میزان درآمد شغل حسابداری در کانادا

بررسی بازارکار و درآمد⭐شغل حسابداری در کانادا

دوره حسابداری موسسه های معتبری مانند نیک اندیشان، یکی از بهترین و تضمین شده ترین راه ها برای مهاجرت به کشورهایی چون کانادا است. ما در این مقاله قصد داریم میزان درآمد حسابداران در کانادا که همواره یکی از چالش های شغل حسابداری به شمار می رود، مورد بحث و بررسی قرار دهیم؛ پس همراهمان باشید.

درآمد حسابدار در کانادا (شغل حسابداری در کانادا) چقدر است؟

درآمد حسابدار در کانادا یکی از موضوعات بسیار مهم برای کسانی است که علاقه دارند در پردرآمدترین شغل رشته حسابداری مشغول به کار شده و درآمد قابل ملاحظه ای به دست آورند. موضوعی که ممکن است است از آن به عنوان مزایا و معایب شغل حسابداری یاد کنند، این است که استانی که فرد در آن کار می کند روی میزان حقوق و دستمزد تاثیر مستقیم دارد.

علاوه بر این، میزان مهارت افراد نیز می تواند باعث افزایش یا کاهش دستمزد شود. قطعا، کسانی که به عنوان یک حسابدار خبره و ماهر کار می کنند در مقایسه با کسانی که تجربه کمتری دارند، حقوق بالاتری دریافت می کنند.

اگر بخواهیم برای درآمد شغل حسابداری در کانادا یک عدد را به صورت میانگین بیان کنیم، باید بگوییم، میانگین و متوسط دستمزد آنها در طی سال، 55 هزار دلار است. افرادی که تجربه کمتری دارند، 45 هزار دلار در سال دریافتی دارند. اگر با خواندن مقاله شغل حسابداری مناسب چه کسانی است به این نتیجه رسیده اید که این شغل، شغل مناسبی برای شما است، پیشنهاد می کنیم در یکی از دوره های حسابداری معتبر در کشور شرکت کرده و به این شکل، قدمی مثبت در جهت خلق آینده ای روشن بردارید.

درآمد شغل حسابداری در کانادا

تاثیر نرم افزارهای حسابداری در کانادا روی درآمد شغل حسابداری؛ با برخی نرم افزارها آشنا شوید!؟

دنیا به سمت کار با نرم افزارهای متفاوت در حال حرکت بواه و حوزه حسابداری نیز از این رشد و پیشرفت عقب نمانده است. اگر در دوره آموزش حسابداری شرکت کرده و بخواهید در شغل حسابداری در کانادا مشغول به کار شوید، باید و باید با برخی از نرم افزارها آشنایی کافی داشته و نسبت به آنها به تسلط برسید؛ این آشنایی قطعا میزان درآمد شما را چند برابر خواهد کرد. برخی از نرم افزارهای حسابداری در کانادا به شرحی است که در ادامه بیان می کنیم:

1- نرم افزار Sage 50 Cloud

نرم افزار Sage 50 Cloud از جمله برنامه هایی است که برای هر کسب و کاری، مناسب به نظر می رسد. این نرم افزار، قابلیت نصب روی گوشی را دارد و به افراد کمک می کند تا بتوانند به راحتی، موجودی، صورتحساب، مالیات و برخی موارد دیگر را مدیریت و نظارت کنند.

2- نرم افزار Free Agent

نرم افزار Free Agent، از جمله نرم افزارهایی است که خیلی راحت می توان به کمک آن کار حسابداری را انجام داد و مدیریت حساب ها و برنامه ریزی ها را کنترل و مدیریت کرد. ردیابی کردن صورت حساب ها و پرداختی ها از دیگر مزیت های این نرم افزار به شمار می رود.

3-نرم افزار Sage Intacct

نرم افزار Sage Intacct  دیگر برنامه ای است که آن نیز برای حسابداری به کار برده می شود. ذخیره کردن ابری حساب های سازمان و مدیریت کردن آنها از جمله کاربردهایی است که می توان در مورد این برنامه عنوان کرد.

درآمد حسابداری در ایران بیشتر است یا درآمد شغل حسابداری در کانادا؟

شغل حسابداری در کانادا و میزان درآمدی که فعالیت در این حوزه برای افراد به دنبال دارد، مورد بحث و بررسی قرار دادیم. برای آنکه بتوانیم به صورت کامل تر و جامع تر در مورد این شغل در کشور کانادا صحبت کنیم، لازم است بین درآمد حسابداری در ایران و درآمد حسابداری در کشور کانادا مقایسه ای انجام دهیم و مشخص کنیم که حسابداران کدام کشور، حقوق بیشتری دریافت می کنند.

