میزان درآمد شغل حسابداری در عمان چقدر است

بازارکار و درآمد⭐شغل حسابداری در عمان چگونه است؟

یکی از مهم ترین مشاغل در کشور عمان، شغل حسابداری است و کسانی که در دوره حسابداری شرکت کرده اند، می توانند در صنایع فعال در این کشور که به حسابدار نیاز دارند، مشغول به کار شوند. اگر در مورد درآمد این شغل، اطلاعات زیادی ندارید در ادامه این مقاله نیک اندیشان ما را همراهی کنید.

میزان درآمد شغل حسابداری در عمان چقدر است؟

همانند پیدا کردن شغل حسابداری در گرجستان که افراد می بایست برای آن انگیزه کافی داشته باشند، مهاجرت به عمان و به جان خریدن سختی های آن نیز باید با دلایل منطقی و قانع کننده صورت گیرد. یکی از بهترین بهانه ها برای رفتن به عمان و پیدا کردن شغل حسابداری در آن، حقوق بالایی است که به حسابدارها پرداخت می شود.

متوسط حقوقی که به حسابداران این کشور پرداخت می شود، حدود 2000 ریال عمان، و بیشترین حقوقی که ممکن است یک حسابدار دریافت کند، 4 هزار ریال کشور عمان است. نکته ای که در این رابطه باید مورد توجه قرار دهید، سوابق شغلی و میزان مهارت شما در امر حسابداری است. اگر در رزومه شما، سوابق درخشانی از حسابداری به چشم بخورد، اشتغال در پردرآمدترین شغل رشته حسابداری می تواند زندگی شما را از نظر مالی زیر و رو کند.

شغل حسابداری در عمان به کسب و کارها کمک می کند تا وضعیت مالی شان را تحت نظر و کنترل داشته باشند. اگر چه چالش های شغل حسابداری کم نیست، اما کسانی که با این چالش ها و نگرانی ها کنار بیایند و بتوانند آنها را به فرصت تبدیل کنند، می توانند در کشورهای مختلف دنیا به کار مشغول شده و نگرانی های خود را از بابت داشتن درآمد بالا کاهش دهند. اگر می خواهید اطلاعات کامل تری در مورد این شغل به دست آورید، مقاله مزایا و معایب شغل حسابداری را مطالعه کنید.

بازار کار شغل حسابداری در عمان به چه شکل است

بازار کار شغل حسابداری در عمان به چه شکل است؟

نکته ای که داشتن اطلاعات در مورد آن ضروری به نظر می رسد، وضعیت بازار کار شغل حسابداری در عمان است. در کشور عمان، هم شرکت های خصوصی و هم شرکت های دولتی به دنبال جذب حسابدارانی هستند که علاوه بر شرکت در دوره آموزش حسابداری، تجربه عملی، آشنایی با نرم افزارهای حسابداری و مالی نیز داشته باشند. برخی شرکت های عمانی که به دنبال استخدام حسابداران حرفه ای هستند، در ادامه معرفی کرده ایم:

 • شرکت های بانکی، مانند بانک دولتی عمان، بانک صنعت و معدن عمان و غیره همواره درصدد هستند تا یک حسابدار حرفه ای را در مجموعه خود داشته باشند.
 • شرکت های حمل و نقل از دیگر جاهایی هستند که به یک حسابدار خبره و ماهر نیاز دارند.
 • شرکت های ساختمانی فعال در عمان نیز می خواهند با یک حسابدار با تجربه وارد کار شده و کنترل امور مالی مجموعه خود را به دست آنها بسپارند.
 • شرکت هایی که در حوزه ارائه خدمات کار می کنند، به مانند شرکت های فنی و مهندسی عمانی و یا شرکت هایی که در حوزه نفت و گاز کار می کنند نیز در پی داشتن یک حسابدار ماهرند.
 • شرکت های صنعتی و شرکت های تجاری نیز به یک حسابدار نیاز دارند و دانش آموختگان این حوزه می توانند در مجموعه های این چنینی مشغول به کار شوند.

آیا سایت کاریابی عمان، بهترین راه برای ورود بازار کار شغل حسابداری در عمان است؟

برای آنکه بتوانید شغل حسابداری در عمان را بیابید، روش های مختلفی پیش روی شما قرار دارد. یکی از این روش ها تحصیل در حسابداری در کشور عمان است. دانشجویان بعد از آنکه تحصیلات خود را به پایان رساندند، با داشتن مدرک حسابداری عمان و در صورتی که بخواهند می توانند در عمان مشغول به کار شوند. پیدا کردن شغل به این شکل در عمان هزینه بر بوده و معلوم نیست که آیا به نتیجه ختم می شود یا خیر.

