مدرک دوره تکنسین داروخانه جهاد دانشگاهی تهران یا مدرک بین المللی تکنسین داروخانه نیک اندیشان؟

معتبر ترین مدرک بین المللی تکنسین داروخانه⭐قابل استعلام

برای این که بتوان در داروخانه مشغول به کار شد باید دانش و شناخت عمومی نسبت به داروهای موجود در داروخانه داشت. به همین منظور بهتر است قبل از هر اقدامی دوره تکنسین داروخانه گذرانده شود.

مدرک دوره تکنسین داروخانه جهاد دانشگاهی تهران یا مدرک بین المللی تکنسین داروخانه نیک اندیشان؟

تکنسین داروخانه فردی است که دانش خواندن نسخه های بیماران را کسب نموده و با استفاده از آن، در داروخانه مشغول به کار شده است. این فرد برای رسیدن به این شغل دوره های متعددی را گذارنده است. افراد برای شرکت در دوره های آموزشی مرسوم به تکنسین داروخانه قبل از هر اقدامی به مرکز آموزش دهنده توجه می کنند.

امروزه موسسات مختلفی در سراسر ایران این حرفه را آموزش می دهند و به کارآموزان خود مدرکی ارائه می دهند که با آن بتوانند به استخدام داروخانه های مختلف درآیند. در این بین، می توانیم به دوره های جهاد دانشگاهی تهران و مجموعه نیک اندیشان اشاره کنیم. محتوای آموزشی توسط همه مجموعه ها تقریبا یکی هست، اما مدرسین و اعتبار مدرک ارائه شده متفاوت خواهد بود.

مدارکی که توسط جهاد دانشگاهی ارائه می شود عموما توسط وزارت بهداشت مورد تایید است، اما گاها ممکن است امکان ترجمه نداشته باشند. به همین منظور، فرد دارنده مدرک فقط می تواند در بازار داخلی، خود را مشغول به کار کند؛ به این صورت که فقط داروخانه های ایران می توانند آن را به استخدام در آورند.

مجموعه های آموزشی دیگری در این زمینه وجود دارد که علاوه بر داشتن تاییدیه وزارت بهداشت، ترجمه هم خواهند شد و نوعی مدرک بین المللی تکنسین داروخانه محسوب می شوند. این خود نوعی امتیاز محسوب می شود تا فرد بتواند با شرکت در یک دوره تقریبا کوتاه، هم به مهارت دست یابد و هم مدرکی کسب کند که با استفاده از آن بتواند شغل خود در کشورهای دیگر را، به راحتی پیدا کند. از جمله این مراکز آموزشی می توانیم به نیک اندیشان اشاره کنیم که شرایط بسیاری خوبی برای برگزاری دوره هایش در نظر گرفته است.

حقوق و مزایای تکنسین داروخانه که مدرک بین المللی تکنسین داروخانه، دارد، چقدر است؟

حقوق و مزایای تکنسین داروخانه که مدرک بین المللی تکنسین داروخانه، دارد، چقدر است؟

افراد، هنگامی که تصمیم به شرکت در دوره آموزش تکنسین داروخانه می گیرند، علاوه بر علاقمندی به این حرفه، به دنبال حقوق و تکنسین داروخانه نیز هستند. حقوق و مزایایی که علاوه بر قوانین وزارت کار، تصمیم گیری پزشک داروساز و یا مدیریت داروخانه تاثیر جدی بر آن دارد. افراد در سال اول فعالیت خود، به این دلیل که در دوره کارآموزی به سر می برند حقوق پایینی دریافت می کنند؛ زیرا علاوه بر کار، در حال یادگیری نیز هستند.

افرادی که مدرک بین المللی تکنسین داروخانه را از یک مرجع با اعتبار دریافت کرده اند، قطعا حقوق بیشتری دریافت می کنند؛ اما به طور میانگین می توان گفت، حقوق و مزایای تکنسین داروخانه برای افراد مبتدی از ۳ میلیون شروع می شود و برای افراد با سابقه بیشتری به ۵ میلیون افزایش یافته و تا ۱۵ الی ۲۰ میلیون نیز خواهد رسید.

