که به حسابدار نیاز دارند هم افزایش پیدا کرده است. هرچند که برای استخدام شدن در مراکز و سازمان های مهم باید مدارک تحصیلی معتبر و سابقه کاری مفیدی داشته باشید.

۲-کار با نرم افزار؛

حسابداری در گذشته، تنها با ماشین حساب و کاغذ انجام می شد، اما امروزه نرم افزار های زیادی برای انجام امور حسابداری روی کار آمده اند که تا حدودی کار حسابداران را راحت تر کرده است. این مورد را از آن جهت جزء معایب این شغل آورده ایم که حسابدار باید کار با این نرم افزار ها را بیاموزد و مدام با بروز ترین نرم افزار ها آپدیت باشد.

۳-بیماری های چشمی و آسیب های کمری؛

به دلیل نشستن های طولانی مدت برای انجام امور حسابداری، ممکن است حسابداران بعد از چند سال کار با ضعیف شدن چشم و آسیب به ستون فقرات مواجه شوند.

سختی ها و معایب شغل حسابداری در آمریکا

وجود کدام مهارت ها، حسابداری را به یکی از شغل های پولساز در آمریکا تبدیل میکند؟

برای موفقیت در شغل حسابداری در آمریکا باید به برخی مهارت ها نیز مجهز بود. برخی از مهارت های لازم و ضروری برای حسابداران، مواردی است که در زیر اشاره کرده ایم:

1- داشتن تفکر تحلیلی

یک حسابدار حرفه ای، می بایست تفکری تحلیل محور داشته باشد. او باید در زمان بررسی داده ها و اطلاعات مالی شرکت و سازمان، مشکلات را پیدا کرده و علت وقوع آنها را تجزیه و تحلیل کند.

2- توانایی حل مساله

دیگر مهارت مورد نیاز برای آنکه بتوان شغل حسابداری در آمریکا را به یکی از شغل های پولساز در آمریکا تبدیل کرد، حل مساله است. اگر در داده ها و اسناد مالی شرکت مشکلاتی وجود داشته باشد، حسابداران بعد از آنکه آن را شناسایی کردند، باید راه حل هایی برای برطرف کردن و حل آنها نیز پیشنهاد دهند.

3-سازماندهی کردن

یکی از خصوصیات و مشخصات حسابداران حرفه ای، توانایی سازماندهی کردن است. برای پیگیری، و همچنین تجزیه و تحلیل مالی به مهارت سازماندهی نیاز است.

4-تسلط داشتن به مفاهیم اصلی و اساسی در حسابداری

دیگر مهارت مورد نیاز برای آنکه بتوان حسابداری را به خوبی انجام داد، آشنایی و تسلط داشتن به مفاهیم اصلی و اساسی در حسابداری است. از جمله این مفاهیم می توانیم به حسابرسی، مالیات، بودجه ریزی، دفاتر کل و فرعی و همین طور گزارشگری مالی اشاره داشته باشیم.

درآمد مدیر مالی در آمریکا بیشتر است یا شغل حسابداری در آمریکا؟

موضوعی که در ادامه صحبت در خصوص شغل حسابداری در آمریکا، می خواهیم به آن بپردازیم، مقایسه بین درآمد حسابدارها در کشور آمریکا و درآمد مدیر مالی در آمریکا است. مدیران مالی در آمریکا نیز یکی از کسانی اند که درآمد بالایی دارند. برخی آمارها نشان می دهد که این گروه شغلی به صورت سالانه تا 150 هزار دلار نیز دریافتی دارند. حتی برخی مدیران مالی در آمریکا تا 200 هزار دلار نیز در سال درآمد دارند.

با یک مقایسه ساده و سرانگشتی بین درآمد حسابداری و مدیریت مالی در آمریکا می توان متوجه شد که مدیران مالی، چندین برابر حسابدارها درآمد کسب می کنند. این شغل یکی از حساس ترین شغل هایی که در هر سازمان وجود دارد و آنها به دلیل وظیفه و مسئولیت سنگینی که به عهده دارند، حقشان است که حقوق قابل توجهی دریافت کنند.

بهرحال، اهرمی که می تواند به شما کمک کند تا در مهاجرت به آمریکا درآمد خوب و قابل توجهی به دست آورید، تجربه و تخصص است. اگر به حوزه مدیریت مالی علاقه مند هستید، تحصیلات خود را در آن ادامه دهید، اما، چنانچه به حسابداری و کار کردن با اعداد علاقه نشان می دهد، سعی کنید تا جایی که برایتان امکان دارد، مهارت و تخصص خود را در حسابداری افزایش دهید و با شرکت در دوره هایی، همچون دوره ی حسابداری نیک اندیشان، یک قدم مثبت برای رسیدن به اهداف خود بردارید.

