مخاطبان دوره mba گردشگری چه کسانی هستند؟

معرفی و بررسی ⭐ دوره mba گردشگری

با وجود جهان رقابتی امروز، مدیران شرکت های گردشگری بدون اینکه دانش و تخصص کافی در مدیریت مجموعه نداشته باشند، نمی توانند موفقیت چندانی در حرفه خود کسب کنند. از آنجایی که دوره mba گردشگری یکی از گرایشات پر طرفدار محسوب می شود، در این مقاله قرار است به بررسی آن بپردازیم.

با دوره mba گردشگری بیشتر آشنا شوید

جهان گردی و گردشگری یکی از بزرگ ترین و سود آور ترین صنایع جهان محسوب می شود. به همین دلیل است که تعداد آژانش ها و مجموعه های گردشگری و توریستی روز به روز در حال افزایش است. در نتیجه برای اینکه یک مجموعه گردشگری در دنیای پر رقابت امروز بتواند رشد کند، لازم است از به روز ترین تکنیک ها برای مدیریت مجموعه استفاده کند.

حوزه مدیریت آنقدر گسترده است که صرفا به رهبری و نظارت بر دیگران محدود نمی شود، بلکه تعیین استراتژی، بکارگیری روش های مدرن تبلیغاتی و بازاریابی، نحوه برقراری ارتباطات درون و برون سازمانی و … نیز جزء مهارت های یک مدیر محسوب می شوند. امروزه هر مجموعه یا کسب و کاری که بخواهد از روش های سنتی و قدیمی برای مدیریت استفاده کند، نمی تواند موفق شود. به همین دلیل است که مدیران مجموعه های توریستی در دوره mba گردشگری شرکت می کنند تا بتوانند شرکت خود را توسعه بخشند.

البته کسانی که علاقمند به فعالیت در حوزه مدیریت کسب و کار گردشگری هستند هم می توانند در دوره آموزش mba شرکت کنند. در حقیقت هدف از این دوره، آموزش متخصصانی است که مهارت ها و ابزار های لازم برای ایجاد و توسعه سیاست و استراتژی مدیریت گردشگری را دارا هستند. آنچه که در دوره mba گردشگری به دانش پژوهان آموخته می شود، مدیریت کسب و کار حوزه گردشگری به شیوه علمی و کاربردی است. این دوره همچنین با هدف استفاده کاربردی از علم روز مدیریت جهت ارتقاء و توسعه کسب وکار برای مدیران ارشد حوزه گردشگری ارائه می ‌شود.

دوره مدیریت گردشگری چه اهدافی دارد؟ چه دروسی در دوره جامع mba تدریس می شود؟

مخاطبان دوره mba گردشگری چه کسانی هستند؟

اگر شما یکی از علاقمندان به شرکت در این دوره هستید، چه سابقه کار مرتبط در این زمینه داشته باشید و چه نداشته باشید، دانستن اینکه مخاطبین دوره ام بی ای چه کسانی هستند می تواند کمک کننده باشد. اول از همه باید بدانید که دوره های mba برای تمامی افراد علاقمند برگزار می شود. یعنی هر چند رشته mba گرایش استراتژی برای یکسری مخاطبین مفید تر خواهد بود، اما کسانی که علاقمند به این حوزه هستند هم می توانند در آن شرکت کنند.

به طور کلی دوره mba گردشگری برای تمامی کسانی که در حوزه های زیر فعالیت می کنند می تواند بسیار مفید واقع شود:

 • مدیران مجموعه های گردشگری
 • مدیران آژانس های مسافرتی
 • تور لیدر ها
 • مدیران یا کارکنان آژانس های توریستی
 • کار آفرینان حوزه گردشگری
 • و در کل تمامی افرادی که در حوزه گردشگری فعالیت دارند

مدیریت یک مجموعه بخش های مختلفی را شامل می شود که مدیریت آن باید درباره آنها اطلاعات دقیقی داشته باشد. به همین دلیل در دوره mba گردشگری که یکی از تکمیل ترین دوره ها به حساب می آید، گرایش های دیگر ام بی ای همچون رشته mba گرایش مالی یا منابع انسانی نیز در آن تدریس خواهند شد. برای اینکه بدانید دقیقا در این دوره چه مواردی تدریس می شود، قرار است در ادامه لیستی از دروس ارائه شده در دوره را بیان کنیم.

