کاریابی در دوره MBA

همه افرادی که علاقه دارند دوره MBA را بگذرانند در ابتدا به این موضوع می اندیشند که آیا مدرک MBA در ایران معتبر است؟ مزایای داشتن مدرک MBA چیست؟ کاریابی در دوره mba در ایران چگونه است؟ آیا می توان با داشتن این مدرک در بهترین جایگاه شغلی قرار گرفت؟ و بسیار سوال دیگر که ممکن است ما را از ادامه تحصیل در MBA  منصرف کند. برای دانستن جواب این سوالات بهتر است ابتدا ببینیم که اصلا MBA چیست و چگونه می توان وارد این دوره آموزشی شد. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

دوره MBA

اگر به دنبال این هستید که یک مدیر لایق باشید و در حیطه مدیریت حرفی برای گفتن داشته باشید آموزش در دوره MBA می تواند یک گزینه عالی برای شما باشد. مدرک MBA (Master of Business Administration) معادل کارشناسی ارشد مدیریت بازگانی می باشد و با کمک آن می توان با: مهارت مدیریت، رهبری، مدیریت مالی، باراریابی و … آشنا و باعث تقویت آنها شد.

با آموزش این دوره شما به عنوان یک مدیر و رهبر موفق می توانید بهترین استراتژی های لازم را برای بهبود اوضاع کاری بچینید و افراد خبره و کارآمد در حیطه کاری خود را جذب و نهایت بهره را از آنها ببرید.

فرقی نمی کند می خواهید یک کارآفرین شوید و یا بخواهید مرتبه شغلی خود را ارتقا دهید. آموزش در این دوره می تواند سطح علمی فرد را بالا برده و فرصت های شغلی منحصربه فردی را برایتان ایجاد کند.

مزایای دریافت مدرک دوره MBA

از مزایای ورود در دوره MBA هم می توان به طور خلاصه به: امنیت شغلی، بکارگیری از مهارت های نهفته مدیریتی، داشتن اعتماد به نفس، آموزش مدیریت کسب و کار و … اشاره نمود.

آگاهی داشتن و شناخت بازار جهانی

شما می توانید با فرا گرفتن این مدرک دید بازتری نسبت به بازار داخلی و خارجی داشته و با زبان جهانی تجارت آشنا شوید.

یکی از دلایلی که باعث می شود این نظر وجود داشته باشد این است که زمانی که ورود به دوره ام بی آی می نماییم، محیط آن باعث می شود تا با سایر دانشجویان و اساتید مطرح تعامل داشته و در نتیجه شما یک شبکه جدید و قدرتمند با کسب کارهای متنوع را خواهید دید.

بهبود مهارت‌ ارتباطی

یکی دیگر از مزایای مهم که باعث می شود به این دوره روی بیاوریم بهبود مهارت ارتباطی می باشد. زمانی که بتوانیم این مهارت را کسب کنیم به راحتی می توانیم در حرفه خود موفق و حرفی برای گفتن داشته باشیم. این مهارت به عنوان یک مهارت نرم در دوره MBA  شناخته می شود و به غیر از اینکه روی مهارت شفاهی کار می کند روی مهارت نوشتاری هم تاثیر مثبت خواهد گذاشت.

 داشتن موقعیت های شغلی جدید

از دیگر مزایای داشتن این مدرک وجود آینده شغلی بهتر و مناسب است. زمانی که از این دوره با موفقیت فارغ اتحصیل شویم، موقعیت های شغلی بسیارعالی پیش رویمان خواهد بود. یکی از دلایل مهمی هم که افراد به این رشته روی می آورند به دلیل کسب موقعیت های شغلی و ارتقا دانش خود هستند.

شاید این موضوع ما را به رسیدن سوال ابتداییمان برساند. زمانی که وارد دوره MBA می شویم، به مرور و با مهارت و پیشرفت هایی که در این دوره توانستیم کسب کنیم، مسیرهای شغلی بسیار و ارزشمندی پیش رویمان باز خواهد گشت. فرقی نمی کند سوابق کاریتان کم باشد یا بسیار، زمانی که دارای این مدرک باشید یک پل به سوی موفقیت خود خواهید داشت.

داشتن درآمد بیشتر

 

بیشتر افرادی که به سمت دوره MBA روی می آورند به علت داشتن مسیر شغلی موفق و کسب درآمد بیشتر است. شاید بتوان اینگونه گفت که یکی از دلایل وارد شدن در این دوره و اخذ مدرک MBA به دلیل داشتن موقعیت های شغلی عالی و درآمد بالا باشد.

بیشتر کردن مهارت حرفه ایی

زمانی که از این رشته فارغ التحصیل می شویم از حیث دانش علمی و نظری یک دید بازتری به جامعه کسب و کار خواهیم داشت و به مراتب عملکرد شغلی نیز ارتقا پیدا می کند. با این دوره ما می آموزیم که برای: مذاکره، ارتباط داشتن با کارکنان، تبلیغات بازاریابی و … باید دانش مناسب هر کدام را فرا بگیریم و برای راه اندازی و موفقیت یک شرکت، سازمان، تجارت و … کسب مهارت حرفه ایی می تواند یک نقطه عطف برای پیشرفت کاری باشد.

