دوره mba کوچینگ

دوره mba کوچینگ چیست؟مدیریت کوچینگ

کوچینگ در سازمان مفهومی مدرن به شمار می رود. در دوره mba  به چیستی این مفهوم و تاثیر آن بر روی عملکرد مدیران پرداخته می شود.

محتوای دوره mba کوچینگ چیست؟

محتوای این دوره از mba مربوط به بخش منابع انسانی موجود در سازمان است. از آن جایی که در تاریخچه رشته mba حرفه ای شدن در مدیریت کسب و کار مطرح شده است. مطالب این دوره نیز حول محور رهبری، مدیران ارشد و میانی، می چرخد. مباحثی مانند، تعارض، حل مساله، ارتباطات، برنامه ریزی های مختلف همه این موارد، جزء محتوای دوره mba شاخه کوچینگ به شمار می روند.

در این دوره کوچ، به مدیران قسمت های گوناگون سازمان آموزش می دهد که، برای هر چالش به وجود آمده از چه استراتژی استفاده کنند. علاوه بر این، تاکید کوچ  بر این موضوع است که، افراد باید همواره خوش بین باشند و فرض را بر این قرار دهند که در مسیر موفقیت هستند و پایان کار آن ها نیز موفقیت است. محتوای ارائه شده در این دوره به دنبال ایجاد یک نظریه جهان بینی و یا یک نگرش مثبت در زندگی شخص و کاری ایجاد شده است. درک این مفاهیم  باعث می شود، هدف های زندگی هر فرد، همسو با هدف های زندگی سازمانی آن باشد و بین آن ها هیچ نوع برخوردی رخ ندهد.

برای کامل کردن مطالب خود در این زمینه می توانید مقاله دوره mba روانشناسی را بررسی کنید. در واقع در دوره mba شاخه کوچینگ، خودشناسی مطرح می شود، به این منظور که از فرد خواسته می شود تا قبل از هر کاری خود را بشناسد، سپس به یک نظریه کلی نسبت به دیگران برسد و برای کار گروهی و انجام مزاکرات مختلف آماده باشد.

دوره mba کوچینگ چیست

آیا کوچینگ مدیران اجرایی جزء سرفصل های دوره mba کوچینگ هست؟

توجه به کوچینگ مدیران اجرایی، بحث جدیدی نبوده بلکا سابقه طولانی دارد. در واقع کوچینگ یک سیستم هست که کوچینگ مدیران اجرایی به عنوان زیر سیستم آن لحاظ می شوند. کوچینگ مدیران اجرایی نوعی یک مشاوره محسوب می شود. مشاوره ای که در دوره mba کوچینگ، هدف آن به حرکت در آوردن مدیران اجرایی سازمان با ارایه سازکار های مناسب در حهت رسیدن به بهروری کلی در کار هست.

آن ها برای رسیدن به این مورد، سیاست های مختلفی را طراحی می کنند و به صورت شخصی آن را به مدیران اجرایی آموزش می دهند.  به همین منظور در این زیر سیستم کوچینگ مدیر اجرایی، دو نفر وجود دارد که قرار است یکی به عنوان کوچ بر دیگری اثر بگذارد، اثری که مثبت بوده و برای رشد و پرورش فردی و کارآمدی آن برای سازمان شکل می گیرد. در واقع کوچ باعث شود مدیر اجرایی تصمیم گیری بدون نقصی داشته باشد. البته هدف کلی در این مبحث این است که، کوچ کار خود را با آموزش آغاز می کند سپس به کارهای مشاوره ای برای مدیریت کسب و کار می پردازد.

دوره mba کوچینگ سازمانی چه اهدافی را دنبال می کند؟

برگزار کردن دوره آموزش mba  در زمینه کوچینگ، بدون هدف نبوده بلکه اهدافی کاربردی در پشت آن ها نهفته است. در واقع اصلی ترین هدفی که می توان برای این دوره در نظر گرفت، حمایت اساسی و انفرادی یک مربی، برای هدایت فرد به سمت هدف تعیین شده است. در واقع در دوره mba کوچینگ، علاوه بر خلاق کردن فرد شرکت کننده، باعث افزایش تمرکز آن نیز می شود.

در واقع هدف اصلی این دوره تمرکز کامل کوچ بر روی یک یا چندین فرد است. بر همین اساس در بیشتر مواقع پیامدی آن مثبت و به رضایت ختم می شود. بر اساس توجه زیاد در عصر جدید به این علم، مدرک این حرفه، یکی دیگر از معتبرترین مدرک mba شناخته شده هست.

دوره mba کوچینگ چیست

آیا خرید دوره کوچینگ، به اندازه شرکت در دوره mba کوچینگ بازدهی دارد؟

بسیاری از مدیران سازمان ها و افرادی که تنها مدرک تحصیلی برایشان اهمیت دارد، به جای شرکت در دوره mba کوچینگ ترجیح می دهند مدرک mba را خریداری کنند. متاسفانه یا خوشبختانه مؤسساتی هستند که در ازای پرداخت مبلغ مشخصی، مدرک مدیریت کوچینگ را به شما اعطا می کنند.