دوره مدیریت گردشگری چه اهدافی دارد؟ چه دروسی در دوره جامع mba تدریس می شود؟

مسلما هر یک از دوره های ام بی ای یکسری اهداف و دروسی را پوشش می دهند. دوره mba گردشگری نیز مانند رشته mba گرایش فناوری اطلاعات اهداف و دروس مشخص خود را به همراه دارد که به شرح زیر هستند:

 • درک صنعت گردشگری
 • اقتصاد جهانگردی
 • روش های آماری در تحقیقات گردشگری
 • شیوه برنامه ریزی در توسعه کسب و کار گردشگری
 • مدیریت سازمان های جهان گردی
 • اصول تحقیقات علمی در جهان گردی
 • شیوه مدیریت بازاریابی در جهان گردی
 • جغرافیای گردشگری ایران و جهان
 • اصول جامعه شناسی
 • مدیریت استراتژیک
 • مدیریت مالی و منابع انسانی
 • فنون و مهارت های پیشرفته برند سازی و تبلیغات گردشگری
 • مهارت ‌های مذاکرات تجارت بین ‌الملل گردشگری
 • مهارت ‌های مدیریت پیشرفته منابع انسانی در صنعت گردشگری

این مباحث تنها بخشی از آنجه که در دوره mba گردشگری آموزش داده می شوند، هستند. هر چند مباحث و دروسی که تدریس می شوند به دوره ای که شرکت می کنید نیز بستگی دارد. برای مثال اگر در یک دوره جامع همچون دوره mba قم شرکت کنید، مسلما مدیریت گردشگری را به طور کامل یاد خواهید گرفت. در آخر، دوره های مدیریت کسب و کار می توانند تغییر قابل توجهی را در کسب و کارتان ایجاد کنند.

هزینه دوره mba گردشگری

هزینه دوره مدیریت گردشگری (دوره mba گردشگری) چقدر است؟

دوره مدیریت گردشگری در آموزشگاه های مختلفی برگزار می شود که بر اساس اعتبار مدرکی که در پایان دوره ارائه می شود و ساعت های برگزاری کلاس، نرخ های مختلفی دارد. دوره mba گردشگری که در موسسات خصوصی معتبر با ارائه مدرک قابل ترجمه و بین المللی، برگزار می شود، هزینه ای بین ۴،۰۰۰،۰۰۰ تا ۵،۰۰۰،۰۰۰ تومان دارد.

این دوره ها حدودا ۱۲۰ ساعته هستند و در هفته دو یا سه جلسه کلاس در آموزشگاه برگزار می شود. برخی موسسات معتبر آموزشی، هزینه دوره فوق را به صورت اقساطی دریافت می کنند تا افراد کم درآمد هم بتوانند از مزایای دوره مدیریت گردشگری بهره مند شوند.

این هزینه تنها یکبار توسط متقاضی پرداخت می شود، اما مزایای این دوره تا پایان عمر همراه دانش آموخته خواهد بود. البته موسسات دیگری هم هستند که این دوره را به صورت آنلاین یا مجازی برگزار می کنند. این دوره ها هزینه کمتری دارند اما تکنیک ها و مهارت های حین تدریس در آن ها کمتر از دوره های حضوری است.

در ضمن باید بدانید که شما این هزینه را برای سرمایه گذاری روی خودتان پرداخت می کنید؛ زیرا در آینده می توانید به راحتی با مهارت هایی که آموخته اید، کسب درآمد کنید‌.

هزینه دوره مدیریت گردشگری (دوره mba گردشگری) چقدر است؟

آموزه های دوره mba گردشگری چه هستند؟

شما با شرکت در دوره mba گردشگری، توانایی ها و مهارت های زیادی کسب می کنید. فارع التحصیلان پس از اتمام دوره هایی که برای آموزش مدیریت گردشگری برگزار می شود، آموزه هایی را که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد، فرا می گیرند:

 • کسب مهارت‌های رهبری سازمانی
 • سیاست‌گذاری و آینده‌پژوهی در گردشگری
 • شیوه‌های تامین منابع مالی و سرمایه‌گذاری گردشگری
 • آشنایی با مدل‌های تصمیم گیری در کسب و کارهای گردشگری
 • آشنایی با تکنیک‌های پیشرفته برندسازی و تبلیغات در گردشگری
 • آشنایی با فنون و مهارت‌های مذاکرات تجارت بین‌الملل گردشگری
 • آشنایی با فنون و مهارت‌های پیشرفته فروش محصولات و خدمات
 • آشنایی با فنون و مهارت‌های مدیریت پیشرفته منابع انسانی در صنعت گردشگری
 • آشنایی با تکنیک‌های پیشرفته تحقیقات بازار و مخاطب‌شناسی گردشگران

همان طور که مشاهده کردید، افراد پس از شرکت در دوره فوق، با تمامی اصول گردشگری و ارتباطات با افراد آشنا شده و می توانند پس از اتمام دوره وارد بازار کار شده و در مراکز گردشگری و توریستی یا هتل ها مشغول به کار شوند. چیزی که اهمیت دارد این است که مباحث فوق و تکنیک های مربوط به هر کدامشان باید توسط اساتید مجرب بیان شوند تا دانش پذیر به خوبی آن ها را درک کرده و بتواند اجرا کند.

