درآمد شغل حسابداری در گرجستان

درآمد و بررسی ⭐ شغل حسابداری در گرجستان

شرکت در دوره حسابداری، از جمله روش های مناسب برای داشتن یک شغل با درآمد قابل قبول است. این شغل از جمله مشاغلی است که نه تنها در ایران، بلکه در بسیاری کشورهای جهان طرفداران زیادی دارد. چنانچه می خواهید با شرایط کاری حسابدارها در کشور گرجستان آشنا شوید، در این مقاله نیک اندیشان ما را همراهی کنید.

شرایط مهاجرت به گرجستان و مشغول شدن در شغل حسابداری چیست؟

برای مهاجرت به کشور گرجستان و حضور در یکی از مشاغل مرتبط با رشته حسابداری باید شرایط آن فراهم شود. شرایط مهاجرت به گرجستان با داشتن مدرک حسابداری به شرح زیر است:

 • فردی که به چالش های شغل حسابداری آشنا بوده و می خواهد به گرجستان مهاجرت کند، اول از همه می بایست به زبان گرجی آشنایی کافی داشته باشد. زبان برای برقراری ارتباط در محیط کار، لازم و ضروری به نظر می رسد.
 • از دیگر شرایط مورد نیاز برای داشتن پردرآمدترین شغل رشته حسابداری در کشور گرجستان، تخصص است. حسابدارانی می توانند نسبت به قبول درخواست مهاجرت شان از کشور گرجستان امیدوار باشند، که تخصص و تجربه حسابداری را در رزومه خود داشته باشند.
 • داشتن پیشنهاد شغلی، دیگر پیش نیاز برای رفتن به گرجستان است. فردی که به عنوان یک حسابدار در داخل کشور کار می کند، برای آنکه بتواند به گرجستان برود، باید موافقت یک کارفرمای گرجستانی را دریافت کرده باشد. در غیر این صورت پیدا کردن کار در این کشور با سختی ها و چالش های زیادی همراه خواهد بود.

از دیگر مدارک مورد نیاز برای مشغول شدن به شغل حسابداری در گرجستان، می توان به این موارد اشاره کرد: پاسپورت معتبر (6 ماه تا زمان پایان یافتن پاسپورت باید زمان باقی باشد)، ترجمه و یک کپی از پاسپورت، فرم درخواست برای گرفتن ویزا، عکس، ارائه همه مدارک شناسایی به همراه اصل و کپی آنها، و فرم و مدارک پیشنهاد کاری ارائه شده از سوی کارفرما. با دانستن مزایا و معایب شغل حسابداری می توان تصمیمات بهتری برای ورود به این حوزه گرفت.

مزیت های شغل حسابداری در گرجستان

مزیت های شغل حسابداری در گرجستان چیست؟

اگر علاقه دارید در دوره آموزش حسابداری شرکت کنید، خبر خوبی برایتان داریم و آن هم امکان مهاجرت شما به کشور گرجستان و برخورداری از مزیت های شغل حسابداری در گرجستان است. برخی از مزیت های حسابدار بودن در کشور گرجستان به شرح زیر است:

 • یکی از مزیت های مهاجرت به کشور گرجستان در قالب شغل حسابداری، هزینه های پایین زندگی در مقایسه با برخی دیگر از کشورهای اروپایی است. گرچه حسابدارها درآمد خوبی دارند، اما مناسب بودن هزینه های زندگی نیز عاملی است که باعث شده خیلی ها مشتاق شوند به گرجستان بروند و در آنجا کار کنند.
 • از دیگر مزیت هایی که می توان در خصوص کار کردن به عنوان یک حسابدار در کشور گرجستان عنوان کرد، دریافت پاسپورت این کشور است.
 • کشور گرجستان از جمله کشورهایی است که می تواند به اتحادیه اروپا ملحق شود و به همین علت سرمایه گذاری در این کشور با سودآوری خوبی همراه خواهد بود.
 • از جمله کشورهای امن در دنیا، کشور گرجستان است. اگر حسابدار هستید و دوست دارید در شرایطی امن و ایده آل زندگی کنید، می توانید به گرجستان که سومین کشور امن در دنیا شناخته شده است، بروید و زندگی جدیدی را در آنجا شروع کنید. جالب است که بدانید پلیس های این کشور از جمله پاک ترین پلیس ها در دنیا به شمار می روند.
 • نزدیک بودن کشور ایران به گرجستان نیز می تواند در نوع خود یک مزیت باشد. فاصله هوایی تهران و تفلیس، پایتخت کشور گرجستان، حدود 1 ساعت و نیم است.

متوسط درآمد شغل حسابداری در گرجستان چقدر است؟

در ادامه صحبت در خصوص شغل حسابداری در گرجستان لازم می دانیم در مورد متوسط درآمد حسابداران نیز نکاتی را بیان کنیم. خوب است بدانید که حسابداران در این کشور می توانند، هم به صورت پاره وقت و هم به صورت تمام وقت کار کنند. اینکه فرد به صورت نیمه وقت کار کند و یا به صورت تمام وقت، با توجه به نیازهای کارفرما تعیین می شود.

حقوق یک حسابدار در کشور گرجستان، با توجه به مهارتی که او در انجام کارش دارد و با توجه به میزان ساعت کاری اش، از 300 لاری شروع شده و حتی برخی حسابداران بیش از 2 هزار لاری، دریافتی دارند. خوب است بدانید، لاری پول رایج در کشور گرجستان است و هر یک دلار معادل 3.12 لاری است.

نکته ای که می توانیم به صورت کلی آن را بیان کنیم این است که میزان درآمد حسابداران در این کشور در سطح خوب و قابل قبولی قرار دارد و کسانی که در کار خود حرفه ای هستند و تخصص و تجربه لازم را دارند می توانند با مهاجرت به کشور گرجستان زندگی خود را از نظر مالی در شرایط خوبی قرار دهند.

