درآمد حسابداری در استانبول

بازار کار و درآمد⭐شغل حسابداری در ترکیه چگونه است؟

تعداد افرادی که تصمیم گرفته اند با شرکت در دوره حسابداری، به ترکیه و دیگر کشورهای خارجی سفر کنند، رو به افزایش گذاشته است. اگر در مورد شرایط کاری و درآمد این شغل در کشور ترکیه، اطلاعاتی ندارید در این مقاله نیک اندیشان با ما همراه باشید.

درآمد حسابدار در استانبول، و به صورت کلی درآمد شغل حسابداری در ترکیه چقدر است؟

درآمد حسابدار در استانبول، و به صورت کلی درآمد شغل حسابداری در کشور ترکیه یکی از چالش های شغل حسابداری به شمار می رود. چالشی که در اینجا از آن یاد می کنیم، می تواند یک زنگ خطر برای کسانی باشد که می خواهند مفاهیم اولیه و اصلی حسابداری را با شرکت در دوره های آموزشی فرا گرفته و به عنوان یک حسابدار مشغول به کار شوند.

ساعت کاری حسابداران در کشور ترکیه، 8 ساعت در روز است و حداقل حقوقی که یک حسابدار ساده و معمولی دریافت می کند، حدود 7000 لیر در ماه است. موضوع بسیار جالبی که شاید علاقه مندان به سوال حسابدار کیست دوست داشته باشند در مورد آن بدانند، این است که این کشور به کسانی که به صورت حرفه ای کار حسابداری انجام می دهند، تا حدود 12 هزار لیر در ماه نیز حقوق پرداخت می کند.

نکته ای که خوب است در مورد میزان درآمد شغل حسابداری در ترکیه خاطر نشان کنیم، عواملی است که روی حقوق حسابدارها در ترکیه اثر می گذارد. از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • موقعیت شغلی فرد
  • شرکتی که در آن کار حسابداری انجام می دهد
  • توانایی و تجربه کاری

اگر به مزایا و معایب شغل حسابداری واقف هستید و می دانید مهاجرت کردن به کشور خارجی با چه چالش هایی همراه است، تحصیل در رشته حسابداری می تواند زمینه ساز یک آینده روشن و درخشان باشد. خیلی از کشورهای خارجی را می توان نام برد که درصدد جذب حسابداران خبره و ماهر هستند و سعی می کنند از تخصص آنها به نحو احسن بهره ببرند.

بازار کار شغل حسابداری در ترکیه به چه شکل است؟

بازار کار شغل حسابداری در ترکیه به چه شکل است؟

اگر در دوره آموزش حسابداری یک موسسه معتبر و مطرح آموزشی مانند نیک اندیشان شرکت کرده باشید، نباید نگران بازار کار شغل حسابداری در ترکیه باشید؛ زیرا این کشور نیز به مانند بسیاری کشورها در کل دنیا قصد دارد افرادی با تجربه را جذب کند.

از آنجایی که در ترکیه موقعیت های شغلی فراوان و متفاوتی را می توان برای شغل حسابداری مشاهده کرد، اگر همه تلاش و کوشش خود را به کار ببرید و در صورتی که شرایط و پیش نیازهای مورد نیاز برای دریافت این شغل را در خود به وجود آورده باشید، خیلی راحت تر از آن چیزی که فکرش را کنید می توانید به عنوان یک حسابدار در ترکیه مشغول به کار شوید.

نکته ای که به فارغ التحصیلان این رشته که علاقه دارند به ترکیه مهاجرت کنند، امیدواری می دهد این است که این شغل یکی از مشاغل پولساز در کشور ترکیه است و کسانی که تجربه بالایی داشته باشند، می توانند زندگی راحت و بدون دردسری را از نظر مالی در این کشور همسایه ی ایران تجربه کنند.

آیا آشنایی به نرم افزار حسابداری ترکیه، تنها پیش نیاز جذب حسابدار در ترکیه است؟

یکی از ابهامات و تصورات اشتباهی که در مورد شغل حسابداری در ترکیه وجود دارد، این است که تنها به واسطه آشنایی با نرم افزار حسابداری ترکیه می توان به این کشور رفت و در قالب یک حسابدار به کار مشغول شد. درست است که آشنایی با این نرم افزارها به عنوان یک امتیاز محسوب شده و همچون نقطه قوت رزومه شما به شمار می رود، اما شما علاوه بر این مورد باید پیش نیازهای دیگری را نیز فراهم کنید. برخی از مدارک و شرایط مورد نیاز برای دریافت شغل حسابداری در این کشور به شرح زیر است:

  • یکی از مهم ترین پیش نیازهایی که برای حضور در کشور ترکیه باید داشته باشید، یک دعوت نامه کاری از سوی کارفرمای ترکیه ای است. با داشتن یک دعوت نامه یا جاب آفر راحت تر می توانید به ترکیه بروید و در آنجا کار حسابداری انجام دهید.
  • داشتن رزومه کاری قوی نیز می تواند به شما کمک کند تا فرآیند مهاجرت تان به ترکیه راحت تر شود.
  • مسلط بودن به زبان ترکی استانبولی نیز از دیگر شرایطی است که از آن می توان به عنوان یک امتیاز ویژه نام برد. از آنجایی که تعداد مهاجران به ترکیه رو به افزایش گذاشته است، کسانی می توانند شانس خود را برای استخدام در این کشور افزایش دهند که به این زبان تسلط کامل و کافی دارند.