کاریابی در دوره mba در ایران

حال با گفته هایی که در مطالب بالا بیان شد دانستیم که ورود به بازار کار و موفقیت های شغلی با کمک مدرک MBA بسیار آسان و راحت قابل انجام است. در رابطه با کاریابی در دوره MBA در ایران هم می توان تا حدودی امیدوار بود که رفته رفته این مدرک جایگاه خود را در ایران باز نموده و محکم خواهد کرد.

بهتر است این را اضافه کنیم، هم اکنون مدرک ام بی آی توسط وزارت علوم فناوری و تحقیقات کشور مورد تایید می باشد و اکنون در بسیاری از دانشگاه های معتبر این دوره برای افرادی که مایل هستند از آن بهره ببرند در حال برگزاری می باشد.

به مرور می توان امید داشت تا با کمک این مدرک آینده شغلی مناسبی در ایران وجود داشته باشد. با ما در ادامه مقاله کاریابی در دوره MBA در ایران همراه باشید.

 

کاریابی در دوره MBA

نمونه مکان های مناسب برای کاریابی در دوره mba در ایران

البته در ارگان های دولتی این موضوع آنچنان باید و شاید جای نیافتاده و بیشتر در شرکت و سازمان های خصوصی از افراد باتجربه که دارای این مدرک علمی هستند استفاده می گردد. اما خوب درباره موقعیت شغلی MBA  می توان اینگونه گفت: افرادی که در این دوره شرکت و فارغ التحصیل می شوند می توانند در موقعیت های شغلی متفاوتی ورود و به نسبت گرایشی که در دوره MBA  داشتند سمت مهمی را از مدیرعاملی گرفته تا مدیر بازاریابی، مدیر مالی و …  را کسب نمایند.

 کاریابی در دوره MBA با مدیریت بازاریابی

یکی از انواع کاریابی در دوره MBA که توسط مدرک MBA می توان کسب نمود مدیریت بازاریابی می باشد. یکی از دلایل پیشرفت شرکت های بزرگ داشتن بازاریابان موفق است. هم اکنون این رشته یکی از گرایش های مهم در دوره  MBA می باشد و طرفداران بسیاری را جذب نموده است. با کمک این گرایش می توان به این نکته توجه نمود که نبض بازار کجاست و چگونه می توان نبض بازار هدف را در دست گرفت.

حتی امروزه مدیران نیز برای آنکه بتواند موقعیت های مختلف کاری را شناسایی و بازار را بهتر از قبل شناسایی کنند به این گرایش روی آورده اند و در این زمینه در حال آموزش می باشند.

این افراد در این دوره می آموزند که چگونه تبلیغات و برندسازی نمایند و چگونه با انتخاب بهترین استراتژی می توان بهترین موقعیت های بازار را از آن خود کنند. در مورد حقوق و مزایای این شغل نیز باید بگوییم بی شک حقوق یک مدیر بازاریاب از یک مدیر هم ردیف خود بیشتر نباشد کمتر نیز نیست.

مدیریت منابع انسانی

از دیگر فرصت های شغلی و کاریابی در دوره MBA  می توان به مدیریت منابع انسانی اشاره نمود. بدون شک شرکتی همیشه سرپا و موفق می ماند که مدیرانش بتوانند نیروهای خود را به بهترین شکل مدیریت و سازماندهی نمایند. یک مدیر منابع انسانی موفق می داند چه فردی به قطع می تواند در زمینه کاری پیش رویش عملکرد مناسبی داشته باشد و افراد خبره، با تجربه و یا آینده دار را که مناسب شرکت هستند را جذب و از سطح دانش و عملکردشان به نحو احسنت بهره ببرد. همچنین همواره باعث افزایش سطح دانش و بهروری در آنها می گردد.

از فرصت های شغلی که با کمک این گرایش در برابر ما وجود خواهد داشت این است که آموختگان در این گرایش می توانند موقعیت های کاری مناسب در داخل و خارج از کشور داشته باشند. البته این موقعیت شغلی به مراتب در خارج از کشور بیشتر می باشد. چرا که برخی از شرکت ها برای بهروری و راندمان کاری خود افراد با نژاد و اقوام مختلفی را گرد هم جمع نموده و از این رو به یک مدیر منابع انسانی احتیاج دارند تا تعامل را در بین پرسنل ایجاد کند و از این رو باعث رشد موفقیت شرکت در زمینه های مختلف گردد.