شغل حسابداری در گرجستان

میزان صنعت در گرجستان بر بازار شغل حسابداری در گرجستان موثر هست؟

گرجستان دارای صنایع مختلفی است که هر کدام از این صنایع برای رسیدگی به حساب های شرکتی خود به حسابدار نیاز دارند.  در نتیجه می توان گفت هر چه میزان صنعت در گرجستان بیشتر باشد، باعث افزایش نیاز به شغل حسابداری در این کشور می شود. هر چه یک صنعت بزرگ تر بوده و در برگیرنده مجموعه های بیشتری باشد، در هر بخش نیاز به حسابدار است.

 افزایش نیاز به این شغل سبب می شود تا مسئولین این کشور به فکر پذیرش اقامت متخصصان این حرفه از کشورهای دیگر باشند. شغل حسابداری در گرجستان و هر جای دیگر، نیازمند فردی است که بتواند با اعداد و ارقام ریاضی کار کرده و توانایی تجزیه و تحلیل بالایی بر اساس عدد های نوشته شده داشته باشد. به همین منظور فردی که استعداد کافی داشته می تواند با شرکت در دوره آموزشی این رشته، خود را آماده استخدام در صنایع تولیدی، خدماتی، کشاورزی، صنعتی و غذایی گرجستان کند. از این رو متقاضی به دلیل صنعتی بودن گرجستان نگران استخدام خود در صنایع این کشور نباشد. متقاضی باید به دنبال تقویت کردن مهارت خود و توسعه توانایی ها فردی و گروهی برای کمک کردن به رشد صنایع گرجستان باشد. با رونق گرفتن صنعت، میزان اشتغال زایی نیز افزایش پیدا می کند.

آینده شغل حسابداری در گرجستان چگونه است؟ فرصت های شغلی حسابداری در گرجستان کدامند؟

آینده شغل حسابداری در گرجستان چگونه است؟ فرصت های شغلی حسابداری در گرجستان کدامند؟

در سال های اخیر، دولت گرجستان تمرکز زیادی روی آماده سازی دانشجویان برای شغل حسابداری عمومی، صنعت خصوصی، سازمان های غیر انتفاعی و نقش های دولتی گذاشته است. فارغ التحصیلان این رشته امکان کار در طیف وسیعی از موقعیت های شغلی در شرکت ها و سازمان ها را دارند، مانند حسابرسی و حسابداری شرکت ها.

در کشور گرجستان می توانید پس از ترم های اولیه به عنوان دستیار حسابدار و کارآموز خود را در مشاغل و شرکت ها مشغول کنید. به نوعی کار پاره وقت شما می تواند مرتبط با رشته تحصیلی تان باشد و در عین حال تجربه کاری شما محسوب شود.

روش های زیادی برای استفاده از مدرک حسابداری وجود دارد. فرصت ها و موقعیت هایی که برای شغل حسابداری در گرجستان وجود دارد، عبارتند از:

 • حسابدار رسمی (CPA)
 • حسابدار مدیریت مجاز (CMA)
 • حسابدار کارکنان
 • حسابدار پزشکی قانونی
 • تحلیلگر مالی
 • برنامه ریز مالی معتبر
 • حسابرس رسمی دولت
 • حسابرس داخلی
 • حسابدار مالیاتی

هرکدام از این موقعیت های شغلی، درآمد و سطح اجتماعی متفاوتی دارند. علاقه مندان به شغل حسابداری باید قبل از انتخاب این شغل با مهارت ها و سطوح مختلف آن آشنا شوند.

میزان صنعت در گرجستان بر بازار شغل حسابداری در گرجستان موثر هست؟

آیا خارجی ها می توانند صاحب شغل حسابداری در گرجستان شوند؟

سوال بسیار مهمی که ممکن است ذهن برخی علاقه مندان به مهاجرت به گرجستان را به خود مشغول کند، این است که آیا خارجی ها نیز می توانند صاحب شغل حسابداری در گرجستان شوند یا خیر.

پاسخی که می توانیم به این سوال بدهیم، آری است؛ یعنی، خارجی هایی که در حوزه حسابداری تحصیل کرده و می خواهند به گرجستان بروند و به عنوان یک حسابدار کار کنند، با هیچ منع قانونی از طرف دولتمردان کشور گرجستان مواجه نخواهند شد.

نکات مهمی که حسابدارهای خارجی علاقه مند به مهاجرت به کشور گرجستان باید مورد توجه قرار دهند، اول، تسلط داشتن به زبان گرجستانی است و دوم، داشتن گواهی نامه رسمی حسابداری است. با این وصف می توانیم به جرات بگوییم که برای مشغول به کار شدن در رشته حسابداری نیازی نیست که حتما گرجستانی باشید. خارجی ها نیز در صورتی که صلاحیت و شایستگی لازم را داشته باشند، می توانند به این کشور بروند و از مزیت های حضور در این کشور، و مزیت های ذکر شده در بالا بهره ببرند.

کلام آخر

شغل حسابداری در گرجستان، میزان درآمد و شرایط اشتغال در حوزه حسابداری موضوعاتی بود که ما در این مقاله به صحبت در مورد آنها پرداختیم. امیدواریم که این نکات، توانسته باشد اطلاعات شما را در مورد مهاجرات حسابداران به کشور گرجستان افزایش دهد.

برای ثبت نام در دوره آموزش حسابداری نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
حسابداری دادگاهی چیست؟⭐(همه چیز درباره حسابداری قضایی)
نوشته بعدی
سایت بلومبرگ چیست؟⭐(هر آنچه که باید بدانید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image