دوره mba گردشگری

ویژگی بهترین دوره mba گردشگری چیست؟

اگر شما هم یکی از دغدغه هایتان شناسایی بهترین دوره mba گردشگری است، بهتر است تا پایان این قسمت را بخوانید. برجسته ترین ویژگی های بهترین دوره گردشگری عبارتند از:

۱-اساتید مجرب و با سابقه موثر؛

اساتیدی که این دوره ها را آموزش می دهند، باید بیانی شیوا و سابقه کاری موثری در زمینه گردشگری و تدریس داشته باشند‌.‌

۲-جامع بودن مطالب آموزشی؛

در دوره های mba گردشگری، مطالب و سرفصل ها هرچقدر هم ساده و بدیهی به نظر برسند باید بیان شوند. در واقع کامل بودن مطالب آموزشی، جزء مهم ترین ویژگی های دوره است.

۳-اعتبار داشتن مدرک دوره؛

اگر شما بعد از اتمام دوره و دریافت مدرک آن قصد دارید در تور های گردشگری یا هتل ها فعالیت کنید، باید در مؤسساتی شرکت کنید که مدرک معتبری ارائه می دهند. در ضمن، برای مهاجرت باید مدرک بین المللی داشته باشید. این مدرک، تنها در موسسات محدودی در کشور مانند نیک اندیشان ارائه می شود.

۴-حضوری بودن کلاس های دوره؛

دوره های حضوری بهره وری بیشتری نسبت به کلاس های غیر حضوری و آنلاین دارند؛ بنابراین بهتر است در صورت دارا بودن شرایط شرکت در کلاس های دوره، اولویتتان دوره های حضوری باشد.

آموزه های دوره mba گردشگری چه هستند؟

آیا می دانید شرکت در دوره mba گردشگری چه مزیت هایی دارد؟

در دوره mba مسائل مهمی برای رشد و توسعه سازمان های مختلف بیان می شود در این مطلب می خواهیم به مزیت های رشته mba در صنعت گردشگری بپرداریم:

۱- تقویت توان مدیریتی

مدیران سازمان ها و نهاد هایی که در صنعت گردشگری به فعالیت مشغول هستند می توانند با شرکت در این دوره و یادگیری مسائل جامع، توان مدیریتی خود را تقویت کنند. با افزایش توان مدیران، قدرت حفظ سازمان در محیط پر از رقابت افزایش می یابد.

۲-تقویت ارتباطات

ارتباطات صمیمی مهمترین ویژگی است که یک مدیر باید داشته باشد. از آن جایی که مدیر مسئول هماهنگی میان بخش ها و افراد مختلف است، بهبود ارتباطات می تواند باعث سادگی در برخوردها گردد.

۳-افزایش کیفیت در کار

مدیری که در دوره mba گردشگری شرکت کرده است، می تواند وظایف و مسئولیت های خود را به درستی و با دقت کامل انجام دهد.

۴-در اختیار داشتن مدرک بین المللی

این مورد به مرکزی بستگی دارد که میزبان برگزاری این دوره است. مرکزی مانند نیک اندیشان به شرکت کنندگان خود مدرک معتبر بین المللی ارایه می دهد.

۵-مهاجرت

زمانی که مدیران شرکت کننده در دوره مدرک بین المللی در اختیار داشته باشند به راحتی می توانند از مدرک استفاده کرده و به کشوری دیگر مهاجرت کنند.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی دوره mba گردشگری پرداختیم. در نهایت از آنجایی که گردشگری یکی از پولساز ترین بیزنس های جهان است، اگر به دنبال دوره ای جامع هستید، پیشنهاد ما دوره mba نیک اندیشان است.

برای ثبت نام در دوره آموزش mba نیک اندیشان بر روی دکمه ثبت نام زیر کلیک کنید👇

ثبت نام دوره
نوشته قبلی
رشته mba گرایش مدیریت اجرایی چیست؟⭐معرفی و بررسی
نوشته بعدی
معرفی و بررسی ⭐ رشته mba گرایش بازار سرمایه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up
آشنایی بیشتر با دوره های آموزشی موسسه نیک اندیشان
اینستاگرام نیک اندیشان
close-image