ایجاد کسب و کار و کاریابی در دوره MBA

از گرایش های دیگر برای کاریابی در دوره MBA که بسیار می تواند در جوامع ما مهم تلقی گردد، گرایش کار آفرینی می باشد. این گرایش بیش از همه گرایش ها محبوب می باشد. چرا که در این گرایش تمام نکات و ویژگی هایی که باید برای یک مدیریت در فرد وجود داشته باشد فرا گرفته می شود. این دوره با کمک این گرایش این موقعیت را برای افرادی که مایل هستند برای خود یک کسب و کار راه انداخته و یک کارآفرین باشند ایجاد نموده تا به عنوان یک مدیر تمام اصل: مدیریت بازاریابی، مذاکره کردن، برنامه ریزی، مدیریت مالی، حسابداری و هر چه که باید یک مدیر در زمینه ایجاد یک کسب و کار بداند را می آموزد.

مشاور

از دیگر فرصت های شغلی و کاریابی در دوره MBA می توان به مشاور شدن اشاره نمود. گرایش مشاور این امکان را فراهم می سازد تا تمام نکاتی که برای موفقیت یک شرکت مناسب و پر اهمیئت می باشد را فرا بگیرد. به عبارتی روی تمام گرایش ها بایستی مسلط باشد تا بتواند بهترین موقعیت ها را سنجیده و برای کمک به مدیریت سازمان  و یا شرکت از آن بهره ببرد. از نظر حقوق و مزایا هم باید اشاره کنیم که دارای مزایای و حقوق بالا می باشد.

می توان گفت امروزه بیشتر فارغ اتحصیلان رشته های پایه برای ادامه تحصیل خود MBA را انتخاب خود قرار داده اند. چرا که رضایتمندی شغلی و داشتن درآمد بهتر با کمک این مدرک تایید شده می باشد.

جمع بندی کاریابی در دوره mba در ایران

با کمک دوره MBA  می توان فرصت های شغلی بسیار با درآمدهای مناسب را پیش روی خود داشته باشیم. با اینکه این مدرک تا حدودی در ایران پذیرشش سخت است اما رفته رفته MBA  هم در حال آمده سازی می باشد. این موضوع هم با کمک تایدییه وزارت علوم فناوری و تحقیقات کشور در حال میسر شدن می باشد و به زودی شاهد تحولاتی در کاریابی در دوره MBA در ایران خواهیم بود.

استخدام فارغ التحصیلان رشته mba به چه منظوری صورت می گیرد؟

استخدام فارغ التحصیلان رشته mba به چه منظوری صورت می گیرد؟

سازمان هایی که به دنبال رشد و پیشرفت هستند، برای استخدام فارغ التحصیلان رشته mba تلاش زیادی به کار می گیرند. در این سازمان ها، اهداف متفاوتی مد نظر است و دستیابی به این هدف ها باعث بهبود وضعیت کاریابی در دوره mba شده است. مهم ترین اهدافی که جذب و به کارگیری دارندگان مدرک ام بی ای می توانند محقق کنند، به شرح زیر است:

  • کسانی که در این حوزه تحصیل کرده اند، می توانند شبکه حرفه ای یک سازمان را گسترش دهند و آن را با رشد و پیشرفت و همراه کنند.
  • دیگر هدفی که باعث شده وضعیت کاریابی در دوره mba امیدوار کننده به نظر آید، رشد و توسعه مهارت است. حضور در این دوره با کسب مهارت های مدیریتی همراه خواهد بود. مهارت اگر با خلاقیت ترکیب شود، می تواند یک سازمان را به سوی اهداف کوتاه مدت و بلند مدتی که برای آن در نظر گرفته شده است، هدایت کند.
  • اصولا، مدیرانی که مدرک ام بی ای را دریافت می کنند، می توانند به کسب و کار خود اعتبار ببخشند. این اعتبار بخشی، یکی از بهترین اتفاقاتی است که یک سازمان ممکن است آن را تجربه کند.

برای ثبت نام در دوره MBA نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

آیا نیک اندیشان به جز دوره MBA، دوره های آموزشی دیگری در حوزه مدیریتی، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه مدیریتی، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از:

دوره DBA، دوره آموزش BBA، دوره آموزش POST DBA

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، هلدینگ آموزشی نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از دوره های آن می پردازیم :

حوزه پیراپزشکی (طب)

دوره طب سنتی، دوره داروخانه، دوره کمک پرستاری، دوره دستیار دندانپزشک ، دوره لیزر موهای زائد، دوره کاشت مو، دوره کاشت ابرو

حوزه فنی مهندسی

دوره پکیج ، دوره تعمیرات موبایل ، دوره تعمیر اسپیلت ، دوره تعمیر یخچال ، دوره نصب دوربین مدار بسته

حوزه مدیریت کسب و کار

دوره BBA ، دوره MBA ، دوره DBA یکساله ، دوره POST DBA

حوزه حسابداری و بازرگانی

دوره حسابداری ، دوره بازرگانی ، دوره آموزش صادرات و واردات

حوزه روانشناسی کاربردی

دوره بازی درمانی ، دوره مونته سوری

حوزه هنری

دوره عکاسی ، دوره بازیگری

نوشته قبلی
بازار کار دوره dba چیست؟
نوشته بعدی
تاریخچه بورس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image