تحلیل و بررسی دوره عکاسی مجتمع فنی تهران در نیک اندیشان

دوره عکاسی مجتمع فنی تهران چگونه است؟

تصور کنید در یک جاده خلوت که پس از باران خیس شده است قدم می گذارید و هوای تازه را استشمام می کنید و همچنین آسمان آفتابی است و نور را به زیبایی تامین میکند در این شرایط به تنها چیزی که فکر می کنید قطعا ثبت لحظاتی است که دارید تجربه می کنید و چقدر لذت بخش است که بتوانید این حس را به مقدار بیشتری در تصویر نشان دهید و آن را به اشتراک بگذارید ، عکاسی و شرکت در دوره عکاسی مجتمع فنی تهران به شما این هدیه را می دهد که از عکس های خود لذت ببرید و حال و هوای آن لحظه را هنگام دیدن تصویر استشمام کنید.

هدف از دوره عکاسی مجتمع فنی تهران

هدف این دوره های این است که شما دانشجویان در قدم اول با عکاسی با دوربین دیجیتال آشنایی پیدا کنید و با اجزای مختلف آن مانند لنز و دیافراگم و … آشنا شوید . در این دوره ها با استفاده از جدید ترین متد های آموزش دنیا به شما عکاسی را آموزش می دهند که در کمترین زمان به بهترین بهره وری برسید و همچنین بتوانید کاملا مطالب را درک کنید حتی اگر هیچ گونه پیش زمینه ای نداشته باشید و بار اول است که دوربین عکاسی را دست گرفته اید چرا که این گونه تمام مطالب مربوط به عکاسی را پوشش می دهد و نیاز به هیچ گونه پیش زمینه ای ندارد و کاملا جامع است.

دوره عکاسی مجتمع فنی تهران از مقدماتی تا پیشرفته

امروزه عکاسی جز قسمت های جدا نشدنی از زندگی ما است و تقریبا برای ارتباط برقرار کردن با هر گونه رسانه ای نیاز است که زبان عکاسی رابلد باشیم و بتوانیم این لغات را جوری در تصویر قرار دهیم که به بهترین نحو مطلب را به بیننده برسانیم ؛ این دوره یکی از پر مخاطب ترین دوره ها در مجتمع فنی تهران است همینطور در این دوره ها گریم و متعادل سازی و نورپردازی و … را آموزش داده می شوند و این دوره ها از مرحله ی مقدماتی که مخصوص کسانی است که از صفر می خواهند شروع کنند است و تا مرحله ی پیشرفته ادامه دارد .

دوره عکاسی مجتمع فنی تهران

آیا با شرکت در دوره عکاسی مجتمع فنی تهران می توان وارد بازار کار شد؟

بله قطعا ، همانطور که در پاراگراف های بالاتر عرض کردم امروزه دنیای عکاسی یک دنیای بی پایان و وسیع است بنابر این با شرکت در این دوره ها و فراگیری دروس به صورت حرفه ای در مدت زمان کوتاهی میتوان وارد بازار کار شد و در آتلیه های عکاسی و ، روزنامه ها ، مجله ها و سایر رسانه ها ؛ استخدام شد و به عنوان عکاس و یا مشاور عکاسی شروع به فعالیت کرد ، همانطور می توان از طریق دیگر گرایش های عکاسی اقدام کرد که بهترین شاخه ی آن عکاسی صنعتی است که در آن شما می توانید به صورت آزاد و شخصی آغاز به کار کنید ، امروزه بازار کار شرکت های تبلیغاتی نیز داغ است و میتوان در این شرکت ها نیز استخدام شد و حقوق خوبی بدست آورد.

مهارت هایی که بعد از شرکت در دوره عکاسی مجتمع فنی تهران بدست می آورید :

شما در وهله ی اول با اولین گام عکس برداری که شناخت و تصویر سازی دیجیتالی است آشنا می شوید و تمام مطالب تئوری مربوط به آن را فرا می گیرید و در گام دوم با دوربین دیجیتال و نکات مهم در انتخاب دوربین مورد نیاز با کار خود ، روبه رو می شوید؛صبر کنید مانند عدد 7 که یک عدد استثنائی است به تکامل رسیدن در این هنر نیز نیازمند 7 گام می باشد پس در گام سوم وقت آن است که با سخت افزار دوربین خود آشنا شوید و با آن دوست شوید ، در این مرحله هنگام آن رسیده است که بالنز و عملکرد های آشنا شوید ودیافراگم وعمق میدان وکنترل وضوح تصویر را بشناسید و با شاتر، فلاش وروش های استفاده از آن آشنا شوید،مرحله ی بعدی فراگیری تئوری رنگ و درجه حرارت رنگی نور است و مرحله ششم و هفتم به ترتیب سنجش نور در دوربین دیجیتال و تکنیک های مختلف عکاسی مخصوص عدد تکنیکی 7 است.

