چرا میزان مهاجرت حسابدار به استرالیا زیاد است؟

بررسی بازار کار و درآمد⭐شغل حسابداری در استرالیا

شغل حسابداری در استرالیا، موضوعی است که در این مقاله از نیک اندیشان قصد داریم در مورد آن نکاتی را بیان کنیم. چنانچه در دوره حسابداری شرکت کرده اید و به مهاجرت به استرالیا فکر می کنید، در ادامه ما را همراهی کنید.

چرا میزان مهاجرت حسابدار به استرالیا زیاد است؟

همان طوری که بازار کار حسابداری در تهران وضعیت خوبی دارد، در خیلی کشورها نیز حسابداری جزء مشاغل محبوب به شمار می رود و موقعیت های کاری زیادی را می توان برای آن مثال زد. برای مثال، کشور استرالیا را در نظر بگیرید؛ شغل حسابداری در این کشور شرایط خوبی داشته و کمتر کسی را می توانید مشاهده کنید که با وجود آموزش در این حوزه، به این کشور رفته، اما بیکار مانده باشد. کم بودن نرخ بیکاری در سال های گذشته، یکی از دلایلی است که باعث افزایش مهاجرت حسابدار به استرالیا شده است. چنین بازار کار مناسبی را برای شغل حسابداری در گرجستان نیز می توانید ببینید.

درست است که آشنایی جامع و کامل با مفاهیم اولیه و اصلی حسابداری می تواند به شما کمک کند تا برای پیدا کردن شغل حسابداری در این کشور دچار مشکل نشوید، اما بهتر است مدرک نیز داشته باشید. کسانی که مدرک دکترا و یا ارشد دارند، در سطوح بالاتری می توانند مشغول به کار شوند. اگر دوست ندارید به دانشگاه بروید، آموزش حسابداری با مدرک معتبر، در یکی از موسسه های آموزشی آزاد نیز می تواند به شما کمک کند تا صاحب شغل حسابداری در استرالیا شوید. به با داشتن مدرک، بازار کار حسابداری در استرالیا روی خوشش را به شما نشان خواهد داد.

درآمد شغل حسابداری در استرالیا چقدر است؟

درآمد شغل حسابداری در استرالیا چقدر است؟

حال که می دانید بازار کار شغل حسابداری در استرالیا به چه شکل است، خوب است در مورد حقوق و دستمزد این گروه نیز نکاتی را بیان کنیم. درآمد این شغل در کشور استرالیا تحت تاثیر عوامل زیر است:

  • میزان مهارت
  • میزان سابقه کار
  • رده شغلی

متوسط حقوقی که حسابدارها در این کشور دریافت می کنند، حدود 94 هزار دلار استرالیا در سال است. اگر حسابدار در برخی مجموعه های حسابداری، مثل کارگزاری بورس مشغول باشد، میزان درآمد او بین 75 تا 95 هزار دلار و اگر در یک بانک کار کند می تواند حتی تا 100 هزار دلار استرالیا نیز به دست آورد. به یاد داشته باشید، بهترین راه برای کسب درآمد از این شغل در استرالیا، شرکت در دوره آموزش حسابداری است.

بازار کار استرالیا رقابتی است و تنها چیزی که می تواند به شما کمک کند تا بتوانید از این رقابت سربلند بیرون آیید، افزایش مهارت و توانایی هایتان است. در ادامه، به برخی مهارت های اساسی و ضروری برای دریافت این شغل در استرالیا اشاراتی خواهیم کرد.

کدام مهارت ها، باعث افزایش درآمد ناشی شغل حسابداری در استرالیا می شود؟

کسانی که می خواهند در شغل حسابداری در استرالیا موفق تر از بقیه عمل کنند، باید خود را به برخی مهارت ها مجهز کرده باشند. مهارت های تخصصی مورد نیاز یک حسابدار در استرالیا به شرح زیر است:

