شغل حسابداری مناسب چه کسانی است (ویژگی های منحصر به فرد)

شغل حسابداری مناسب چه کسانی است؟⭐(بررسی کامل)

شغل حسابداری مناسب چه کسانی است؟ چه کسانی و با چه تیپ شخصیتی می بایست وارد این حوزه کاری شوند؟ آیا هر کسی که به اعداد و ارقام علاقه دارد، می تواند وارد این کار شود؟ اگر این سوالات برای شما نیز پیش آمده، قبل از آنکه تصمیم بگیرید در دوره حسابداری شرکت کنید، حتما مقاله حاضر را مطالعه کنید. ما خصوصیاتی که یک حسابدار حرفه ای باید داشته باشد، در این متن ذکر خواهیم کرد.

شغل حسابداری را کامل و جامع بشناسید!؟

هر کارفرمایی، برای آنکه بداند اوضاع مالی کسب و کارش به چه صورت است و آیا کسب و کاری که دارد، سود ده است و یا ضرر ده، باید یک حسابدار توانا و معتمد استخدام کند. فردی که می خواهد وارد این حوزه کاری شود، ابتدا باید با انواع حسابداری و وظایف و کارهایی که به عهده او قرار داده شده است، آشنا شود.

یکی از مهم ترین کارهایی که یک حسابدار باید انجام دهد، بررسی کردن صورت های مالی، بررسی کردن صورت های بانکی مربوط به شرکت، حساب کردن مالیات و غیره است. این توضیحی مختصر و کوتاه در مورد شغل حسابداری بود. اگر می خواهید در این رابطه اطلاعات بیشتری به دست آورید، مقاله رشته حسابداری چیست را مطالعه کنید.

رشته حسابداری از جمله رشته هایی است که امروزه طرفداران زیادی دارد و این نیز به دلیل بهتر بودنِ بازار کاری برای آن اتفاق افتاده است. البته، نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما به شرطی می توانید موقعیت خوبی در بازار کار حسابداری در تهران به دست آورید که یک حسابدار حرفه ای باشید و در کارتان صادقانه و امانتدارانه کار کنید. با ذکر این دو صفت، احتمالا متوجه شده اید که شغل حسابداری مناسب چه کسانی است.

نکاتی که ما در بالا در خصوص حسابداری بیان کردیم، تا حدی می توانند اطلاعات شما را در مورد این حوزه کاری افزایش دهند. اگر واقعا حس می کنید که شما برای شغل حسابداری ساخته شده اید و این شغل می تواند تمام ایده آل های شما را از داشتن یک کار مناسب برآورده کند، در دوره آموزش حسابداری شرکت کنید و توانایی علمی و تجربی تان را به نحو موثری افزایش دهید.

شغل حسابداری مناسب چه کسانی است

آیا می دانید شغل حسابداری مناسب چه کسانی است؟

حال که فهمیدیم شغل حسابداری چیست، بهتر است در مورد سوال اصلی این متن، یعنی شغل حسابداری مناسب چه کسانی است، صحبت کنیم. اگر کسی یکی از ویژگی های زیر را داشته باشد، می تواند در دوره های آموزشی این رشته شرکت کند و به عنوان یک حسابدار حرفه ای مشغول به کار شود:

1- اعداد و ارقام را دوست دارد

کسی که می خواهد وارد کار حسابداری و یا حسابرسی (حسابرسی چیست) شود، باید با اعداد و ارقام رابطه خوب و دوستانه ای داشته باشد. شما وارد هر شرکت و یا هر سازمانی که بشوید، باز هم سروکارتان با عدد و رقم است و نمی توانید از آنها فرار کنید.

2- امانت دار است

یکی از حساس ترین شغل هایی که امانتداری در آن حرف اول را می زند، شغل حسابداری است. کسانی که وجدان بیداری دارند و می دانند که نباید در این شغل کوتاهی کرده و به کمک اعداد، دروغ بگویند، مناسب این کار هستند.

3- دقیق و جزئی نگر است

یک حسابدار به دلیل وظیفه سنگینی که به عهده او گذاشته شده است، باید دقیق و جزئی نگر باشد و از کنار هیچ مساله ای به راحتی عبور نکند. دقیق ترین افراد و کسانی که به همه جزئیات توجه می کنند، دقیقا همان کسانی هستند که می توانیم در پاسخ به سوال شغل حسابداری مناسب چه کسانی است، معرفی کنیم.

شغل حسابداری مناسب چه کسانی است؟⭐(بررسی کامل)

آیا رشته حسابداری خوب است؟

برای آنکه بتوانیم به سوال رشته حسابداری خوب است پاسخ دهیم، باید بگوییم که در مورد هیچ رشته ای نمی توان یک اظهار نظر قطعی و مطلق ارائه کرد. کسانی که می خواهند بدانند شغل حسابداری مناسب چه کسانی است، ابتدا باید به فراز و فرودها و سختی هایی که در این شغل مطرح است، توجه و دقت داشته باشند. افرادی که توانایی و استعداد مورد نیاز برای کنار آمدن با این سختی ها را داشته باشند، می توانند با ورود به شغل حسابداری به کسب درآمد بپردازند و حتی به عنوان یک حسابدار حرفه ای مطرح شوند.