آموزش عکاسی صنعتی و تبلیغاتی چیست؟

یکی از مباحثی که در دوره عکاسی مجتمع فنی تهران به بحث و بررسی گذاشته می شود، آموزش عکاسی صنعتی و تبلیغاتی است. کسانی که در این دوره شرکت می کنند، با سرفصل های متفاوتی آشنا شده و دانسته هایشان در این حوزه افزایش پیدا می کند. از مهم ترین مباحث مطرح شده در این دوره می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • یکی از مهم ترین نکاتی که در این دوره به آن اشاره می شود، نورپردازی به کمک پارچه و چرم است.
 • آشنایی با عکاسی از محصولات و نورپردازی موضوع دیگری است که در این دوره به صورت کامل به آن پرداخته می شود.
 • نورپردازی به کمک شیشه، ترنسپرنت و همین طور کریستال موضوع جذاب دیگری است که در این زیر شاخه از دوره عکاسی مجتمع فنی تهران مورد بحث و بررسی قرار داده می شود.
 • گرفتن عکس هایی جذاب و بی نقص از محصولات نیز از دیگر موضوعات مطروحه در این دوره می باشد.
 • نورپردازی کردن فلزات براق از دیگر موضوعاتی است که در این دوره، آموزش داده می شود.

 

فرصت های شغلی دوره عکاسی مجتمع فنی تهران چیست؟

کسانی که در دوره عکاسی مجتمع فنی تهران شرکت کرده اند، فرصت های شغلی متفاوتی را پیش روی خود خواهند داشت. برخی از عناوین شغلی عکاسان می تواند به شرح زیر باشد:

 • عکاسی برای مجلات و نشریه ها یکی از فرصت های شغلی پیش روی عکاسان می باشد.
 • افرادی که دوست دارند به صورت مستقل کار کنند، می توانید یک آتلیه شخصی عکاسی راه اندازی کرده و مشغول به کار شوند.
 • گرفتن عکس از محصولاتی که طی پروژه های صنعتی تولید می شود، از دیگر فرصت های شغلی عکاسان حرفه ای است. کسانی که قصد دارند به این شکل، کار کنند، می بایست در دوره های مربوطه شرکت کرده باشند.
 • گرفتن عکس برای شرکت هایی که در حوزه تبلیغات کار می کنند، از دیگر عناوین شغلی این گروه می باشد.
 • کار کردن در سازمان ها و یا نهادهایی که در پروژه ها و مراسم مختلف نیاز به عکاس دارند، فرصت خوبی برای کسانی است که در دوره های عکاسی شرکت کرده اند.
 • کار در شبکه های اجتماعی و گرفتن عکس برای این فضا نیز از دیگر فرصت های شغلی عکاسان می باشد.

 

سرفصل های دوره عکاسی چیست؟

نکته ای که باعث شده دوره عکاسی مجتمع فنی تهران، دوره جامع و ارزشمندی به شمار رود، سرفصل هایی است که در آن ارائه می گردد. برخی از مهم ترین مباحث و سرفصل های ارائه شده در این حوزه، به شرح زیر است:

 • آشنایی با سبک های عکاسی از جمله مهم ترین مواردی است که در دوره عکاسی مطرح می شود. سبک های عکاسی شامل سبک خبری، سبک پرتره، سبک تبلیغاتی، سبک خبری و مستند اجتماعی است.
 • از دیگر دروسی که در این دوره ارائه می گردد، مباحث زیبایی شناسی است. از زیر مجموعه های مباحث زیبایی شناسی می توانیم به کمپوزیسیون و اصول کادربندی اشاره کنیم.
 • آشنا شدن با تکنیک های عکاسی نیز موضوع بسیار مهمی است که در این دوره مورد بحث قرار می گیرد.
 • بیان تکنیک های نورپردازی نیز دیگر مبحث ارائه شده در دوره عکاسی می باشد.
دوره عکاسی مجتمع فنی تهران چگونه است

