بررسی بازار کار شغل حسابداری در فرانسه؟ صنعت فرانسه چه نقشی در رونق این بازار داشته است؟

بررسی و بازار کار و درآمد⭐شغل حسابداری در فرانسه

اگر به فکر یافتن شغل حسابداری در فرانسه هستید، اول از همه باید در دوره حسابداری شرکت کنید. با حضور در این دوره، اطلاعات خوبی در خصوص حسابداری به دست می آورید. توصیه می کنیم اگر نمی دانید میزان درآمد حسابدارها در کشور فرانسه چقدر است، در ادامه با ما همراه باشید.

درآمد حسابدار در فرانسه چقدر است؟

کسانی که با وجود چالش های شغل حسابداری باز هم می خواهند در این حوزه کار کنند و به فرانسه مهاجرت کنند، باید حتما در مورد میزان حقوق این شغل اطلاعات کافی داشته باشند. قبل از آنکه به صورت دقیق بیان کنیم که این گروه شغلی چقدر درآمد به دست می آورند، خوب است بدانید که این شغل یکی از مشاغل پردرآمد در فرانسه بوده و بخش امور مالی و بانکی، شرایط و موقعیت شغلی خوبی برای آن به وجود آورده است.

حسابدارهای کشور فرانسه، به صورت سالانه و متوسط، حدود 50 هزار یورو درآمد دارند. حداقل میزان دریافتی توسط یک حسابدار، 20 هزار و حداکثر حقوقی که این افراد دریافت می کنند، حدود 100 هزار یورو در سال است. این تفاوت قیمت که در شغل حسابداری در گرجستان نیز به چشم می خورد، تحت تاثیر فاکتورهای متفاوتی قرار دارد.

یکی از عوامل تاثیرگذار بر حقوق حسابدارها که می توان از آن به عنوان مزایا و معایب شغل حسابداری یاد کرد، میزان تجربه است. کسانی که تجربه و سابقه بیشتری در حوزه حسابداری دارند، حقوق و مزایای بیشتری دریافت می کنند، در مقایسه با کسانی که تجربه کمتری دارند. داشتن تجربه کاری به افراد کمک می کند تا بتوانند در موقعیت های مختلف در شغل حسابداری در فرانسه مشغول به کار شوند.

پردرآمدترین شغل رشته حسابداری تحت تاثیر مدرک نیز قرار دارد. حسابدارانی که مدرک دکتری و یا کارشناسی ارشد دارند، بیشتر از دارندگان مدرک کارشناسی، حقوق می گیرند.

آیا آشنایی با قوانین کشور فرانسه، تنها راه موفقیت در شغل حسابداری در فرانسه است؟

بررسی بازار کار شغل حسابداری در فرانسه؟ صنعت فرانسه چه نقشی در رونق این بازار داشته است؟

بازار کار شغل حسابداری در فرانسه، رقابتی و بسیار پویا است. با توجه به اینکه کشور فرانسه یکی از کشورهای اروپایی و صنعتی است و شرکت ها و سازمان زیادی در آن مشغول به فعالیت هستند، حسابدارها و کسانی که به عنوان یک متخصص مالی کار می کنند، می توانند شغلی مناسب در این کشور بیابند.

به دلیل گسترده بودن و پیشرفته بودن صنعت فرانسه، افراد برای اشتغال به کار در حوزه حسابداری با مساله و مشکل خاصی رو به رو نیستند و می توانند در واحدهای صنعتی و شرکت های فعال این کشور کار کنند. به همین دلیل، می توانیم بگوییم که صنعت کشور فرانسه شرایط خوبی برای حسابدارها ایجاد کرده و باعث رونق بازار آن در فرانسه شده است.

درست است که بازار کار حسابداری در کشور فرانسه رقابتی است، اما با توجه به اینکه این کشور نیاز شدیدی به حسابدارها دارد، فرصت های شغلی زیادی را می توان نام برد که افراد می توانند در آنها کار کنند و درآمد خوبی به دست آورند.