درآمد مدیر مالی در ترکیه بیشتر است یا درآمد شغل حسابداری در ترکیه؟

اگر نگاهی به لیست مشاغل پردرامد در کشور ترکیه بیندازید، یکی مشاغلی که در آن مشاهده خواهید کرد، مدیریت مالی است. درآمد مدیر مالی در ترکیه قابل توجه است و از آنجایی که هر موسسه و یا هر سازمان به یک مدیر مالی نیاز دارد، کسانی که از این تخصص برخوردارند خیلی ساده و آسان می توانند در ترکیه مشغول به کار شوند. درآمد مدیرهای مالی در ترکیه بین 8 تا 25 هزار لیر ذکر شده است.

اگر درآمد شغل حسابداری در ترکیه و درآمد مدیریت مالی را با هم مقایسه کنید متوجه خواهید شد که مدیران مالی درآمد بیشتری به دست می آورند که این نیز به دلیل سختی ها و چالش هایی است که افراد در مدیریت مالی با آن درگیر هستند. درست است که این شغل درآمد قابل توجهی دارد، اما خوب است به یاد داشته باشید که چالش های آن نیز در نوع خود زیاد بوده و ریسک های زیادی در آن وجود دارد.

چه برای کارکردن به عنوان یک حسابدار و چه برای مشغول شدن به عنوان یک مدیر مالی، اولین کاری که می بایست انجام دهید، افزایش اطلاعات و شرکت در دوره های آموزشی است. داشتن یک مدرک معتبر و قابل ترجمه بسیاری مشکلات مهاجرت به کشورهای خارجی را می کند و از بین می برد.

آشنایی با شغل حسابداری در ترکیه

چه آزمون هایی برای شغل حسابداری در ترکیه و تایید مدارک تحصیلی مهاجران انجام می شود؟

کشور ترکیه برای دوره‌ های کارشناسی خود از طریق آزمون MYOS و جهت دوره‌ های تحصیلات تکمیلی از طریق آزمون‌های GRE و ALES اقدام به جذب دانشجو می ‌کند. در ترکیه تمامی مدارک تحصیلی بین‌ المللی برای معادل سازی در کنوانسیون به رسمیت شناختن اسناد آموزش عالی ترکیه (eddenklik) بررسی می شوند. در این سازمان، مدارک دانشگاهی بین‌ المللی توسط هیئت تضمین کیفیت مورد بررسی قرار گرفته تا ارزش و اعتبار آن تعیین شود.

اگر صلاحیت مدرک تحصیلی حسابداران بین ‌المللی تایید شود، مدرک تحصیلی آنها با موفقیت معادل سازی می ‌شود. در صورت معادل سازی مدرک تحصیلی، حسابداران بین‌المللی نیز از شرایط یکسانی با حسابداران بومی ترکیه برخوردار هستند. در برخی موارد ممکن است سازمان eddenklik برای معادل سازی مدرک حسابداران بین‌المللی آنها را به شرکت در آزمون مرتبطی دعوت کند.

به همین دلایل است که توصیه می شود مهاجران برای داشتن شغل حسابداری در ترکیه، در دوره هایی شرکت کنند که مدارکی با قابلیت ترجمه و اعتبار در کشور های خارجی ارائه می دهند. با داشتن این مدارک، در زمان معادل سازی از ارزش مدرک شما کم نمی شود و به تایید نهاد های رسمی در کشور ترکیه می رسد‌.

آیا آشنایی به نرم افزار حسابداری ترکیه، تنها پیش نیاز جذب حسابدار در ترکیه است؟

شغل حسابداری در ترکیه و پیش نیازهایی که باید فراهم شود!؟

برای آنکه به ترکیه بروید و حسابداری یک شرکت را قبول کنید، باید مدرکی معتبر و قابل قبول داشته باشید؛ این، یکی از مهم ترین پیش نیازهایی است که باید فراهم شود. اغلب شرکت ها و سازمان های ترکیه ای برای استخدام حسابداران خود مدرک لیسانس و یا فوق لیسانس می خواهند. به خاطر داشته باشید، مقاطع تحصیلی بالاتر حقوق بهتر و مناسب تری دریافت می کنند.

برای شغل حسابداری در ترکیه، تنها داشتن مدرک کافی نیست و شما برای آنکه ثابت کنید یک حسابدار کارکشته و حرفه ای هستید، می بایست در آزمون حسابداری و مالیاتی نیز شرکت کرده و مجوز حسابداری گرفته باشید. این آزمون به زبان ترکی برگزار می شود و لازمه آن هم این است که شما به زبان ترکی تسلط کامل داشته باشید. با شرکت در این آزمون، میزان اطلاعات شما در مورد حسابداری و قوانین مالیاتی این کشور مورد سنجش قرار می گیرد.

پس، برای آنکه بتوانید در کشور ترکیه و در قالب یک حسابدار کار کنید، هم باید مدرک معتبر داشته باشید و هم در آزمون شرکت کنید. در صورتی که مدرک دانشگاهی نداشتید، مدارک صادر شده توسط موسسه های آموزشی فعال در کشور نیز می تواند برای مهاجرت به ترکیه کمکتان کند.

کلام آخر

شغل حسابداری در ترکیه، موضوع صحبت ما در این مقاله بود. توصیه می کنیم برای موفقیت در این حوزه، در دوره های آموزشی موسسه های معتبری چون نیک اندیشان شرکت کنید. دریافت یک مدرک معتبر و بین المللی، تنها یکی از امتیازات شرکت در دوره های این موسسه است.

برای ثبت نام در دوره آموزش حسابداری نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
بازار کار و درآمد⭐شغل حسابداری در دبی چگونه است؟
نوشته بعدی
بازارکار و درآمد⭐شغل حسابداری در عمان چگونه است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image