  • حسابداری که به استرالیا مهاجرت می کند و در عین حال نیز به زبان انگلیسی مسلط است، در شغل خود موفق تر است و راحت تر می تواند با همکاران خود ارتباط بگیرد.
  • حسابدارها باید بتوانند با کامپیوتر کار کنند، و با نرم افزارهایی مانند ورد، اکسل، و یا برخی نرم افزارهای حسابداری و حسابرسی نیز آشنایی داشته باشند.
  • توان تجزیه و تحلیل کردن داده های به دست آمده از ارزیابی وضعیت مالی سازمان، دیگر مهارت مورد نیاز برای کسی است که در استرالیا کار حسابداری انجام می دهد.
  • حسابدارانی که خارجی هستند می بایست به اصول و قوانین مالیاتی در استرالیا نیز تسلط کامل داشته و آنها را بلد باشند.
  • انجام کار تیمی نیز از دیگر مهارت های مورد نیاز برای حسابداری در یک سازمان و یا شرکت است.
  • توانایی انجام کلیه فرآیندهای مربوط به حسابداری و حسابرسی نیز برای یک حسابدار لازم و ضروری است.

اگر توانایی هایی که در بالا نام بردیم دارید، می توانید در سایت های کاریابی و یا شبکه های اجتماعی بگردید و یک موقعیت شغلی خوب در این کشور بیابید. اگر همه هدفتان مهاجرت به این کشور و یا سایر کشورهای دنیا است، حتما در دوره های موسسه های معتبری چون نیک اندیشان که یک مدرک معتبر صادر می کنند شرکت کنید. در این دوره ها، صفر تا صد حسابداری به شما آموزش داده می شود.

آیا درآمد ناشی از شغل حسابداری در استرالیا، جوابگوی هزینه زندگی در استرالیا است؟

در خطوط بالایی در مورد درآمد شغل حسابداری در استرالیا نکاتی را بیان کردیم، و حال، لازم می دانیم به موضوع دیگری که داشتن اطلاعات در مورد آن برای مهاجران، ضروری به نظر می رسد بپردازیم. وقتی به یک کشور خارجی قدم می گذارید، حقوقی که دریافت می کنید باید بتواند به شما کمک کند تا از پس هزینه های زندگی در کشور مذکور برآید؛ این قانون و قاعده در مورد زندگی در کشور استرالیا نیز صادق است. زمانی که شما برای شغل حسابداری درخواست می دهید و می خواهید در آنجا زندگی کنید، باید بررسی کرده و ببینید که آیا این میزان حقوق، جوابگوی هزینه زندگی در استرالیا هست یا خیر.

هزینه های زندگی در این کشور با توجه به شهری که فرد در آن زندگی می کند، متفاوت است. برای مثال، زندگی در شهر سیدنی، گران، و زندگی در شهر کنز، ارزان تر تمام می شود. کشور استرالیا یکی از گران ترین کشورهای جهان برای زندگی است و شما مجبورید هزینه های بالایی را برای زندگی در این کشور پرداخت کنید. هزینه های زندگی در این کشور از هزینه زندگی در برخی کشورهای اروپایی مانند انگلیس و آلمان نیز بالاتر است.

با توجه به نکته ای که گفتیم، شما می بایست با افزایش مهارت و توانمندی تان در حسابداری، یک موقعیت شغلی خوب در کشور استرالیا پیدا کنید تا بتوانید هزینه های زندگی در این کشور را به راحتی و بدون دغدغه بپردازید.

آیا درآمد ناشی از شغل حسابداری در استرالیا، جوابگوی هزینه زندگی در استرالیا است؟

شغل حسابداری در استرالیا برای چه افرادی مناسب است؟

اگر شما هم جزء افرادی هستید که می خواهید به قصد پیشرفت و شرایط اقتصادی بهتر، کشور را به مقصد استرالیا ترک کنید، باید در وهله اول شرایط شغلی و اجتماعی خود را با آن جا تطبیق دهید.

شغل حسابداری در استرالیا به افرادی توصیه می شود که دارای سابقه کاری کافی در این حوزه هستند و تجربه و مهارت بالایی در این زمینه دارند. حسابدارانی که مدرک معتبر و قابل ترجمه حسابداری را داشته و رزومه شغلی قوی دارند، به راحتی می توانند در کشور استرالیا و در شهر های پیشرفته آن، اقامت گرفته و شغل مناسبی پیدا کنند.

شغل حسابداری به دلیل اینکه مدام با اعداد و ارقام سرکار دارد، فرد متقاضی این شغل باید توانایی تجزیه و تحلیل داده های کمی را داشته باشد و از سر و کله زدن با داده های مالی خسته نشود.