ناگفته نماند، برای آنکه بتوانید به شکل موفق تری در این حوزه کار کنید، مجبورید توانایی ها و مهارت های خود را افزایش دهید. ما در مورد مهارت های مورد نیاز برای موفقیت در حسابداری در کشور فرانسه نکاتی را در ادامه بیان کرده ایم.

آیا آشنایی با قوانین کشور فرانسه، تنها راه موفقیت در شغل حسابداری در فرانسه است؟

برای موفقیت در شغل حسابداری در فرانسه، علاوه بر شرکت در دوره آموزش حسابداری و آشنایی با قوانین کشور فرانسه می بایست به برخی مهارت ها نیز مجهز بود. به عبارت دیگر، این شغل، نیازمند مهارت های دیگری نیز هست که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت:

1- آشنایی با کامپیوتر

یکی از مهارت های مورد نیاز برای موفقیت در شغل حسابداری آشنایی با کامپیوتر و کار کردن با آن است. یک حسابدار خبره و حرفه ای باید با نرم افزارهای مورد نیاز حسابداری آشنا بوده و توان کار کردن با آنها را داشته باشد.

2- مدیریت زمان

دیگر مهارتی که یک حسابدار باید حتما از آن برخوردار باشد، توانایی و مهارت مدیریت زمان است. حسابدارها باید بتوانند زمان را به بهترین شکل مدیریت کنند و مسئولیت هایی که به عهده آنها قرار داده است به موقع انجام دهند.

3- دقت در کار

یکی از مشاغلی که خطای آنها هیچ گاه مورد قبول واقع نخواهد شد، حسابدارها هستند. حسابدارها موظفند کار خود را در نهایت دقت انجام دهند و هیچ گونه خطایی مرتکب نشوند. یک خطای کوچک در حسابداری، مشکلات و چالش های زیادی را برای سازمان و یا شرکت به وجود خواهد آورد.

4-داشتن ارتباط موثر با دیگران

از آنجایی که حسابدارها باید با مشتریان، مدیران و همکاران خود ارتباط داشته باشند، به همین جهت، می بایست در برقراری این ارتباط به خوبی موفق عمل کنند. توانایی داشتن یک ارتباط موثر به افزایش موفقیت حسابدارها در کار کمک قابل توجهی می کند.

آیا برای شغل حسابداری در فرانسه باید به زبان فرانسه مسلط بود؟

شغل حسابداری در فرانسه نیازمند آن است که شما به زبان فرانسه آشنایی داشته باشید. زبان رسمی در فرانسه، زبان فرانسوی است و یکی از شرایطی که سازمان ها و صنایع برای حسابدارها تعیین کرده اند تسلط فرد به زبان فرانسه است.

شاید تصور کنید که تسلط به زبان فرانسه یکی از سختگیری هایی است که فرانسوی ها اعمال می کنند، اما دلیل قانع کننده ای که در رد این نظر می توانیم بیان کنیم این است که شما برای آنکه بتوانید با فرانسوی ها و همکاران خود در محل کار ارتباط خوبی بگیرید، باید به این زبان تسلط داشته باشید. این مورد به شما کمک می کند تا کار خود را به بهترین وجه انجام دهید و عملکرد بالایی داشته باشید.

دیگر فایده ای که می توانیم در این باره بیان کنیم این است که آشنایی با این زبان به حسابدارها کمک می کند تا در زمان نوشتن گزارش ها و اسناد مالی با دقت و درک بیشتری عمل کنند و خطای زیادی در این زمینه نداشته باشند.