حسابداری عمومی، به عنوان شغل حسابداری در آمریکا شامل چه وظایفی است؟

حسابداری عمومی، به عنوان شغل حسابداری در آمریکا شامل چه وظایفی است؟

حسابداری عمومی شامل طیف وسیعی از وظایف می شود که چند مورد از آن ها را در ادامه ذکر کرده ایم:

  • حسابداری مالی که شامل آماده سازی حساب ها و صورت های مالی در شرکت ها است.
  • حسابداری قانونی که به بررسی حساب های مالی و پیدا کردن کلاهبرداری در حساب ها می پردازد و سوابق مالی از دست رفته را بازسازی می کند.
  • حسابداری مالیاتی با آماده سازی اظهار نامه های مالیاتی بر حساب های مالیاتی فردی و تجاری تمرکز دارد.
  • حسابرسی خارجی که صورت های مالی را بررسی می کند تا از صحت محاسبات یا نقض در آن ها اطمینان پیدا کند.

حسابدارانی که با عنوان حسابداری عمومی در شغل حسابداری در آمریکا مشغول به کار می شوند باید حساب ها و صورت های حساب مشتریان را بررسی و تحلیل کنند. این افراد با دانش حسابداری خود می توانند مشاوره های مفید و تجاری ارائه داده، و یا برنامه ریزی های مالی دقیقی برای افراد یا شرکت ها انجام دهند.

با توجه به تعدد شرکت های خصوصی در آمریکا، این شغل بازار کار خوبی دارد؛ ضمن اینکه افراد زیادی هستند که به دلیل مشغله کاری ترجیح می دهند امور مالی خود را به حسابداران عمومی واگذار کنند.

وجود کدام مهارت ها، حسابداری را به یکی از شغل های پولساز در آمریکا تبدیل میکند؟

راجع به فرصت های شغلی حسابداری برای شغل حسابداری در آمریکا چه می دانید؟

حسابداری رشته ای است که حوزه کاری بالایی دارد. فرصت های شغلی حسابداری متنوع هستند. تنوع زیاد این فرصت ها سبب می شود که در کشورهای مختلفی مانند آمریکا تقاضا برای گرایش های مختلف آن وجود داشته باشد. فرصت های شغلی این حرفه به ترتیب زیر هست:

۱-پشتیبان حسابدار

پشتیبان حسابداری فردی است که به حسابدار برای رسیدگی به امور مالی کمک می کند. در واقع وظایف محدودی بر عهده پشتیبان گذاشته می شود و در برخی مواقع امکان دسترسی به اسناد مهم برای پشتیبان حسابدار وجود ندارد.

۲-حسابدار

حسابدار فردی است که به صورت مستقیم با صورت های مالی ارتباط دارد. این فرد می تواند به شغل حسابداری در آمریکا مشغول بوده و رسیدگی به صورت های مالی را بر عهده داشته باشد؛ زیرا تخصص لازم را داشته و به خوبی حساب و کتاب و تفکیک مباحث حسابداری را می داند.

۳-مدیر عالی بخش حسابداری

سازمان های بزرگ به دلیل تعدد بخش ها و قسمت های کاری خود بخشی را به صورت مجزا به حسابداری اختصاص داده اند. از این رو فردی که در سمت بالای این بخش قرار گرفته و فعالیت های هماهنگی و کنترل را بر عهده دارد مدیر عالی بخش حسابداری است.

آیا شغل حسابداری در آمریکا جز شغل های میلیون دلاری در امریکا قلمداد می شود؟

هر سازمان، مجموعه و شرکتی، چه کوچک و چه بزرگ به حسابدار نیاز دارد. حسابدار مسئول پیگیری صورت ها و فاکتورهای مالی این مجموعه ها محسوب می شود. علاوه بر این، وظیفه تقسیم دستمزد در پایان هر ماه نیز برعهده حسابدار است.

به همین دلیل، بازار کار این حرفه در همه کشورها از جمله آمریکا که پر از کارخانه های بزرگ و شرکت های چند ملیتی بوده داغ است. بر همین اساس، شغل حسابداری در آمریکا را می توان جز شغل های میلیون دلاری این کشور به حساب آورد‌. البته این در شرایطی هست که یک حسابدار بتواند دوره های آموزشی خود را با نمره ای بالا گذرانده و در مجموعه ای مدرک خود را گرفته باشد که به او مدرک جهانی ارایه داده باشند.

لازمه چنین کاری نیز تحقیق فراوان، قبل از شروع هر کاری است. نیک اندیشان با دادن آموزش تخصصی حسابداری و پس از آن با دادن مدرک معتبر ترجمه شده، مسیر را برای کارآموزان و دانش پژوهانی که در جست جوی شغل حسابداری در آمریکا هستند، هموار می کند.

کلام آخر

در این مقاله در مورد حسابداری در آمریکا، میزان درآمد آن، مهارت های مورد نیاز برای افزایش درآمد پرداختیم و درآمد این گروه را با درآمد مدیران مالی در آمریکا بررسی کردیم. امیدواریم نکات ذکر شده، در افزایش اطلاعات شما کمک کننده بوده باشد.

برای ثبت نام در دوره آموزش حسابداری نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
بررسی و بازار کار و درآمد⭐شغل حسابداری در فرانسه
نوشته بعدی
اعطا مدرک بین المللی دستیار دندانپزشکی⭐[ معتبر- قابل استعلام]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image