روش دیگری که می توان برای ورود به بازار کار حسابداری این کشور پیشنهاد کرد، سایت کاریابی عمان است. سایت های زیادی هستند که می توانید در آنها جستجو کنید. از جمله این سایت ها می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

این ها برخی سایت هایی هستند که به شما مشاغل مورد نیاز در کشور عمان را معرفی می کنند، اما موضوعی که نباید آن را از خاطر ببرید این است که این سایت ها در صورتی که شما تجربه و توانایی بالایی در امر حسابداری نداشته باشید، هیچ گاه نمی توانند یک شغل خوب برایتان پیدا کنند. ارائه مدرک معتبر و داشتن سابقه کاری درخشان، دو تا از اهرم هایی هستند که می توانند به شما کمک کنند جستجوهایتان در این سایت ها به یک نتیجه مثبت ختم شود.

راه اندازی یک کسب و کار در عمان بهتر است یا پیدا کردن شغل حسابداری در عمان؟

در مورد درآمد شغل حسابداری در عمان نکاتی را بیان کردیم، و به صورت تقریبی درآمدی که حسابداران از انجام کار حسابداری در این کشور به دست می آورند، ذکر کردیم. موضوعی که شاید پرداختن به آن برای برخی افراد، جالب به نظر آید، انجام یک مقایسه بین راه اندازی یک کسب و کار در عمان و شغل حسابداری در این کشور است.

عمان به دلیل داشتن یک بازار هدف بزرگ، کشور بسیار خوبی برای راه اندازی یک کسب و کار به شمار می رود. افرادی که از نظر مالی مشکلی نداشته و ایده های پولساز زیادی در ذهن دارند، می توانند به این کشور رفته و در آنجا کسب و کار مستقلی راه اندازی کنند.

از آنجایی که کار به این شکل، به صورت آزاد است درآمد حاصل از آن می تواند حتی از درآمد حسابداری نیز بالاتر باشد؛ البته این موضوع به شرطی خواهد بود که برخی شرایط در مورد راه اندازی کسب و کار رعایت شده باشد. برای مثال، کارآفرینان باید بازار را بررسی کرده و با توجه به آن، ایده ای را عملیاتی کنند. موضوع دیگری که در رابطه با خَلق یک کسب و کار و دوام آن می تواند کمک کننده باشد، بازاریابی است. این مقوله برای پیدا کردن بازار هدف و مشتریان، لازم و ضروری به نظر می رسد.

مزیت های تکنیک ریفریمینگ چیست

آیا درآمد شغل حسابداری در عمان، جوابگوی هزینه زندگی در عمان هست؟

هزینه زندگی در کشور عمان بالاست و شما تنها در صورتی می توانید از پس این هزینه ها بر آیید که در یک شغل با درآمد بالا فعالیت داشته باشید. شغل حسابداری در عمان از جمله مشاغل محبوب و پرطرفدار در این کشور بوده و اگر توانایی و مهارت بالایی برای انجام آن داشته باشید، بدون شک می توانید خیلی راحت هزینه های زندگی در این کشور را پرداخت کنید.

برخی از هزینه های زندگی در عمان به شرح زیر است:

 • هزینه مسکن
 • هزینه خورد و خوراک
 • هزینه پوشاک
 • هزینه حمل و نقل عمومی
 • هزینه تفریح
 • هزینه خدمات درمانی

به صورت کلی و طبق آمار منتشر شده، هزینه زندگی یک خانواده 4 نفره در عمان 900 ریال و برای یک فرد مجرد نیز 650 ریال است.  درست است که هزینه های زندگی در این کشور بالاست، اما این موضوع برای حسابدارانی که در کار خود خبره هستند و درآمد بالایی از شغل خود به دست می آورند نگران کننده نیست؛ زیرا درآمد آنها به حدی هست که بتوانند هزینه ها را پوشش دهند و به همه جنبه های زندگی خود نیز رسیدگی کنند. این کشور، با ارزش ترین پول دنیا را دارد و کار کردن در آن می تواند با مزیت های مالی فراوانی همراه باشد.

کلام آخر

بازار کار، و درآمد ناشی از شغل حسابداری در کشور عمان را بررسی کردیم. اگر تحصیل کرده این حوزه هستید، بهتر است علاوه بر مدرک دانشگاهی، مدارک معتبر بین المللی نیز داشته باشید. دریافت مدرک بین المللی و قابل ترجمه، فقط با شرکت در دوره های حسابداری موسسه های معتبر، مانند نیک اندیشان امکان پذیر است.

برای ثبت نام در دوره آموزش حسابداری نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
بازار کار و درآمد⭐شغل حسابداری در ترکیه چگونه است؟
نوشته بعدی
بررسی بازار کار و درآمد⭐شغل حسابداری در استرالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image