شغل حسابداری در کانادا

درآمد حسابداری در ایران مطابق با برخی گزارش هایی که در همین رابطه تهیه شده، بین 7 میلیون تومان تا 20 میلیون تومان در ماه است. البته، حسابدارهایی که هیچ سابقه ای نداشته و با کمترین  میزان تجربه، حسابداری یک مجموعه را به عهده می گیرند، ممکن است حتی 1 میلیون تومان در ماه نیز دریافتی داشته باشند.

متاسفانه، یکی از مواردی که روی میانگین درآمد حسابدارها در کشور ما تاثیر دارد، جنسیت است. به صورت معمول، خانم های حسابدار در مقایسه با آقایانی که کار حسابداری انجام می دهند، حقوق کمتری دریافت می کنند و این، یکی از معضلات و مشکلاتی است که ما در کشورمان با آن درگیر هستیم. البته، فقط حوزه حسابداری شامل این موضوع و مشکل نیست و ما در خیلی از مشاغل شاهد این بی عدالتی هستیم.

با مقایسه اعدادی که در مورد درآمد حسابدارها در ایران و آلمان بیان کردیم، می توانیم به جرات بگوییم که درآمد این گروه در کشورهای خارجی، خیلی بیشتر از درآمد حسابدارها در ایران است.

شرکت در دوره های کوتاه مدت حسابداری در کانادا درآمدزاتر است یا شرکت در دوره های داخلی؟

کسی که به دنبال یافتن شغل حسابداری در کانادا است، برای متخصص شدن در این حوزه دو راه پیش رو دارد. یکی از روش هایی که می تواند به افراد کمک کند تا به یک حسابدار حرفه ای تبدیل شوند، حضور در دوره های کوتاه مدت حسابداری در کانادا است. در این دوره ها اطلاعات خوبی در خصوص حسابداری عنوان می شود.

دیگر راهی که می توان به علاقه مندان حسابداری پیشنهاد کرد، شرکت در دوره های داخلی است. برخی موسسه های آموزشی داخلی، دوره های حسابداری کامل و جامعی برگزار کرده و در پایان دوره نیز یک مدرک معتبر بین المللی و قابل ترجمه صادر می کنند.

رفتن به کشورهای خارجی و گذراندن این دوره ها در آنجا، با هزینه های بالایی همراه است. اگر از پس پرداخت این هزینه بر نمی آیید، بهتر است در دوره های داخلی شرکت کنید.

برای داشتن شغل حسابداری در کانادا به چه مدارکی نیاز دارید؟

برای داشتن شغل حسابداری در کانادا به چه مدارکی نیاز دارید؟

همان طور که گفته شد، شغل حسابداری در کانادا یکی از مشاغل با درآمد بالا در این کشور است. مهاجرانی که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند و می خواهند در منصب حسابدار در این کشور مشغول به کار شوند، باید مدارک و اسناد زیر را تهیه کنند:

  • داشتن وضعیت مشخص و قابل ثبات به عنوان حسابداری مجاز در کانادا
  • دارا بودن تمکن مالی لازم جهت مهاجرت و زندگی در کانادا
  • داشتن یک مدرک دانشگاهی یا تحصیلی معتبر و مورد تایید در کشور کانادا
  • مدارک مربوط به سابقه کاری مفید و موثر

با این توضیحات، قبل از هر اقدامی برای مهاجرت باید مدارک لازم را تهیه کرده و اقدام به کسب گواهینامه یا مدارک تحصیلی معتبری کنید. بحث تمکن مالی نیز از موارد قابل اهمیت در این کشور است‌. دولت کانادا باید این اطمینان را کسب کند که شما توانایی پرداخت هزینه های زندگی و رفت و آمد را در این کشور دارید.

موارد دیگری از جمله سن مهاجر نیز باید در محدوده تعیین شده توسط دولت کانادا قرار داشته باشد. به هر حال، کشور کانادا نیازمند نیروی کار جوان، پر انرژی و با سطح تحصیلی بالایی است. افراد مسن یا نوجوان نسبت به بقیه، کمتر می توانند شغل مناسبی در این کشور پیدا کنند.

کلام آخر

شغل حسابداری در کانادا، میزان درآمد این گروه شغلی و روش های تبدیل شدن به یک حسابدار حرفه ای را در این مقاله بررسی کردیم. توصیه می کنیم اگر می خواهید حقوق و مزیت های بیشتری به دست آورید در دوره های موسسه های معتبری چون نیک اندیشان حضور پیدا کنید. ارائه کامل سرفصل ها و صدور یک مدرک معتبر تنها بخشی از مزیت های شرکت در دوره های این موسسه است.

برای ثبت نام در دوره آموزش حسابداری نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
معرفی بهترین کشور برای تعمیرات موبایل⭐در دنیا
نوشته بعدی
بررسی بازار کار و درآمد⭐شغل حسابداری در آلمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image