خرید دوره کوچینگ قطعا به اندازه شرکت در دوره هایی که در موسسات مختلف برگزار می شود، موثر نخواهد بود. شما با خرید دوره و مدرک کوچینگ، تنها رزومه تحصیلی تان را ارتقا داده اید ولی از نظر مهارتی و سواد مدیریتی عملا هیچ دانشی ندارید. اگر به عنوان مدیر یک سازمان با چالش های کوچینگ مواجه شوید، قطعا در حل چالش و برطرف کردن مشکلات مدیریتی ناتوان خواهید بود. علاوه بر اینها شما با شرکت در دوره های حضوری کوچینگ، با پروژه های واقعی زیادی مواجه خواهید شد که در آینده می تواند به عنوان یک تجربه کاری به شما کمک کند.

با این توضیحات، چنانچه از نظر شرایط شرکت در دوره های mba، مشکلی ندارید، بهتر است خرید مدرک mba اولویت آخرتان باشد، تا در ازای هزینه ای که می پردازید، مهارت و تکنیک های مدیریتی را نیز کسب کنید.

 

مزیت های شرکت در دوره mba کوچینگ

مخاطبین دوره mba کوچینگ چه کسانی هستند؟

به طور کلی دوره mba کوچینگ برای تمام افرادی که می خواهند مسیر موفقیت را به صورت علمی و تکنیکی پیش بگیرند مناسب است. این دوره برای علاقه مندان در زمینه مدیریت و کوچینگ برگزار می شود. این دوره برای تمامی افرادی که در زمینه های زیر فعالیت می کنند می تواند مفید باشد:

  • مدیران منابع انسانی در سازمان ها
  • صاحبان کسب و کار
  • کسانی که می‌خواهند از نیرو هایشان حداکثر بهره وری را داشته باشند
  • کسانی که می خواهند به عنوان مربی، منتور و استاد کار فعالیت کنند
  • افرادی که قصد دارند مهارت های بیشتری در زمینه مدیریت کسب کنند.

علاوه بر این ها مدرکی که در پایان این دوره ها به دانش آموختگان اعطا می شود، می تواند یک رزومه قوی برای استخدام شدن افراد در سازمان ها باشد. البته اینکه مدرک دریافتی شما تا چه حد اعتبار داشته باشد، بستگی به مرکز و موسسه ای دارد که دوره را در آن جا می گذرانید. موسسه ای مانند نیک اندیشان، مدرکی قابل تایید و ترجمه در بسیاری از کشور های اروپایی اعطا می کند. بنابراین قبل از هرچیزی بهتر است در مورد موسسات برگزاری این دوره تحقیق کنید.

مخاطبین دوره mba کوچینگ چه کسانی هستند؟

آیا می توان با مدرک mba کوچینگ مهاجرت کرد؟

امروزه اکثر کشورها نسبت به کوچینگ توجه ویژه ای دارند. کسانی که در دوره mba کوچینگ شرکت می کنند، دانش لازم این حرفه را فرا می گیرند، دانشی که می توانند آن را در محیط واقعی به اجرا درآورند. آن ها از طریق این دانش می توانند اقامت کشور دلخواه خود در اسیا، اروپا و آمریکا را بگیرند. بنابراین، اینجاست که کاربرد مدرک mba مشخص می شود.

در واقع مدیریت پیشرفته کسب و کار جزء موضوعات پرمخاطب روز دنیاست. از این رو به یک مرز و یک سرزمین مشخص ختم نمی شود و می توان کسب و کاری را با این مدرک در هر کجای جهان راه اندازی کرد و یا این که در سازمان های جهانی مشغول به فعالیت شد. ولی چیزی که در این جا اهمیت دارد این است که، باید در موسسه در ایران دوره mba کوچینگ را شرکت کنید که، علاوه بر داشتن اعتبار کافی، مدرک آن نیز برای کشورهای دیگر معتبر باشد. مدرکی برای کشوری خارجی معتبر است که بین المللی بوده و امکان ترجمه به زبان های مختلف را داشته باشد.

نیک اندیشان مجموعه ای است که سال ها تلاش کرده تا تمام آموزش های ارائه شده خود را در سطوح بالا قرار دهد. به علاوه به متقاضیان دوره مدرکی ارائه دهد که بتوانند هر زمان که قصد خروج از ایران و ساکن شدن در کشوری دیگری را کردند از آن مدرک به عنوان پلی برای رسیدن به هدف، که در این جا، مهاجرت بوده استفاده کنند.

کلام آخر

در این مقاله از نیک اندیشان، دوره mba کوچینگ، اهداف آن و امکان مهاجرت از طریق مدرک آن مطرح شد. به علاوه کوچینگ مدیران اجرایی نیز مورد مطالعه قرار گرفت.

برای ثبت نام در دوره آموزش mba نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
چالش های جانشین پروری چیست؟⭐بررسی کامل
نوشته بعدی
بهداشت روانی در محیط کار چیست؟⭐بررسی تاثیرات آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image