هنگامی که از این مدرک برای شروع کاری در خارج از کشور استفاده کنید، قطعا دریافتی بیشتر خواهد شد؛ اما آن چه که برای این حرفه مانند دیگر شغل ها مرسوم بوده این است که هر سال با افزایش حقوق دیگر شغل ها و بر اساس میزان تورم موجود در جامعه، حقوق و دریافتی تکنسین داروخانه نیز افزایش پیدا می کند.

این در حالی است که برخی از داروخانه ها علاوه بر پرداخت حقوق به کارکنان و تکنسین های خود، مزایایی نیز پرداخت می کند. این مزایا می تواند کارت هدیه به مناسبت های مختلف بوده و یا این که کارتی برای خرید باشد. گاهی نیز این مزایا می تواند اعطای وام به افراد در شرایط ضروری باشد. البته در برخی موارد محدود، کارفرمای داروخانه تصمیم می گیرد که برای تکنسین های خود، امکانات و سفرهای تفریحی تدارک ببیند.

نمره قبولی تکنسین داروخانه برای گرفتن مدرک چقدر است؟

مدرک بین المللی تکنسین داروخانه زمانی به او اعطا می شود که نمره قبولی تکنسین داروخانه بر روی امتحان نهایی آن درج شده باشد. به این منظور، افراد، تنها با شرکت در دوره و پرداخت هزینه دوره تکنسین داروخانه نمی توانند به این مدرک دست پیدا کنند.

بلکه زمانی گرفتن مدرک برای آن ها صورت می گیرد که توانسته باشند با حضور در کلاس، کلیه مهارت ها را یاد گرفته و در زمان پایان کار آن ها را عملیاتی نمایند. کل امتیازی که برای این دوره در نظر گرفته می شود ۱۰۰ است. کارآموزانی که توانسته باشد چه در دوره حضوری و چه در دوره آنلاین تکنسین داروخانه حداقل ۵۵ امتیاز  از ۱۰۰ را کسب کنند، می توانند مدرک بین المللی تکنسین داروخانه را دریافت نمایند. کسب رقمی زیر ۵۵ به مثابه رد شدن در امتحان تلقی می شود و با رد شدن در امتحان مدرکی ارایه نخواهد شد‌.

آیا با مدرک بین المللی تکنسین داروخانه می توان مهاجرت کرد؟

به هر کشوری که وارد می شوید در شهرهای آن می توانید شاهد داروخانه های متعددی باشید. داروخانه هایی که برای ارائه خدمات سریع تر، به نیروی کار ماهر و آموزش دیده نیاز دارند. نیرویی که با مشاهده نسخه های متنوع با خطوط مختلف، به طرز صحیحی دارو را تشخیص داده و آن را برای بیمار آماده کند.

افراد می توانند با گرفتن مدرک بین المللی تکنسین داروخانه، از مرجعی معتبر که مدرک قابل اعتباری ارایه می دهد، در کشورهای دیگر به عنوان یک تکنسین به کار مشغول شده و وظایف تکنسین داروخانه را به بهترین نحو انجام دهند.

نیک اندیشان به همه افراد علاقه مند به شرکت در حوزه تکنسین داروخانه، مدرک بین المللی ارائه می دهد. مدرکی که می توانند با آن به هر کشوری سفر کرده و در آن مشغول به کار شوند. از نگرانی های مردم قبل از مهاجرت به یک کشور دیگر، شغل است. زمانی که در حرفه ای مانند تکنسین داروخانه به توانایی و مهارت رسیدید و مدرک بین المللی و قابل ترجمه تکنسین داروخانه را دریافت کردید، دیگر نباید نگران شغل در کشوری دیگر بود؛ زیرا به راحتی امکان فعالیت وجود خواهد داشت.

نمره قبولی تکنسین داروخانه برای گرفتن مدرک چقدر است؟

سخن‌پایانی

این مقاله نیک اندیشان به دوره های برگزاری تکنسین داروخانه، هزینه ها، حقوق و مزایا، نمره قبولی و امکان مهاجرت با آن اختصاص داشت. امیدواریم نکات ارائه شده، در افزایش اطلاعات شما کمک کننده بوده باشد.

برای ثبت نام در دوره آموزش تکنسین داروخانه نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
اعتبار مدرک دستیار دندانپزشک نیک اندیشان⭐بین المللی شد!
نوشته بعدی
سایت دوره کمک پرستاری ⭐معرفی به کار+مدرک بین المللی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image