از طرفی، زندگی در یک کشور غریب، مشکلات زیادی را برای مهاجران به همراه دارد. پس اگر شرایط فوق را دارید و می توانید بر احساسات و مشکلات پیش رویتان غلبه کنید، شغل حسابداری در کشور استرالیا شما را در مسیر موفقیت قرار داده و شرایط اقتصادی شما را بهبود می بخشد.

شغل حسابداری در استرالیا برای چه افرادی مناسب است؟

سختی های شغل حسابداری در استرالیا چیست؟

شغل حسابداری در استرالیا مانند مشاغل دیگر با وجود مزایای زیادی که دارد، دارای سختی هایی برای مهاجران است. اولین چالشی که افراد در این کشور با آن روبرو هستند، اشباع شدن حسابدار است. برای اینکه به عنوان یک حسابدار بتوانید در سازمان های این کشور مشغول به کار شوید، باید رزومه تحصیلی و کاری قوی داشته باشید. بنابراین قبل از هر اقدامی برای مهاجرت باید اسناد و مدارک که مربوط به تحصیل و سابقه کاری تان است را جمع آوری کرده و برای سفارت در استرالیا بفرستید.

مشکل بعدی مربوط می شود به هزینه های مسکن و زندگی که باید در سال های اول از جیب خودتان بپردازید. تا زمانی که در یک شغل به درآمد کافی نرسیده اید بهتر است از پس اندازتان خرج کنید. پس برای مهاجرت یک سرمایه اولیه نیز لازم است.

تنهایی و دوری راه نیز می تواند برای ایرانیانی که به تنهایی مهاجرت می کنند آزار دهنده باشد. در روز ها و حتی ماه های اول پس از مهاجرت قطعا دلتنگی شما را اذیت می کند، اما این را بدانید برای موفق و مستقل شدن باید همه این موانع را پشت سر بگذارید.

مزایای شغل حسابداری در استرالیا

مزایای شغل حسابداری در استرالیا چیست؟

شغل حسابداری در استرالیا و حتی در بسیاری دیگر از کشور های جهان، یک موقعیت اجتماعی پسندیده از دید عموم مردم دارد. این شغل دارای مزایای متعددی است که در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره کرده ایم.

۱-داشتن مسیر شغلی مشخص؛

کسی که در رشته حسابداری تحصیل می کند، می داند که در هر موقعیت شغلی، سروکارش با حسابداری و حسابرسی مالی است. مسیر این شغل نسبت به مشاغل دیگر مشخص تر است.

۲-عدم نیاز به تحصیلات تکمیلی؛

حسابداری، بیش از آنکه یک علم باشد، یک حرفه و تکنیک است؛ به خصوص اینکه امروزه بیشتر کارهای حسابدار را نرم افزار ها انجام می دهند.

۳-نیاز بالای مشاغل مختلف به حسابدار؛

تقریبا تمامی کسب و کار ها به یک حسابدار نیاز دارند. در یک جامعه می توان گفت نیاز به حسابدار برای رسیدگی به امور مالی، بیشتر از نیاز به منصب های شغلی دیگری است.

۴-شعل ثابت و پایدار؛

حسابداران با استخدام شدن در شرکت ها و سازمان ها، تقریبا یک موقعیت شغلی ثابت پیدا خواهند کرد. هیچ شرکتی تمایل ندارد که تیم حسابداری اش را سالانه تغییر دهد.

۵-امکان افزایش درآمد سالانه؛

درآمد سالانه حسابداران به صورت سالانه افزایش پیدا می کند. همچنین امکانات دیگری مانند بیمه، بازنشستگی و خدمات درمانی نیز برای حسابداران وجود دارد.

سختی های شغل حسابداری در استرالیا چیست؟

کلام آخر

درآمد، بازار کار و برخی مهارت های مورد نیاز برای پیدا کردن یک شغل در استرالیا موضوع صحبت ما در این مقاله بود. امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات خوبی در این باره به شما بدهیم.

برای ثبت نام در دوره آموزش حسابداری نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
بازارکار و درآمد⭐شغل حسابداری در عمان چگونه است؟
نوشته بعدی
بررسی و بازار کار و درآمد⭐شغل حسابداری در فرانسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image