نحوه برگزاری دوره عکاسی

این دوره در مجتمع فنی تهران که مجهز به استدیوی حرفه ای و مجهز به تمام تجهیزات است بر گزار می شود و شما تمامی مراحل مربوط به آموزش حرفه ای عکاسی را اعم از تئوری و عملی را در آتلیه و با تمام امکانات فرا خواهید گرفت همچنین استاد هایی مجرب در این مجتمع مشغول به فعالیت هستند که بعد از تدریس دروس به شما تکالیف و تمرین هایی داده می شود تا شما فرآیند یادگیری را در خانه نیز ادامه دهید و کاملا درس را فرا بگیرید ؛ بدیهی است که در جلسه بعد هم شما متوجه ایرادات خود خواهید شد و هم استاد مربوطه و پشتیبان های شما در کلاس از شما تکالیف را می خواهند و در نهایت استاد با گرفتن آزمون از صحت و درستی اطلاعات کسب شده ی شما در این دوره اطمینان حاصل می فرمایند.

مدرک های دوره ی عکاسی مجتمع فنی تهران

بدیهی است که شما با شرکت در این دوره ها در صورت قبول شدن از نظر استاد و قبولی در امتحانات نهایی آموزشگاه شما مدرک معتبر می گیرید که از طریق آن بتوانید در مکان های مرد لاقه خود مشغول به کار شوید اما ویژگی خاص این مدرک این است که بین المللی و دو زبانه می باشد و همینطور به نام شما است و قابلیت استفاده در خارج از کشور را نیز دارد .

هلدینگ نیک اندیشان

این هلدینگ با هدف انتشار آموزش های عالی مانند : دوره آموزش عکاسی، دوره آموزش فیلمبرداری، و دیگر دوره های متعدد و کمک به بهبود وضع آموزشی کشور و همینطور کار آفرینی در حال فعالیت است و شما می توانید در صورت نیاز به هرگونه مطلب دیگری به دپارتمان های مربوط در وب سایت مراجعه فرمایید و نیاز خود را برآورده سازید ، همینطور میتوانید از طریق این هلدینگ نیز مشغول به کار شوید و مدرک بگیرید و رزومه کاری معتبر داشته باشید. در نهایت امیدوارم از این مطلب لذت برده باشید.

برای ثبت نام در دوره فیلمبرداری و دوره عکاسی نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره

چرا دوره فیلمبرداری و عکاسی نیک اندیشان؟

هلدینگ آموزشی نیک اندیشان با برگزاری دوره هایی حرفه ای و پر بازده، توانسته یک برند عالی در زمینه آموزشی و کاریابی باشد. چرا که شما با شرکت در دوره های آموزشی نیک اندیشان، مهارت های گوناگونی را توسط اساتیدی مجرب، آموزش می بینید. و در حین آموزش هر آنچه که در بازار کار آن مهارت، نیاز دارید را با زبان ساده و به صورت منتوری (تجربی) به شما منتقل می کنند تا بتوانید در آینده خیلی نزدیک از آن مهارت (حرفه) که یاد گرفته اید، درآمدزایی کنید.

آیا نیک اندیشان به جز دوره فیلمبرداری وعکاسی ، دوره های آموزشی دیگری در حوزه هنری ، برگزار می کند؟

بله نیک اندیشان در حوزه هنر، دوره های آموزشی زیر را هم برگزار می کند. که عبارتند از :

دوره آموزش سلفژ و خوانندگی ، دوره آموزش آهنگسازی و تنظیم ، دوره بازیگری ، دوره نمایشنامه نویسی ، دوره گریم بازیگری

آیا نیک اندیشان دوره های آموزشی در حوزه های دیگر هم برگزار می کند؟

بله ، نیک اندیشان در حوزه های آموزشی متعدد (بیش از 70 دوره) برگزار می کند. و شرایط شرکت در این دوره ها به گونه ای طراحی شده که تمامی افراد با شرکت در این دوره ها ، از جنبه های مالی ، دسترسی آسان ، بار علمی ، مدارک معتبر ، تضمین شغل پس از انتهای دوره، به سودشان باشد. که در ادامه به معرفی حوزه های آموزشی این موسسه به همراه برخی از  دوره های آن می پردازیم :
حوزه ماساژ

نوشته قبلی
دوره عکاسی جهاد دانشگاهی 1400 چگونه است؟
نوشته بعدی
آموزش فیلمبرداری حرفه ای (با دوربین)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image