مزایای شغل حسابداری در فرانسه

شغل حسابداری در فرانسه شامل چه عناوینی است؟

شغل حسابداری در فرانسه و سایر کشور ها معمولا به حسابدار یا محاسبات مالی ختم نمی شود. از حسابداری عمومی گرفته تا حسابداری مالیاتی همگی مشاغلی هستند که یک حسابدار می تواند داشته باشد. در زیر عناوین شغلی حسابداری ذکر شده است:

 • مدیر حسابداری
 • مسئول حسابداری
 • تحلیلگر کسب و کار
 • حسابدار عمومی
 • سرپرست حسابداری
 • حسابدار پروژه
 • حسابدار کارمندان
 • متخصص مالیات بر درآمد
 • دستیار حسابرس
 • حسابرس مالی
 • حسابرس داخلی

علاوه بر موارد بالا، یک حسابدار در صورت نیاز شرکت می تواند معاون مالی رئیس یا حتی مدیر مالی نیز باشد. درجه بندی حسابداران نیز بر اساس وظایف، مدرک تحصیلی و شرح شغلی شان باهم متفاوت است. حقوق آن ها نیز بر اساس همین درجه بندی ها تعیین می شود.

برخی حسابداران ترجیح می دهند که به تحلیل های مالی بپردازند و خود را درگیر محاسبات نکنند. عناوین شغلی که مرتبط با کار تحلیلگران حسابداری است، عبارتند از:

 • تحلیلگر سهام
 • تحلیلگر برنامه ریزی
 • تحلیلگر املاک و مستغلات
 • مامور اعتبار محصولات
 • تحلیلگر سرمایه گذاری
 • مدیر پورتفولیو
 • تحلیلگر اوراق بهادار

تحلیل گران معمولا باید دانش خود را با اوضاع اقتصادی جامعه و تناسب آن با تصمیمات مالی شرکت یا هر سازمانی که در آن کار می کنند، بروز نگه دارند.

آیا برای شغل حسابداری در فرانسه باید به زبان فرانسه مسلط بود؟

راجع به کشور فرانسه برای مهاجرت و شغل حسابداری در فرانسه چه می دانید؟

کشور فرانسه، با اتخاذ تدابیری امکان مهاجرت به این کشور را از طریق داشتن مدرک بین المللی امکان پذیر کرده است. حسابداری، حرفه ای است که از دیرباز و از آغاز فعالیت تجاری بشر وجود داشته است. به علاوه، این حرفه محدود به یک مرز و یا کشور خاص نمی شود؛ بلکه همه کشورهای جهان به این شغل نیاز دارند‌.

شغل حسابداری در فرانسه می تواند راهی برای مهاجرت افراد به این کشور زیبا، با داشتن جاذبه های طبیعی فوق العاده باشد. اگر در دوره های آموزشی مراکز مختلف شرکت کرده و حسابداری را به صورت کامل فرا گرفته باشید، می توانید واجد شرایط گرفتن مدرک این حرفه شوید.

اگر قصد اصلی شما از شرکت در دوره آموزشی حسابداری، مهاجرت باشد باید دست روی مرکزی بگذارید که مدرکی مناسب مهاجرت به شما ارائه دهد. مدرکی که به این صورت دریافت می کنید، باید مدرکی باشد که در هنگام مهاجرت، شما را به یک گزینه ی خوب و شایسته برای اشتغال به کار در حوزه حسابداری در فرانسه تبدیل کند. شک نکنید که با این مهارت و تخصص می توانید زندگی جدیدی را در کشور فرانسه شروع کنید.

کلام آخر

معرفی شغل حسابداری در کشور فرانسه، میزان درآمد و بررسی وضعیت بازار کار، موضوع صحبت ما در این مقاله بود. چنانچه تحصیل کرده این حوزه نیستید، اما علاقه زیادی به آن دارید، توصیه می کنیم در دوره های آموزشی موسسه های معتبری چون نیک  اندیشان حضور پیدا کنید.

برای ثبت نام در دوره آموزش حسابداری نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
بررسی بازار کار و درآمد⭐شغل حسابداری در استرالیا
نوشته بعدی
بررسی بازار کار و درآمد ⭐ شغل حسابداری در آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image