اگر سوال شغل حسابداری مناسب چه کسانی است، را دوباره مطرح کنیم، می بایست بگوییم کسانی که کار کردن با اعداد را به خوبی بلدند و می توانند با تمرکز بالا کار خود را انجام دهند، از جمله افراد موفق در حسابداری خواهند بود. کمتر کسی را می توان پیدا کرد که رشته حسابداری را خوانده باشد، اما بعد از آنکه از دانشگاه فارغ التحصیل می شود، بیکار بماند. این رشته، زیر شاخه های فراوانی دارد و هر کس با توجه به علاقه ای که دارد می تواند یکی از آنها را انتخاب کند.

شغل حسابداری مناسب چه کسانی است و مسئولیت ها در شغل های حسابداری کدامند؟

مسئولیت ها در شغل های حسابداری کدامند؟

بعد از صحبت درباره اینکه شغل حسابداری مناسب چه کسانی است، بهتر است بدانید که مسئولیت ها در شغل های حسابداری کدامند. مسئولیت های شغل حسابداری که شامل حسابرسی اسناد و رویه های مالی، تطبیق صورت های بانکی و محاسبه پرداخت ها و اظهارنامه های مالیاتی در سازمان های مختلف به خصوص شرکت های بسیار بزرگ است، اهمیت بسیار زیادی دارند. به طور خلاصه مسئولیت های شغل حسابداری عبارتند از:

 • پیگیری پرداخت ها به ذینفعان داخلی و خارجی
 • تهیه پیش بینی بودجه
 • پردازش پرداخت ها و اظهارنامه های مالیاتی
 • مدیریت و کنترل تمام معاملات حسابداری
 • انتشار به موقع صورت های مالی
 • مدیریت پرداخت حقوق کارکنان مجموعه به صورت ماهانه، سه ماهه و سالانه
 • تطبیق حساب های پرداختنی و دریافتی
 • مدیریت به موقع پرداخت های بانکی
 • محاسبه مالیات و تهیه اظهارنامه مالیاتی
 • مدیریت ترازنامه ها و صورت های سود/زیان
 • گزارش سلامت مالی و نقدینگی شرکت
 • حسابرسی معاملات و اسناد مالی
 • محرمانه بودن داده های مالی

انجام درست و اصولی مسئولیت ها و وظایفی که در بالا گفته شد، نیازمند مهارت های حسابداری است. پس برای اینکه بدانید شغل حسابداری مناسب چه کسانی است، باید به تناسب روحیه و مهارت افراد با این مسئولیت ها توجه کنید.

آیا رشته حسابداری خوب است؟

اگر اینگونه هستید، حسابدار خوبی نخواهید شد!؟

ما در بالا، در مورد شغل حسابداری مناسب چه کسانی است و در مورد ویژگی های کسانی که در این شغل موفق خواهند شد، صحبت کردیم. حالا برای آنکه شناختمان در مورد شاغلان این حوزه، کامل تر شود، لازم می دانیم به معرفی کسانی بپردازیم که نباید به عنوان یک حسابدار کار کنند. این افراد به شرح زیرند:

 • کسانی که تمرکز کافی برای انجام حساب و کتاب های یک شرکت یا سازمان را ندارند، بهتر است به فکر شغل دیگری برای کسب درآمد باشند.
 • فردی که نظم ندارد و نمی تواند آن را در زندگی شخصی خویش، جاری سازد، اصلا نباید به عنوان یک حسابدار مشغول به کار شود. نظم، یکی از مهم ترین ابزارهایی است که حسابداران باید داشته باشند.
 • فردی که اصولا خودمختار است و نمی تواند با دیگران در قالب یک تیم کار کند، بهتر است در دوره های آموزشی حسابداری شرکت نکرده و وقت و هزینه خود را بیهوده تلف نکند.

کلام آخر

شغل حسابداری مناسب چه کسانی است؛ در این مقاله توضیح داده شد. حال که می دانید این شغل برای چه کسی و با چه تیپ شخصیتی مناسب است؛ اگر تصمیمتان برای کار به عنوان یک حسابدار، قطعی است، سعی کنید در دوره های آموزشی حسابداری موسسات برتر، همچون نیک اندیشان شرکت کنید. در این دوره ها، تمامی اصول و جزئیات حسابداری آموزش داده خواهد شد.

برای ثبت نام در دوره آموزش حسابداری نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
دانگل موبایل چیست؟⭐دانگل (باکس) تعمیرات موبایل چیست؟
نوشته بعدی
هزینه دوره mba دانشگاه تهران ⭐ (1400_1401)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image